PSY

Oficjalnie oświadczam, że biję pokłony tej z Was, która pierwsza rzuciła ostatnio hasło furminator!
🙇 🙇 🙇
Wszystko wskazuje na to, że jest to sprzęt idealny. Co prawda wysłali mi dwa 7cm, zamiast jednego mniejszego, ale chyba nie będę wymieniać. Z jamNiki zaczęło wychodzić aż miło, chociaż psuce nie bardzo się te zabiegi spodobały (ma sporo tłuszczaków i jak to przytuczony jamnik wrażliwy kręgosłup), ale będzie musiała wytrzymać.
Z Werny wydziera aż miło. Cały stary, szczenięcy podszerstek. A dodatkowo jej się to całkiem podoba.

Powtórzę swoje pytanie o suplementację pod kątem okrywy włosowej. Bo u Werny jednak coś nie do końca jest dobrze (efekt wcześniejszego niedożywienia?) skoro tyle starego włosa na niej zostało i wolno odrasta jej sierść tam gdzie wytarte lub ogolone.

Wy tutaj o zakupach ubrankowych dla psów, a ja ze względu na Wernę muszę uzupełnić swoją garderobę. A to wpadł soft-shell z Lidla. Teraz z ciucha przytargałam już dwie pary jeansów na spacery. Musiałam kupić nowe rękawiczki (niestety ze względu na jej szarpanie się strasznie się targają). Czeka mnie jeszcze zakup nowych spodni dresowych do domu, beżowych/szarych, żeby nie było widać Wernowej sierści.

Mam do Was jeszcze pytanie około-psie. Głównie do osób, które mają psy ze średnio długim włosem jak mojej psicy. Używacie do prania tzw. kuli do łapania sierści? Warto to kupić. Mam problem z odpsieniem ubrań, pościeli, a tym bardziej koców i narzuty. Odkurzanie przed praniem i rolka-klejka po załatwia tylko częściowo sprawę (poza tym robienie tego z kocami czy kołdrą jest mega niewygodne). Będę wdzięczna za porady.
Maluda - tak , golden 🙂
Ascaia - dziękuje  :kwiatek:
Dzionka - Z hodowli Qdore okolice Lublina.
Cariotka - Chłopaczek 3,5 miesiąca, przed świętami będziemy w Polsce i odbieramy cudo gotowe do wyjazdu za granica. Dlatego tez musieliśmy troszkę dłużej na niego poczekać.

Jeszcze jedno zdjęcie od hodowcy 🙂



Niech się chłopak zdrowo chowa!
A jak ma na imię?
Ascaica jeśli chodzi o sierść to u mnie super się sprawdziła kombinacja biotyna plus olej lniany/rybny. Załatwił problem starej sierści, matowej i bardzo zaniedbanej plus wtedy do akcji też wkroczył furminator 😉

Cariotka ona jest cudowna  😍 i mam podejrzenie, że Robi się w niej potajemnie podkochuje. Tylko wiesz, nie może się przyznać w końcu predatorowi nie wypada.
To ja powoli dołączam do waszego grona 😉. Jeszcze się do końca nie oswoiłam z tym potworkiem i jego obecnością - ale po 24 godzinach jego rządów w domu przedstawiam: Nero (oficjalnie Winnie the Pooh Black Diver)

Cariotka   płomienna pasja
13 grudnia 2015 21:29
dumkowa haha 😁 była by para a'la fifty shades of Robi. Ona jest dość uległa a Robi no cóż 😀iabeł: Ja mam słabość do Predatora bo mówiłam już Eli o Tym że z charakteru przypomina mi Onyksa  😉 Co ja miałam z Onyksem 😵 Czy suki czy psy trzeba pokazać jakim jestem alfą wszechświata 😜
A Ness to taki prosiak co dla papu zrobi bardzo dużo.
Mam nadzieję że ten apetyt jej minie i się unormuje.
epk ale słodziak 😅 pisz pisz pisz coś o Tym puchatku 😍
epk, cudne stworzenie! Jak koty zareagowały?
Cariotka, to Flat Coat Retriever, ma 10 tygodni i ... słooodki jest 😉
yegua, hmm, no koty jak to koty 😉. Kota jest obrażona na poziomie 6 w 10-stopniowej skali i hipnotyzuje go wzrokiem... Plama syczy ale generalnie ma w nosie...Uk-i chodzi za nim i się drze i jako jedyny wyciąga łapy.
Flaty opanowuja forum  🏇  😁
Szczęśliwości!!
Już niebawem:
"Ooo, fajny flat! A jaki nick masz na re-volcie?"  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2015 11:01
Ascaia, na sierść i skórę: drożdże, oleje, biotyna, żółtko jaj.
To jak karmimy psa przekłada się na kondycję sierści 😉
JARA, a szczegółowe dawki i sposoby podawania? Bo ogólnie, że te substancje to wiem, ale nie jestem pewna jak w praktyce je zastosować. Nie bardzo chciałabym pytać weterynarzy, bo pewnie od razu zostałabym zasypana propozycjami zakupu gotowych specyfików, a przy mojej asertywności...
Przypomnę - Werna ma około 1roku i 2 miesięcy, 24,6 kg wagi, metabolizm kolibra 😉, a w piątek będzie sterylizowana.

A tak poza tym to od poniedziałku Wer ma jakiś bunt na poranną porcję suchej karmy. Jednego dnia zjadła połowę, drugiego wszystko, trzeciego w ogóle przez 30 minut jej nie zainteresowało... Mokrą je bez problemu. Ma energię i chęć do zabawy, wręcz aż za dużo ostatnio. I tylko to wieczorne dyszenie... 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2015 11:40
Żółtko możesz podawać codziennie, drożdże 15g (łyżeczna do herbaty) na 10kg psa, oleje 1-2łyżki do karmy. Biotyna według opakowania 😉
Warto kupić biotynę jakiejś konkretnej firmy?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2015 12:08
Ja stosowałam jedynie biotynę polskiej firmy Mykita (lub Mikita) i była ok. Jeszcze lubię suple VitaVetu.
Dziękuję 🙂
epk, to moja przyjaciółka ma braciszka z tego samego miotu 😀 Niezły z niego czort, ale prześliczny 🙂
Dzionka, żartujesz? Którego? Też taki super zsocjalizowany?
epk, Czerwony, Willy Wonka się oryginalnie nazywa 🙂 Tak, jest super zsocjalizowany! Kocha wszystkich ludzi, na spacerach ładnie zachowuje się w stosunku do psów i szybko ogarnia komendy. Mnie kupił od pierwszej minuty 🙂 A Twój jak tam?
Dzionka, no genialny. Od soboty jest z nami. ANI RAZU nie załatwił się w domu, wychodzimy z nim co 3-3,5 godziny, w nocy wytrzymuje od 23 do 6 rano (podejrzewam, że jest sztuczny, bo korka nie znalazłam). Ludzi kocha wszystkich, psy też. Bał sie trochę naszych drzwi od bramy ale ogarnia je już coraz lepiej. Pociąg w odległości 50m mocno go przeraził, ale szybko załapał, że ja się nie boję więc wyluzował. Chciałam goldena, wybrałam flata pod wpływem JARA, i oczywiście Dziewczynka,. Nie żałuję. Mój mąż się zakochał na amen.
Bosz... Pod naszą nieobecność Mackie ściągnął z blatu i pożarł sześć jabłek... 😵
ushia   It's a kind o'magic
14 grudnia 2015 16:08
zdrowo sie chlopak odzywia 😉
no dobra mam rozkminę żywieniową, jak przyszło co do czego to na prawdę nie wiem którą karmę kupić. Robi jest na Acana Regionals i chce przejść na coś tańszego choćby troszkę. Ale jak porównuje składy to wydaje mi się, że Acana jest najfajniejsza :P Na razie myślę o Lukullusie, Markus Muhle Black Angus.
Ktoś pomoże? :kwiatek:
Cariotka   płomienna pasja
14 grudnia 2015 20:17
a patrzyłaś się na Brit Care lub Carnilove?
Moje psy nie chcą jeść Acany niestety. Tylko Alfe lub Carnilove  🙁 Albo Fitmin Juicy and Soft.
Ale też myślałam o Lukullusie tylko dziewczyny coś pisały o biegunkach.
Możecie rozwinąć ten temat proszę...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2015 20:37
Lukullus jest tłoczony na zimno w porównaniu do innych karm i powinno się go wprowadzać stopniowo.
zuza   mój nałóg
14 grudnia 2015 20:40
U Eryka nie ma i nie było (choć nie wprowadzałam stopniowo ) żadnych problemów/biegunek.Je już Lukullusa około roku.Z tym,że u niego po żadnych karmach nic nie było a na początku próbowałam różne.Tą najchętniej jadł więc zostawiłam.Jak co to mogę Wam "po garści" wysłać 😉 na próbę.A i ona jest dosyć duża.
Moim nawet nagłe zmiany karmy - ze zwykłej na lukullusa lub marcusa muhle - nigdy nie szkodziły. Nie szkodziło im mieszanie ze zwykłą... ani dawanie na zmiane jak się rodzicom pojemniki pomieszały - czyj czyj. 😉 Ale ja od samego początku nie pieszczę się ze zmianami karm. Może mam szczęście, że te i poprzednie psy nie miały problemów żołądkowych... a może właśnie dzięki temu mają ich mniej? 😉 Pies to śmieciarz trochę.

Epkwiataj w kolorowym, pozytywnie zakręconym i pożygującym tęczą flacim światku.  😁 Nie stawiałabym na to, że mu się to kiedyś zmieni. Wam już na pewno nie.  😁 Psi Piotruś Pan.  😜
Ja ze zmianami też się nie pieszczę w ogóle. Zwłaszcza że Robi zeżre wszystko z takim samym smakiem. Zwłaszcza, że to śmieciarz do potęgi.
Dlatego wiem, że jak zmienie będzie ją jadł chętnie - to bardziej chyba dla mnie info żeby miała spoko skład.
zuza   mój nałóg
14 grudnia 2015 21:14
Epka , ami cudowne maluchy ! Powodzenia i dużo radości z Nimi !

Dumkowa Wiadomo,że każdy pies może inaczej tolerować karmę ale tu przykład na moim psie.Na pierwszym zdjęciu tydzień po tym jak go przywieźliśmy.Skończone 5 mieś.

Do roku dostawał gotowany ryż z warzywami i mięsem+witaminy.Jak skończył około 12 mieś chyba z miesiąc testowaliśmy różne suche a zmiany były spowodowane niechęcią do jedzenia aż trafiło na Lukullusa gdy widać jadł chętnie.Od tej pory tylko to.Teraz od miesiąca doszedł olej-bo dostaliśmy na zawodach 🙂

Tak wygląda teraz1.5 roku później(wiadomo dorósł)

Nie mam nic z "zachwalania" tej karmy 😉 tylko jestem zadowolona i życzę wszystkim,żeby dobrze trafili

edit
przekręciłam nick
epk, ami - szczescia z puchatkami 🙂
Moje psy tez bez problemu przechodzily z suchej na sucha  na sucha. Peru teraz przeszla gladko z fitmina na brita care, a zaraz z care przejdzie na carnilove.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się