Styl western (dawniej kącik)

.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
23 stycznia 2016 13:40
maluda, zapisałam sobie w kalendarzu 😎 To jest akurat mój ostatni weekend "wolnego" po sesji + żadnych planów raczej nie ma = postaram się być 😀 Darganę będziesz miała na miejscu, więc tutaj sprawa będzie prosta 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 13:54
Ja również się nie identyfikuję. Robię takie zdjęcia, stylistyka fajna (jak jeszcze zdjęcie dobrego fotografa ale to inna para kaloszy) ale nijak się nie identyfikuję. Czyli jednak nie dla wszystkich. Są lepsi i lepsiejsi.
We wszystkich artykułach west jest przeważnie traktowany mocno pobieżnie i pobocznie. Trochę podstaw, trochę podobieństw w treningu do uj., trochę ciekawostek sprzętowych. Ale proszę znajdźcie mi artykuł chociażby o poprawie jakości kół i zmian tempa? Albo na równowagę w stopie?
A rzetelny opis ruchu konia pleżerowego albo różnice dosiadowe w poszczególnych konkurencjach technicznych? Nikt tego nie napisał i nie napisze, bo dam sobie rękę uciąć, że nikt nie będzie chciał tego wydrukować
Smartini Z pewnością masz rację-smutne.
A tak na marginesie taki portal z prawdziwego zdarzenia typowo westowy w języku polskim to gdzie można znaleźć?
Mucha jeszcze nie wiem czy wrażliwy xD Zdjęć nie wrzucam bo młody ciągle brudny jest (tzn. ma plamy bardziej żółte od jego sierści). Ale mam jedno! Z szalonego terenu. Szalony dlatego że wyciągnęła nas Shy a ja na nim wtedy pierwszy raz siedziałam :P

Mosewa a to można gdzieś znaleźć taki portal? 🙂

smartini no niestety musimy czerpać z wiedzy naszych trenerów oraz zasobów zagranicznych.

P.S. Dzisiaj się załapałam na kilka zdjęć to jak je dostanę to wrzucę 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 14:12
Najbliżej jest wwr ale niewiele sensownej wiedzy publikują. Nawet informacji o MP PLQHA nie było
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 14:24
Nique, tak swoją drogą - 24? Jak popręg zapinasz? My na najmniejsze 2latki zapinaliśmi 26  🤔
Najbliżej jest wwr ale niewiele sensownej wiedzy publikują. Nawet informacji o MP PLQHA nie było


Tam własnie chciałam czytać różne artykuły, ale nie mogłam i nadal nie mogę się zarejestrować. Coś nie działa...

No to dziewczyny jak widać, jest luka w rynku a przynajmniej w polskim necie w zakresie westu- do dzieła  🤣 😉
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 stycznia 2016 14:54
ja bym chyb drugiego zycia potrzebowala - chwilowo wpakowalam sie w wypelnianie luki jezdziecko fotograficznej :P
smartini zawsze możemy korzystać z Twoich fotografii 🙂

Ja mogę coś skrobać 🙂

Edit: odnośnie długości popręgu - podparłam się tym artykułem - wygląda dość sensownie, chociaż mierząc zgodnie z tym co mówią musiałabym mieć popręg kucykowy - jakieś 50 cm xD http://www.equipedic.com/Measure_Cinches_Girths.htm
Obecnie mamy 80 cm i zapinam się "pod pad" z obu stron przez co faktycznie konia ściskam na maksa a siodło dalej się rusza na boki i przód tył.
Zawsze warto spróbować 🙂 skarbnicą wiedzy z zakresu sprzętu i nie tylko mogła by być między innymi Planta 🙂 Texas ma wiele wspólnego z westem prawda??  🤣
I poradami odnośnie sprowadzania sprzętu z USA xD

P.S. smartini to ja bym była wdzięczna za poradę odnośnie długości popręgu, póki jeszcze nie złożyłam zamówienia :P
.
Ja zakladalam 24-26 pod siodlo bezterlicowe na Jerrym, ale to dlatego, ze schodzi nisko i ma ksztalt dlugiego klasycznego. Normalnie mu kupowalam 28-30. Zmierz dobrze pod brzuchem, a ja moge popatrzec. Z popregow najbardziej podoba nam sie (Babe i mnie) popreg z kanalami powietrznymi AirFlex
Tu sa zdjecia roznych typow:




Na gorze Air Flex Weavera. Latwo sie czysci, wystarczy wezem z woda. Ponizej jest neoprenowy-nie tak latwy do oczyszczenia, wymaga uzycia szczoteczki, zeby zebrac kurz w otworkach. Filcowego nie uzywam, bo wbijaja sie w go kawalki suchej trawy i trudno to potem wybrac, jak sie polamia na drobne kawaleczki.

Ten , ktory mam przy siodle to profilowany z AirFlex. Nie przesuwa sie, a dzieki profilowaniu dziala na wiekszej powierzchni i jest wygodny dla Babe. Byl ten najdrozszy, kolo 60$-filcowe i sznurkowe zaczynaja sie od 30.






Zaraz zrobie przeglad zrodel pisanych i wkleje  :kwiatek:

Nie uwazam sie za alfe i omege, Muchozolu :kwiatek:. Sama duzo sie ucze tu, na watku!
Planta a tego Air Flexa oglądałam już na niemieckim ebay'u! Fajnie go zobaczyć od spodu - ciekawił mnie. Ale ja mam niestety kryterium dodatkowe - popręg ma być brązowy. Nie podobają mi się czarne do brązowego siodła, jakoś tak po prostu nie.
No zmierzyłam pod brzuchem tylko teraz pytanie jak wysoko według was popręg ma sięgać na koniu?

Muchozol chyba w takim razie nie przebije xD Dla mnie jak na razie ściąga komplet ochraniaczy i może popręg 🙂

A swoją drogą zachorowałam na pewną czankę i muszę ją mieć!
mila   głęboka rekreacja
23 stycznia 2016 16:05
Jestem żądna artykułów o jeździe w tym stylu. Jakby powstał portal to byłabym najszczęśliwszą osobą na wsi 😉
Tu macie przeglad literatury i odpowiedz, jak szukac prawidlowej dlugosci popregu:




















To wy sobie czytajcie i piszcie, a ja odale sie z godnoscia do kuchni, nastawic hamerykanska zupke z kurczaka i dzikiego ryzu w slow cookerze 🤣

Edit; zupka bulgocze, a ja wrocilam dodac jedna porade. Jesli ktos decyduje sie na popreg z odkryta klamra, warto zainwestowac kilka dolarow wiecej i kupic ochraniacz na klamre. Najbardziej popularne sa neoprenowe, ale sa tez z owczej skory. Bo przy podciagnieciu ta klamra zaczyna sie wrzynac koniowi w brzuch-sprawdzilam na Jerrym  🙄
Nique fajna ta czanka, ale z pewnością swoje kosztuje  🙄

Planta taki ochraniacz na klamre do popręgu można nawet samemu wykonać z kawałka np. owczej skóry. Tylko trzeba by ładnie rzepy doszyć  🙂
mosewa 300 z hakiem ale udało mi się sprzedać czankę kombinowaną znajomej więc właściwie to podmianka w której wychodzę na zero 🙂
Nique Ładna konina ale kurtka mi się jeszcze bardziej podoba!  😁
Hahahaha xD Dzięki 🙂 Trochę mało praktyczny kolor do stajni, szybko się brudzi :P
mila   głęboka rekreacja
23 stycznia 2016 19:26
Niektórzy chorują na czanki a ja na to
maluda, zapisałam sobie w kalendarzu 😎 To jest akurat mój ostatni weekend "wolnego" po sesji + żadnych planów raczej nie ma = postaram się być 😀 Darganę będziesz miała na miejscu, więc tutaj sprawa będzie prosta 😀

To też nie będą późne godziny, wstępnie najwcześniej 10, a najpóźniej 12. Byłoby miło jakbyś była. 😀
Choruję też na inne rzeczy :P
mila   głęboka rekreacja
23 stycznia 2016 20:25
Nique - mamy podobny gust 🙂 jak byś coś zamawiała ze Stanów to daj znać.

My z młodym ćwiczymy przejścia stęp kłus. I zatrzymania. Kon się dziwi, bo jak wsiadam to nie ruszam od razu, tylko czekam aż Enzo zrobi wydech, w sensie zrozumie że nie ma potrzeby od razu iść. No i jest bardziej autonomiczny. Do tej pory trzymałam go w łydkach i na kontakcie. Trochę za niego jechałam. Teraz on ma trzymać tempo i kierunek, póki nie poproszę o zmianę.

Koniec meldunku 😉 z podstaw podstaw
.
Livia   ...z innego świata
23 stycznia 2016 20:47
Świetny pomysł z utworzeniem portalu westowego, ja chętnie będę czytać! 🙂 Niestety jestem jeszcze za cienka w uszach, żeby coś tam tworzyć. Można by też tłumaczyć fragmenty książek Planty, tam jest tyle ciekawostek - tylko że nie wiem, jak tu by wyglądały prawa autorskie...
Nique Oj tam, oja tam - można wyprać! To jeździecka jest?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się