strzemiona

potter, ciekawe rozwiązanie,  nie znalazłam żadnych opunii.
To nowe strzemiona, oprócz macania ich na żywo się nie wypowiem, bo nie jeździłam. Nie znam też nikogo kto już zakupił. Lekkie, tarka jest bardzo chropowata, chyba najbardziej ze wszystkich strzemion jakie miałam w rękach. Cena dość miła w porównaniu z innymi topowymi strzemionami.
ushia   It's a kind o'magic
22 października 2015 10:32
nie lubie strzemion z przestawionym "oczkiem" - pomimo teoretycznie lepszego układania mnie nie jest w nich dobrze
takze za te nowosc podziekuje, zwlaszcza ze w dodatku lekkie sa 😉
Moje ukochane sztyblety są w stanie idealnym oprócz... podeszwy która się starła i jest niemal gładka - czy strzemiona z tarką będą dobrym wyborem?
kermit   Horses horses everywhere ..
30 października 2015 13:58
No i nie mogę się zdecydować pomiędzy Jin Stirrups a Schockelmole.
Czy ktoś skacze w schockach ?
Nie jeździłam nigdy w lekkich. Czytałam co piszecie ale właśnie mało kto pisze o skakaniu w schockemole.
Please help.  :kwiatek:
kermit,  pytaj equi  dream :-)
kermit, do siodła skokowego mam wpięte Lorenzini, a do ujeżdżeniowego Schockemohle. Są to takie same strzemiona, różnią się tylko znaczkiem z jednej strony i przyjemniejszą ceną schocków 😉.
Nie zamieniłabym tych strzemion na żadne inne z paru względów. Bardzo lubię ciężkie strzemiona i to są rzeczywiście całkiem ciężkie (jakiś czas temu zważyłam je i podawałam w tym wątku ich dokładną wagę)- 650g , czy jakoś w okolicach. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie.
Bardzo odpowiada mi ich szeroka stopka oraz jej wyprofilowanie i trzymająca "tarka". Czuję się w nich dobrze zbalansowana i mam poczucie dobrego oparcia się w strzemionach. W moim przypadku pomagaja mi też troche stabilizować staw skokowy.  Jest mi w nich dobrze po płaskim, jak i galopując półsiadem, skacząc przeszkody parkurowe i krosowe. Lubię ich design (mam obydwie pary czarnych), aczkolwiek po mocniejszym uderzeniu w coś, to odpryskuje trochę lakier 🙁. Zważywszy na komfort jazdy w tych strzemionach, to te odpryski są dla mnie niewiele istotne.

kupiłem sobie strzemiona Lorenzini i po godzinnej jeździe odleciała mi taka naklejka nad napisem, zielono biało czerwona ona jest w takim wgłębieniu.
Pytanie reklamować czy odpuścić. 
kermit   Horses horses everywhere ..
05 listopada 2015 08:06
yYYYY Czym się różnią Lorenzini od Schockemohle ?
Kermit, niczym u mnie z jednej strony strzemienia jest napis LORENZINI a na drugiej stronie SCHOCKEOHLE
A gdzie ta różnica w cenie?  Jak sb patrze to i jedne i drugie ok.700-800 zł w zależności od promocji
kozdanda, przy moich zakupach (blisko roku temu) była to różnica dobrych paru funtów brytyjskich.

edit. literówka
Aktualnie ich cena na ebay to 164f, więc taniej wychodzi w Polsce... Co i tak nie zmienia faktu, że to nie na moją kieszeń 😀
kermit   Horses horses everywhere ..
05 listopada 2015 19:02
Zdecydowałam się na te Lorenzini czy Schockemohle (wziąż nie wiem jaka jest różnica  :lol🙂 ponieważ były od ręki w sklepie.
Długo im się przyglądałam ponieważ są one dość masywne w wyglądzie i ciężkie, ale ponieważ nie byłam przekonana na całkowitą zmianę na lekkie aluminiowe wybrałam właśnie te. Przy siodle, na koniu już nie są takie gigantyczne.
On poniedziałku w nich jeżdżę i tak jak pierwszego dnia odczułam różnicę (na plus) to już drugiego się szybko przyzwyczaiłam - łatwo do dobrego się przyzwyczaić  🤣
Ale ja wcześniej jeździłam w strasznym szmelcu zużytym he he.
Dzisiaj pierwszy raz skakałam w nich i było naprawdę przyjemnie. Mój koń czasem odstawia szopki i dzisiaj ściął okser po skosie żeby już (w powietrzu  :icon_rolleyes🙂 skręcić przed końcem hali i myślę, że strzemiona pomogły mi nie wypaść z zakrętu po tej akcji  😂

Polecam  😍
kozdanda, widzę, że wybrałaś same lekkie i z szeroką stopką. Komfort jazdy będziesz mieć podobny. Tak więc wg mnie wybierz te, które Ci się wizualnie podobają 🙂
anai nie ma różnicy pomiędzy plastikami a aluminium?? Jedne mają niby ruchomą wkładkę amortyzującą, drugie całkiem sztywne.. blehh.. tyle tego  🙄
kozdanda, oba  materiały są lekkie. Ja wolę aluminium, jest ładniejsze 😉
anai dzięki, w takim razie muszę przemyśleć mój "image" 😀 a jaka jest szerokość stopki w takich strzemionach z szeroką stopką?
kozdanda, jeżdżę obecnie w Compositi Reflex i jestem z nich bardzo zadowolona. Dla mnie ta stopka amortyzująca to był strzał w 10 - mam problemy z kolanami i widzę dużą różnicę. Nie czuć nic specjalnego w czasie jazdy, ale sama amortyzacja daje tyle, że właśnie "NIC NIE CZUJĘ" 😉 Nic nie boli, noga od stawu skokowego, przez kolana, aż do biodra jest amortyzowana i stawy zdecydowanie lepiej znoszą nawet dłuższe tereny 🙂
Nie, o tych z pierwszego linka.
Ja polecam strzemiona Royal Rider,  wczoraj miałam okazję i byłam zachwycona:-)

Nie wiem czy Szerowa stopka czy to że są łamane sprawia że sama noga się trzyma i palce do konia też :-)

Gdzie można je kupić ? Bo nie mogę znaleźć ;-(
Ktoś wie co to za strzemiona? 🙂


Zdjęcie zapożyczone z facebooka
Przepadłam... zamówiłam Jiny  💘 💘 💘 Jakieś opinie??
Hahah wiem, że powinnam zapytać przed zakupem ale się zakochałam i w dodatku za taką cene http://konik.com.pl/strzemiona-jin-stirrup-evol-czarne , na GnL 200zł drożej :o
Znalazłam coś co wygląda jak Royal Rider ( chodzi mi o gięte ) , ale dużo tańsze:

https://animalia.pl/br-tekna-strzemiona-flex-tek-czarne-12-cm/szczegoly/33123/

Myślicie że efekt może być taki sam?

Rr znalazłam za 629 pln.
Testowałam RR i naprawdę dla mnie są super.
Perlica ja mam takie tekny 🙂 są całkiem fajne 🙂 leci do Ciebie pw
No właśnie jak wszedł przed chwilą wątek na temat compositi reflex, to jesteście może w stanie powiedzieć mi czy jest duża różnica pomiędzy a tymi [img]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTjKQXxZ1j36zrVbr5grohRandz61Q4s2LZUWYgXjS-_rRNMet7PA[/img]. Różnica w cenie jest niewielka, bo w granicach 30-40, ale jednak jest. Jest ktoś w stanie mi doradzić? 😀
A nie szerokość? Te cale czarne ja przynajmniej mam w wersji z mega szeroka stópką chyba, że wybierasz szerokość i pytasz o model 😉
Jeśli chodzi o model to wkładką się różnią. Ta w tych czarnych jest taka trochę podniesiona na spód strzemienia, czasem miałam wrażenie jakby się ruszała. Ale stopa bardzo stabilnie się na nich opiera i żyją u mnie w szkółce już z dwa może trzy lata? Te drugie kolorowe mają ta stopkę taka jakby wbudowaną mocno i te co na zdjęciu są węższe. Ale mojej znajomej się bardzo dobrze w nich jeździło.

Ja mam Waldhauseny z szeroką stopka tez syntetyczne i uwielbiam ale moje mają płaska wkładkę, niewymienialną oraz mają dziurkę w środku.
Pilnie proszę o opinie na tamat Jinów "evol". Za wszelkie opinie będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się