NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

O Boże, kolejny raz przekonuję się, jaka głupia jestem wierząc, że jak ktoś jest w miarę przez internet znany, wykształcony i elokwentny, to na pewno również miły, uprzejmy i generalnie ma sympatyczne podejście - generalnie jest osobą o podobnych do mnie zasadach etycznych. Otóż nie. Jak widać wyżej. Dżizas, że mnie ktoś tam na górze chroni, bo nigdy się jeszcze nie przejechałam na transakcjach...
przecież przelew można zlecić w banku i nie potrzeba do tego telefonu  🤔
desire, nawet nie mam ochoty tego skomentować, ponieważ czasu nie miałam ostatnie dwa tygodnie, a wspomniana dyskusja miała miejsce wcześniej.
Ja nie chcę tematu rozgrzebywać,jeżeli wy macie na to czas- proszę bardzo. Powiedziałam,że telefon zostanie naprawiony i w przeciągu tygodnia zrobię przelew i nie muszę dodawać nic więcej.
DressageLife, pomijając czy ogłoszenie było takie czy inne wcześniej, to serio uważasz, że czaprak z dziurami można opisać jako prawie nowy i stan celujący? Temu nie mogę się nadziwić, bo ja takie rzeczy wystawiam za symboliczne 10zł, żeby sobie zrekompensować wycieczkę na pocztę i koszty opakowania paczki albo... wyrzucam.
bera7 ale nie widzisz ze to ANKY??? a to zobowiązuje  🏇
ChemiK, to teraz jest moda na dziurawe anky? Znowu nie jestem w temacie 😉
To jak dziurawe jeansy  😉
No jak dobrze, że jednak człowiek łazi po wszystkich wątkach. Idę dziurawić swoje pady.   😁
(a tak na temat, to łyso tak sprzedawać coś nie wspominając o tym, że to coś ma widoczną dziurę. No bo ciężko jej nie zauważyć)
tunrida, patrząc na zdjęcia od spodu to nawet więcej niż. 1 dziurę. Ale rozumiem, że dopóki pad nie jest dziurawy jak ser szwajcarski to mieści się w modzie.
Sytuacja ze sprzedażą rzeczy niezgodnej z opisem to jedna żenada (w taki sposób zwłaszcza gdy sprzedajemy ścierę z opisem j.w), ale tłumaczenie się w takim stylu to dopiero jest lipa. A na koniec foch, koniecznie, to dodaje dramatyzmu.  😵
Nie nieuczciwa, le na pewno niepoważna olaziemska. Zdeklarowała chęć zakupu Niciaka. Ustaliłyśmy cenę - kontakt się urwał, po kilku dniach zdeklarowała wpłatę w poniedziałek (w ten sam dzień odmówiłam sprzedaży innej zainteresowanej osobie), oczywiście przelewu nie zrobiła. Mimo logowania, nie odpowiedziała na pw. Znalazłam ją na fb, zapytałam czy bierze, stwierdziła że "po tej wiadomości już nie". Uprzedziłam że dodam post że jest niepoważna i jej nie polecam... Co ona na to? Że może powinna mnie zgłosić za nieopodatkowaną sprzedaż i czy wystawię jej fakturę/paragon. Zablokowałam ją na fb więc pojawiła się obraźliwa wiadomość tutaj.

Zdecydowanie NIE POLECAM
Sytuacja ze sprzedażą rzeczy niezgodnej z opisem to jedna żenada (w taki sposób zwłaszcza gdy sprzedajemy ścierę z opisem j.w), ale tłumaczenie się w takim stylu to dopiero jest lipa. A na koniec foch, koniecznie, to dodaje dramatyzmu.  😵


Na pewno też 'zachęca' przyszłych kupujących 🙂 Ja to w ogóle nie rozumiem po co być takim niemiłym, tym bardziej, że samemu nie jest się w porządku.
[s]karolina15846 nie polecam użytkownika. Składa propozycję cenową a jak piszę że mi pasuje to nagle się okazuje że już tę rzecz kupiła, choć cała rozmowa odbywała się w przeciągu 2 godzin...[/s]

Wszystko wyjaśnione
Bez przesady. Nie mogła kupić w ciągu 2 godzin, jeśli znalazła lepszą ofertę? Uważasz, że propozycja cenowa to zobowiązanie?

Po tej wypowiedzi nie polecam użytkownika Moockingjaay
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
18 października 2016 09:12
bravo! 😅
Źle się zrozumiałyśmy. Ja czekałam na odpowiedź bo odpisałam od razu. A jak już dostałam odpowiedź to taką że już nieaktualne... Chyba takie rzeczy też tu zgłaszane są z tego co widziałam...
Ale skoro uważasz że to ok, to w porządku, mogę to wycofać. Tylko zdecydujcie się w takim razie co tu w końcu zgłaszacie...
A mnie nie polecasz bo? Bo napisałam to co zawsze do tego wątku trafia? To każda osoba która tu coś napisze powinna być w takim razie niepolecana ale ok...
Moockingjaay, zgłaszamy tu przypadki, gdy ktoś np. daje cenę pod ogłoszeniem (czasem zawyżoną), czy umawia się i rezerwuje towar, po czym kompletnie się nie odzywa, nie odpisuje na pw i maile... Ty miałaś szybko informację, że ktoś zrezygnował z zakupu - nie jest to ani nieuczciwe ani niepoważne.
Ok w takim razie wycofuję. Wystarczyło od razu wyjaśnić sprawę a nie głupio komentować.
Moockingjaay, wystarczyło poczytać ten wątek, gdzie wielokrotnie było tłumaczone, jaka jest różnica między kimś, kto jest nieuczciwy, a kimś, kto jest po prostu niepoważny, czy niesolidny, czy też w końcu jakie sprawy w ogóle nie są nieuczciwością, czy niesolidnością. Serio - sto razy to wałkowaliśmy i o ile sobie przypominam, to w prywatnej wiadomości, jaką się dostaje po złożeniu przez kogoś oferty pod ogłoszeniem jak wół stoi, że nie jest ona w żaden sposób wiążąca dla żadnej ze stron ("Uwaga! Propozycja nie jest zobowiązująca ani sprzedającego ani kupującego. Jest jedynie informacją. Nie musisz wybierać najwyższej zaproponowanej ceny, możesz wszystkie propozycje zignorować, lub skontaktować się z dowolnym proponującym, możesz również zaproponować mu inną cenę - może uda się wam dogadać wink
W skrócie - to nie jest Allegro czy ebay i podane tutaj propozycje nie są licytacją w rozumieniu przepisów."😉
Czyli można złożyć ofertę i przeglądając dalej ogłoszenia natrafić na lepszą okazję i z poprzedniej natychmiast zrezygnować. Nie jest to niesolidne ani nieuczciwe. To nie Allegro.
Minus dla użytkowniczki majer . Kupiłam u niej komplet ochraniaczy VEREDUS, które miały być w rozmiarze "COB-FULL" a przyszły w rozmiarze S-pony. Chciałam je zwrócić no ale oczywiście nie ma takiej opcji. Nie polecam  🙄
🙇
Ochraniacze na pewno nie były w rozm. Pony, sprzedawałam je jako używane w okazyjnej cenie.
Więc jak po tygodniu ktoś decyduje się je zwrócić to naturalne, że się nie chce zgodzić.
W przypadku nowej rzeczy zwrot nie byłby dla mnie problemem, poza tym już mi się to zdarzyło.

Bacik90, i sama sprzedajesz je jako M. 🙄
Jestem przekonana że to rozmiar S. Od razu po odbiorze przesyłki napisałam wiadomość do "majer" że strasznie Male. Później szukałam informacji na temat tego rozmiaru i faktycznie po tygodniu dowiedziałam się że to rozmiar S. Wystarczy przyjrzeć się zdjęciu - mniejszy rozmiar jest zapinany na 3 paski. Rozmiar M zapina się na 4 paski. Sprawdziłam po fakcie niestety. Co nie zmienia faktu że pewnie powodem sprzedaży był ich mały rozmiar o czym doskonale wiedziałaś. Oczywiście jutro wrzucę dokładne zdjęcia. To Twój błąd i nie jest to uczciwe zachowanie.
Edit. Z rozpędu źle zaznaczyłam ich rozmiar - całe życie M miałam ale w ogłoszeniu podałam informacje o ich wielkości. Poprawione oczywiście
uwaga na Monikę Bednarz na fb. Sprzedaje siodło. Po wejściu w wiadomosci wyświetliły mi się wiadomości od mari monic/Moniki Flis....
A wpisz sobie nazwisko Bednarz w wyszukiwarkę w tym wątku. 😉
o matko! nie przyszło mi do głowy że mogła już wykorzystać to nazwisko....  ależ jestem zapóźniona😀 w każdym razie znów wystawia siodła.
Mi też dziewczyna przysłała frak w innym rozmiarze i kolorze. Ale w sumie wyszlo na dobre.
Kupiłam ochraniacze neoprenowe professional choice od użytkowniczki 'Szprotkowa', tylko szkoda, że umówiłyśmy się na rozmiar M a dostałam S... Ponadto ochraniacze były zszywane, o czym oczywiście też nie zostałam poinformowana, a zszywany jest każdy z czterech ochraniaczy... Są dla mnie zupełnie bezużyteczne,bo są za małe,wiedząc,że to Ski a nie Mki zwyczajnie bym się nimi nie zainteresowała. Mam konia po kontuzji, potrzebuję ochraniaczy w szybkim czasie, jednak re-voltowiczka mówiąc krótko ma to gdzieś i cieszy się, że udało jej się ochraniacze opchnąć.  Zostałam zwyczajnie oszukana, także nie polecam wchodzić w jakiekolwiek interesy z tą osobą.
Witam. Zakupiłam siodło od użytkowniczki Iza497. Cena została ustalona na kwotę 750zł. Nie było rozmowy odnośnie pokrycia kosztów wysyłki. Oczywiście przejmuje na siebie koszt wysyłki siodła, jedna został on z 30 zł zawyżony na 60. Napisałam wiadomość do sprzedającej, ta jednak jedyne co zrobiła to odpisała mi arogancko ze jestem śmieszna, oraz ze wysłała juz dziesiątki siodeł i takie sa ceny. Kilkukrotnie wysyłałam paczki i wiem ze ceny to 20-35 zł. Paczki nie odebrałam jeszcze z poczty, teraz zastanawiam sie co zrobic. Oczywiście chce kupic siodło ale za umówiona cenę, wg cennnik poczty polskiej oraz parametrów paczki to koszt 29 zł. Co powinnam zrobic w tej sytuacji?
kasiaa.and, ale zostałaś wcześniej poinformowana? Bo szczerze to każdy sobie może policzyć paczkę jak mu wygodniej, o ile druga strona zgadza się (wtedy albo kupujesz albo nie). Może doliczyła karton, taśmę i paliwo za dojazd na pocztę? :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się