Bryczesy

Hej słuchajcie a miał ktoś okazję już testować nowe zimowe legginsy od True Rider? Ponoć na Cavaliadzie miały premierę. Na sklepie mało zdjęć, bo ponoc dopiero sesję robią ale model identyczny jak letni tylko z polarem. Możecie coś podpowiedzieć.Są ciepłe?
Czym się różnią bryczesy z pełnym lejem od leju silikonowego? Dobrze się w tym jeździ? Nie mam żadnych takich z silikonem, a są teraz fajne promocje i chciałabym sobie jakieś porządniejsze bryczesy kupić, ale nie wiem co wybrać? Raz kupiłam używane z takim pełnym lejem z takiego jakby skórzanego materiału i nie dałam rady w tym jeździć, wisiały mi zamiast oblepić nogę (nie była to wina rozmiaru), były takie "tępe" przy kontakcie z siodłem (wiecie tak jak próbujecie np. jeansy ubrać na siebie po kąpieli, też jest problem). I nie chcę żeby przy silikonowym leju nie było podobnego problemu. 🙂
Silikonowy lej też może być pełny. Po prostu zamiast tego zamszu (czy innego materiału imitującego zamsz) mają silikonowe nadruki, bezpośrednio naniesione na materiał bryczesów. Dla mnie obecnie najwygodniejszy i najlepszy na rynku typ leja.
larabarson, tak, źle się wyraziłam. 🙂 Chodziło mi o porównanie takiego pełnego leja materiałowego klasycznego do silikonowego. 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 stycznia 2019 10:38
Ja też jestem fanką sylikonowych lei. Wybierając trzeba jednak uważać, bo jak tego sylikonu jest za dużo/grubo, to potrafią "lepić" aż za mocno.
Ok, to dam szanse silikonowi. 😀
A czy bryczesy firmy Busse polecacie?
ja polecam ci horze grand prix
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 stycznia 2019 12:39
Ja też bardzo Horze grand prix polecam 💘
zembria,blackstones, dzięki! 🙂 Zaraz rozejrzę się nad jakąś promką na nie. 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 stycznia 2019 13:21
A apropo's Horze, to jakieś opinie na temat tych: Horze Joanna?
Ja bardzo lubię silikon za ekstremalną wygodę, ale ma jedną zasadniczą wadę - trzeszczy przy pocieraniu, bo tak się przyczepia, że ubrać je na rower to masakra 😁 W siodle też czasem muszę się poprawiać, aby nie wydawać dźwięków :P
budyń, - moje nie trzeszczą, a mam udka szersze niż biodra i solidnie o siebie szoruje silikon. Jakie masz?

Wpadłam spytać o opinie - ma ktoś może bryczesy lub legginsy True Ridera? Konkretnie te zimowe mnie kuszą. Odkąd kupiłam pierwsze silikony ciężko mi wrócić do klasycznego leja, a zbankrutuje, jak będę same pikeury kupować 😁 Tu cena znacznie przyjemniejsza, z innych ich ciuchów jestem zadowolona, ale nie wiem jak jakość silikonu? I rozmiarowo?
Mam decathlonowe jakieś limitowane, bo już ich nie robią (a szkoda w sumie, bo są ładne i wygodne). U mnie nie zawsze trzeszczą, zależy jak się ułożę, ale bywało, że przy anglezowaniu miałam "zgrzyt, zgrzyt" 😁
Ja mam 3 pary silikonów różnych firm i ani jedne mi nie trzeszczą.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 stycznia 2019 17:28
Horze Desiree kocham miłością wielką 🙂 Choć Grand Prix kuszą mnie również.
A ja za to Horze Active całym serduszkiem. 😀
Ja uwielbiam Horze Nordic Performance oraz Grand Prix Thermo 😍
Ktoś mi podpowie na ile dobrze trzyma lej w Fair Play Roxana? Leżą fajnie ale ten materiał nie budzi jakoś mojego zaufania.
jędza lej jest mega elastyczny (=wygodny), ale według mnie nie jest specjalnie trzymający
To ja tam jakoś nie uznaję super wyższości silikonu nad pełnym lejem 😉 ale skuszona wygodą bryczesów Elt z pełnym skórzanym lejem, nabyłam też takie z silikonem i są fajne - silikonu nie czuć.... 😀 Nie trzymają jakoś bardzo, natomiast są meeega wygodne - ale chyba bardziej przez materiał, z jakiego są wykonane bryczesy.
Natomiast silikonowe Covalliero, które mam, bardziej "trzymają" i to mi tak niekoniecznie leży. Fajne bryczesy, ale może dla kogoś innego.
No, ale mam też nieśliskie siodło, więc też odczucia pewnie inne...
Sankaritarina, - pewnie zalezy od silikonu 😉 Dla mnie istotniejsza jest wygoda niż jakieś super trzymanie, w tej kwestii nie czuje wielkiej różnicy. Za to swoboda ruchów bardzo na plus! No i ja wszystkie miałam jeszcze w technologii z rzepem - wada kupowania bryczesow dobrych marek, nie chcą się psuć 😁 nogawki flex są super 😍
Ja przetestowałam duzo różnych bryczesów z silikonem no i oprócz Pikeura Candela to jestem zakochana w Montarach.
Jejku świetnie leżą, materiał jest elastyczny i nie ciągnie mnie w kroku jak inne a silikonu jest tyle, że świetnie trzyma a nie przykleja do siodła.
No i mają masę wzorów i kolorów.
Silikonowe mogą niszczyć siodło, znam taki przypadek.
Cricetidae, - no nie mów? 🙁 Powiesz na czym to polegało?
draskaeb, - a jakie mają nogawki? To mój odwieczny ból, dużo bryczesów już na starcie mi wisi w kolanach.
keirashara większość modeli ma nogawki z wstawką elastyczną. Ja mam bardzo wąskie łydki i wszystkie bryczesy mam za luźne w łydkach a to są jedyne, które mam dopasowane 🙂
draskaeb, - mi bardziej idzie o same kolana, zazwyczaj mam w tym rejonie tak 2x za dużo materiału 🙁 Poza tym, u mnie elastyczna wstawka nie zawsze załatwia temat, czasem i tak mi wiszą bryczesy, ja mam na prawdę szczupłe kolana, łydki i kostki, a resztę już niekoniecznie.
A jak wypadają bryczesy horze na długość? Jestem dość wysoka (178cm) i zastanawiam się czy nogawki nie będą przykrótkawe? Nie mam gdzie zmierzyć, a zamawiać żeby zaraz odsyłać to bez sensu.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 lutego 2019 10:23
Horze są długie i według mnie rozmiarowo wypadają większe, tzn 38 jak 40. Ja noszę normalnie 38, z bryczesów Horze kupuje 36.
Aleks,
super, dzięki! to może się skuszę, bo są teraz na promocji 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 lutego 2019 10:50
Nie ma za co 🙂. Ja polecam, też się przymierzam, "chodzą za mną" nordic performance  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się