WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Tylko nowi włodarze zapominają, że poza końmi najważniejszymi na aukcji są kupcy a nie urzędnicy i minister....


Oni myślą, że te araby to jak telewizory w PRL-u, wystarczy otworzyć drzwi i  ludzie będą się tratować
Oj, władza urzędniczynom mocno uderzyła do glowy,  albo sumiennie wypełniają czyjeś polecenia. Może przekazali listy "niezależnemu" specjaliście aby ocenił,  czy zarobią odpowiednią ilość pieniędzy. P. Szpura chyba jest w ANR, bo ktoś musi i tyle.
Przecież pisma w urzędach muszą nabrać mocy. Czyli min miesiąc poleżeć, potem miesiąc pogłówkować nad tym, potem ekspertyzy, a potem ups... przegapiliśmy termin aukcji...
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2532984#msg2532984 date=1461306890]
Może przekazali listy "niezależnemu" specjaliście aby ocenił,  czy zarobią odpowiednią ilość pieniędzy.[/quote]
Tej pani, która wyceniała Pianissimę.
http://wiadomosci.onet.pl/lublin/nowy-zarzad-ma-pomysl-na-stadnine-w-janowie-wiecej-dla-turystow-zwiedzenie-nauka/jt4ggf

Najbardziej niepokoi mnie "mini aukcja". Nie widziałam nigdzie koni oferowanych na sprzedaż.  Chyba w ten sposób zaufani chcą wyrwać trochę dobrych koni. Chole  Ra,  jak to powstrzymać?
Znalazłam, oferta jest na nowej stronie Janowa. Będzie po prostu przetarg.
Cyt" Nowością będą też cykliczne mini-aukcje otwarte dla wszystkich chętnych. Najbliższa odbędzie się w sobotę o godz. 12😲0. – Wystawiamy 19 koni. Chcemy aby były to aukcje publiczne. Jak wiemy hipika w Polsce się rozwija, a ludzie wciąż nie wiedzą, że araba można kupić już za kilka tysięcy złotych. Nie trzeba mieć milionów – podsumowuje Marek Skomorowski"
Nieeee, nie wiedzą. Nie, wcale. Nie. Nie, nie, absolutnie...  😵 😵 😵  :emot4:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 kwietnia 2016 17:49
Heh ... zamiast sprzedać 1 za 10 tys. to będą sprzedawać 10 za 1 tys. i wyjdzie na to samo, a słupki będą lepiej wyglądać  😵
Skończy się na skansenie z 20 konikami i muzeum regionalnym. A wycieczkom będą mówić - A tutaj to kiedyś była najlepsza stadnina arabska na świecie.
Nie  doceniacie.  Dowiedzieliście  się że każdy  może kupić  araba. Do tej pory  nikt  o  tym nie wiedział ze go  stać na  araba. Jak  czytam te  głupoty  to  juz nie wiem  smiac  sie  czy  plakac.  No  ale    jeden  hobbysta  a  drugi  klamczuch,  a  trzecia  to  tez  za  wiele  nie  umie,  to  co  sie  dziwic  tym  wizjom  , takie  wspaniale  pomysły  i  to  oni  odkryli.
Jeszcze  chwila  i  będzie  stac  na każdego  araba  bo  nie  będzie  juz tych  wybitnych  tylko  wszystko  jednakowo marne.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 kwietnia 2016 18:05
Ej to ma sens! Dali po 500, jak dziecko będzie smutno paczać za konikiem to bach rodzice za to pińcset będą mogli kupić araba z (ex) najlepszej stadniny koni na świecie
Jeszcze muszę podpowiedzieć nowemu zarządowi. McDonalds w stadninie! Wszystkie dzieci z okolicy będą chciały jechać na wycieczkę. Bilety wejściowe rozejdą się jak świeże bułeczki. Dla zagranicznych gości proponuję żywego Lajkonika, nalepiej przebrać nową panią od turystyki, nie wiem tylko czy da radę "usiedziec" na jakimś siwym arabie. To dopiero będzie promocja legendarnych polskich arabów  🏇

Vip-om na aukcji tez poda się "wieś Mac'a" i shake truskawkowy z janowskich owoców.  😀
Chyba nadaję się na prezesa stadniny w Janowie
Przepraszam, czy ktoś mógłby dać linka do nowej strony stadniny w Janowie? 🙇 Moja wyszukiwarka pokazuje tylko starą.
Bardzo dziękuję
taa i już niedługo po jarmarku czyt. dawnej aukcji dla VIP-ów w ramach atrakcji noclegi na sianku w zabytkowych stajniach.
Będę bardzo złośliwa.
Pewna pani VIP strasznie narzekała na odseparowanie od zagranicznych VIP. Wspólnym spaniem na sianku powinna być zachwycona.
To za jej udział w dobrej zmianie.
zaleciało skaryszewem w opcji z samymi arabami...  🤔
Z nowej  strony Janowa . W  krótkiej  historii  wkradł sie błąd "W 1969 roku miała miejsce pierwsza aukcja koni czystej krwi arabskiej. Aukcje te do dnia dzisiejszego są wydarzeniem na skalę światową."

Powinno  być  nie  "są"  a  "były".  Powinni też  dopisać  że ostatnia aukcja Pride of Poland  odbyła  sie  w 2015  roku.  No  i  najważniejżę  że  po  199 latach  udało  się im  zniszczyć  to  co  nie  udało  sie  nikomu  wcześniej.
Pewna pani VIP nie dostanie sianka 🙂 Mini aukcję to zrobili pewnie na Pingę, dziś już 22.04

https://www.facebook.com/aljawzastud/photos/a.432876696878103.1073741829.297424137090027/620053814827056/?type=3&theater
Pewna pani VIP nie dostanie sianka 🙂 Mini aukcję to zrobili pewnie na Pingę, dziś już 22.04

https://www.facebook.com/aljawzastud/photos/a.432876696878103.1073741829.297424137090027/620053814827056/?type=3&theater



To  pewnie stąd te 3 miln. za Pianissimę :/
Nie myliłam się.  Przetarg został ogłoszony na dobę przed terminem. Muszę sprawdzić przepisy. Na szybko pamiętam tylko tyle, że musi być ogłoszony w miejscu ogólnodostępnym, terminów nie pamiętam. Nie wiem, czy oferowane angloaraby są okazją, Eurykles musi już mieć chętnego,  bo nikt w kilka godzin nie zdecyduje się na zakup ogiera do krycia. Tak mi się wydaje.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
23 kwietnia 2016 08:46
Tylko niestety, drogie Koleżanki i Koledzy, decyzja Pana Gargamela dla ludzi nie mających pojęcia o koniach i Janowie wyda się sensowna. Bo ona w pewnych warunkach byłaby sensowna. W warunkach PRLu, czy jakiegoś innego ekonomicznego zatyłcza, gdzie potrzebny jest "model popularny dla wszystkich". Tyle, że araby to nie radioodbiorniki (nawiasem mówiąc, od lat 70tych w Polsce istniał bardzo klarowny podział na sprzęt "popularny", "standard" i "luksusowy" - nawet w czasach socjalizmu rozumiano potrzebę istnienia MARKI), czy samochody,,,

Ciekawe, jak zareagowano by na decyzję przesa koncernu VAG, że od dzisiaj koncentrują się na sprzedaży Audi A3, olewając A8, żeby pokazać, że każdy może mieć ałdi. Zapewne po początkowym boomie szybko zyski poszły by w dół, bo MARKA straciłaby to, co najważniejsze - jakość i prestiż...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 kwietnia 2016 10:58
Dlaczego Pingi nie ma jeszcze w Polsce? Ktos wie o co w tym chodzi?
Pinga miałą wracać w lutym. Potem dzierżawca wyjaśnił, że stoi w kwarantannie, czekając na transport i termin został wyznaczony na 22.04. No ale dziś już 23.04, a konia nie ma... obecny p.o. członka zarządu, Jaworski, pośredniczył przy tej dzierżawie i chodziły słuchy, że teraz po 'dobrej zmianie' były rozmowy o sprzedaży klaczy. Oczywiście, potem sie z tego szybko wycofano i klacz MIAŁA wrócić, wczoraj. Pinga jest takim skarbem jak Pianissima, żadna jej sprzedaż, jak myśle, nie wchodziła nigdy w grę, gdy dyrektorem był Trela.
Jakoś  nie  wierze ze Pinga  wróci Gargamel,  jak  ktos  trafnie  nazwa,ł  z  Klamczuszkiem  przehandlowali Pingę  pod  stołem.
Nie wierzę, że sprzedali Pingę. to zbyt medialny koń. Przecież stadnina, która ją dzierżawiła odpowiedziała na pytanie, dlaczego nie wraca, gdyby ją kupili nie odpowiadaliby w ogóle.  Tylko, gdzie ona jest?
Pinga jest utytułowanym koniem, "medialnym" a co będzie z "szarymi myszkami", też nic nie będziemy wiedzieć, kiedy zaopiekuje się nimi, np. pewien senator.
Czy naprawdę nie da się tego powstrzymać?
Ciężko mi uzmysłowić sobie, że tego betonu pisowskiego ze stadniny nie da się wy....... w kosmos.
Gdzieś przewijały się  informacje o przedłużeniu dzierżawy - chyba mówiono coś o końcu kwietnia. - że niby nie ma lotów  do Europy. jeśli do tego dojdzie kolejna kwarantanna to dobrze będzie jak wróci na czerwiec./Ciekawe czemu tylko to miałoby służyć? Dzierżawca dostanie kolejne źrebię, zarodki. Przecież jej za darmo nie trzyma? Czepiają się dzierżawy klaczy z Halsdon, a tutaj.....

  https://www.wien.info/pl/sightseeing/sights/imperial/spanish-riding-school

Jak pójdą tym śladem, to jestem za 😉

W cuda wierzysz?    🙁  raczej stopniowa wyprzedaż  i  upadek. Aż ktoś za grosze kupi zrujnowane budynki  🙄
Budynki i stajnie w Janowie Podlaskim mają niewielką wartość. Wartością Janowa była znana na cały świat marka , której dzięki takim Jurgielom już nie ma . Takich PGR -ów jak Janów czy Michałów na zadupiach , rozkradzionych po upadku komuny w całej Polsce były tysiące. Kupowało się to za grosze , byle coś z tym zrobić . 😵
pozostaje tylko pogratulować wyborcom partii wiecznie żywej i... sprawiedliwej inaczej 😤
po co komu koń arabski ??? każdy wyborca będzie zobowiazany i rozliczany z oglądania tv narodowej i przyjęcia konia arabskiego pod swój dach. Wpuścić dyletantów do stadnin to pozamiatają. Na markę pracowano od pokoleń teraz dobrostan koni spada na plan dalszy - wszystko dla ludu. czy to patriotyczne podejście czy wraże ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się