Wybory 2015 i to co po wyborach.

a ja myślę że sześciolatek jak najbardziej może iść do szkoły.dwie moje siostry poszły,jedna ma teraz 14 lat i jest trzecia w szkole,skazy psychicznej brak.
europejscy uczniowie bardzo odstają od azjatyckich,gdzie nie ma świąt co chwilę,dwumiesięcznych wakacji,szkoły od 7 r.ż itd.

ekonomia nie kłamie,każde działanie pis to cios dla giełdy i rynku walutowego,aż dziw bierze że dobry ekonom im tego numerkami nie wyjaśnił.

a ja myślę, że nie każdy się nadaje- bo szkoły nie są przystosowane, a dzieci z powodzeniem mogą się uczyć liczyć i czytać w przyjaznym, bezpiecznym i dostosowanym środowisku, nie trzeba ich w tym celu sadzać w ławce
Są dzieci co nie nadają się do szkoły i w wieku 8 cz 9 lat , ale to nie jest od razu powód żeby wszystkie Polskie dzieci wysyłać do szkół specjalnych.  🙄

Od początku była sytuacja że jak dziecko się nie nadaje to nie musi iść do szkoły w wieku 6 lat , więc o co ci chodzi ?  🙄
busch   Mad god's blessing.
06 grudnia 2015 20:29
a ja myślę że sześciolatek jak najbardziej może iść do szkoły.dwie moje siostry poszły,jedna ma teraz 14 lat i jest trzecia w szkole,skazy psychicznej brak.
europejscy uczniowie bardzo odstają od azjatyckich,gdzie nie ma świąt co chwilę,dwumiesięcznych wakacji,szkoły od 7 r.ż itd.

ekonomia nie kłamie,każde działanie pis to cios dla giełdy i rynku walutowego,aż dziw bierze że dobry ekonom im tego numerkami nie wyjaśnił.


Ale nikt nie bronił i nie będzie bronić posyłania dziecka do szkoły wcześniej, jeśli rodzic sobie tak zażyczy. Sama chodziłam do liceum z dziewczyną, która zaczęła naukę w szkole jako sześciolatka.
Tylko po co zmuszać do tego wszystkich rodziców, również tych, którzy uważają, że ich dziecko się nie nadaje jeszcze do szkoły? A tak zaczęło być po reformie PO - tylko z wyżebranym zaświadczeniem mogłaś nie posyłać dziecka do szkoły.

Co do systemu azjatyckiego - naprawdę nie chciałabyś się tam uczyć, uwierz mi. Czy to Chiny, czy Japonia, czy Korea Płd - dzieci się ciśnie tak mocno, że np. potem na czas egzaminów mają dramatyczny wzrost samobójstw. Korea Płd. ma od kilku lat niechlubne pierwsze miejsce w rankingu samobójstw na świecie, m. in. ze względu na ich ekstremalnie toksyczny system nauczania. Myślę, że gdybyś poczytała albo chociaż posłuchała na youtube jak to jest uczyć się w szkole w jednym z tych krajów, to błyskawicznie byś stwierdziła że jednak nie chcesz takiego systemu w Polsce. Chociażby uczeń jeżdżący konno nie od świeta to by było tam prawdziwe kuriozum, jak oni od najmłodszych lat siedzą w szkołach do 21😲0 czy 22😲0. A w czasie egzaminów nawet dłużej.
Ale o jakie zaświadczenie musiałaś żebrać . Psycholog stwierdzał czy dziecko się nadaje czy nie , jak się nie nadawało to do szkoły nie szło. 🙄 Zrobił się z tego sztuczny problem , jakby od tego zależało czy świat się nie zawali. Póki co zaczynają być tysiące ważniejszych problemów.  🤔
Czy to jest normalne ???
Urwał nać !!!
KOD podał taka informację.

9 GRUDNIA - PROJEKT ZAKNEBLOWANIA OPOZYCJI SEJMOWEJ
9 grudnia będzie głosowany kolejny projekt zmiany regulaminu sejmu autorstwa PIS, zgodnie z którym kluby i koła poselskie będą składać oświadczenia o udzieleniu albo odmowie udzielenia poparcia Rządowi.
Dalej robi się jeszcze ciekawiej, bo na podstawie wyników tych oświadczeń klubom i kołom będzie, albo nie będzie przysługiwało prawo do zabrania głosu w sejmie.
Od poparcia rządu PIS uzależniona będzie ilość i czas wystąpień przysługujących danemu klubowi.
Poza tym w projekcie zlikwidowano "informacje bieżące" i "pytania w sprawach bieżących"
Co to oznacza? Całkowite zakneblowanie opozycji sejmowej.

Przykład:
W artykule 173 dodano tekst:
"5a. Klubom, które złożyły na piśmie Marszałkowi Sejmu oświadczenie o odmowie udzielenia poparcia Radzie Ministrów przysługuje łącznie prawo uzupełnienia porządku dziennego posiedzenia Sejmu o jeden punkt."
Tego tekstu wcześniej nie było.
Nie było żadnego ograniczenia.
Każdy klub mógł zgłaszać dowolną ilość wniosków.
Teraz wszystkie kluby i koła, które nie podpiszą "cyrografu", że popierają PIS będą mogły wszystkie razem zgłosić jeden punkt.

Tam jest jeszcze jeden wątek. Zamiast "zamrażarki sejmowej" proste odrzucanie projektów opozycji.
Będzie to działało tak:
"Art. 34 ust.8 Projekty, co do których istnieje wątpliwość, czy nie są sprzeczne z prawem, w tym z prawem Unii Europejskiej lub podstawowymi zasadami techniki prawodawczej, Marszałek Sejmu, po zasięgnięciu opinii Prezydium Sejmu, może skierować celem wyrażenia opinii do Komisji Ustawodawczej.
Komisja może większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy członków Komisji zaopiniować projekt jako niedopuszczalny.
Projektowi zaopiniowanemu jako niedopuszczalny Marszałek Sejmu może nie nadać dalszego biegu."
Swoją drogą student pierwszego roku prawa wstydziłby się sformułowania "istnieje wątpliwość, czy".
No tak, ale tu nie chodzi o prawo, tylko o wolę jednej osoby."

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?documentId=6CFF9DB0881EF6C0C1257F0F00468F07
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 grudnia 2015 06:59
Ja pi....ę. Oni są chorzy psychicznie  🤔  😵
Cały czas o tym mówiłam !!!!!  Śmierdzi mi to co najmniej poważnymi zaburzeniami osobowości.
Ja się NAPRAWDĘ BOJĘ !

edit-  napisałam coś, ale skreśliłam, lepiej się nie podkładać w dzisiejszych czasach, nawet tutaj  😜
A ja proponuję żeby ci o zdrowym rozumie i silnych nerwach cofnęli się do początku wątku i poczytali sobie wpisy . To co się teraz dzieje przeze mnie i wielu z was zostało przewidziane , tzw, toczka w toczkę . Pomijam fakt że to nie koniec tej historii , ona zaczyna narastać .  🙄 Z drugiej strony łatwowierność i głupota ludzka po prostu powala .  😵

A to aktualna  ciekawostka !

http://www.tvn24.pl/siemoniak-w-parlamencie-europejskim-bedzie-debata-na-temat-polski,600729,s.html

Nie tylko my się denerwujemy , problemy dostrzegła także Unia.  🤔
Cały czas o tym mówiłam !!!!!  Śmierdzi mi to co najmniej poważnymi zaburzeniami osobowości.
Ja się NAPRAWDĘ BOJĘ !

edit-  napisałam coś, ale skreśliłam, lepiej się nie podkładać w dzisiejszych czasach, nawet tutaj  😜
Cóż zdążyłaś wykasować ale zapamiętałam Twoją opinię na temat pijaczka nachodzącego SOR, którego w końcu sie pozbyto i zmarł w krzakach. I to oczywiście to nie wina lekarza. To zdanie jest zwyczajnie obrzydliwe. Obrzydliwe powielokroć bo napisała to osoba związana ze służbą zdrowia.
I ja też sie boję. Boję sie że kiedyś trafie na lekarza o podobnej mentalności.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 grudnia 2015 10:46
Biegnijcie bronić demokracji do Francji, bo tam też wygrała  prawicowa partia.
Powoli Europa wypina się na UE.
chodź na SOR, na 3 dni i wtedy będziemy rozmawiać na ten temat
szkoda, że nagrywanie to naruszanie tajemnicy lekarskiej, bo same cykanie fotek nie nagrywa dialogów

ps- słabo czytałaś, Nie POZBYTO, tylko książę nie ma nastroju na leczenie i na próby leczenia jest "spierd***" Czytasz tak, jak Ci pasuje widzieć sprawy a nie tak, jak je opisuję
Ja myślałam że lekarz leczy ludzi z problemami. Nie wiedziałam że tylko pięknych, młodych i grzecznych.
I tak zdaje sobie sprawę że taka praca bywa bardzo ciężka i niewdzięczna. Ale to chyba nie jest tajemnicą ? I każdy kto wybiera ten zawód zdaje sobie z tego sprawę.
aha...a ja leczę tych bez problemów i samych pachnących?   🤔 hehe...  hehe...  sorki...  hehe

Nie dogadamy się, wiesz? Nie ma sensu, bo każda pisze chyba sama dla siebie i o czymś innym. Mijamy się w sensie przekazu. Chodź do wątku o pracy, albo do co mnie wkurza i tam mi dokop, że jestem złym lekarzem, jeśli tego potrzebujesz, ok? I że jestem ogólnie złym człowiekiem. I co tam se chcesz.
A tu jest wątek o polityce.
tunrida czy to faktycznie tak jest, że chory psychicznie często nie zdaje sobie sprawy z choroby ? 😉 Politycy PIS chyba tak mają 😉 Też się boję co z tego ich rządzenia wyniknie, zawsze uważałam, że z wariatami to trzeba ostrożnie  😀iabeł:

szemrana czytam też te aktualności KOD-u i kompletna wściekłość mnie ogarnia. Przecież to co oni ropbią to do jakiejś wojny domowej doprowadzi. Co Ci debile jeszcze wymyślą ? Czekam jak w Łodzi będzie jakaś kodowska demonstracja i idę. Nic innego nam nie pozostało, musimy wyjść na ulicę, bo rzygać mi się chce jak słyszę: prezydent wszystkich Polaków, cały naród nas wybrał  - no ja ich nie wybierałam, a muszę żyć w tym bajorze.
Pis wybrało 19% Polaków, wiec moze teraz ta reszta się obudzi i w koncu cos zrobi, bo jakby nie było jest to ogromna wiekszosc, ktora moze miec wpływ, - czym prędzej, tym lepiej. Też pochodzę na demonstracje, pierwszy raz w życiu pójdę, ale nie dam cichego przyzwolenia na na to, co Pisiury robią.
Zabawne jest to, ze jak przed wyborami gdzies na fb głosiłam, co moze nas czekac, jak wybory wygra Duda i Pis, to w dyskusji było dużo głosów, krzyków, wyzwisk... teraz jest ciszzzzzzzzzzza, chyba mnie wszyscy poblokowali :P
z miłą chęcią bym teraz wytknęla tym wszystkim "zwolennikom" stare posty i podjęła dalszą dyskusję 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 grudnia 2015 13:30
CNN też się "cieszy":
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19304315,pis-i-kaczynski-w-fatalnym-swietle-w-materiale-cnn-osmielili.html#Czolka3Img
Ale oczywiście to Żydo-Maso-Komuna, czy inni imperlialiści...
Gdzieś w tym wątku padło stwierdzenie, że PiS zgromadził wspaniałych gospodarczych ministrów. Trudno mi w to uwierzyć, skoro celem Ministerstwa Energii jest podwojenie zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. 

W tym wątku o tym pisałam.
Ciekawie było dzisiaj u Lisa , tyle że nie nastrajało optymistycznie .  🙁
Majowa, masz chęć poleżeć sobie choćby te kilka godzin na SORze obok zapitego, agresywnego śmierdziela? Bo ja nie.
a ja myślę że sześciolatek jak najbardziej może iść do szkoły.dwie moje siostry poszły,jedna ma teraz 14 lat i jest trzecia w szkole,skazy psychicznej brak.

Twoje dwie siostry sobie poradziły a kilkoro innych dzieci pewnie miało problemy.
A jak kiedyś usłyszałam w radiu panią psycholog, która twierdziła, że sześciolatek jest emocjonalnie na tym samym poziomie co siedmiolatek to zaczęłam się zastanawiać z jak wysokiej choinki się owa pani urwała i na jaką część ciała spadła, że takie głupoty wygaduje.
A potem tacy psychologowie wystawiają dzieciom opinie dotyczącą gotowości do rozpoczęcia nauki  🤔wirek:
Ale uważam też, że wprowadzanie ciągłych zmian (w zależności od upodobań partii rządzącej) przyniesie więcej szkody niż pożytku, dlatego wydaje mi się, że na chwilę obecną rząd powinien się skupić przede wszystkim na tym, żeby faktycznie dostosować szkoły do potrzeb sześciolatków, bo same szkoły, jako budynki przystosowane są, gorzej z niektórymi nauczycielami.

PiS dąży do dyktatury i mimo, że otwarcie o tym nie mówi to jednak za bardzo się z tym nie kryje.
A jak słyszałam ostatnio jak jeden z dziennikarzy zapytał eurodeputowanego z pisu co mamy rozumieć pod pojęciem "istota polskości", o której wypowiadał się Kaczyński to w odpowiedzi padło "istotą polskości jest kościół"  😵
A wytłumaczcie mi proszę co oznacza "podnieść rękę na kościół"? Tzn co? Że jak nie chodzę do kościoła co niedzielę to już podnoszę na niego rękę? A jak moja sąsiadka nie wierzy w Boga to też tę rękę podnosi? Albo jak ktoś na tacę nie da? O co w tym chodzi? Bo ten eurodeputowany w zasadzie na to pytanie nie odpowiedział, a może trzeba by takie rzeczy wiedzieć będąc w sytuacji, w jakiej się pewnie za chwilę znajdziemy 😉
Jak już PIS wprowadzi policję wyznaniową to wszystkiego się dowiesz.  🙄
No właśnie ja też tego nie rozumiem.
Mamy Kościół. Mamy możliwość chodzenia sobie do niego, wyznawania naszej wiary. Mamy krzyże w szkołach i urzędach. Mamy nauczanie religii w szkołach. Mamy święta kościelne uznane za wolne. W stołówkach w piątki nadal jest ryba. Mamy kościelne radia i programy telewizyjne. W sejmie, rządzie, co jakiś czas ktoś sobie dopowiada 'Tak mi dopomóż Bóg'- przy przysięgach.
Mało ????
To JAK TO MA jeszcze BARDZIEJ wyglądać????

No właśnie ja też tego nie rozumiem.
Mamy Kościół. Mamy możliwość chodzenia sobie do niego, wyznawania naszej wiary. Mamy krzyże w szkołach i urzędach. Mamy nauczanie religii w szkołach. Mamy święta kościelne uznane za wolne. W stołówkach w piątki nadal jest ryba. Mamy kościelne radia i programy telewizyjne. W sejmie, rządzie, co jakiś czas ktoś sobie dopowiada 'Tak mi dopomóż Bóg'- przy przysięgach.
Mało ????
To JAK TO MA jeszcze BARDZIEJ wyglądać????



Jak w Iranie tylko zamiast wiary Islamskiej będzie Katolicka. Coś na okoliczność średniowiecza . 🙄
Jak ma wyglądać BARDZIEJ to ja nie wiem, moja wyobraźnia tego nie ogarnia, ale jedno wiem - im będzie ciągle mało i mało. Także ten Iran to całkiem prawdopodobny jest 😉
Nie udzielam się tu raczej, nie jestem fanką PO, ale obecnego rządu się zwyczajnie boję. I błędy takie jak posyłanie dzieci do szkoły to mały miki w porównaniu do tego co dziś serwuje nam rząd.
Kiedyś z niepokojem oglądałam wiadomości w obawie przed informacjami o kolejnych zamachach, katastrofach na świecie. Dziś zamachy w Paryżu nie wywołały we mnie takich emocji jak wiadomość o Trybunale. A to dopiero początek...
bera7 teraz to się tak porobiło, że chyba nie trzeba być fanem PO, żeby zauważyć co złego się dzieje w naszym kraju w obecnej sytuacji politycznej. Ja zawsze byłam po lewej stronie, na jakiś czas obraziłam sie na nich, bo gó... robili i poszłam na stronę PO, teraz Nowoczesna najbardziej do mnie przemawia. Niestety wygrało PIS, bardzo mnie to martwi co oni robia, boje się ich nawet ... no ale co ? Wiem, że część wyborców PIS, zwłaszcza młodych ludzi jest rozczarowana, zdegustowana, żałują itd. No i co z tego ? I tak ich wybrali, a teraz co ? Chyba wszyscy pozostali parlamentarzyści musieliby zrzec się mandatów i wtedy wybory byłyby na nowo, tak sobie bredzę nie wiem na pewno czy prawo przewiduje takie rozwiązanie 😉 Ale nawet gdyby, no to przecież oni tego nie zrobią, aż tak szlachetni wszyscy nie byliby, bo wiadomo czy ich znowu wybiorą ? 🙂
Majowa, masz chęć poleżeć sobie choćby te kilka godzin na SORze obok zapitego, agresywnego śmierdziela? Bo ja nie.

W dodatku za oba pobyty zapłaci Majowa  😁
Jagoda, ja jakoś nie spotkałam się z wyborcą PiSu, który by przyznał, że z PiSem przestało mu być po drodze.  Nawet w tym wątku widać to po reakcjach wyborców PiSu. Nie wiem, jak to się dzieje, Kaczyński jakiś urok rzuca czy co?  Ja nie wstydzę się przyznać – do tej pory głosowałam na PO, ale w ostatnich wyborach już nie. Nie wiem, o co jest ten szum p.t. „co strasznego PO zrobiła”.  Nie zagłosowałam na nich ze względu na to, co zrobili z OFE. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się