Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

MagBan93, casco :P


co z tą akcją z normami? widze, ze normalnie kaski sa jednak sprzedawane. wyjasniło sie, zakończyło? jakies rozwiazania, decyzje?
ktos coś wie? (ciekawa sprawa 🙂 )
MagBan93   Hennowata rudość :]
11 czerwca 2015 20:12
wiem tylko tyle, że Casco ma po min. 2 miesiące opóźnienia w zamówieniach przez te nowe normy
tak to przedstawiają sklepy jeździeckie
ale maja juz nowe normy? cos w nich pozmieniali? co z tymi wczesniej wyprodukowanymi?
Właśnie zakupilam Ked Allegra. Jesli ktoś sie do niego przymierza to wysle zdjecia na głowie na pw, bo nie umiem ich tu wkleić :p generalnie jest naprawde ładny.  😀


wrzuć proszę!  :kwiatek:
Kaski Casco wrocily do sprzedazy  😀 m.in. w pasi-koniku sa dostepne
Mam problem i może ktoś mógłby mi pomóc.
Postanowiłam zmienić kask, bo w moim starym pocę się niemiłosiernie. Zachęcona Waszymi pozytywnymi opiniami zdecydowałam się na KED Basco, bo ładny, przewiewny i w akceptowalnej cenie. Jednak coś mnie tknęło i nie kupiłam go via net a pojechałam do sklepu jeździeckiego. Okazało się, że ten kask/model jest dla mnie za wąski  i ciśnie mnie w skroniach. Mimo dobrego rozmiaru. Chyba ma za okrągłą/szeroką głowę  🙁
Miał ktoś podobny problem? Czy inne modele KEDów też tak są zbudowane?
Przymierzyłam kilka modeli innych firm i najbardziej pasował mi Casco Mistrall - ale niestety cena była dwukrotnie wyższa i nie byłam finansowo ani psychicznie gotowa na taki wydatek  😉
Jakie kaski są jeszcze dość szerokie? Nie chodzi mi o rozmiar, bo mam 57, ale o obwód bardziej zbliżony do okręgu, niż elipsy.
Pytanie - czy ktoś ma obwód głowy równo 57 i jeździ w Uvex Exxtential? Chcę zamówić, bo stary, dobry Jabu po latach odmówił współpracy i nie mam pojęcia, czy powinnam kupować rozmiar s/m czy m/l...
Dworcika   Fantasmagoria
11 lipca 2015 13:51
danone, ja mam akurat równe 55, więc ten niższy próg i zdecydowanie lepiej brać kask, w rozmiarze, w którym Twój obwód jest minimalny. Ten maksymalny jest taki troszkę na wyrost, zwykle skorupa jest troszkę za mała.
Hej 🙂
Jaki polecicie kask do 800 zł? Proszę o konkretne modele. Zależy mi na dobrej wentylacji,gdyż strasznie poci mi się głowa i zawsze wygląda jak po myciu..  🤔
Długo jeździłam w Casco, Mistral i Champ maja podobne jeżeli chodzi o wentylacje, jest bardzo fajna i dobra regulacja
Kosztuja coś koło 400zł.
Także ja bym coś z Casco wybierrała  🙂
Dworcika   Fantasmagoria
11 lipca 2015 20:30
Od kilku miesięcy jeżdżę w Uvexie Perfexxion i kocham. Lekki, bardzo dobrze wentylowany. Ja go na głowie nie czuję 🙂 Zdecydowanie polecam.
Jak ma być lekki i przewiewny, to na pewno nie owen. Kupiłam w zeszłym roku model wellington professional. Jest śliczny, wygodny, elegancki, ale niestety został odstawiony do użytku wyłącznie na zawodach. Na co dzień nie wygodny. Jeżdżę od 6 lat w lami cellu lekki, przewiewny, ale pora już go zmienić. Sama przymierzam się do Casco Mistrall. Na prawdę fajny- jeździłam w nim parę razy i pod tym kątem super 😉
Uvex mamm na rower i też się sprawdza jako lekki wygodny przewiewny
Do koni mam Casco i też jest przewiewny
Więc pdo tym względem, to jeżeli ma być przewiewny to bym coś z Casco lub Uvexu brała  😉
Uvex Exxential, super lekki i przewiewny 🙂
Pytanie - czy ktoś ma obwód głowy równo 57 i jeździ w Uvex Exxtential? Chcę zamówić, bo stary, dobry Jabu po latach odmówił współpracy i nie mam pojęcia, czy powinnam kupować rozmiar s/m czy m/l...

Ja mam Uvex FP 3 i głowę ok. 56 rozmiar S, kask leży idealnie a zakres dopasowania jest dość szeroki (tylne pokrętło).

Fryziol z lekkich i przewiewnych kasków to na pewno Uvexy.
A czy ktos tego nowego Keda mial juz na glowie? Ked Xilon mam na mysli 🙂
Ja w swojej 'karierze' jeździłam w kaskach :
Fouganza Soft Touch , Fouganza C600 i Harry Hall Elite. W nich głowa strasznie mi się pociła zimą jak i latem. Włosy zawsze były mokre jak po prysznicu  🤔
Zdaję sobie sprawę, że to były kaski z niskiej półki... poszukuję teraz jakiegoś kasku, który spełni funkcję ochronną i posiada dobrą wentylację.
Nie musi mieć diamencików i innych pierdół  😉 Mogę wydać do 800 zł
Patrzę na Uvexy, Casco i inne firmy ale nie wiem jaki model będzie najlepszy, doradzicie?  🙇
Dworcika   Fantasmagoria
12 lipca 2015 14:27
FryziOl, a czytałaś ostatnie kilka wpisów? Masz podane kilka sprawdzonych modeli. Jaki wybierzesz, to już Twoja sprawa-musisz zobaczyć co Ci się podoba i w czym Ci wygodnie.
Dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:  Nie wiem, co robić, bo jeszcze sześć godzin trwa promocja w Bergo, a za normalną cenę mogę kupić w naszym miejscowym, stacjonarnym sklepie, jak się okazało. Mogłabym przymierzyć...
Mogę wydać do 800 zł
Patrzę na Uvexy, Casco i inne firmy ale nie wiem jaki model będzie najlepszy, doradzicie?  🙇


Niewiele więcej musisz wydać na podstawowego Samshielda tzw. Shadowmata , a to w rej chwili najlepszy kask na świecie. 😉
Smok10, tak zachwalasz te Samshieldy jakbyś sam osobiście brał udział w crash-testach. Napisz lepiej dlaczego są najlepsze na świecie, oprócz tego że są jednymi z najdroższych.
Smok10, tak zachwalasz te Samshieldy jakbyś sam osobiście brał udział w crash-testach. Napisz lepiej dlaczego są najlepsze na świecie, oprócz tego że są jednymi z najdroższych.


Mają wszelkie atesty ,są lekkie , ładne ,mają dobra wentylację , i większość świata sportu lata w Samshieldach. 😉
Dworcika   Fantasmagoria
13 lipca 2015 06:18
Wygląd rzecz gustu, a pozostałe punkty pokrywają się w wieou kaskach. Czym więc ten przewyższa resztę?
Wygląd rzecz gustu, a pozostałe punkty pokrywają się w wieou kaskach. Czym więc ten przewyższa resztę?


Bo ma wszystkie te cechy w jednym . I ma wymienne wkładki w środku i to róznego rodzaju. Jest jedna skorupa dla wszystkich rozmarów i mozna sobie dokupować wkładki z róznymi rozmarami i w róznych kkonfiguracjach . np. Cieplejszą na zimę i przewiewną na lato . 😉
Smok a jeździłeś? Serio są takie przewiewne? Bo ciężko mi w to uwierzyć - przecież to jest lita skorupa bez wywietrzników.
A fakt że wszyscy w nich jeżdżą o niczym nie świadczy poza tym, że są modne. To tak jakby powiedzieć że iPhone to najlepszy telefon na świecie bo jest najdroższy i pojawia się we wszystkich hamerykańskich filmach.
Jeszcze kilka lat temu wszyscy jeździli w GPA, a jak zmieniłam swojego na Uvexa to odczułam sporą ulgę. Był co prawda przewiewny, ale dla mnie niewygodny.

Od siebie mogę polecić Uvexa - mam ten fantazyjny model w kwiatki 😁 który może i piękny nie jest ale jest leciutki, głowa się nie grzeje i generalnie nic złego się z nim nie dzieje a używam go regularnie od wielu lat.
edit: już wiem - uvex perfexxion
Ramires, akurat jeździłam w Casco Champ (mam) i w siostry Samshieldzie - i więcej Samschielda na głowę nie założę, jest mniej przewiewny od Champa a już Champ nie jest jakąś mega rewelacją w tym zakresie.
Poza tym ja tam równie dużo co Samshieldów widzę KEP-ów, Uvexów, Charlsów Owenów itp. A top zawodnicy jeżdżą w tym, co im sponsor zaproponuje w większości 😉 - co widać po stronie producentów 😉. A reszta (ci mniej top) w tym co akurat modne 😉
W Uk była moda na Samshieldy, a obecnie ich popularność ustępuje nieznanym jeszcze w Pl ProTectorom 😉.

Ja jeżdżę w Gatehouse Conquest, a na krosy mam również Gatehouse, ale RXC1. Obydwa chwalę sobie bardzo i nic nie mogę im zarzucić.
Bezpieczne, wygodne, wymienne wkłady, dobrze się w nich wygląda i mają rzeczywiście dobrą wentylację.
Słuchajcie, jeśli mój kask jest regulowany od 51-56 cm to mogę w ogóle brać dziecięce pod uwagę?  👀
Skręcam go do mniejszych rozmiarów, chyba nigdy nie był rozkręcony do więcej niż 54.
Euphorycznie, wydaje mi się, że jak najbardziej (moja siedmioletnia córka ma głowę 51 cm i kask koński casco S, na rower 50-54cm, na narty taki sam zakres regulacji).
Obecnie mam KEDa Pina M (51-56) a strasznie podoba mi się Casco Nori  😡
Debatuję czy się wcisnę...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się