własna przydomowa stajnia

Gillian   four letter word
08 lipca 2015 11:09
Biczowa, a masz pola niedaleko stajni? zauważyłam zalezność :/
maluda, zazdroszczę. Kupowałam dziadom już kilkukrotnie i nie umiały się przyzwyczaić, nie wiem czemu. Ściągają sobie, tarzają się w nich, ocierają o drzewa aż zdejmą. Może musiałabym kupić jakieś turbo pancerne...
Moje też się w nich tarzają i wycierają o wszystko, a derki jak były założone tak są. Nigdy żadnej na ziemi nie znalazłam.
rox   ogony trzy
08 lipca 2015 14:10
Moje też jak zaczynają się irytować na owady to przychodzą po derki, serio 🙂 I nie odejdą od bramy dopóki nie wyjdę i im nie założę. Ledwo dopnę ostatnie zapięcia i już ich nie ma  😁

Gillian   four letter word
08 lipca 2015 14:14
Poszły! Leje, burza  😜  wiecie, kilka lat spędziłam w pensjonatach i strasznie mi brakowało konia u siebie. Jaram się tym w zasadzie od nowa  😜
U mnie jeszcze popadało, tak z godzinkę temu. Jednakże szału nie ma, parę kropel na krzyż i tyle. Mam nadzieję, że w nocy znowu przyjdzie deszcz, co by było chłodniej dnia następnego. Jednej babie zrobiłam kopyta, jeszcze druga czeka w kolejce.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 lipca 2015 18:54
Gillian same pola, w zbożu dziady siedzą, byle do żniw. Kurde burze na około w stajni nawet kropla nie spadła, gdzieś tam w dali zagrzmiało i poszło bokiem, kurzy się strasznie ale przynajmniej chłodniej nieco.
Gillian a jakie miałaś te dery? Aż dziwne, że są w stanie się rozebrać. Moje łażą cały dzień i nic się nawet nie przesuwa.
Zależy od derki -miałam takie co po 15 minutach nadawały się na śmieci a mam takie co po 3 latach wyglądają jak w dniu zakupu tylko może ciut przybrudzone.
Teraz jestem na etapie zamiany moich na te z kapturem bo szyje mają najgorzej oblazłe.
Z kapturem sprawdzałam jeden model i się nie sprawdził, ponieważ wypadał on mały w porównaniu do reszty.
rox   ogony trzy
10 lipca 2015 15:23
Dery tylko i wyłącznie z decathlonu. 3 sezon nienaruszone  🙂
Dery tylko i wyłącznie z decathlonu. 3 sezon nienaruszone  🙂


ja latałam jak głupia i szukałam fajnych derek siatkowych , jak wyszło ze ta z deca jednak najlepsza to.... brak już rozmiaru :< pewnie kupie na zimę :<

rox   ogony trzy
10 lipca 2015 21:21
Mi się udało w zimę dorwać nowe jak była promocja  😁
maluda, Lamicell ma zaniżone rozmiary. Derka super -kupiłam nową tu na revolcie ale mój dziad ,,trzeszczy,, jak się w niej porusza i nie ma mowy aby w ogóle schylił głowę jak podepnę kaptur. Derka ogólnie bardzo fajna ale ....... zakupiłam teraz większą. Inna firma - zobaczymy.
uważam że najgorsze jakie kupiłam to busse. Mam tą siatkową z polarem na plecach- z pasem itd... okręca się na koniu i co chwilę musze latać podciągać z jednej strony. Myslałam że kuń krzywy 😉 ale jednak nie bo na innych też się okręca.
Za to fajne są eskadrony. Koń się tarza ,gania i przez drzewa przedziera i nic. Super tylko że nie ma ochrony szyi.
Ja miałam tą:
https://animalia.pl/york-derka-kayla-przeciw-owadom/szczegoly/24242/

Wytrzymała niecałe trzy miesiące przy użytkowaniu non stop; koń się w tym tarzał, ocierał i ogólnie wariował.
Kaptur się nie sprawdził.

rox   ogony trzy
11 lipca 2015 15:35
U nas kaptur jest na tyle duży i dobrze przemyślany, że nic nam nie zjeżdża, nic się nie przekręca. Polecam !!  🙂







Mały chodzi (dosłownie) po największych krzakach, biega, tarza się, szaleje. Nic się nie dzieje  😉
chciałam ją własnie ze względu na ten kaptur... bleeeee to se poczekam pewnie zanim znów się pojawią.
Mam pytanie ludzie, może wy trochę wspomożecie. Znajoma bierze do siebie konia, stał z moim i kurde nie wiem czy brać kogoś w pensjonat czy przyzwyczai się sam? Trochę tego się obawiam, bo jest strasznie stadny ale w sumie może to moje widzi mi się a nie będzie tak źle? Dałam ogłoszenia że nawet za koszty utrzymania, ale mnie tyle osób już wydymało że jak pomyślę że mam mieć do czynienia z jakimś niepoważnym człowiekiem to chyba lepiej nie brać sobie obecnego na głowę.  😵
Koń to zwierzę stadne i jak nie chce brać czyjegoś konia do siebie, bo "wydymali Cię" to kup kucyka za psie pieniądze.

rox, rzeczywiście te kaptury wypadają dość spore w porównaniu do tych, które miałam.
Weź sobie choć kuca lub kozę spraw. Koń to zwierzę stadne i będzie bardzo źle to znosił.
Dwa to stado. Uczynisz go nieszczęśliwym jak pozostawisz samego.
Ja miałam tą:
https://animalia.pl/york-derka-kayla-przeciw-owadom/szczegoly/24242/

Wytrzymała niecałe trzy miesiące przy użytkowaniu non stop; koń się w tym tarzał, ocierał i ogólnie wariował.
Kaptur się nie sprawdził.


A ja właśnie chciałam ją kupić i się rozmysliłam. Wziełam inną. Zobaczymy.
W Lamicellce ten kaptur też jest do niczego choć sama derka elastyczna ,z pasami tylnymi ,z klapą itd.. 
No właśnie nie wiem jak z kucykiem nawet by było, bo jak stałam w pensjonatach przez 10 lat to kucyk to zawsze był wróg numer jeden. Chyba że stwierdzi, że nie ma innego wyjścia i zaakceptuje.
Angela, a jaką wybrałaś?
Presja, stał 10 lat z tym samym kucykiem czy wysunęłaś taki wniosek (wróg nr jeden) na bazie większej ilości konfrontacji?
Stałam w różnych stajniach, i zawsze kucyki były przez niego tępione. Ogólnie mam wrażenie że ma jakiś problem z małymi końmi, bo nawet hucuły ścigał. Także nawet koza, to nie najlepszy pomysł. Ogłoszenie wisiało parę dni, oferuję normalnie za 200zł "pensjonat" że tak to ujmę i ludzie są jacyś niepoważni. Miałam konia swojego drugiego ale sprzedałam, myślałam że ten co jest będzie stał do śmieci z nim albo odwrotnie, no ale też muszę uszanować decyzję kogoś innego że chce konia bliżej bo to jego zwierzę i na siłę nie zatrzymam.
Życie nauczyło mnie, że im drożej za usługę tym ona jest bardziej szanowana. Nigdy w życiu nie wystawiłabym już takiej ceny, nawet dla znajomego. Potem rośnie "apetyt" na złote klamki, a przecież realia są inne.
Niepotrzebnie sprzedałaś drugiego konia, wiara w ludzi bywa złudna - właśnie się o tym przekonałaś. Musisz dokupić mu towarzysza, tutaj nie ma co dyskutować.
Presja moja też tępiła kucyki do momentu jak została w stajni tylko z kucykiem do towarzystwa. Odkleić się potem od siebie nie mogły.
Własnie oglądam ogłoszenia z kucykami, nie wiem czy to faktycznie nie najlepszy pomysł. Będzie musiał jakoś to przetrawić. Nie wiem czy chcę kolejnego cudzego konia, i być może kolejne problemy i rozczarowania. Z jednym zgodzić się muszę, że jak się płaci to docenia ale przynajmniej wiem że koński świat nie przestanie mnie zadziwiać. Czasem oczekiwania ludzi były dla mnie po prostu szokujące. Zapytania typu : a jakbym miał swoje siano to ile wtedy? Tragedia, najlepiej za darmo dać wszystko.
bez przesady z tym stadem. mój koń stał kilka lat sam u mnie w stajni, teraz są dwa konie, u poprzedniego właściciela też początkowo stał sam, potem w stadzie 24 koni i znałam go i obserwowałam w wielu sytuacjach. żadnej różnicy w zachowaniu nie zauważyłam, żadnej "depresji" bo konik stoi sam nie było. na siłę nie kupuj żadnego kucyka...może czas przyniesie zmiany i znajdziesz kogoś fajnego, kto wstawi do Ciebie swojego konia.
Lepiej zaspokoić podstawowe potrzeby konia i mieć czyste sumienie, aniżeli pluć sobie w brodę, że się wszystkiego nie dopilnowało. Ja uważam, iż towarzystwo to czynnik potrzebny i obowiązkowy, ponieważ zakorzeniony jest on w specyfice funkcjonowania tych zwierząt. To nie są indywidualiści.
rox   ogony trzy
12 lipca 2015 17:23
maluda, lubię to.
U nas dziś praktycznie pierwszy raz w tym roku zaczęło się oblężenie owadów. Zriko w pełnej zbroi. Pierwszy raz miał na oczach takie cuś i jak mu zakładałem, to podobny wyraz pyska zrobił, jak namalowany na siatce  😀

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t34.0-12/11737065_909091639170712_318608157_n.jpg?oh=9954728d0b8f5166b09ea95598531a5d&oe=55A454B5[/img]
Znam swojego konia 15 lat, tyle ile dokładnie ma. Moim koniem jest od 11 prawie i wiem że dla niego samotność to po prostu "zabójstwo". Myślałam o tym że może da radę, ale jeżeli on nie umie zostać sam w boksie jak drugi koń wychodzi obok np. koło stajni, to co dopiero jak w ogóle pojedzie. Powiedzmy że już rozwiązanie mam, zapadła decyzja i myślę że będzie to najlepsza opcja z możliwych. Czas pokaże czy dobrze wybraliśmy :-) Dzięki za dobre rady.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się