Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

ale wczym się nie dostosował?
że dalej nadaja stopnie trenera?
no chyba mogą jako związek sportowi,nieprawdaż?
Właśnie , o to chodzi że nie mogą i sami się do tego przyznają. Na stronie startowej PZJ potwierdzają fakt że muszą dostosować system szkoleń do wymogów Ustawy Deregulacyjnej i mieli zrobić to do 01 01 2015 a teraz zmienili termin na 01 01 2016r .  🤣
no to wytłumacz mi jedno rzecz
bo nie mogę znaleźć ustawy o sporcie, nowszej niż 2010, gdzie pisze wyraźnie w orzdziale 8, że trenerem sportu (ierwsza, druga, klasa mistrzowska) może być tylko osoba, która zdała egzamin końcowy
a zatem jak to w końcu jest, czyż pzj nie ma prawa, w ramach stowarzyszenia jakim jest, własnoręcznie wprowadzać stopniowania klas trenerskich, wprowadzać kursów, egzaminów i wymogów?
bo w końcu to jest tak, że w ramach klubu sportowego, zajecia może prowadzić tylko trener danej dyscypliny
Ustawą nadrzędną nad Ustawą o Sporcie jest Ustawa Deregulacyjna która wprowadziła zmiany w Ustawie o Sporcie. Jest tu na ten temat z kilkadziesiąt stron tylko wystarczy przeczytać. Z komentarzami i wyjaśnieniami organów odpowiedzialnych za wprowadzenie ustawy włącznie. 😎
to nie wiedziałam, że nadrzedba jest ta o deregulacji
myślałam, że sobie równe i niemogą stać w sprzeczności
więc zaczynam czytać o deregulacji  :kwiatek:
Ustawa Deregulacyjna wprowadza zmiany w Ustawie o Sporcie , warto się zapoznać bo to są zmiany wręcz rewolucyjne . 🤣
Smok10, nikt nie zabrania związkowi sportowemu nadawania własnych certyfikatów. Owszem, wobec swobody (:hihi🙂 działalności gospodarczej będzie to tylko rekomendacja, ale związek może dyktować własne warunki, i nawet absolutnie nie post-komunistyczne państwa mają własne "jedynie słuszne" systemy szkoleniowe i co więcej - jak najbardziej państwowe (i dotowane) ośrodki szkoleniowe.
Ustawa Deregulacyjna (jak to u nas bywa) byłaby wyskoczeniem przez szereg, gdyby nie (nieczytelna, ale jasna w komentarzach) intencja ustawodawcy: że SAM (czyli państwo) chce mieć święty spokój, i żeby, i żeby od niego nikt NIC nie chciał. O porządek, system, logikę - niech się bije kto chce (np. Związki Sportowe), MY, czyli państwo dajemy WOLNOŚĆ, czyli odp* się od nas, wara wam czegoś chcieć.

I ok. Nie ma po co kopać się z koniem, czyli miłościwie panującą PO. Mnie cieszy, że podobno PO planuje dotrzymać słowa (sprzed 8 lat, a miało być "już"😉, że nie trzeba będzie pozwolenia budowlanego na własny dom. Gdy to stanie się faktem, "wybaczę" umycie rączek w sprawie trenerów sportu.

Jednak co do meritum naszego sporu, co to są "kwalifikacje", nadal optuję za tym, co dobrze oddają słowa uznanego I jeźdźca (sportowca) I trenera: "Jeźdźcem zostaje się wyłącznie przez godziny spędzone w siodle, ale dobre szkolenie innych bez wiedzy teoretycznej o szkoleniu jest niemożliwe. Trenerowi nigdy nie dość wiedzy."
Zawsze będę optować za trenerem - zawodnikiem, który POSIADA wiedzę o SZKOLENIU. Nigdy - za zawodnikiem, który tej wiedzy nie posiada, a co więcej - kompletnie olewa. Nigdy nie poprę "trenera w czasie rzeczywistym", czyli: jedziesz, galopujesz, skaczesz - o! skoczyłaś, jedziesz znowu... zrzutka, czysto... Nie zmyślam. Znam takich zawodników w roli "trenera". Uwielbiani przez... tu brakuje mi słowa. Przez osoby, które nienawidzą pracować nad swoimi umiejętnościami.
halo -  To co ty piszesz  nie ma nic wspólnego ze stanem prawnym czy prawną interpretacją . To są tylko i wyłacznie twoje opinie wyrażane na podstawie twoich odczuć , jakichś niechęci do polityki rządzącej partii i tym podobnych spraw . PZJ miał gotowy i przygotowany system szkoleniowy do wdrożenia już w ubiegłym roku , który został wyrzucony do kosza na śmieci. Przecież wiadomym było że jak za system szkoleniowy weźmie się pan Sz . to zrobi go pod siebie i swoich kolegów , efekt  był taki że stwierdzono niezgodnośc z Ustawą Deregulacyjną i obowiązującym prawem i na tym zakończono projekt który zamiast zostać wdrożony wylądował w śmietniku . http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/U-464-1-Z-2015.pdf
Teraz następny już bedzie rekomendowany przez prawników. Wprowadzenie Ustawy Deregulacyjnej to nie wina PO czy kogokolwiek , bo kto by nie był u władzy musiał by realizowac politykę Unii Europejskiej. Dostaliśmy wytyczne dostosowania naszych ustaw do konkurencyjności rynku i swobód gospodarczych i na tym koniec. Nawet jakby u władzy był twój ukochany PIS razem ze swoją IV RP ( uchowaj boże wszystkich Polaków przed tą powtórką ) to też by się to tak skończyło. Machać szabelką sobie możesz ale od źródełka się nie odetniesz , bo zdechniesz z pragnienia . !  😉

P.S Twoja wiara w moc sprawczą wszelkich instytucji i urzędowych dokumentów w tym PZJ jest olbrzymia , ale nawet te instytucje muszą brać pod uwagę przepisy prawa oraz co najważniejsze UOKiK . UOKiK To instytucja która stoi na straży swobód gospdarczych i dba o konkurencyjnosć firm a w obronie tych praw jest w stanie każdego puścić w skarpetkach  😁 W Unii Europejskiej ,konkurencyjnośc i swoboda gospodarcza to świętość i podstawa , najwyższy czas przyzwycaić się do tego  ćwierć wieku od upadku komuny  😉

To tekst ze strony PZJ  z 2014 roku

7.08.2014r

Szanowni Państwo,

Jak wszystkim wiadomo z wcześniejszych komunikatów Zespół nasz cały czas pracował nad zmianami systemu szkolenia kadr instruktorskich. Sprawa przygotowania tych zmian zajęła nam więcej czasu niż początkowo zakładaliśmy.
Wprowadzenie szeroko pojętych zmian dotyczących szkolenia nowych kadr instruktorskich jak i permanentnego doszkalania już działających instruktorów i trenerów wymaga wprowadzenia szeregu istotnych zmian w przepisach jak też w strukturach organizacyjnych PZJ.

Zespół nasz przekazał Prezesowi PZJ, Panu Łukaszowi Abgarowiczowi gotowy, szczegółowo opisany nowy system dotyczący szkolenia kadr instruktorskich, który został oparty na zasadach praktycznego nauczania jazdy konnej i ocenie tych kadr na podstawie wyników uzyskiwanych przez ich zawodników. Zaproponowaliśmy wiele prostych rozwiązań, które powinny uprościć i ułatwić szkolenie i uczynić go bardziej powiązanym z praktycznym nauczaniem podstaw dosiadu, używania pomocy i dążenia do równowagi pomiędzy jeźdźcem a koniem. Strona teoretyczna ma być pomocą do zrozumienia praktycznych podstaw nauczania a nie głównym kryterium egzaminacyjnym.

Rozumiejąc wagę zmian jakie zaproponowaliśmy Zarządowi Polskiego Związku Jeździeckiego, uważamy, że realnym terminem wprowadzenia proponowanych zmian jest 1 stycznia 2015 roku. Trudno jest tak ważkie i zasadnicze zmiany wprowadzać w trakcie trwającego sezonu, kiedy wszyscy zainteresowani zajęci są zawodami a reprezentanci planowanym wyjazdem na Mistrzostwa Świata.



Hubert Szaszkiewicz



Przewodniczący ZDSSZ PZJ

A to obecne stanowisko 


Uchwała U/464/1/Z/2015
Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego
z dnia 16 stycznia 2015 roku
w sprawie systemu szkolenia PZJ.
§1
Zarząd PZJ utrzymuje w mocy obowiązujący od 2007 roku system
szkolenia.
§2
W bieżącym roku nastąpi dostosowanie systemu do potrzeb
podyktowanych ustawą deregulacyjną
z uwzględnieniem postulowanej
przez Zespół Szkoleniowy pod kierownictwem Pana Huberta Szaszkiewicza
relacji uczeń – mistrz, powiązania awansów szkoleniowych z osiągnięciami
wychowanków oraz własną karierą sportową.

§3
Planowany czas przekazania materiałów do konsultacji środowiskowych –
drugi kwartał br. Przewidywany czas wejścia w życie zmodernizowanego
systemu – 1 stycznia 2016 roku.


P.P.S Myślę halo że twoje czarnowidztwo odnośnie zgubnego wpływu deregulacji  jest nieuzasadnione. Tu masz ciekawą lekturę na temat wpływu deregulacji na rynek , bezpieczeństwo itd poparte badaniami .
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=23C0D3A5AB0523F3C1257DBF003EB383
Smok10, a gdzie pisałam o zgubnym wpływie "deregulacji" (żadna deregulacja, jeśli chodzi o trenerów, definicja deregulacji jest inna)?
Cały czas piszę, że jestem za - o ile będę mogła np. być dentystą protetykiem, czy projektować i budować domy.

UOKiK mówisz? Co UOKiK mówi o systemie obowiązującym w DE czy UK? 😀 UOKiK nic, a odpowiednie unijne instytucje?

Nie Platforma Obywatelska zlikwidowała stopnie trenerskie? Aniołki to zrobiły? UOKiK to zrobił?
To zrobiła PO. Z wdziękiem wyskakując przed szereg, tak... wychodząc pod toczek 😁 Dla celów propagandowych uderzając tylko(!) w... żadne lobby.
Jednak uderzyli w lobby papierowych instruktorów /trenerów. Teraz instruktor / trener będzie musiał być praktykiem a o jakości instruktora / trenera będą decydować  wyniki jego podopiecznych . 🤣

Proste !  😉

P.S Widzisz , jak wynika z badań są tylko korzyści. Nie zaobserwowana zwiększonej ilości wypadków a wzrosła jakośc i konkurencyjnośc , czyli branża  się nakręca i rozwija. A że płaczą ci co narobili kursów ,papierów a nie mają praktyki , cóż . Tak bywa. Jak zdobędą praktykę ,to jak by co teorie już mają w małym palcu !  😁
Michel Robert ma 66 lat a w wieku 60 lat wygrał Global Champion Tour. 😁 To piękny sport i można go uprawiać do późnej starości  😉
A praktyką nikt nie zabrania robić kursów i się kształcić . 😉 Tyle że mogą ale nie muszą .  😉

A jeśli chodzi o UOKiK ,on tylko czuwa żeby ktoś nie wpadł na idiotyczny pomysł i nie zaczął regulować tego co zostało zderegulowane , tak żeby monopolizować rynek. !  🤣 Miałas przykład chęci regulacji systemu szkolenia. Jednak ciężko zerwać z nałogiem regulowania . 😉
Fakt , cała akcja przypadła na okres rządzenia PO , ale myślę że to jeden z ich najlepszych projektów i na pewno wszystkim wyjdzie na dobre !  🤣

Smok10, lobby instruktorów i trenerów 🤣 Paradne! Lobby! Żadne lobby. PO nie ośmieli się naruszyć żadnych istotnych przywilejów, żadnej ważnej grupy.

Trzeci raz pytam: UK i DE są głupie jak buty, że obowiązują u nich ścisłe i zamknięte systemy szkolenia kadr jeździeckich?
Dopóki nie odniesiesz się do tego, wszelkie twoje wynurzenia będę traktować jak entuzjazm małolata (zapewne w czyimś imieniu): "Ale zajefajnie! Nie każą mi prawka robić! Biorę samochód tatusia i heja na drogi! Tatuś uczył mnie przy garażu od dziecka! I na gokartach zdobywałam puchary! Albo wiem - będę uczyć innych jak się jeździ!". Może i fajnie by było. Zastanawia mnie, dlaczego (skoro nałóg regulowania taki zły) tak nie jest.

O nie, żaden "papierowy instruktor" nie martwi się obecnym stanem rzeczy. Sam pisałeś: od regulacji (czy ich braku) nie zmienia się dostęp do klientów. Natomiast cholernie się cieszą ludzie (w dziedzinie "rekreacji"😉, którzy NIC nie umieją, a efekt rozlicznych stajenek "z usługą nauki" daje się już zauważyć, i nie porywa 🙁 Martwią się wyłącznie ludzie ze sporym poczuciem odpowiedzialności.
Tak, wiem - dziś zbędne obciążenie - troszczyć się o innych 🙁

Wspomniane przez ciebie "badania" jakoś nie podają iluż to instruktorów rekreacji (bo tego podobno dotyczyły "badania" - A kto w ogóle je robił? Firma? Nazwisko? Hm? Jakie są wyniki tych "badań" - w liczbach?) w ciągu tych 3-4 lat prowadziło jazdy bez ukończonego kursu dotyczącego zasad szkolenia (procentowo).
A co ma rekreacja do Ustawy Deregulacyjnej ??? Rekreację zderegulowała 3 lata wcześniej Ustawa o Sporcie . 🤣 Od tamtej pory minęło 5 lat , a ludzie dalej nie mają o tym zielonego pojęcia i pytają o uprawnienia IRR taką mamy świadomość w naszym ciemnogrodzie.  😁
P.S Co ty z tą Anglią , oni jeszcze mają monarchię  😁
Smok10, to ma, że owe "badania" miały być oparte właśnie na deregulacji IRR. Że skoro zniesienie IRR nie wywołało zmian na gorsze, to zniesienie uprawnień trenerskich też nie wywoła. Taka była argumentacja, na wszystkie zgodne i dobrze uzasadnione protesty całego środowiska (sportowego w ogóle, w tym jeździectwo to mały pikuś) padała ta właśnie odpowiedź, żadnej innej.

DE nie jest monarchią. I ponoć u nich z tym jeździectwem tak świetnie. A utrzymują (komuchy wredne?) państwowy centralny ośrodek szkoleniowy i mają precyzyjnie zaprojektowany i wymagany system szkolenia.

Widzisz, dzięki tobie 🙂 - nasuwasz mi refleksje - weksluję w "spiskową teorię dziejów": nie tylko nie możemy hodować koni na swoje potrzeby i na eksport, ale i korzystać z własnej zacnej myśli szkoleniowej nam nie wolno, ani szkolić się na dobrych trenerów. Nasze przeznaczenie to stajenni, luzacy, w najlepszym razie berajtrzy. Albo pracownicy innych działek: od Biedronki i Maca po super-hiper stanowiska w (niemieckich?) bankach. Tak, tak, to dzięki tobie takie refleksje.
Jeszcze trochę i okaże się że to ja jestem winny deregulacji . 😁
Chciałem zauważyć że coraz lepsi szkoleniowcy przyjeżdżają do nas szkolić naszych zawodników i trenerów , problem w tym że najbardziej nad tym płaczą nasi rodzimi szkoleniowcy. Wystarczy zobaczyć co się działo i jaki lament był z trenerami kadry jak podziękowano naszym trenerom i zatrudniono zagranicznych. 😁
Smok10, oczywiście, że płaczą. Bo PLNy z PL wypływają zamiast dopływać  😀iabeł:
Smoczku
ale nie mówisz już na temat  :kwiatek:  ma być o irr, a nie o nazej kadrze narodowej
pomijam już fakt, że mamy tych zagranicznych szkoleniowców, a efekty jakieś są?  👀  co do tego, to problem jets złożony i zupełnie odbiega od tematu wątku
Na temat. Bo obecnie deregulacja dotyczy już wszystkich .
P.S Fakt , zagraniczni trenerzy kadry narodowej są zatrudnieni od ok 2 tygodni więc też się dziwie że nie ma już jakichś spektakularnych efektów , choćby wygranych Mistrzostw Świata. Ale masz rację E. usprawiedliwia ich to że jeszcze nie zdążyli mieć nawet jednego treningu z KN. 😁 😁 😁
P.P.S halo - W przyrodzie nic nie ginie , jak wypływają PLN y to wpływają Ojry . 😁
Nie na temat. Tytuł wątku brzmi "Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.". 🙂
od jakich dwóch tygodni?
a ten poprzedni? Wassibauer? ileż on był lat trenerem KN? bo żebym nie skłalama, ale chyba z 5 lat. i co?  😁
a czemu pisze, że odchodzisz od tematu? dlatego, ze nie bardzo mnie to interesuje, kto trenuje kadre narodową, bo tego poziomu pewnie nikt z nas nie osiągnie (albo prawie nikt  :kwiatek: ), dla mnie liczy się to, tko trenuje nasze dzieci i młodzież, czyliz aczyna pracę z jeźdźcem, bo tam chyba najwięcej różnych "kwiatków" się robi. i potem wychodzą tacy, którzy nic nie potrafią, takich to mamy jeźdźców
i już nie porówniuje tego do KN, ale nawet sama po sobie wiem, ile może napusć taki "instruktor"  🤬 
tak samo, jak interesuje mnie, kto mi naprawia samochód, po fajnie by było, żeby robil to chłopak chociaż po technikum samochodowym, żeby po wyjexdzie z warsztatu nie wylądowała z przyczyn samochodowych w rowie najbliższym
wiec może zaczniemu zmianę świata na lepsze od tyego tylko, żeby zmienić to co się da w naszym otoczeniu na lepsze, a nie dyskutować o KN
No więc odpowiadając na twoje pytanie odnosnie kto nas trenuje ( IRR ) wystarczy poczytać w tym temacie o jakości kursów i szkoleń . O tym że IRR jest zderegulowany ( już 5 lat )  mówi się od niedawna a do ludzi dalej to nie dociera. I deregulacja IRR nie ma  totalnie wpływu na jakość szkoleń IRR bo kursy są organizowane tak jak były na tragicznym poziomie.  😉 Więc czy po kursie czy po praktyce , ja wolę osoby z praktycznym przygotowaniem niż po 2 tygodniowym  kursiku  😉 Teraz te kursiki IRR robią panienki ze stajenki  żeby się chwalić przed koleżankami że są szkoleniowcami .  😁 One mają papiery ( jak to nazywacie ) żeby uczyć wasze dzieci .  😂 😂 😂

P.S To co zrobił Wassibauer , to naszym się nie śniło , bo odbudował nasze jeździectwo. Wystarczy poczytać co o jego odwołaniu sądzili nasi zawodnicy   😉 A tak a propo's ma być zastępcą nowego trenera KN
tlkyo nie uważasz, że te umiejętności praktyczne i doświadczenie trzeba jakos zweryfikować?
tzn. że co?że jak umiem już zagalopować i przeskoczyć 60cm, i robię to od kilku lat to mogę iśc szkolić ludzi?
jadnak mimo wszystko jakiś poziom musi być i jakieś egzaminy na irr czy też pzj szkolenia podstawowoego powinny być.
zcy rynek jest w stanie sam zweryfikować wartość takich szkółek i instrukotorów? jakoś czasami miewam wątpliwości  🙄
E., to można by zrobić bardzo prosto: twardo propagować, że samodzielny IRR powinien mieć złotą odznakę, a taki z wsparciem starszej kadry - srebrną. I być pełnoletni. Złota odznak nabrałaby sensu, a była gwarantem wystarczających umiejętności jeździeckich do nauczania początkowego.
Do czasu, kiedy nie wyrobi sobie renomy ośrodek "uczący jak uczyć" - którego certyfikat każdy z dumą pokaże. Lub kilka takich.
Złota odznaka to nie jest jakiś wielki poziom ,ale tu się zgodzę że dla IRR byłby to jakiś wykładnik. Dzisiaj te panienki robią kurs na IRR jako alternatywę dla brązowej odznaki co jest już kpiną .  😉 Ja jestem jak najbardziej za . Złota odznaka mogła by być równoznaczna z uzyskaniem ( no nie uprawnień ,bo ich nie ma ) certyfikatu IRR. 😉
w temacie odznka pisałem w temacie "odznaki pzj" czy jaki to tam ma tytuł
że generalnie ten system odnak jest nie do końca dopracowany i można by zrobić lepiej!  🙂 
ale mysle że tak, że już by to było coś. BOJ "na zachętę", SOJ i już można by być asystentem trenera, czy kimś takim
ZOJ i równoznaczne z trenerem szkolenia podstawowego (czy jak mu to tam jest teraz wg pzj) a dalsze awanse na ścieżce trenerskiej (2 i 1 stopień) byłby po kolejnych egzaminiach lub po ocenie "dorobku szkoleniowego" czyli wynikach jeźdźców trenowanych przez dana osobe
co do posiadania odznak przez irr, ileż razy ja słyszałam, że ktoś nie rrobi odznak, bo po co mu to, bo do sportu nie pójdzie, etc. a prawda była taka, że większość irr nie robi odznak, bo się boi zbłaźnić! BOJ maja wszyscy, albo prawie wszyscy (i to nawet dzieci), SOJ duża cześć ambitniejszych jeźdźców, i to SOJ to dla mnie chyba jakieś minimu "przyzwoitości", ZOJ powinien mieć już ktoś kto mianuje się trenerem
a teraz pytanie, ilu irr zdalo by ZOJ za pierwszym podejściem  😂
ale pomijając już odznaki i cały ten system szkolenia pzj, po prostu kwalifikacje trzeba mieć i trzeba je wykazać, można poprzez potwierdzony staż u mistrza cechu, lub poprzeć zdane egzaminy. a nawet jak się jest u mistrza cechy, to egzamin i tak trzeba zdawać i tyle  😉
Niegłupim pomysłem byłoby pozwolenie na zdawanie ZOJ "z marszu" dla... IRR 😁 To napędziłoby rynek kursów IRR (a co, niech sobie ludzie zarobią, może ktoś zacznie robić to DOBRZE) - a kto by nie umiał - to ZOJ nijak nie poradzi.
Jaki parkur jest w ZOJ? Bo jeśli 110 to trzeba by obniżyć do 105 (żeby III licencja nie wchodziła w paradę) - i heja! Jeśli 100 - to wystarczy 🤔. Jeśli 90 - trzeba podnieść.
Wiele osób miałoby pracę, a początkujący adepci jakieś gwarancje przyzwoitości instruktora.
Kurs IRR (przygotowanie metodyczne, fizjologiczne, psychologiczno-pedagogiczne, trochę turystyki, PP, BHP itd.) i(!) Złota Odznaka - i to byłoby coś.
Pomysł jak najbardziej wspaniały i podpisał bym się obiema rączkami , gdyby nie fakt że nikt by do tego nie przystąpił  😁 Brązowych odznak wydano kilkanaście tysięcy , srebnych kilka tysięcy a złotych przez 7 czy 8 lat działania statemu niewiele ponad 100  😁 Jak dla mnie , jeżeli PZJ miałby maczać swoje palce w IRR to powinien powiązać kompetencje IRR ze złotymi odznakami i było by po sprawie. Złota odznaka , to mini parkurek , niewielki czworobok i parę ruchów do pokazania . Teoria też niewygórowana , tylko że kto z tych IRR to zda i zaliczy  😁 😁 😁 Nie uzbierał by nawet  100 osób na cały kraj  😁 😁 😁

P.S Kryteria niewygórowane a mimo to dla naszych Instruktorów Rekreacji nierealne !!!  🤣

P.P.S halo - Mam dla ciebie propozycję . Skoro tak martwisz się o wychowanie jeździeckie młodzieży ,o ich zdrowie i bezpieczeństwo , to zacznij zachęcać na forum wszystkich adeptów jeździectwa żeby sprawdzali swoich Instruktorów czy Trenerów czy posiadają jako potwierdzenie minimalnych  kryteriów wiedzy i umiejętności : ZŁOTĄ ODZNAKĘ JEŹDZIECKĄ PZJ  bez tego skarajnego minimum nie powinni nikogo uczyć !!!! Ja cię poprę  😁 Mimo wszystko , to forum czyta kilkanaście tysięcy ludzi i wielu początkujących szuka opini , mogli byśmy ich uchronić przed trafieniem w niodpowiedni ręce !!!  😉
Jaki parkur jest w ZOJ?
90 cm
Nie wiem jakie są teraz zwyczaje, ale jeszcze nie tak dawno temu 90 cm trzeba było przejechać na egzaminie wstępnym w dobrych ośrodkach prowadzących kursy  IRR

Nie wiem jakie są teraz zwyczaje, ale jeszcze nie tak dawno temu 90 cm trzeba było przejechać na egzaminie wstępnym w dobrych ośrodkach prowadzących kursy  IRR


Chcesz ich pozabijać !  😲

To chyba nie było niedawno !  😁
s.heykowski, oj, to dawno było 🙁
A dziś na Złoto przydałoby się 100.

Smok10, zdało 100 osób, bo ta odznaka jest "po gwizdek" (na co wpłynęła "deregulacja"😉. Gdyby ją "uruchomić" już za dwa lata można by podawać początkującym taką wstępną rekomendację.

Smok10, zdało 100 osób, bo ta odznaka jest "po gwizdek" (na co wpłynęła "deregulacja"😉. Gdyby ją "uruchomić" już za dwa lata można by podawać początkującym taką wstępną rekomendację.


Poziom zdających na złoto od początku jest Constans , bez względu na deregulacje ( parę osób rocznie )  , zmiany ustaw itp. Po prostu , za wysoki poziom. 😁 Zawodnikom jest ona do niczego nie potrzebna a dla reszty jest pułapem Olimpijskim i rzadko osiągalnym.😀
Ma jakiś wpływ na Instruktorów Sportu ,ale można się nez niej obyć. Czego już nie jestem w stanie zrozumieć . Czego nauczy Instruktor Sportu dla którego poziom Złotej odznaki ( w zasadzie poziom rekreacyjny ) jest zbyt wysoki. 😲

To tak jak ktoś zareklamował kursy na Instruktora Sportu ,prowadzone przez Trener jeździectwa 2 stopnia , której nikt nie widział w sporcie  😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się