Końskie plecy, grzbiet

Ja teraz zakupiłam Black Horse'a, bo Absorbina to dla mnie jak wodą rozcieńczona, ale plan mam dokładnie taki sam. Dużo, dużo ciepełka 🙂 P.Saracyn twierdzi, że raz ruszone plecy są teraz specjalnej troski. Poza tym na szczęście aktualnie jest dobrze. Teraz o karusa muszę po prostu mega zadbać.
amnestria, absorbina ma niewygodna konsystencje, ale grzeje pieruńsko lepiej niż BH 😉
Ja przelewałam do butelki z psikadłem, bo lepiej tak mi ją było nakładać 🙂
To dobrze, że lepiej. 😅
Kciuki, aby nadal było do przodu.
Polecam Arnikę na plecki  😉

Czy ktoś używał Back on Track?
Warto zamówić?

https://animalia.pl/back-on-track-derka--pad-na-grzbiet/szczegoly/19663/


Wyszukiwarka nie wypluła mi nic konretnego.
Perlica może w tym wątku poszukaj : http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,327.0.html 😉
wilann, przeszukałam cały wątek, dziękuję.
Ludzie chwalą, ale nic konkretnego nie ma tak naprawdę. Posty głównie z lat poprzednich, a podlinkowane informacje już dawno nie działają  😕
Perlica, ja kupiłam ostatnio, na razie muszę przetestować żeby coś sensownego powiedzieć. Jak na razie grzać grzeje 🙂
cubbins, dzięki  :kwiatek: potrzebuje przed skokami rozgrzać lędźwie, stosuję też wspomnianą Arnikę, więc sobie pomyślałam że jak jedno połączę z drugim to koń będzie TOP  😉

To chyba zamawiam w takim razie.
Perlica, paru moich klientów ma i sobie chwalą. Rozgrzewa dobrze. W zeszłym roku pad spędził sporo czasu na pacjentce ze sporymi problemami plecowymi - stosowany wspomagająco do innych terapii, w tej roli się fajnie sprawdził. Na pewno pomagał utrzymać plecy w cieple przez dłuższy czas (a nie tylko tyle, ile działała wcierka czy koń stał pod solarium).
sumire, dzięki , zamawiam.

A gdzie kupowałyście?  Animalia ?
a jak to się powinno stosować? Na ile przed treningiem? Na jak długo po? sumire, napisałaś że pomagał utrzymać plecy przez dłuższy czas, konie w tym normalnie stoją w boksach?
xxagaxx, z tego co wyczytałam to można przed trenigniem np.30 minut i po 30 minut ( ktoś tak opisywał).
Można też na dłużej, bo można to dopiąć do derki.
Można w tym lonżować konia,przypinając Pad do pasa do lonżowania czyli np. założyć na stęp i fazę rozgrzewki jak dla mnie.
Na stronach zagranicznych są też pólderki do jazdy, ale w PL nigdzie nie widziałam innych produktów, ale może słabo szukam.
Cześć 😀 robicie coś ,,profilaktycznie,, z grzbietem końskim? Mam 8 latka, nigdy nie miał żadnego problemu i ma dopasowane siodło, raz na jakiś czas wzywam masażystę, jest sens robić mu jakieś wcierki? Czy zostawić tak jak jest?
Perlica, no moje Siwe ma problemy z odcinkiem lędźwiowym, mam już dla niego 4 siodło, a problem na zimę jak wracał, tak wraca. Dlatego jak zobaczyłam twój link to się zainteresowałam, może taki pad by paskudzie pomógł trochę.
xxagaxx, mój starszy również ma problem z odcinkiem lędźwiowym, najbardziej widoczne gdy jest zimno. Jednak u niego siedzi to też w głowie trochę ( spina się psychicznie i napina ciało całe,bo musi brykać pierwsze 20 minut jazdy, a wie że nie wolno przesadzać, więc idzie taki nakumulowany jak bomba co wcale nie pomaga ).
Zauważyłam że Arnika pomaga,wcierana przed jazdą.
Stępowanie 20 minut przed 1 kłusem specjalnie nie pomaga z tego co zauważyłam.
Oczywiście nastawianie też pomaga bardzo, ale to robię co 3 miesiące,bo do USA z nim polęcę żeby miał częściej  😁
Dodatkowo Wet z anglii zwrócił mi uwagę,że siodło przestało leżeć idealnie : roczne ukochane wspaniałe Bruno  👿 , ale rzeczywiście przestaje pasować.
Dzieki Bogu pasuje nadal, ale na młodszego konia tylko  😵
Muszę zamówić 2 siodło , tym razem ide w Devocoux chyba  😜
Perlica, ja już przestałam marzyć o dopasowanym siodle. Nie znam nikogo kto by był w stanie zrobić to dobrze dla mojego konia. Serio. Miałam nowego Equipa robione niby pod konia, Passiera z Niemiec, też pod konia, totalnie przypadkowego Prestiga i teraz mamy CWD, jest najlepiej jak do tej pory, ale sama kombinuję z podkładkami. Jak jeszcze Paulina Puchała przyjeżdżała to był regularnie masowany, ale szczerze, nie wiem czy robiło mu to jakąkolwiek różnice.
Myślę że u nas z kolei plecy wynikają z budowy oraz ambicji, bo Siwy bardzo mocno pracuje całym sobą na skokach. Na razie w planach mam mezoterapię za 6 tygodni, potem zobaczymy.

A kto was nastawia?
xxagaxx, a to mojemy niestety nie pomaga także machanie zadem i ambicja pokonania każdej wysokości metr wyżej niż stoi, niestety nie da się nauczyć tego konia tak zwanego "przechodzenia" przez przeszkodę, po prostu daje z siebie wszystko, także na treningach.

Ja pamiętam Twoje opisy siodłowe, bo je jakoś śledziłam  😂

U mojego także budowa - lekko przebudowany zadem, przez co zawsze siodło nie leży idealnie. Teraz lepiej , ale mam mattes correction system.

Nastawia: Kasia Żukiewicz- Benoit., dla mnie najlepsza na świecie  😀
Perlica, ja mam mattesa correction z futrem, bez, cienki żel, grubszy żel Akton.. kombinuje jak mogę, ale no jeszcze nie znalazłam idealnego rozwiązania ;/

a ona jeździ po Polsce też czy tylko w twoich okolicach bywa?
xxagaxx, ja też mam z futrem i bez , wg mnie ten z futrem czasem maskuje problem siodłowy , tzn. Nie zauważa się że siodło lekko leży.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 stycznia 2017 22:11
Perlica, ja mam mattesa correction z futrem, bez, cienki żel, grubszy żel Akton.. kombinuje jak mogę, ale no jeszcze nie znalazłam idealnego rozwiązania ;/

a ona jeździ po Polsce też czy tylko w twoich okolicach bywa?


Kasia jak jest w Polsce to jeździ, ale zazwyczaj chce by zebrała się większa stawka koni w jednej stajni.
Skoro już jesteśmy przy Back on Track - czy ktoś miał styczność z HKM mr. feel warm??  👀
Działa - nie działa? Jaka jest tego jakość? Ktoś, coś? :kwiatek:
Perlica, wait.. to znaczy, że można z tym padem https://cdn.horseloverz.com/english-horse-tack/english-saddle-pads/half-pads/back-on-track-horse-back-pad-M1.jpg?h=300&width=300  lonżować? Te 30 minut, czy zdejmować po stępie np.? Ciekawe  👀 Ktoś tak robił?
Tą samą technologię co Finntack ma inna firma z lepszą dostępnością i wyborem, akurat tutaj nie ma wielkiej filozofii czy działa czy nie, bo jest oparte na prostych, wielokrotnie opisywanych prawach. Miałam pad, działał. Nie ma co liczyć na to, że się konia wyleczy, ale podtrzyma w zdrowiu i wspomoże efekt na pewno.
equi.dream, o jakies firmie piszesz?
Skoro już jesteśmy przy Back on Track - czy ktoś miał styczność z HKM mr. feel warm??  👀
Działa - nie działa? Jaka jest tego jakość? Ktoś, coś? :kwiatek:


Mam derkę osuszającą HKM "Mr. Feel Warm" i świetnie sprawdza się w transporcie; koń się w niej nie poci, utrzymuje stałą temperaturę ciała. Jeżeli chodzi o samo osuszanie to jak dla mnie aż takiego szału nie ma. Jest super uszyta i świetnie leży na koniu, sprawdza się na spacerach zimową porą. Ja kupiłam za 350 zł w GNL (nadal jest) i uważam, że cena jest ok.
Czy jest się ktoś w stanie wypowiedzieć na temat wcierki z over horse hot aktiv?  🙂 albo polecić jakąś inną rozgrzewającą najlepiej na bazie kamfory?  :kwiatek:
Polecam, jest gęsta, wydajna i bardzo mocno grzeje, to ich jeden z lepszych produktów. O ile żel chłodzący jest taki sobie, tak ta wcierka jest na prawdę dobra 😉
A co z zaźrebieniem takiej klaczy z urazami kręgosłupa w okolicy ledzwiowej?  Wet będzie oczywiście,  ale chcę znać wasze zdanie na ten temat.
equi.dream, właśnie, o jakiej firmie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się