PSY

Wichurkowa   Never say never...
06 lipca 2015 11:24
U mnie moje 2 bydlaki na ciepło reagują rożnie... Labradorka nie lubi ciepła,wychodzi tylko na siku przed dom i od razu wraca do domu i przesypia całe dnie, a bullka nie do zajechania,może spacerować w ten upał,biega po domu,po ogrodzie z patykiem,zaczepia Mojrę(labka),itp zrobi sobie chwilę przerwy i od nowa,wariatka jakaś :-)
Mój sobie radzi z upałem świetnie mimo że jest włochaty,całe dnie spędza na dworze kiedy ja jestem w pracy ,a i tak kiedy wracam zawsze przynosi zabawkę pod nogi i ma ochotę  się bawić .Nie wiem jak on to robi 🤔 Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta moje pytanie co do wypadania sierści.Byliśmy u weta nasza sierść to włosy podobno, zmieniliśmy karme, dostaje biotynę i jest dużo lepiej 😉
Wklejam Titona z moim bratankiem którego uwielbia i jak jest Kubuś to ja nie istnieje dla mojego psa do tego to jedyne dziecko które może się z nim bawić na inne nie bezpiecznie szczeka,a i potrafi straszyć  🙄 No i zemną podczas popołuniowej drzemki  😉
Dzionka przecudna ta Twoja goldenka  😍
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 lipca 2015 14:43
Wichurkowa, ale fajne zdjęcie 🙂

U nas z upałem też różnie. Najgorzej znosi go chyba bokserka, pomimo krótkiej sierści, ale to babinka, więc pewnie też ma to znaczenie. Bernardynka cały dzień okupuje schody, na których jest gres, ale o dziwo radzi sobie z pogodą całkiem nieźle. Kaukazica wykopała sobie dół, z którego nie wychodzi, a reszta zachowuje się w sumie normalnie. Kundlasy zdaje się, że w ogóle nie zauważyły, że jest... dość ciepło 😉
dumkowa, dzięki za rady 🙂 W kagańcu nasze spacery są dużo spokojniejsze i zamiast się na nią wkurzać to mogę tylko chwalić za odchodzenie od żarcia po nieudanej próbie jego pochłonięcia 🙂


Wichurkowa, haha boskie zdjęcie 😀 Bullka musi być crazy 🙂

gunia92, dzięki!

Jesteśmy z suczą na wakacjach u mnie w domku na działce - o rany, jak inaczej się posiada psa w takim miejscu niż w bloku na 3 piętrze bez windy ;P Pełna sielanka, pies sobie łazi gdzie chce, spacerek raz dziennie, kąpiele w jeziorach... no cud miód 🙂

Asterek puszcza do was oczko 😉

Piękne oczko. Nowy dom będzie miał z niej prawdziwą pociechę.
W niedzielę na 13 - taka datę obrałam na zapoznanie się z hodowlą i jej miotem. Na pewno będzie ciekawie, a co dalej zobaczymy.
Wichurkowa   Never say never...
07 lipca 2015 11:31
Dzionka a jak Twój facet do niej podchodzi? Chętnie z nią spędza też czas? Jest taka kochana,ma taką wierną mordkę :-)
Maluda, oj tak 🙂 oby tylko dobrze trafila. Trzymam kciuki za zdobywanie szczeniora!

Wichurkowa, moj W chetnie sie nia zajmuje, ale ma mi za zle, ze zawsze wybieram psy, ktore nie umieja sie bawic 🙂 na pewno wolalby psa, z ktorym mozna cos porobic, a Asterek nigdy nie mial pewnie szans na zabawe z ludzmi i nie umie tego po prostu robic :/
Wracamy za pare dni z urlopu i czeka sucz sterylka - brrr!
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 lipca 2015 13:05
Dzionka, mój pies dopiero po roku "zaskoczył" z gonieniem piłeczki (biegnie-przynosi-kładzie i czeka), a prawie 3 lata zajęło mi przekonanie jej do szarpaków  🤔 A z psami nie bawi się wcale (była jedna sunia, ale źle skończyła 🙁 )
Dzionka cudowna retrieverowa mordka  😍

Co do dwóch psów to fajnie jest mieć dwa z podobnymi potrzebami ale nawet wtedy nie jest łatwo 🙂 Jak nie z jednym historie to z drugim, bywa ekstremalnie. Ostatnio Pix wsadziła głowę do gniazda os a one pogryzły mnie i Szajbę, ona dostała ponad 20 strzałów, traciła przytomność a ja musiałam jeszcze Pix ogarniać i gnać przez las. Potem u weta nie było łatwiej ale nasi weci to wyrozumiali ludzie 😀 Skończyło się dobrze ale były chwile grozy.

a teraz już sobie tak pływamy:

dziewczynka o mamo, to musiała być mega spuchnięta. Dobrze, że nic się poważnego nie stało.

Ja za to cały czas mam paranoje jeśli chodzi o kleszcze, z Robiego jeszcze żadnego nie ściągnęłam za to ja sama mam teraz anytbiotyk na miesiąc właśnie przez kleszcza  👿
Dziewczyna na psa typu parson Russell jaki rozmiar szelek juliusa? Mini?
dziewczynka, o rety jaka historia! Wybacz, ale strasznie się śmiałam mimo, że żal flacicy :P
Dzionka, zajebiaszczo ma suka, tymczasujcie ile wlezie, skoro macie na to czas i serce 😉
gunia92, ekstra kudeł, lubię szorściaki 🙂
Zdjęcia miotu dla zainteresowanych:
klik

dziewczynka, bardzo niemiła przygoda, ale najważniejsze, że się dobrze skończyła.
Dzionka, na pewno dam znać po wizycie jak wypadła. To jeszcze tylko 4 dni.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 lipca 2015 11:25
Będziesz wybierała sama szczeniaka, czy hodowca wybierze?
ushia   It's a kind o'magic
08 lipca 2015 11:25
Jakie kluchy 🙂

Swoją drogą, ktos wie czemu psy i koty nie otwieraja oczu od razu po porodzie?
Będziesz wybierała sama szczeniaka, czy hodowca wybierze?

Sama.
Znajoma wystawiająca psy napomknęła mi, że są jakieś "testy" na sprawdzenie charakteru - dość ogólnikowo.
O ile dobrze pamiętam to jest np. rzucanie piłeczką... ale to się nie sprawdzi w tak młodym wieku miotu?

ushia, ano! Przesłodkie pulpety.
maluda, chyba będę miał pod opieką coś z tego miotu
czy jest jakaś maść którą można posmarować psu koncówki uszu aby nie zjadały ich muchy ? mam staruszka ,  to pies podwórkowy, w tym roku muchy dosłownie zjadają mu uszy , wczoraj zrobilam mu nauszniki z siatki przeciwmuchowej , ale rano były ściągnięte 🙁 może jest jakiś specyfik  ?
abre   tulibudibu
08 lipca 2015 13:16
Może olejek citronella? Opaska mi pomagała na komary i jusznice ale nie jestem pewna czy na taką ilość much również pomoże.
maluda, chyba będę miał pod opieką coś z tego miotu

Kupujesz?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 lipca 2015 15:24
Pewnie będzie miał pod opieką wet  😀

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 lipca 2015 15:28
blucha, olejek waniliowy?
znajoma się zapowiadała za 2 m-ce z owczarkiem z okolic Konina, to chybe te
maluda Słodkie maluchy, powodzenia z wyborem i potem z odchowaniem🙂 Słyszałam, że jak rodzice dobrzy charakterowo to i mioty z reguły są równe i trzebaby mieć naprawdę 'szczęście' żeby trafić na 'gorszego'.
Na pewno dobrze byłoby poobserwować maluchy razem zobaczyć jak zachowują się w relacjach między sobą i podpytać hodowcę (bo możesz trafić na czas drzemki jednego a większej aktywności drugiego i ocena będzie niewiarygodna). I warto też spędzić sam na sam z każdym maluchem bo już w tym wieku będzie widać jak radzą sobie z nową sytuacją czy raczej panikują czy tez są ciekawskie mimo początkowych obaw, można sprawdzić reakcję na zabawkę, jakieś próby delikatnego szarpania i takie tam. Ale i tak pewnie weźmiez tego, który njbardziej złapie za serce🙂
Blucha, ja swojej od kilku lat spryskuję uszy sprayem znalezionym przypadkowo w końskie apteczce. Nazywa się ACEDERM. Odstrasza (skutecznie!) robactwo i dezynfekuje, więc uszy wyglądają super 🙂
Na początku pryskałam 2 razy dziennie, ale teraz już tak przeszły zapachem tego preparatu, że po jednym pryskaniu nawet przez 3 dni jest spokój.
Maria89 google wypluwa mi tylko to http://www.aptekagemini.pl/acne-derm-krem-20g.html , napewno tak sie nazywa ?
Tak, na pewno. Nazwa firmy, która to wyprodukowała to Intervet.
Chyba, że już nie produkują (choć mam nadzieję, że jednak tak, bo mój mi się kończy 🙁)
http://petssupermart.com/gb/horses-care/wound-care-first-aid/acederm-spray-150-ml/art_c101_s2_a1028

Przepraszam za post pod postem, ale piszę z komórki i nie udało mi się edytować.
Znalazłam tylko taki link.
Jak byś się zdecydowała zamówić to chętnie się przyłączę
Dziewczyny, potrzebuję informacji o dobrym lekarzu we Wrocławiu lub okolicach. Pies od paru dni ma niepokojące zachowania. Na nawet niezbyt mocny dotyk w okolicy kręgosłupa nerwowo grzebie lub zaczyna się drapać tylną łapą. I cale biodra jakieś niestabilne są wtedy.
Myślimy zacząć od ortopedy, potem może bedzie potrzebny neurolog.
Możecie kogoś polecić?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 lipca 2015 08:05
Dr Siembieda lub Dr Niedzielski
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się