WAŻNE! ARABY petycja PRZECIW ODWOŁANIU A.Stojanowskiej, J.Białoboka i M.Treli

Widzę właśnie,  że walka na wszystkich forach i mediach wygasa. PiS na to liczy,  na działanie czasu. W życiu nie spodziewałam się,  że można w dzisiejszych czasach działać z delikatnością buldozera.  Wyborcy Pisu to głównie ludzie starsi a przyszłość Polski to ludzie młodzi. Tylko mlodzi ludzie nie wierzą  w wybory, w polityków, zresztą ja już  też nie, chyba wszyscy z honorem wymarli.
Ale ja nie o tym.
Już  niewiele wiemy co dzieje się w stadninach, przykład Pingi. Jeśli zainteresowanie minie, nowi prezesi rozwiną skrzydła.  Z działań nowych zarządów widzę,  że czytują fora i informacje w mediach, starają się poprawić swój wizerunek. Musimy więc sprawić,  żeby cały czas czuli, że patrzymy im na ręce. Według mnie, to jedyny sposób aby uchronić co się da do następnych wyborów.
Własnie o to im  chodzi,  o  to  żeby przycichło,  czekają  na  brak  zainteresowania  i  brak  aktywnośc,i żeby  spokojnie  działać.  Sprawa  przycichnie  i  mogą  robić  co  chcą. Nie  można  na to  pozwolić.
Dzisiaj w "Rozmowie ściśle jawnej" Nisztor będzie rozmawiał o sytuacji w stadninach z wiceprezesem ANR.  Nie wklejam linku, bo znowu cos pomieszam. Niestety nie mogę obejrzeć. Ciekawe jakie spiski wymyślą.
Fender - Pewnie dlatego nie jesteś tym wymarzonym milionerem z zadupia , bo kierujesz się sentymentami a nie logiką i ekonomią  😁

100 000 zł za ha na wschodniej ścianie w Polsce C  😵 10 000 jak weźmiesz to będzie cud nad Wisłą . 😁


Smok10 - dla bogatego milionera z Kataru itp. cena 100tys zl za ha to zadna cena, zwlaszcza, jezeli ktos jest wlasnie milosnikiem koni. I takie sumy lobbysty potrafia zdzialac cuda...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 kwietnia 2016 21:56
fender, po co milioner z Kataru miałby w tym kraju inwestować choćby złotówkę przy aktualnej sytuacji politycznej, społecznej i ekonomicznej?
Janów stracił znaczenie, jego wartość była bardziej emocjonalna, jak dzieło sztuki.
A słowa "lobbysta" Jurgiel używał podczas konferencji z negatywnym ładunkiem - wypluwał to słowo.

Zaiste zachęcające do kupienia czegokolwiek od ziemi po konie  😁
Na dodatek , nie będzie można tego kupić . 😁 😁 😁 Po huk komu kupować coś co straciło wizerunek a na dodatek nie można tego oficjalnie kupić . Może heykowski niech kupi , będzie miał dobra lokatę kapitału  😁 😁 😁

A ja przepowiadam , tak . Jeżeli dalej tak skutecznie będą niszczyć markę Janowa , to za rok tego padalca na zadupiu zrujnowanego przez PIS w osobie Jurgiela za namaszczeniem Szydło i Kaczorskiego  nikt kijem nie ruszy nawet jakby mógł ,a nie będzie mógł. Więc za 5 ( pięć lat ) Janów zostanie zrujnowanym PGR-em bez wartości rozkradzionym przez bezrobotnych mieszkańców. Dokładnie tak jak to miało miejsce w całej Polsce lat 90-tych . Żaden zblazowany miliarder  nie przyjedzie na to zadupie bo nie ma po co . Zresztą nie chcą go tu.  🙄

P.S Janów teraz to obraz  ( arcydzieło ) z którego ktoś zdrapał farbę . Tego się nie kupuje bo są ciekawsze rzeczy do kupienia.
Oj tam, oj tam  dla  swoich  znajda  kruczek  i  obejście  przepisu  i będą mogli  kupić 
Na razie skutecznie zajęli się Służewcem. Od rana trąbią o tym w radiu i o procesie z Arabami. 😵
Może wreszcie całe środowisko koniarzy zjednoczy się i wywiezie pana ministra na taczce. Zakusy na tereny Służewca były za wszystkich rządów i jakoś nie wyszło.
Przeczytałam streszczenie rozmowy Nisztora z wice ANR, piastującym to stanowisko 8 dni! Dobrze, że tego nie oglądałam na żywo. Plujesz im w twarz a oni, że pada. Nie sądziłąm, że Nisztor jest taki stronniczy. Prawdopodobnie jego wszystkie dziennikarskie "śledztwa" wyglądają tak samo. Szkoda na nie czasu i zdrowia.
Może heykowski niech kupi , będzie miał dobra lokatę kapitału  😁 😁 😁

A może niech każdy realizuje swoje pomysły ?

A ja przepowiadam , tak . Jeżeli dalej tak skutecznie będą niszczyć markę Janowa , to za rok tego padalca na zadupiu zrujnowanego przez PIS w osobie Jurgiela za namaszczeniem Szydło i Kaczorskiego  nikt kijem nie ruszy nawet jakby mógł ,a nie będzie mógł. Więc za 5 ( pięć lat ) Janów zostanie zrujnowanym PGR-em bez wartości rozkradzionym przez bezrobotnych mieszkańców.

Ale się będziesz cieszył, prawda ?

P.S Janów teraz to obraz  ( arcydzieło ) z którego ktoś zdrapał farbę . Tego się nie kupuje bo są ciekawsze rzeczy do kupienia.


Odnoszę wrażenie, że zajmujesz się zdrapywaniem tej farby z nie mniejszą radochą niż Jurgiel
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
27 kwietnia 2016 17:27
[quote author=Wieża Wiatrow link=topic=99140.msg2535516#msg2535516 date=1461764302]
Może wreszcie całe środowisko koniarzy zjednoczy się i wywiezie pana ministra na taczce.
[/quote]

Zjednoczona reakcja środowiska kojarzy da mniej więcej tyle, co rzucanie piłeczkami pingpongowymi w niszczyciel marynarki wojennej. Niestety!


Nie sądziłąm, że Nisztor jest taki stronniczy. Prawdopodobnie jego wszystkie dziennikarskie "śledztwa" wyglądają tak samo. Szkoda na nie czasu i zdrowia.


A to od dawna było wiadomo  🙁
Smok10, Safie, co za pierdoły piszecie. Janów stracił na wartości? A co, konie z dnia na dzień się brzydsze zrobiły? Bukiet straciły? Kondycje? Janów jest dokładnie tyle wart ile był 3 miesiące temu i każdy szejk o tym wie. Już nie jeden się zgłaszał po zmianach, że on to kupi, zresztą keidyś tez takie oferty się pojawiały, no ale nie było mowy o prywatyzacji.
Cała obecna afera powoduje obniżenie zaufania do zarządu i obniżenie wartości kontraktów, bo będzie ich po prostu mniej, a nie obalenie reputacji hodowli janowskiej jako takiej. Żadne zmiany personalne nie zmieniły jakości koni, które tam stoją. Nie popadajcie w absurdy, bo to jest dzicinada. Wszyscy podnoszą larum właśnie dlatego, ze konie w Janowie są tak cenne. SĄ nadal. Nie da się tego zniszczyć ot tak.
Jak  wysprzedają te  najlepsze, a  widać  że  chcą  zarobić  więcej  niz na poprzedniej  aukcj,i to  muszą  dać  najlepsze,  te  co  nie  były  do  sprzedania. Potem jak  cala  komisja  ma  decydowac  o  kryciu jakie  rody  z jakimi  polacczyc, to  marnie  to  widze.  Ile  osób w komisji  tyle  poropozycji trudno  będzie  dojść  do  ładu, a  każdego  koncepcja  będzie  najlepsza.
Najbardziej  co  mnie rusza  to  wmawianie ż e bylo  kolesiostwo  a  co  teraz  jest  Jurgiel i  spółka  Skomorowski, Leniewicz Jarorski, Wójtowicz,  Dobrzański  i  nie wiadomo  kto  jeszcze  juz  nie  wspomnę o pani  Durmale  co  nie wiadomo  z jakiego  poparcia, bo  przeciez  nie  za  swoje  zasługi  i  znajomość  hodowli wiedzę i praktykę. To  nie  kolesiostwo? Może Stadniny  jeszcze na  wartości  nie  straciły  jedynie  na  wizerunku  ale,  niedługo  stracą.  Będą musieli  pokazać  że sprzedają lepiej  więcej, większy  zysk  osiągną.  Nagle  znajda lepszych kupców? Będą mieli  korzystniejsze  umowy  na  dzierżawy [ oczywiście  bez  pobierania  zarodków], a  może dzierżaw  nie będzie. Dzierżąwcy będa  konie  dzierżąwili  za  kolosalne  sumy  nie  otrzymując  nic  w  zamian,  tak  dla  przyjemności,  można  powiedzieć  społecznie
Mnie się wydaje, że nasze araby jednak straciły na wartości.  Tyle są warte, ile zapłaci za nie nabywca. Pepita nie jest tyle warta ale licytowano,  bo chciało ją  mieć wielu. Teraz wszystko wskazuje na to, że żaden szejk osobiście nie będzie uczestniczył w licytacji. Wyślą swoich przedstawicieli a oni licytujac w ferworze walki nie powiedzą przez telefon, że biją się o konia np. Z sąsiadem zza miedzy, nie będą się wzajemnie "pompowac".
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 kwietnia 2016 19:08
fender
1. kto będzie chciał robić interesy z ludźmi, którzy ujawniają umowy?
2. kto odda cenne konie pod opiekę komuś kto nic o nich nie wie?
3. kto będzie chciał przyjechać na aukcję zorganizowaną po łebkach na ostatnią chwilę?
4. konie są warte tyle ile ktoś chce za nie zapłacić
5. część osób uczestniczyło w aukcjach/dzierżawach itp. z szacunku do poprzedników, nowych nie szanuje nikt - i trudno się dziwić
6. kto podejmie decyzje co do kryć w kolejnych latach? Rada? Gargamel? Kłamczuch?
Jak  wysprzedają te  najlepsze, a  widać  że  chcą  zarobić  więcej  niz na poprzedniej  aukcj,i to  muszą  dać  najlepsze,  te  co  nie  były  do  sprzedania. Potem jak  cala  komisja  ma  decydowac  o  kryciu jakie  rody  z jakimi  polacczyc, to  marnie  to  widze.  Ile  osób w komisji  tyle  poropozycji trudno  będzie  dojść  do  ładu, a  każdego  koncepcj 😅a  będzie  najlepsza.
Najbardziej  co  mnie rusza  to  wmawianie ż e bylo  kolesiostwo  a  co  teraz  jest  Jurgiel i  spółka   Skomorowski, Leniewicz Jarorski, Wójtowicz,  Dobrzański  i  nie wiadomo  kto  jeszcze  juz  nie  wspomnę o pani  Durmale   co  nie wiadomo  z jakiego  poparcia, bo  przeciez  nie  za  swoje  zasługi  i  znajomość  hodowli wiedzę i praktykę. To  nie  kolesiostwo? Może Stadniny  jeszcze na  wartości  nie  straciły  jedynie  na  wizerunku  ale,  niedługo  stracą.  Będą musieli  pokazać  że sprzedają lepiej  więcej, większy  zysk  osiągną.  Nagle  znajda lepszych kupców? Będą mieli  korzystniejsze  umowy  na  dzierżawy [ oczywiście  bez  pobierania  zarodków], a  może dzierżaw  nie będzie. Dzierżąwcy będa  konie  dzierżąwili   za  kolosalne  sumy  nie  otrzymując  nic  w  zamian,  tak  dla  przyjemności,  można  powiedzieć  społecznie

No na dzierżawy będą  organizować przetargi - 😅 z tego co zrozumiałam z wypowiedzi publicznych minister czy też anr mieli pretensje, że konie dzierżawiono bez przetargów  🤦
Aż boję się myśleć,  co wystawią na aukcję żeby w ostatniej chwili przyciągnąć kupujących i osiągnąć jak najwyższe ceny. Nie zostanę w niedzielę w Janowie,  nie chcę tego oglądać. Ciekawe, czy Jurgiel i senatorek będą mieli odwagę pokazać się i kto będzie wychodził do dekoracji koni. Zamiast oklasków będzie buczenie.
Ale się będziesz cieszył, prawda ?


Ani jednym słowem nie dałem nikomu odczuć że będę się cieszył ,a odwrotnie jestem wściekły na to co robią . Tylko że w przeciwieństwie do ciebie jestem realistą . Niestety nic nie wskazuje na to że cokolwiek oni zrobią skończy się szczęśliwie. Teraz zabrali się za Służewiec  😤 Niszczą wszystko co napotkają na swojej drodze jak szarańcza. Nie będę opowiadał bajek że przyjadą Arabowie na białych koniach i zakupią Janów z sentymentu , bo nie zakupią ani nie przyjadą , a wręcz przeciwnie właśnie trąbią o tym że przysyłają tu swoich prawników.  😤

Nikt tu nie przyjedzie i niczego nie kupi ,bo magia Janowa skończyła się wraz z jej marką i prestiżem a to co zostanie zgnije jak każdy jeden postkomunistyczny PGR .
Nie będzie nawet kogo rozliczyć bo żaden polityk nie odpowiedział jeszcze karnie za swoje polityczne decyzje , nie ma się co łudzić  🙁

Nie jestem , nie byłem i nigdy nie będę ich przyjacielem , a przestrzegałem prad nimi jak przed najgorszą zarazą zanim nawet wszyscy pomyśleli że mogą dojść do władzy. Trzeba się k....a było słuchać !!!!  😤 😤 😤
fender
1. kto będzie chciał robić interesy z ludźmi, którzy ujawniają umowy?
2. kto odda cenne konie pod opiekę komuś kto nic o nich nie wie?
3. kto będzie chciał przyjechać na aukcję zorganizowaną po łebkach na ostatnią chwilę?
4. konie są warte tyle ile ktoś chce za nie zapłacić
5. część osób uczestniczyło w aukcjach/dzierżawach itp. z szacunku do poprzedników, nowych nie szanuje nikt - i trudno się dziwić
6. kto podejmie decyzje co do kryć w kolejnych latach? Rada? Gargamel? Kłamczuch?



safie, i dlatego mówie, że ludzie stracili zaufanie do KONKRETNYCH ludzi, o nowego zarządu. A nie jest tak, że nagle uważają Janów za beznadziejną stadnine, z której lepiej nic nie kupować, bo to badziewie, i która nic nie jest warta. Tak nie jest. Ta stadnina nadal jest warta mnóstwo i nadal na bank chętni na nią są. I jestem pewna, że gdyby tylko Trela dziś wrócił na stanowisko, to po jakichś 'utratach reputacji' i 'spadków wartości' nie byłoby śladu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 kwietnia 2016 19:51
fender, doskonale wiesz, że Trela nie wróci ...

Jeszcze raz napiszę - Janów i konie są warte tyle ile ktoś za nie da - w tym momencie nikt milionów nie wyłoży
Politycy może nie karnie ale odpowiadają za swoje decyzje, np kto dziś pamięta o Marcinkiewiczu,
Poza tym jak juz napisałam może trochę okrutnie  elektorat PiS będzie wymierał, młodzi jak im zagrożą blokowaniem internetu boleśnie potraktują rządzacych, a młodsi działacze PiS będą uciekać jak szczury z tonącego okrętu. Należy tylko cały czas patrzeć na ręce i pilnować nowe zarządy. Zobaczcie, że nawet sędziowie zbuntowali się. Może jeszcze bitwa nie jest przegrana. Na każdy głupi reportaż Nisztora czy Gmyza artykuł opowiadający o historii stadnin, przypominajacy o ich wielkości.  Polacy nie mają zbyt wielu powodów do dumy.
fender -  Mam nieszczęście pamiętać czasy komuny i postkomuny , czas przemian i kapitalizmu. Mogę ci zaręczyć że Janów bez prestiżu będzie tyle samo wart co każdy z 1600 upadających po komunie PGR -ów. Ziemia na takich zadupiach szła za grosze i kupowano ją w setkach hektarów.  Na razie to miejsce na nic. Zadupie na wschodniej ścianie z Białorusią  za płotem . Nikt tego w całości nie kupi , ewentualnie podzieli na części. Hala może na centrum logistyczne resztę wykupią za grosze lokalne kacyki 🙄 W Polsce nie ma inwestorów na takie obiekty w całości a zagraniczni ani tu nie przyjadą ani nie będą mogli kupić przez 5 lat, a 5 lat dla takiego obiektu to wieczność . W Hiszpanii lotnisko wybudowane za miliard Euro , Chińczycy kupili za 10 tyś euro.
http://natemat.pl/148933,kosztowalo-miliard-euro-sprzedano-je-za-10-tys-lotnisko-znane-z-filmow-almodovara-sprzedane-chinczykom

P.S Te pare koni co jest droższych to może i wykupią za parę grosinów ,bo na aukcjach się płaci ile kto da ,a potem to już padaka po całości  😤
🙄
a ja się nie zgodze z tym. Wiemy już, że oferty ze strony szejków kupna były. Bo prestiż hodowli wynika z jej wyników, a nie z tymczasowej sytuacji kadrowej. Te stajnie pełne są takeigo materiału, że jest to absolutnie coś wartego miliony, grube miliony. I były już głosy, ze jakis szejk to chetnie kupi i mianuje zarządcą Trelę. Na prawde, chętnych na to miejsce nadal nie brakuje. Ofc, za 2-3 lata,kiedy sie zacznie sypac widocznie program hodowlany i będą beznadziejne wyniki pokazowe, moze się to zmienic. Ale teraz, Janów jest wart tyle ile był, bo prywatna osoba może tam zatrudnic Trele czy Białoboka bez problemu najmniejszego.
a ja się nie zgodze z tym. Wiemy już, że oferty ze strony szejków kupna były.


Były ale się zmyły. Cieszę się bardzo że jesteś taką optymistką ,ale historia pokazuje że to wygląda inaczej.  🙄 Firmy ze spieprzoną marką kupuje się za grosze , zwłaszcza te luksusowe.  😉

a ja się nie zgodze z tym.


Póki co to jeszcze twoje prawo. Korzystaj z niego jak najwięcej póki jeszcze możesz.  😉
[quote author=fender link=topic=99140.msg2535700#msg2535700 date=1461785420]
a ja się nie zgodze z tym. Wiemy już, że oferty ze strony szejków kupna były.


Były ale się zmyły.
[/quote]

nie wiemy, czy oferty nie są aktualne. A może to taka strategia anr-u? Narobić szumu, poczekac az ktos da jeszcze lepszą oferte, zarobic i pokazac, jak tutaj pięknie ratują dziury w budzecie... ofc, ja mam nadzieje, ze to się nie spełni. Ale - wracając do reputacji Janowa. Jeszcze raz powtórzę, reputacje stracił zarząd i spółka, ale nie hodowla janowska i konie, które tam stoją.
Jakie dziury  😲 Im brakuje miliardów na ich plany a nie kilku milionów $ . Czy ty masz pojęcie o czym mówisz. Jak by tobie brakowało 1mln $ to latała być za 5 centami ??? , ty chyba skali nie ogarniasz. Oni mają w dupie te stadniny  konie i całą tą sprawę . Tu chodziło o fakt pokazania mocnej ręki i dobrej zmiany pod publikę . Tyle że nie myśleli że tak to wyjdzie . Że będzie taki szum , że tyle ludzi opowie się przeciwko nim , że podniesie się szum z całego świata , że padną klacze p. Watts. Że będą pozwy od p. Watts i od Szejków z Kataru . To było coś czego nie przewidzieli . Ale to jak z wściekłym psem , jak będziesz go szturchać kijem to będzie kąsał na prawo i lewo nie patrząc że to nic nie daje i sam sobie robi krzywdę . 😤

Ale - wracając do reputacji Janowa. Jeszcze raz powtórzę, reputacje stracił zarząd i spółka, ale nie hodowla janowska i konie, które tam stoją.


Niestety , tego się nie da oddzielić .  😤

Była taka firma jak PAN AM. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek ( po Coca Coli ) linii lotniczych na świecie . Jeden fałszywy ruch , utrata marki i wizerunku i firma zniknęła.

Do upadku firmy przyczyniło się złe zarządzanie firmą. Procesy odszkodowawcze wytoczone przez rodziny ofiar katastrof lotniczych dodatkowo pogorszyły sytuację finansową linii. W 1991 roku firma ogłosiła całkowitą upadłość. Nie udały się też późniejsze próby wskrzeszenia marki.
Nie jestem , nie byłem i nigdy nie będę ich przyjacielem , a przestrzegałem prad nimi jak przed najgorszą zarazą zanim nawet wszyscy pomyśleli że mogą dojść do władzy. Trzeba się k....a było słuchać !!!!  😤 😤 😤

Stawiasz sobie pomnik w pozie wieszcza narodowego, czy co ?

Na razie to miejsce na nic. Zadupie na wschodniej ścianie z Białorusią za płotem .

Skąd na miłość boską, przyszło ci do głowy, że ktoś chciałby to kupić po to, żeby na tym zarabiać ? Kto na świecie zarabia na koniach arabskich ? To jest hobby na które się traci. Miliony. 45 lat temu pewien Amerykanin kupił sobie za 2,5 miliona dolarów stuletni londyński most i wydał jeszcze 7 milionów żeby go przenieść do Arizony. Bo miał taką zachciankę. Nawet gdyby na janowskich stajniach sypał się dach, w hali gwizdał wiatr, w boksach stało cokolwiek a pola zarosły chwastem i rząd chciał to sprzedać, to ręczę ci że znajdzie się paru wariatów, którzy się będą o to zdrowo licytować. Taka magia....
A co do PGR-ów - to jedź sobie do Kietrza, który daje rocznie kilkadziesiąt milionów zysku a potem pisz. Janów przy nim to pikuś. Gdyby nie twoi ukochani idioci spod znaku PO i ich poprzednicy, to takich mielibyśmy dzisiaj przynajmniej ze dwie setki.

Gówno byś miał i będziesz miał. U nas też było kilka PGR - ów które wykupiły koncerny farmaceutyczne i zarabiają na nich pierdyliardy dolarów . Ale to wyjątki a nie reguła. Żaden milioner nie przyjedzie do twojego Janowa kupować go za astronomiczne pieniądze jako fanaberie . To że ktoś sobie kupi coś w Londynie to nie nowość ale  na pewno nikt nie przyjedzie na wschodnią granicę inwestować w zadupiu. Zresztą choćby chciał to nie może. Poza tym , twoim przyjaciołom z PIS-u zalezy tylko na tym żeby pokazać swoją siłę i zemścić się na wszystkich a to że zrujnują kraj i dorobek to ich zwyczajnie wali . Po trupach do celu.

Twoi przyjaciele z PIS-u przy moich PO -wcach to jak Buldożer do skutera    ,  idą dobrą drogą do destrukcji kraju i zniszczenia wszystkiego co napotkają na swojej drodze. A wy się jeszcze łudzicie że może jakoś to będzie  😵

Też bym marzył żeby ktoś to uchronił przed ruiną ale nie mam tyle wiary co wy zwłaszcza jak obserwuję co się dzieje   🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się