Ogłowia

Euphorycznie ja na rudego malowańca mam BR ze złotymi sprzączkami i złotymi kryształkami w naczółku
Louisa Ślicznie! Podlinkujesz, który to?  :kwiatek:

Edit: to Cheshunt?  👀 Bo mnie się podoba bardzo własnie to.
Tylko jeśli to Cheshunt to na fotce na stronie ma znacznie bardziej opadający naczółek.
Tak to Cheshunt

no na żadnym z moich zdjęć nie widzę żeby bardziej opadał:



Ale mi się podoba taki subtelny właśnie


Louisa Bardzo ładnie! No i ślicznie malowane rude! Chociaż rude jest zawsze śliczne.  😁
Zuzu. jaki to jest model? Wygląda bardzo ładnie i nie jest przesadzone na malowanej głowie. Jednak u mnie największym problemem jest dobór nachrapnika. Praktycznie biała farba rozlana na mega wielkiej rudej głowie. Ruda nawet w kantarze nie wygląda za ciekawie  😎

znalazłam takie ogłowie horze:
Ettma O a jak ten skośnik tam jest... włożony? Ładnie to wygląda.
a w ogóle to cześć rudy koniu z okolic Bydgoszczy (których okolic?)  😁 👀
Ja tam polecam hkm Laura coś tam. Sliczne, fajna jakość bardzo i cena przystępna. Zachwycam się za każdym razem jak obok przechodze 😉
Skośnik jest tak jakby przedziewany. Zrobiony tak, żeby po jego wyjęciu nie było tej charakterystycznej odstającej szlufki. Ogłowie bardzo mi się podoba, a i cena przystępna. Zastanawiam się jeszcze nad hanowerem, ale boję się, że jeszcze bardziej optycznie łeb powiększy. Póki co szukam szwedów...

Okolice Bydgoszczy czyli Bydgoszcz od września codziennie. Do Bydgoszczy mam 40 km a dojeżdżam z Borów Tucholskich - Lubiewo.
Ettma Ja mam szweda i szukam mu dobu bo moja właśnie 'zanielubiła' szwedy.  😁
To jak od Września to jakby co mogę pożyczyć moje HKM Nadine.
A gdzie rudy konik miesza? Ciekawa, bo zawsze miło swoje miasto w czyimś profilu zobaczyć.  😜
Ettma, to ogłowie firmy Dy'on - [url=http://picador24.pl/kon-w-pracy/Ogłowia-Dy'on/oglowie-dyon-z-nachrapnikiem-kombinowanym-i-zapinanym-na-karabinczyk-podgardlem-9036]klik[/url]. Polecam, skóra jest naprawdę fajnej jakości 🙂
Czy kupię gdzieś ogłowie firmy Kingston?
Kingston'y widziałam na br-konie.pl
Ettma, ja mam to co gabb. podlinkowała, a takie co wstawiłaś też miałam, tylko Kieffera. sorki, nie mam lepszych zdjęć  🤔

Ettma nie widzę 🙁
episode linki masz na pw.

Euphoryczne
konie mam w przydomowej stajni u siebie w Lubiewie. A Bydgoszcz - szkoła. Jeżeli do września nie wpadnę na konkretny model ogłowia to chętnie pożyczę HKM.
Zuzu. ogłowie na twoim koniu bardzo ładnie leży, pasuje. Jednak moja kobyła ma prawie całą część "twarzową" bialutką i niestety, ale każde ogłowie na jej głowie  😎 nawet najdelikatniejsze wygląda..niekorzystnie. No nic, trzeba szukać  😉

edit: gabb interesujące ogłowie. Póki co numer jeden.
Ettma, bardzo polecam Dy'ona. Dla mnie jest top top i jakościowo i stylistycznie, mam dokładnie tego co wstawiła gabb.
Szykuję się do zakupu ogłowia dla araba, chciałabym zmienić nachrapnik z meksykańskiego na szweda i marzy mi się żeby był lakierowany- pasujący do siodła z lakierowanym tylnim łękiem 😉 Na razie biorę pod uwagę dwie firmy harry's horse (np. model classic round) i premiera (model monaco, w którym jestem zakochana :kocham🙂, ta pierwsza trochę tańsza ale zastanawiam się jak będzie z jakością?
Jak kształtują się rozmiary jeśli chodzi o te firmy?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 sierpnia 2015 08:57
Kurczę słabo widać, ale powiedzcie mi, ten naczółek jest za mały, prawda?  😵 miałam przez długi okres opadający blingbling i teraz już sama nie wiem, czy on ma taki wielki łeb i dlatego tak wygląda czy za mały(chociaż nie jest ciasny)

xequus za mały. Powinien być niżej.
marlin1990 - jeżeli Premiera Monaco ma zapięcie na potylicy to przemyśl razy 2, bo ostatnio spotkałam się z kimś, kto właśnie klnie na takie zapięcie w Premierze, bo zapina się ją koszmarnie niewygodnie, a jak koń nie należy do tych, co cierpliwie znoszą grzebanie mu między uszami to kończy się to tym, że ogłowie zakłada się pół godziny 😉
keirashara, ale co chcesz tam w tej premierze zapinać na potylicy na co dzień?
Przecież jedyne zapięcie które zapinasz codziennie to pasek podgardlany a jego zapięcie jest na dole a nie na potylicy. Chyba, że ktoś je źle założył...
epk - Powiem szczerze, ze widziałam Premiere, która wszystko miała na potylicy i jej właścicielka rozważała, czy nie możę wyjechać do dekoracji na kantarze. Nie rozważałam tego, co się tam dokładnie zapina, po prostu wiem, że dziweczyna potwornie nie lubi go zakładać - i tak, zapięcie paska podgardlanego jest na potylicy, taka dziwna myśl techniczna, żeby wszystkie sprzączki były "niewidoczne" 😉 Nie widze jak jest w Monaco, po prostu uprzedzam.
keirashara, akurat przeszły przez moje ręce wszystkie ogłowia Premiera chyba (z czego jedno jest w posiadaniu mojej sis i zakładałam je na konia nieraz) i nie, w żadnym pasek podgardlany nie zapina się na potylicy. We wszystkich zapina się na dole. Możliwe, że zapina go tak ja przyszedł "fabrycznie" ale polecam przeglądnąć zdjęcia produktowe. Na wszystkich zapięcia paska podgardlanego są na dole. Na górze ma być tylko zapięcie od nachrapnika i pasków wędzidłowych.
Tak ma być zapięte to ogłowie (tu akurat Monaco):


Tu jest zresztą katalog ogłowii Premiera. Jak popatrzysz dokładnie na zdjęcia to widać, że na każdym pasek podgardlany jest zapinany na dole (trzeba się na niektórych przyglądnąć mocniej)
http://www.equiteam.pl/public/marks/2fbe37677f7e9c932137362909a3c82d.pdf
Dziewczyny właśnie przejrzałam jeszcze raz dokładnie zdjęcia Premiera i zastanawia mnie jakie wodze ma model monaco? A jeśli chodzi o regulację, to myślę, że jest problematyczna dopiero w momencie, kiedy używa się jednego ogłowia na kilka koni 😉

epk nie orientujesz się jak wypadają mniejsze roziary Premiera (cob,pony)? W rurkowym Monaco nie ma szansy na dorobienie dziurek w razie czego 😵
epk - może pomyliłam z Premiere? Bądź co bądź podgardle w tambym było całe z "kabelka" i zapięcie miały tylko w potylicy. Tu w monaco rzeczywiście widać normalny pasek i dziurki pod ganaszami. Głowy też sobie nie dam urwać za czyjeś zapinanie, ale zkaładam, że sama bym kombinowała jak tu sobie życie ułatwić i przekręciła gdyby się dało 😉
Tak przestrzegłam, może na wyrost, bo akurat kilka dni temu się spotkałam z sytuacją, gdzie całkiem zgrabny patent (bo "brak" sprzączek rzeczywiście ładnie wygląda) w praktyce wypadł kiepsko.
keirashara, moim zdaniem ktoś tego nie przełożył i założył jak przyszło "z fabryki". Bez problemu się rozkłada te ogłowia i przekłada tak jak powinno być.
W Premiere w ogóle nie ma takich problemów - bo tam tylko jedno ogłowie jest zapinane na górze - jest to munsztukowe ogłowie i podgardle też ma na dole.
epk - hm, możliwe. Nie przyglądałam się za bardzo, widziałam efekt na koniu i opinie użytkującego.
keirashara, no u nas jest spoooro użytkowników, bo mają te ogłowia prosto od firmy sprowadzającej. NIKT nie ma takiego problemu i u nikogo nie widziałam, żeby zostawił sobie to tak jak przychodzi poskładane. Każdy porozpinał i poprzekładał tak jak powinno być 🙂. Może podpowiedz znajomej, co się ma męczyć 😉.
epk - to taka raczej znajoma-znajomej, ot spotkana na zawodach, ale jak będe widzieć, to podpowiem 😉 Zastanawia mnie tylko, czemu przysyłają tak poskładane, trochę to takie bez sensu.

Swoją szosą było to ogłowie jasnobrązowe (cognac?), z lakierowanym szwedem i kryształkowym naczółkiem, a na kasztanowatej malowanej głowie wyglądało świetnie i absolutnie na nie przesadzone - tak propo ostatnio poruszanego tematu kasztanów 😉 Szczerze powiem, że efekt mnie pozytywnie zdziwił.
keirashara też mam kasztana i zakochałam się w Premierze w kolorze cognac, ale niestety siodło mamy czarne z lakierowanym czarnym łękiem i nijak mi ten cognac nie chce pasować do takiego zestawu 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się