Czytelnia

Grzedowicz najlepszy, ubolewam ze nie wychodzi nic nowego.
Polecicie mi jakąś skandynawską sagę? Coś w stylu Ludzi Lodu, ale niekonicznie musi zawierać ten nadprzyrodzony wątek. 🙂
Chodzi za mną ostatnio książka, którą zaczęłam za czasów gimnazjum, ale jakoś tak odpadłam. Nie pamiętam kompletnie tytułu, pamiętam że zaczęło się od tego że dziewczynka była zgwałcona, możliwe że przez wujka, ale głowy nie dam, mogłam to sobie domyśleć, wydaje mi się że w każdym razie kogoś z otoczenia, potem zaczęła się obajadać i była bardzo bardzo gruba, wyjechała na studia i tyle co pamiętam niestety. Ktoś może jakimś cudem kojarzy o co mi chodzi? :kwiatek: na pewno była już w 2012 tudzież ewentualnie '13.
Ja uwielbiam biografie znanych sportowców.
Czytał może ktoś coś nowego Kinga?


Pytasz o Przebudzenie? Ja... Mocne, bardzo mocne.. Tak w sumie to szczerze mnie przeraziło i zalowalam, ze skończyłam hehe. Chociaż czytalo sie świetnie.

Co Ludluma najbardziej polecacie? Przeczytałam Kryptonim Ambler i bardzo mi sie podobało.
branka przeczytałam "Pana Mercedesa" niedawno z nowości. "Przebudzenie" to druga część?
Nie, osobna książka. W sumie polecam choc ja jej nigdy do ręki więcej nie wezme, aż ja oddalam do biblioteki 😁 Ale nie dlatego, ze byla slaba tylko dlatego ze byla straszna.
flygirl, polecam szwedzkie kryminały Camilli Läckberg- Saga o Fjällbace z P. Hedströmem i E. Falck, zaczyna się książką Księżniczka z lodu. Daj znać, jeśli czytasz ebooki.
Branka :kwiatek: Przeczytałam opis na lubimyczytać i historia (albo ten opis) wydaje się być nieco pogmatwana. Niemniej przeczytam! King to chyba pisarz mojego życia. Mam do niego ogromną słabość i sentyment. 
Ja go lubię za sposób pisania, budowania postaci, całego tła historii, ale z drugiej strony horrory to dla mnie czasem za dużo  😁 Przebudzenie jest ciekawe, wręcz fascynujące, tzn wiadomo pewne rzeczy nie są już tak oryginalne, jak się przeczytało chociaż trochę książek z jego twórczości, ale z drugiej strony naprawdę jest mocno na końcu i mnie ta książka rozwaliła - uznałam, że wolę jednak klasyczne kryminały, ale też nie mogłam się od niej oderwać 😉 na pewno jest w niej też coś, czego nie znalazłam w jego poprzednich książkach, jakiś taki dziwny wymiar...meeega niepokojący.
Opisem się nie przejmuj, też mi się wydał pogmatwany. Książka jest długa, powoli się rozkręca, ale akurat mi to pasowało. Za to przez całość wiadomo, że zmierza to w jakimś mrocznym kierunku i zakończenie to już jest hardcore.

O, apropos Lackberg to widziałam, że jest dużo jej książek w bibliotece, więc mam zamiar coś wypożyczyć jak skończę to co mam Cobena. Jakaś pani polecała mi też Folletta (między wywodem o tym jaka to dzisiejsza młodzież zepsuta a tym że strach jeździć autobusem 145 bo bomba w nim była 😁 ).
.
No to czuję się już bardzo zachęcona 😀 Dziękuję!
Ja ogólnie horrorów nie czytam w ogóle! Czytam na codzień głównie klasykę (aktualnie "Zaginiony autobus" Steinbecka 💘 ). Jedynie King jest wyjątkiem. Bardzo bym chciała przeczytać "Bastion", ale trochę brak mi czasu na tak długie lektury obecnie. Poza tym książka to cegła- ani do torebki nie włożę (a jak włożę, to urwie mi ramię) ani nie wezmę w rękę.
yegua przeczytałam chyba połowę tego cyklu i nie dałam rady dalej, zupełnie nie odpowiada mi styl pisania Lackberg. 😉
Zabrałam się za Wiedźmina, po wielu namowach. Przeczytałam te dwie pierwsze części te z opowiadaniami) i nadal nie wiem, co myśleć. 😂
.
No wiem, właśnie ją czytam. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 czerwca 2016 01:19
no to znalazłam się w odpowiednim miejscu, Witam!  😀iabeł:
Jestem po 'Zero' i 'Dziewczyna z pociągu'. Fajne, ciekawe ale dla mnie za płaskie, albo zbyt dużo wymagam od książek albo nie wiem... takie na zabicie czasu w pociągu, nic więcej
Trochę wstyd przyznać, ale dopiero kończę 'Mistrza i Małgorzatę' (okoliczności trochę mnie zmusiły do zebrania się w sobie i dokończenia po kilku próbach). No czad, nie wiem czemu tyle razy ją odkładałam, głupia jestem  🙄 Bułhakow ma świetny styl. Zabrałam się też za Śniadanie Mistrzów Kurta Vonneguta ale musiałam chwilowo odłożyć na półkę i czeka na 84 stronie na otwarcie restauracji a wraz z nią biblioteki (swobodny dostęp do ponad 2.000 książek  :kocham🙂
No i właśnie popełniłam grzech na moim koncie... Zamówiłam 'S' J.J. Abramsa  😵 Przecenili i nie mogłam nie kupić... jestem niesamowicie ciekawa co tam się będzie działo, koncept książki brzmi oszałamiająco wręcz a i pierwsze recenzje są obiecujące!
.
branka, czytałam Folleta "Wejść między lwy" oraz "Na skrzydłach orłów" i zdecydowanie polecam 🙂
.
Livia   ...z innego świata
24 czerwca 2016 18:09
[b]Muchozol[/b], niestety, cała książka jest w tym stylu... Jak lubię Wiedźmina, tak tą przemęczyłam 😉
.
.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 sierpnia 2016 15:57
co tam? u mnie ostatnio króluje Wydawnictwo Czarne, bo świetne książki wydaje. Jak kogoś interesują mniejszości polecam Mieszkańcy Roany odchodzą pogodnie.

i taki nius okołowiedźminowy
http://gry.onet.pl/gra-narobila-mi-mnostwo-smrodu-i-gowna-andrzej-sapkowski-o-grach-z-serii-wiedzmin/z7fqfj
.
Ja nadal męczę Wiedźmina, jestem na ostatniej części i już się nie mogę doczekać powrotu do kryminałów i podrózniczych, to jest jednak to. 😍
Ja teraz czytam wszystko jak leci Huxleya  😍 Bardzo chce "Wyspę", ale w księgarniach nieosiągalna, a na Allegro chora cena (200 zł). 😵
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 sierpnia 2016 20:29
Jak ktoś lubi kryminały polecam bardzo "Śmiertelnie proste rozwiązanie" R.J. Ellory
A Remigiusza Mroza czytałyście? Wszyscy w grupie 'Przeczytam w tym roku 52 książki' się zachwycają i mam już ebooki przygotowane.
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się