Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Smok10, trafiłam na poszukiwania chętnych na menedżerów dziecięcych drużyn piłkarskich. Zgadnij, jakie jest podstawowe wymaganie? UPRAWNIENIA instruktorskie 😁
Każde szkolenie lepsze od żadnego. Najważniejsza jest pasja, wiadomo że uczymy się całe życie. Nie ma się co emocjonować tylko brać do roboty i robić swoje. To my stanowi o poziomie polskiego jeździectwa i jeżeli będziemy robić dobrą robotę to będziemy na wyższym poziomie. Ja każdego dnia myślę o tym co mogę zrobić lepiej i jak mogę się jeszcze rozwijać... a nie klepie na forum kto jest prawdziwym instruktorem a kto nie, spokojnie, życie samo pokaże  🙂😉 🏇
Smok10, trafiłam na poszukiwania chętnych na menedżerów dziecięcych drużyn piłkarskich. Zgadnij, jakie jest podstawowe wymaganie? UPRAWNIENIA instruktorskie 😁


To możesz startować , UPRAWNIENIA ( co by to nie mialo znaczyć ) już masz  😁 😁 😁
Nie wiem co wpisać w wyszukiwarkę, bo pewnie już było  😡
Gdzie warto zrobić kurs? Chodzi mi o miejsce, w którym faktycznie czegoś się nauczę.
Mam małą zagwozdkę dotycząca kursów. Czym kurs szkolenia podstawowego PZJ różni się od kursów tego typu: http://kursy-sport.pl/11-kursy-instruktorskie/94-kurs-instruktora-sportu-jazda-konna.htm?  🤔
Obiło mi się o uszy,  że robiąc kurs PZJ posiadam uprawnienia do prowadzenia jazd w ośrodkach certyfikowanych przez ten związek?
Totalnie się nie orientuje w temacie i nie bardzo mogę się doszukać co i jak z tym wszystkim.
parówka - A czytać umiesz ????? Jeśli tak to tu jest ze 100 stron na ten temat . A przede wszystkim  o oszukańcach żerujących na ludzkiej niewiedzy i naiwności nadających nieistniejące uprawnienia poparte dokumentami nie posiadającymi żadnej mocy prawnej ! 😉 Wystarczy zapoznać się z tematem i tym co zostało tu napisane.  😉 Masz nawet wyjaśnione wszystkie aspekty prawne . !
Czytać umiem,  a ostatnie strony są głównie o tym, że obecnie nie trzeba mieć kursu, by prowadzić jazdy. I zdaję sobie z tego sprawę ale to raczej na własnym podwórku,  bo przeglądając ogłoszenia zauważyłam,  że praktycznie każdy szuka osoby z jakimś udokumentowaniem swoich kompetencji 😉
Moje pytanie brzmiało: Czy są różnice między uprawnienieniami/kwalifikacjami po kursie PZJ,  a jakimś innym,  np.  z tego Polskiego Centrum  Rekreacji Ruchowej. I nie chcialam się dowiedzieć czy będzie mi ten świstek potrzebny,  czy nie bo to już jestem w stanie ocenić sama 🙂 Ale dzięki,  że troszczysz się o moją kieszeń 🙂
parówka- to są właśnie takie kwalifikacje, które nic nie dają. Krótko i na temat.
Teraz kwalifikacje  to . WIEDZA , UMIEJĘTNOŚCI I DOŚWIADCZENIE !!! Czyli lata pracy , kariera zawodnicza , setki czworoboków i parkurów ,konsultacji trenerskich a nie dwutygodniowy kursik z dwoma dziewczynkami których nikt nie zna .  😉 Wbrew pozorom , ustawa DEREGULACYJNA  wprowadziła ostre kryteria . !!!! Tzw kwalifikacje praktyczne !!!  😉
A ja proszę o polecenie dobrego ośrodka, w którym mogę zrobić kurs i się sporo nauczyć :kwiatek:
Idąc chyba na kurs instruktora, powinno się posiadać duzą wiedze a nie isc sie tam dopiero uczyc... moze najpierw jakas dobra szkółka z dobrym trenerem? 😉
Megane, uczę się od 8 lat i chce się uczyć jak najwięcej. Spotykam się jednak z ośrodkami, gdzie zaliczenie kursu to jedynie wydanie papierka, a egzamin to jazda w teren 😉 A chciałabym zrobić ten kurs w dobrym ośrodku, gdzie mogę się nauczyć jeszcze więcej 🙂
No i wlasnie dlatego kursy nie mają sensu 😉 to powinien byc tylko egzamin potwierdzajacy zdobyte umiejetnosci oraz ew. przygotowanie jak przekazywac wiedze innym, a nie isc uczyc sie tam jezdzic. 😉 Niestety kiedys bylam swiadkiem, jak "instruktorzy" nawet w terenie nie dawali sobie rady  😁 (jechalam, jako zamykająca ten rozpaczliwy zastęp  😁 )
[quote author=parówka link=topic=71.msg2330266#msg2330266 date=1428177172]
Mam małą zagwozdkę dotycząca kursów. Czym kurs szkolenia podstawowego PZJ różni się od kursów tego typu: http://kursy-sport.pl/11-kursy-instruktorskie/94-kurs-instruktora-sportu-jazda-konna.htm?  🤔
Obiło mi się o uszy,  że robiąc kurs PZJ posiadam uprawnienia do prowadzenia jazd w ośrodkach certyfikowanych przez ten związek?
Totalnie się nie orientuje w temacie i nie bardzo mogę się doszukać co i jak z tym wszystkim.
[/quote]


Każdy Instruktor lub trener sportu kiedyś powinien a obecnie musi mieć potwierdzoną wiedzę praktyczną ( to wynika z zapisu w ustawie Deregulacyjnej ) . W przypadku Instruktorów i trenerów sportu praktycznie nie ma innej możliwości żeby nie byli zawodnikami z potwierdzoną karierą zawodniczą . Kiedyś ktoś napisał że oczywiście nie każdy zawodnik musi umieć przekazać wiedzę i to też prawda , bo nie każdy zawodnik musi być trenerem  zwłaszcza jak nie umie przekazać wiedzy , ale jak by co to przynajmniej jeden warunek spełnia .  🤣 😉 Kurs przytoczony przez parówka jest  prowadzony przez osoby nie posiadające uprawnień praktycznych zgodnych z obowiązującym prawem , a dokumenty potwierdzające nabyta uprawnienia są fałszywe . ponieważ świadomie wprowadzają ludzi w błąd , nadużywając w swojej ofercie słowa uprawnienia ..  🤔

P.S Jaką wiedzę praktyczną posiada pani trener 2 klasy ( obecne prawo nie przewiduje takich tytułów ) prowadząca ten kurs na Instruktora Sportu  ???? Ja nie znam , niegdy nie słyszałem i nie mam pojęcia kto to jest i jaką karierę praktyczną  ma za sobą , w internecie zero wiedzy , ani jednego zdjęcia na koniu  !!!  Może ktoś mie oświeci . 😲 Kto to jest !!!!  🤔 Może parówka ma wiedzę skoro poleca ten kurs ?  🤔
Megane, nie chcę się tam uczyć jeździć, bo od tego mam trenerkę 😉 I nie chce iść też tylko po papierek, bo moim zdaniem nie o to chodzi w kursie. Zastanawiałam się nawet nad studiami i robieniem trenera sportu, ale jednak nie tylko instruktorem chcę być w przyszłości. Dlatego liczę na fajny ośrodek, gdzie dowiem się czegoś ciekawego 🙂
Światowe centrum wyszkolenia jeździeckiego pod patronatem SMOKA oferuje kursy eksternistyczne na Trenera jeździectwa. Smok wyatawia certyfikat ukończenia kursu , gwarantuje zdanie egzaminu i imprezę na koniec z ostrą popijawą . Cena do negocjacji .  🥂 Certyfikaty wystawione przez Smoka są tak samo gówno warte jak te wystawione przez wszystkie inne instytucje i nie dają żadnych podstaw prawnych do tytułowania się instruktorem czy trenerem . . 😎

No co się nikt nie zgłasza  😤 Przecież mówię że dam dobra ceną , dostaniecie certyfikaty i jeszcze bibę na koniec wyprawię , co się nie podoba  😤 Jeszcze źle  🤔
Myślę, czy biba za jakies 1500 mi sie opłaca :P
Myślę, czy biba za jakies 1500 mi sie opłaca :P


Zrobię promocję po tysiąc i dam dwa certyfikaty  🤣

A zresztą , pierwsdzych dziesięciu dostanie certyfikat trenera klasy Mistrzowskiej , co mi tam , niech mają  🙄 🤣

No i biba na koniec !  🥂
Smok10, Ja już od jakiegoś czasu oferuję indywidualne kursy przygotowujące do wykonywania zawodu instruktora (rekreacji), tylko że tak na poważnie, a nie w formie żartu jak Ty powyżej... No i zainteresowanie jest. 😉
Ja  😲 Jestem śmiertelnie poważny !!! . Robię badanie rynku i sprawdzam jakie jest zainteresowanie ! A forma  ? Kto mi zabroni robić promocje , rauty i dawać gratisy ? Marketing i pijar to podstawa , a merytorycznie , jaki to problem. Jeżeli 2 panienki prosto po studiach bez praktyki mogą założyć firmę i nadawać uprawnienia ( których nie ma ) i rozdawać lipne certyfikaty  , to ja chyba tym bardziej . Możecie nawet sobie wybrać z kim chcecie mieć wykłady   🤣 Nasz klient nasz per pan ! Płacicie , wymagacie !  🤣
Ja Ci tylko podpowiadam, że badania rynku są zbędne. Zainteresowanie jest duże. 😉
Ja Ci tylko podpowiadam, że badania rynku są zbędne. Zainteresowanie jest duże. 😉


Ja chcę być profesionalny i nie serwować chłamu . Skoro mam zgarniać kasę za te kursy to chcę być też  fer  i cokolwiek mieć dla siebie  za tego patyka  którego mają mi zapłacić , choćby poczucie dobrze  spełnienionego obywatelskiego obowiązku  🤣

Myślę, czy biba za jakies 1500 mi sie opłaca :P


zależy jeszcze jaka...  🙄  no w sumie, jak Smoku da znikżę tak do 150 max 200 to się może skuszę  😀iabeł:
Smok10, Sugerujesz, że oferuję chłam? 😀
Smok10, Sugerujesz, że oferuję chłam? 😀


Ależ skąd , mamy przecież wolny rynek i taka była podstawowa zasada Ustawy Deregulacyjnej. W starej formule Ustawa o Sporcie nie spełniała Unijnej zasady konkurencyjności więc teraz mamy wolny rynek szkoleń i nadawania certyfikatów , legitymacji ,dyplomów ukończnia jak też i samego sposobu szkolenia. Takie mamy prawo . A to kto ,czy  ty czy ja damy lepsze warunki zdecyduje i oceni klient.  😎

Ale biba musi być obowiązkowo  🥂 :kwiatek:
Ze względu na regulamin forum nie będę reklamować samej siebie i zamilknę. 🙂
Ze względu na regulamin forum nie będę reklamować samej siebie i zamilknę. 🙂


Nie musisz naruszać regulaminu i się reklamować ,wystarczy jak napiszesz jakie prowadzisz zajefajne kursy i szkolenia !  😁
Zajefajne. 😉
A tak w ogóle, to nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
Podaję link: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,11193.msg2324221.html#msg2324221
Skoro osoba która zadała pytanie jest dorosła , ma potomstwo i ze mną dyskutuje , to gdzie tu są dzieci ???  😲
A już widzę odpowiedź. Ja mam takie wrażenie, jakbyś wszystkich uważał za tych pierwszych przez siebie wymienionych.
No cóż, nie moja sprawa i przepraszam za offtopic.

Co do "lepszych" kursów, o które pytała Libeerte,, to ponoć Toporzysko.
Ktoś jeszcze zna takie na których czegoś faktycznie uczą?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się