WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Budynki i stajnie w Janowie Podlaskim mają niewielką wartość.

Pojedź tam kiedyś, pooglądaj a dopiero potem pisz.

Takich PGR -ów jak Janów czy Michałów na zadupiach , rozkradzionych po upadku komuny w całej Polsce były tysiące. Kupowało się to za grosze , byle coś z tym zrobić . 😵


Nie tysiące, ale 1600. Takich jak Janów i Michałów  było kilka, żaden nie poszedł za grosze.
[[a]]http://lm.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.dziennikwschodni.pl%2Fbiala%2Fjanowska-stadnina-sprzedala-dziewiec-koni-za-sume-81-tys-zl%2Cn%2C1000179554.html&h=3AQE8pu9w&enc=AZNFKz4_9cMMTmgNn-GhJcZh25Uf8UZOzS52iN1zHTthA7D-IE24kB9sVuN1m4H7_eAoSr0Ha0SUSvr14HlHS5_B5MLtC7c46rVU-CwEGzQapjNQnAMW4JWjHDo_eTj_Pfo8LZSOD7rGwnKhybSnWb-6&s=1[[a]]

Nie wiem dlaczego tak dziwnie się skopiowalo.
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
24 kwietnia 2016 12:34
Pinga rzekomo ma przedłużoną dzierżawę. Jak jest naprawdę czas pokaże....

http://moje.radio.lublin.pl/przedluzona-dzierzawa-utytulowanej-klaczy-pingi.html
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
24 kwietnia 2016 13:28
Bo wkleiłaś przekierowanie z fb a nie adres strony:

http://www.dziennikwschodni.pl/biala/janowska-stadnina-sprzedala-dziewiec-koni-za-sume-81-tys-zl,n,1000179554.html


Ej no sukces, to jest na 18 porcji 500+. Tylko średnio 9 kawałków za konia... no pieniądze, ale to tak, jakby profesor matematyki na konferencji chwalił się, że poprawnie dodał do siebie 3 ułamki...
Jakie 500+ a gdzie pensja dla klamczszka? A pensja dla nowej pani od turystyki...
Nie sprawdzałam czy są dostępne gdzieś informacje jakie to były konie i czy ich wartość faktycznie przekraczała 9 tysięcy - warto by było się tym zainteresować. To że koń urodził się w Janowie, jeszcze czempiona z niego nie robi 😉 Ale wspomnę, że niedrogie konie janowskiej hodowli można było kupić od dawna.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
24 kwietnia 2016 15:35
W zesżłym roku te tanie konie były, zdaje się, w okolicach małych kilkunastu tysięcy. Najtańszy poszedł za 6 czy 7 tysięcy?
[quote author=Smok10 link=topic=99140.msg2533848#msg2533848 date=1461479560]
Budynki i stajnie w Janowie Podlaskim mają niewielką wartość.


Pojedź tam kiedyś, pooglądaj a dopiero potem pisz.

Takich PGR -ów jak Janów czy Michałów na zadupiach , rozkradzionych po upadku komuny w całej Polsce były tysiące. Kupowało się to za grosze , byle coś z tym zrobić . 😵


Nie tysiące, ale 1600. Takich jak Janów i Michałów  było kilka, żaden nie poszedł za grosze.
[/quote]

Podejrzewam że ciężko było by sprzedać cały Janów  za dochody jakie generowała jedna dobra aukcja. Popyt robi podaż a nie sentymenty.

Pomijam że to zadupie i nikt z wielką kasą się tam nie wyprowadzi. Zwłaszcza teraz po nowej ustawie o obrocie ziemią . 😁

Nawet u nas , w naszym regionie nie walili kasy za stare PGR-y , a to najdroższy punkt w Polsce  😉

Podejrzewam że ciężko było by sprzedać cały Janów  za dochody jakie generowała jedna dobra aukcja. Popyt robi podaż a nie sentymenty.

Trzeba wiedzieć, a nie podejrzewać. Rezultatem finansowym  aukcji jest przychód a nie dochód, bo nie sprzedaje się czegoś, co się dostało za darmo. Lekko licząc trzeba przychodów co najmniej z 4-6 takich aukcji, żeby kupić tę firmę (bez koni oczywiście). Za jedną aukcję nie kupiłbyś nawet hali.


Pomijam że to zadupie i nikt z wielką kasą się tam nie wyprowadzi.

Wszystkie stadniny są na zadupiach. Chciałbyś żeby stadnina arabska była na Ursynowie?


Nawet u nas , w naszym regionie nie walili kasy za stare PGR-y , a to najdroższy punkt w Polsce  😉

Nie jest najdroższy, najdroższe są 4-, nawet 8-krotnie droższe. Nie fantazjuj.


Oj hejkowski , hejkowski  🤣 Hala kosztuje powiedzmy milion złotych . Ale postawisz ją w obrębie Warszawy na niewiele większej działce jak hala i weźmiesz za nią 2 albo 3 miliony. Tą samą hale postawisz w okolicach Janowa i nie będzie komu położyć pół miliona.

Nie ucz minie księgowości , bo łapiesz mnie za słówka . Plękity nie były mniejsze a Wieczerzak kupił je całe za garstkę bździn. Nawet mój kolega je prowadzi od samego początku  🤣 Jak coś funkcjonuje to często wartość firmy określa jej marka a nie tylko produkt jak spier...sz markę to produkt możesz sobie wsadzić w d...ę razem z całą firma . 🤣 Chcesz uczyć mikro ekonomii to napisz list do Jurgiela , jemu to się na pewno przyda.
Oj hejkowski , hejkowski  🤣 Hala kosztuje powiedzmy milion złotych .

Hala w JP kosztowała 4 852 tys. (słownie cztery miliony osiemset pięćdziesiąt dwa tysiące)

Nie ucz minie księgowości , bo łapiesz mnie za słówka .

Ciebie najpierw trzeba nauczyć rachunków, do księgowości to na razie daleko

Plękity nie były mniejsze a Wieczerzak kupił je całe za garstkę bździn. Nawet mój kolega je prowadzi od samego początku  🤣

I dlatego jesteś wielkim znafcą spółek ANR-u ...

Jak coś funkcjonuje to często wartość firmy określa jej marka a nie tylko produkt jak spier...sz markę to produkt możesz sobie wsadzić w d...ę razem z całą firma .

A co to ma do Janowa Podlaskiego ? Nikt tego nie kupi jako firmę generującą zyski, bo możliwości są żadne, tylko jako hobby dla miliardera. Zejdź na ziemię.



Najprościej byłoby wykupić wszystkie klacze ze stadnin arabskich (jeżeli będą takie ceny... 😲) i...przeczekać. Jedyna szansa w Was -hodowcach-pasjonatach, na zachowanie najcenniejszego materiału genetycznego. Jak za czasów wojny 🙁
rzepka hodowle prywatne dziś są jutro znikają. I u nas i w świecie. Nie sztuka kupić najlepsze klacze, trzeba mieć ogiery z górnej półki i instynkt hodowcy żeby wychodować, wystawić w Paryżu i sprzedać z zyskiem najlepsze z najlepszych konie.  Stadnina państwowa w odpowiednich rękach wspierając hodowlę koni, np. hodowlą bydła, (ale o tym już było) przetrwa każdą zawieruchę. I do tej pory tak było. A tu zong.
Na przetargu były oferowane głównie angloaraby, trochę wałachów arabskich, chyba tylko jedna klacz arabska i Eurykles. Nie wiem, co sprzedano.
[quote author=kiche_wilczyca link=topic=99140.msg2533953#msg2533953 date=1461497665]
Pinga rzekomo ma przedłużoną dzierżawę. Jak jest naprawdę czas pokaże....

http://moje.radio.lublin.pl/przedluzona-dzierzawa-utytulowanej-klaczy-pingi.html
[/quote]
A ktoś wie co to za niby pokaz  teraz miała wygrać?
Znalazłam to, proszę bardzo: https://www.psaiahf.com/en/horse-show/results/2016/category/class-2016-24

Przepraszam ale jeśli dobrze widzę to było w styczniu  🙄 międzyczasie  w tzw.  oficjalne czynniki twierdziły że : przechodzi kwarantannę, wraca do Polski, a dopiero jakoś marzec/kwiecień,  że dzierżawa jest przedłużona (powody - bo nie ma lotów, wzięła udział w jakimś dochodowym pokazie)  .....
No własnie o to nam chodzi, że to za długo. Dlatego próbujemy to nagłośnić.
Po  co nam pokaz  narodowy w Janowie, skoro w lipcu pokaz  narodowy nieafirmowany przez ECAHO w Radomiu - wg PA a wsierpniu w Al Khalediah z dużą pulą nagród. W Warszawie, chyba w czerwcu. Z jednej strony dobrze, bo większa promocja koni ale jeśli coś promuje PA, to już martwię się o drugie dno.
A ja i tak postaram się być w Janowie, może pokażą Salara, Pogroma, Chimeryka, Cheroneę, Bambinę, Patrię, Larandę, potomstwo Ferryta.
[quote author=Smok10 link=topic=99140.msg2534042#msg2534042 date=1461511486]
Podejrzewam że ciężko było by sprzedać cały Janów  za dochody jakie generowała jedna dobra aukcja. Popyt robi podaż a nie sentymenty.


Trzeba wiedzieć, a nie podejrzewać. Rezultatem finansowym  aukcji jest przychód a nie dochód, bo nie sprzedaje się czegoś, co się dostało za darmo. Lekko licząc trzeba przychodów co najmniej z 4-6 takich aukcji, żeby kupić tę firmę (bez koni oczywiście). Za jedną aukcję nie kupiłbyś nawet hali.


Pomijam że to zadupie i nikt z wielką kasą się tam nie wyprowadzi.

Wszystkie stadniny są na zadupiach. Chciałbyś żeby stadnina arabska była na Ursynowie?


Nawet u nas , w naszym regionie nie walili kasy za stare PGR-y , a to najdroższy punkt w Polsce  😉

Nie jest najdroższy, najdroższe są 4-, nawet 8-krotnie droższe. Nie fantazjuj.



[/quote]

lol, Smok10, jak nie siedzisz w temacie to się nie wypowiadaj, bo to jest cienkie jak wypłata w PRL-u.
Generalnie już się przewinął taki wątek, że całe te zmiany są podyktowane faktem, że ktoś chce bardzo kupić ziemie wokół stadnin, a jednak tam jest prawie 2 tys ha. To ziemia ANR-u i on ją sobie może sprzedać jeżeli uzyska zgodę, a przy obecnym układzie sił politycznych uzyska. I pewnie nie policzą za hektar 4 tys., tylko po 100tys zł spokojnie, bo to jest ziemia wysokiej klasy... A potem dolicz wartość budynków i wychodzą z tego grube miliony, na prawdę.
A co do tego zadupia - sorry, ale moim marzeniem np. byłoby się tam wyprowadzić. I na bank gdybym była biznesmenem z milionami na koncie to zrobiłabym wszystko, by tam zamieszkać. Ale niestety, wątek związany z kupnem ziemi w Janowie raczej jest wątkiem czysto biznesowym i przecież nikt się do Janowa wprowadzać nie musi, żeby teraz kupić ziemie, a za 5-6 lat sprzedać, jak wartość wzrośnie. Bo przecież każdy ekonomista wie, że w długim okresie nieruchomości zawsze drożeją. Zawsze. I zysk jest pewny. A że hodowla ucierpi, pal licho.
Fender - Pewnie dlatego nie jesteś tym wymarzonym milionerem z zadupia , bo kierujesz się sentymentami a nie logiką i ekonomią  😁

100 000 zł za ha na wschodniej ścianie w Polsce C  😵 10 000 jak weźmiesz to będzie cud nad Wisłą . 😁
Rety, Smok10, teraz nagle jest jakaś Polska C??? A dotychczas nawet B nie było? Dotychczas wszędzie kwitnący ogród różany przecież. Wg ciebie.
Zawsze była jest i będzie.  😁 W Niemczech też są regiony bogate i biedne , we Włoszech jest bogata pólnoc i biedne południe, to nic nowego. Nie łap mnie za słówka. 🤣 Cena ziemi pod Dusseldorfem a cena ziemi koło Munster to kosmiczna różnica ,a to tylko 200km  😉 Chcesz żeby wszędzie w Polsce było księstwo Warszawskie  😉 Sama mieszkasz pod Warszawą a mimo to na zadupiu i myślisz że PIS to zmieni ? 😁 Może niech zmieni cały świat  😁 Tylko czy świat jest gotowy bna dobrą zmianę w wykonaniu PIS ?
Smok10, nie wiem czy PiS, ale MY stopniowo możemy to zmienić. Ale najpierw trzeba chcieć.
akurat w stadninach o których piszemy nie trzeba było niczego zmieniać, było dobrze, a będzie coraz gorzej. Jakby na prestiżowych  zawodach  WKKW w Strzegomiu wystartować (nie ubliżając) na koniu pracującym przy zrywce drewna w lesie z góralem na grzbiecie, którego to górala jedyną umiejętnością na codzień jest dojenie krów i wożenie ceprów bryczką po Krupówkach. Polska C była zawsze teraz dojdzie dojna D ...
ganasz, no nie trzeba było 🙁 Wg wszelkich znaków na ziemi.
ganasz, no nie trzeba było 🙁 Wg wszelkich znaków na ziemi.


Jak to nie . Co ty halo , orientacje zmieniasz ??? Przecież to w ramach walki z emigrantami ( arabami ) , w końcu to kluczowy element ,, Dobrej zmiany ''  😁
Smok10, nie wiem czy PiS, ale MY stopniowo możemy to zmienić. Ale najpierw trzeba chcieć.

Dopóki będzie PiS to nic nie zmienimy... niestety. Mamy związane ręce
A potem nie  będzie  juz  czego  zmieniać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się