Ogłowia

tulipan, właśnie rano przeglądałam sobie ogłowia i myślałam nad Dyon.
Czy warto zamienić Kieffery na :
http://justriding.pl/sklep/produkty/dy-on-ogłowie-classic-z-nachrapnikiem-opadającym.html

Jakieś opinie? Ostatni Kieffer to jakiś mi się plastikowy wydaje...
Ja kupiłam ostatnio Kieffera, jest cudny 😀 I jakością i wykonaniem 😀 Nachrapnik to już wogóle dla mnie obłęd w ciapki 😀 Jak uda mi się zrobić jakieś lepsze zdjęcia to wstawię 🙂

Perlica według mnie Kieffer to jest półka niżej niż Dyon. Mam munsztuk Kieffera model Steffen Peters i jest bardzo dobrze uszyty, skóra fajna, leży w porządku. Natomiast Dyon jest jeszcze lepszy  🙂 Jakbym teraz miała kupować munsztuk to też Dyon.
Mój ostatni nowy Kieffer ma jakieś wstawki z takiego lakiero- plastiko- skóry, a najtańszy nie był ....
Czy ktoś używa ogłowia HKM modele: Glamour, Maren, Irina
Jaką mają skórę, czy są warte swojej ceny?
Ja mam HKM Nadine. Jak dla mnie jakość w miarę adekwatna do ceny. Naczółek, nachrapnik i pasek potyliczny są bardzo fajnej jakości, reszta po czasie zaczęła się delikatnie marszczyć. Nie jest to ogłowie na lata, ale dla jednego konia spokojnie na kilka sezonów.




Foty robione tuż po kupnie.
kurcze na tym ostatnim zdjęciu.... samo patrzenie na kącik warg boli....
Przecież ten koń przeżuwa. Nie rozśmieszaj ludzi w poniedziałek.
yyyy... ale co boli?😀
O ile dobrze pamiętam to on rżał sekundę wcześniej i próbował się pozbyć ogłowia wykonując dziwne ruchy paszczą, żeby wrócić do stada na padok  🙂
Nie mówiąc o tym, że widać nawet na tym zdjęciu, że pasek policzkowy jest jeszcze dość luźny. Ciężar wodzy ściąga lekko wędzidło w dół. Więc nie wiem co by miało boleć, jak się na to zdjęcie patrzy. Serio ilość zmarszczek nic nie mówi.
kurcze na tym ostatnim zdjęciu.... samo patrzenie na kącik warg boli....

Bardziej boli widok zbyt luźno wpiętych wędzideł dyndających po zębach i balony z pasków policzkowych  🤔
widze że tradycyjnie uwaga nie będąca zachwytem budzi "swięte oburzenie"

dla mnie to wygląda jak wygląda. i tyle.
być może zdjęcie przekłamuje bo jest to tylko stop-klatka
być może



a rozśmieszenie w poniedziałek dobra rzecz- przynajmniej tydzień na wesoło zaczęty...
No, ale jak wygląda? Bo nie rozumiem co ma boleć i od czego?

Komisarz, który ostatnio na zawodach sprawdzał wędziło mojego konia nie miał żadnych zarzutów, więc w czym problem?
tulipan, ale komisarz się nie zna, za to re-volta się zna i widzi jakieś "balony z pasków policzkowych".
Eee, ale espanie całkiem o co innego chodziło. Może czytaj dokładniej...
uwielbiam takie oceny przez zdjęcia, gdzie serio nie widać dobrze. Po drugie, o ile wędzidło nie jest tragicznie zapięte to póki się nie podejdzie i nie sprawdzi to trudno ocenić czy jest za mocno/za luźno. Jakbym miała się do czegoś przyczepić to ewentualnie że wędzidło jest za małe (krótkie), no ale , nie wiem, bo nie widziałam na żywo 😉
Poszukuję ogłowia z podszywanym miękkim nachrapnikiem, naczółkiem i paskiem potylicznym. Wszytskie elementy z jakiejś miekkiej skóry. 👀 do 500zl Ważne dla mnie żby część potyliczna była podszyta.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
04 lipca 2016 18:40
Poszukuję ogłowia z podszywanym miękkim nachrapnikiem, naczółkiem i paskiem potylicznym. Wszytskie elementy z jakiejś miekkiej skóry. 👀 do 500zl Ważne dla mnie żby część potyliczna była podszyta.


A nie lepiej zamówić u p. Marka?
anil22, - zamówić u p. Marka albo daw-mag (ostatnio widziałam gotowce z podszytą potylicą, ale zamówić też można jakie się chce). W 500zł to w obu przypadkach będziesz miała to, co chcesz i jeszcze wygląd, jaki Ci sie wymyśli, a do tego super skórę 😉
Tylko te gotowe daw magi to tak średnio mi się podobają, i chce ogłowię bez skosnika i tego dzyndzelka smiesznego. Na razie widziałam kilka fajnych Kiefferów. A co to za ogłowia Pana Marka?
Ogłowie sportowe podszywane Accenti z nachrapnikiem szwedzkim  ktos posiada?
Nowiutki pachnący nowością Ursus dla konia kolegi, co do cm taki jak chciałam 😍
Tylko zdjęcie słabej jakości niestety
Burza, bardzo ładnie 🙂 Szlufka od skośnika do mnie tylko nie gada, wielka taka i przyciąga uwagę.

tulipan, też się przymierzam na jednego z moich na munsztuk i patrzyłam na Dyony, ale ten naczółek dla mnie wszystko rujnuje 🙁 Wygląda, jakby na środku odpadły od niego cyrkonie... nie łapię zamysłu z pustą skórą i logo na froncie.
quantanamera, docelowo pójdzie pewnie w odstawkę skośnik, dlatego nie bardzo przywiązywałam wagę do tego elementu, byle by po zdjęciu został jak najmniejszy ślad. Coraz bardziej kupują mnie zwężające się nachrapniki. Dziękuję 🙂
Burza - bardzo ładne, tylko tez mnie ta szlufka razi.

Quanta - no ten naczółek to jest jedyna rzecz, która bym zmieniła. Ale bardzo mi nie przeszkadza  🙂
tulipan, naczółek akurat łatwo zmienić 😉

ANKY będzie teraz wypuszczać całkiem ładne ogłowia. Munsztuk mnie kusi, tylko nie mogę się do końca przekonać na lakierowany nachrapnik. Te wycięcia nachrapnika może jakoś szczególnie urodziwe nie są, ale za to bardzo wygodne dla konia i praktyczne.





A tu wersja lekko zwężana po bokach:

Eee, ale espana, całkiem o co innego chodziło. Może czytaj dokładniej...


epk dokładnie chodziło mi o to kurcze na tym ostatnim zdjęciu.... samo patrzenie na kącik warg boli....
espana, no tak myślałam 😉
Kurde, tak to napisałaś, jakby to było do mnie. Dopiero teraz zrozumiałam kontekst <brawoja>
espana, haha poprawiłam, teraz będzie czytelniej 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się