Młode Konie

Kastorkowa   Szałas na hałas
04 maja 2018 19:48
KaNie e natym zdjęciu wygląda i tak roślej niż na tych co kiedyś wrzucałaś.  :kwiatek: Nie mniej jednak on ma jakiś taki urok w sobie, że nie mogę od niego oczu oderwać  😍 😍 Strasznie mnie ciekawi co z niego wyrośnie  😉

Edit. Zresztą jakiś czas temu we wpisie Quanty na blogu o wyborze młodziaka było takie ładne zdanie:
"Stare przysłowie mówi, że młodego konia można oceniać, kiedy ma on trzy dni, trzy miesiące lub trzy lata."
galopada_   małoPolskie ;)
04 maja 2018 22:42
KaNie, taki urok naszych młodych Justusów 😍

anai, zdecydowanie 😀

jeszcze Zosia prawie 3 latka 🙂😉

Jesienna Zorza (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4)



Się pochwalę: najstarszy syn Juliana:
Jkobus
Ja wiem ze to taka rasa, ale jakbym takiego mlodego miala, to byl na glowie stanela zeby cos zrobic z ta szyja 😉
Dlaczego? Jego szyja jest wspaniała. Taka właśnie ma być. Jego starsza o kilka miesięcy siostra - ta to ma dopiero rasową szyję!
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2018 09:27
jkobus, dla mnie taka szyja to cecha dyskwalifikująca konia jako wierzchowego. 😉

*wiem, że to cecha rasy.
Ale to Twój problem, nie mój, a już najmniej - moich koni. Które są znakomitymi końmi wierzchowymi. I tyle...
Oj Jacku, nie wiem na co liczysz prezentując takie zdjęcie w tym akurat wątku? Przecież wiesz doskonale , że tekińce to specyficzna rasa, nie budząca zachwytu u większości jeźdzców. Poza tym  ujęcie niezbyt trafione .Tego samego achała można pokazać na różne sposoby:  konia kompletnie nie nadającego się do konktretnej pracy wierzchowej i takiego  na którym całkiem przyjemnie można porzeźbić.
Ujęcie jest bardzo dobre i jestem z niego dumny. Co to znaczy "większość jeźdźców"? Robił ktoś badania ankietowe? Na jakiej próbie? Że na Re-Volcie? Bo dziewczynki nie potrafią zebrać konia dosiadem, więc najlepiej jakby miał łeb na stałe przyspawany między przednimi nogami..? A co mnie to obchodzi...? Kto się zna - ten doceni...
Dziękujemy za potraktowanie nas  jako "dziewczynek od przyspawanych na stałe łbów"......

Jkobus, ujęcie jest o tyle marne, że robione zamiast z wysokości łopatki (patrz rudej zdjęcie powyżej) to z wysokości przyspawanego łba fotografującego 🙂
Z własnych obserwacji i rozmów z osobami, które chociaż trochę  zajmują się profesjonalnym jeździectwem. Na forum nazwiskami rzucać nie będę. Każdy świadomy jeździec potraktuje taką budowę konia nie jako wyzwanie , a  trudną robotę. 
Chcesz pochwał? idz do wątku o tekinach.Bo jak na tą rasę koń jest przyzwoity.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2018 11:37
Tekińce są takie wspaniałe do jazdy, dlatego wszędzie ich pełno 😀 a ile na zawodach 😀
Strzyga na  wielu nie jeżdziłam, ale te z którymi pracowałam  pod siodłem czyli sztuk dwie, to mądre, bystre konie, które niekoniecznie zawsze chcą współpracować. Głowy na pewno bardzo gorące. Żeby powiedzieć coś więcej musiałabym  trenować z danym koniem około dwóch , trzech lat. Tyle nie miałam okazji. Sahab został zajeżdżony jako 3 latek( bardzo trudny przypadek  do zajeżdżania, chociaż  miałam go do urodzenia i pracowałam z nim długo) a pół roku później sprzedany. Może nowy właściciel się wypowie.  Póżniej jak się ogarnał, czyli nie chodził na dwóch nogach , praca zaczynała mieć  ręcę  i nogi.
Bardzo tego konia lubiłam , mozę ze względu na sentyment? zadziorny charakter?


Dziękujemy za potraktowanie nas  jako "dziewczynek od przyspawanych na stałe łbów"......


Proszę bardzo - u mnie to w gratisie, w każdej chwili i w dowolnych ilościach.

Nie ma czegoś takiego, Miłe Panie, jak "profesjonalne jeździectwo". Jeździectwo jako takie w świecie współczesnym jest równie "profesjonalne" jak cyrk, piłka nożna, aktorstwo czy dowolna inna forma rozrywki. Innymi słowy - nie ma, bo nie może być, z definicji, "obiektywnego standardu" - czegokolwiek. "Standard" wyznaczają li i jedynie gusta widzów. Dziś takie, jutro zupełnie inne - zależy, ile się zainwestuje w marketing...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2018 12:19
Donia Aleksandra, ile tekińców chodzi w skokach/wkkw/ujeżdżeniu chociażby na poziomie MP. Nie mowię o poziomie europejskim czy światowym 😀

jkobus, nikogo nie obchodzi co myślisz o profesjonalnym jeździectwie.
Donia Aleksandra, Sahab zawsze mi się podobał. Tylko on chyba w takim bardziej sportowym typie, prawda?
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2018 16:25
Bo dziewczynki nie potrafią zebrać konia dosiadem, więc najlepiej jakby miał łeb na stałe przyspawany między przednimi nogami..? A co mnie to obchodzi...? Kto się zna - ten doceni...


jkobus, pokaż jak to dosiadem zbierasz te swoje konie 😉
Donia Aleksandra, a masz zdjęcie z boku jak kon stoi? Też miał taką dziwną szyję? Bo ten z Twojego zdjęcia wygląda dużo bardziej symetrycznie, ten zad też wygląda dużo lepiej, chociaż nie wiem ile lat ma kon wyżej, więc ciężko porównać.
Cricetidae, nie chcę wrzucać tu zdjęć, ale jak wpiszesz w google Sahab konie, wyskoczy Ci kilka jego zdjęć z boku. Ładny koń 😀
Że na Re-Volcie? Bo dziewczynki nie potrafią zebrać konia dosiadem, więc najlepiej jakby miał łeb na stałe przyspawany między przednimi nogami..? A co mnie to obchodzi...? Kto się zna - ten doceni...


Co tu ma do rzeczy przyspawanie łba? Odwrócona szyja jest trudna w pracy, taki koń nie ma naturalnej przepuszczalności, krótka potylica nie będzie przy tym elastyczna. Taki koń pod siodło ma na starcie olbrzymie minusy i tak, dla większości jeźdźców będzie minusem. Dla większości jeźdźców, których celem jest harmonijna praca z koniem, a nie "dziewczynek z re-volty z przyspawanymi łbami" (ale protekcjonalizm bije z tego zdania, coś strasznego dla mnie).
W takim razie sama chętnie zobaczę jak zbierasz konia dosiadem, zawsze warto się czegoś nauczyć 😎

Nie ma czegoś takiego, Miłe Panie, jak "profesjonalne jeździectwo". Jeździectwo jako takie w świecie współczesnym jest równie "profesjonalne" jak cyrk, piłka nożna, aktorstwo czy dowolna inna forma rozrywki. Innymi słowy - nie ma, bo nie może być, z definicji, "obiektywnego standardu" - czegokolwiek. "Standard" wyznaczają li i jedynie gusta widzów. Dziś takie, jutro zupełnie inne - zależy, ile się zainwestuje w marketing...
).

Oczywiście, profesjonalne jeździectwo nie istnieje, jest tylko cyrk.
Pozwolę sobie nawet na rozwinięcie tematu. Nie istnieje też profesjonalne hodowla - a na pewno nie tam, gdzie sprzedając ogiera-reproduktora zachwalamy go, że będziemy się ślicznie komponować na jego tle (pewnie pasuje do torebki) - zaiste powala mnie ogrom jego wspaniałości. Podobnie jak w profesjonalnej hodowli młodzież nie musi latać z uwiązami doczepionymi na fest do kantarów - bo ma tak świetne głowy, że najwyraźniej nie daje się złapać. Gdzie hodowca jest tak zadufany w sobie, że ma klapki na oczach i wydaje mu się, że latają mu po podwórku same ósme cudy świata - nadające się tylko w ręce "profesjonalistów, który ich nie zmarnują" i który nie będzie "rzucał pereł przed wieprze". Tym właśnie dla Ciebie jest Jacku przeciętny, normalny koniarz, takim o świńskim cieniasem? Skoro posadzenie 13-letniego dziecka na czworobok to dla Ciebie "przekracza granice ludzkiej podłości"?

Chyba się gdzieś, Drogi Jacku, pogubiłeś po drodze. Życzę Ci troszkę dystansu, no i może wreszcie spotkania z dobrym jeździectwem, bo wszystko wskazuje na to, że do tej pory miałeś okazję doświadczyć tylko jakiegoś nieudolnego, rzeźnego, czy tam cyrkowego treningu.

I trochę mniej pogardzania innymi, bo wiesz, karma wraca 😉

anai, bardzo ładny do oglądania 😉 Ale do jeżdżenia już trochę mniej. Ciekawe, co on teraz porabia, bo to już przecież chyba 7-latek?
Oczywiście, że nie istnieje nic takiego jak "profesjonalna hodowla". Konie nie są obecnie do niczego potrzebne. To tylko fanaberia. Nie ma żadnych obiektywnych kryteriów ich oceny. Kto twierdzi inaczej, ten właśnie - nie ma dystansu do samego siebie.
quantanamera, ofc 😀
Kurde, nie chciałam tu wywołać takiej burzy...  👀

Ja mam kilka zdjęć.
4letni wałach. Mega trudny. Zreszta dostałam go z achałtekińcową budową.
Za to super charakter. Skacze wszystko. Mamy małe przeszkody krosowe też i ma z tego największą radoche 😉


4latka. Super koń. Mega jezdny, mądry i przyjemny. Dziś skakala oksera nad rowem z wodą. Nic na niej nie robi wrażenia. Jak dobrze pojdzie to w przyszlym miesiacu startujemy 🙂



I pełna siostra tej pani wyzej. 6latka (nie wiem czy sie tu nadaje jeszcze). Lubię ją chociaż to bardzo silny koń. I fizycznie i z charakteru. Niestety tak fajnie skacze że idzie w profesjonalny trening w przyszlym tygodniu. Jej jezdzca widzialam wczoraj na zawodach i nie moge sie doczekać aż ich razem zobacze.




Strzyga  nie wiem, nie śledzę. Podejrzewam że niewiele, ale samych koni  też jest niewiele.
anai może lepiej odkarmiony i bardziej w typie wierzchowym 😉
quanta bez przesady. Po zajeżdzeniu i związanych z tym buntach, był to przyzwoity koń do jazdy.  Poruszający się w trzech chodach, "z głowa między nogami" 😉    mam duzę wymagania co do konia wierzchowego ,a za sport uważam jeździectwo powyżej N klasy. Sahab spokojnie mógł być dobrym koniem wierzchowym( z pewnościa lepszym niż większość koni, które oglądam  na przeróżnych konsultacjach ). Co do konia sportowego, to raczej nie wykręciłby dobrych wyników  w tych wyższych konkursach.Z tego co mi wiadomo właściciele użytkują go głównie ujedżeniowo - hobbystycznie.
Cricetidae Proszę  bardzo :

jkobus sprzedałeś coś ze swoich profesjonalnych ogłoszeń?
Takiego festiwalu zenady jak blog jkobusa to dawno nie widzialam 🤔wirek: Serio ktos ma kupic takie szkapy tlukace z palca, z odgietym grzbietem, nieogarniajace kontaktu i do tego jezdzone przez ludzi bez pojecia w niedopasowanym sprzecie (te za krotk8e wytoki!) za taki absurdalny hajs? Za darmo nikt takiego "wierzchowca" by nie wzial, bo to masa ciezkiej pracy. I jeszcze lonzowanie roczniaka, wtf?!
O - o to właśnie chodzi! Cała Re-Volta! Nawet nie mogę powiedzieć,  że gardzę całą tą Wasza "fachowością" - no bo czym tu gardzić, w gruncie rzeczy..? Żałosnymi dziewczynkami..?
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2018 18:26
KaNie wszystkie super!

jkobus hahaha, reakcja godna 10 letniego smarkacza  😅

[quote author= link=topic=1199.msg2780661#msg2780661 date=1525604976]

Nie ma czegoś takiego, Miłe Panie, jak "profesjonalne jeździectwo".
[/quote]

Oczywiście, że nie istnieje nic takiego jak "profesjonalna hodowla".


Skoro nie istnieje profesjonalne jezdziectwo ani hodowla, to kto ma kupic te twoje konie? 😉)

Uwaga! Po wczorajszym telefonie w sprawie Melesugun wprowadzam dodatkowe ograniczenie: żadnej ze starszych klaczy nie sprzedam nie-profesjonaliście.
jkobus większośc z tych "dziewczynek" to kobiety przed lub po 30-tce z  rodzinami(dzieci , mąż) . Bardziej Ty pasujesz  do miana bezczelnego gówniarza.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2018 19:38
Donia Aleksandra, nie mówię, że stado. Chociaż jeden 😀



Nie karmcie trola, który jak widać stracił kontakt z rzeczywistością 😀 i ma do tego jakiś spory problem z kobietami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się