wrzody żołądka

kotbury, wielkie dzięki, czytam 😀
zembria, o to o to, ciekawa byłam czy utrzymać go można w masie właśnie
Witam ma ktoś odsprzedać ulgastrol, w hippovit niedostępny do końca kwietnia🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2023 10:18
anyann, od wrzodów on mi nigdy nie schudł, ale od problenow oddechowych już tak i musiałam odkarmiać. Tylko to koń który całe życie jadł "garść trocin", bo na samym sianie dobrze wyglądał, a teraz to co dla niego jest futrowaniem, dla przeciętnego konia jest normalną porcją, nawet niedużą.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2023 10:25
Edit. Bo mi fotka nie weszła. Sieczkujemy przed jazdą tu, to z wczoraj. Na zabiedzonego nie wygląda, jeśli pominąć fanrazyjne podgolenie "made by madka" maszynką dla psów 😜
20230330_163927.jpg 20230330_163927.jpg
Czy taki preparat/algi będzie dobry?? Nie znalazłam lepszej jakości zdjęcia.
Screenshot_20230331_121834.jpg Screenshot_20230331_121834.jpg
zembria, zeklabym nawet, że jest tłuściutki 😁
Cześć!
Dopiero zaczynam walkę ze wrzodami.Jaki żywienie dla konika niepracującego/bądź pracującego dosłownie raz w tygodniu 1h jazdy rekreacyjnej(praktycznie 0 galopu),lub lonżowanie, ćwiczenia z ziemi również rzadko.Konik na wiacie,z dostępem do siana w siatce 24h i wody.
Czy sieczka tylko przed jazdą czy codziennie?
siwaaa, jeśli chodzi Ci o bufor żołądka to tak ( polecane też są te https://allegro.pl/oferta/bufor-zwacza-algi-morskie-kwasny-weglan-kwasica-8886039642 ale widzę, że to jest to samo 🙂😉. A gdzie można je dostać ? Bo właśnie szukam czegoś w mniejszym worku😀
Monia_lol, też nie chce tak dużego worka, dlatego szukałam coś mniejszego w dobrej cenie. Nie umiem skopiować linku, wrzucę screena.
Screenshot_20230401_100057_pl.allegro.jpg Screenshot_20230401_100057_pl.allegro.jpg
siwaaa, oo super, dziękuję.
Jakbyś nie mogła znaleźć to wyślę na cos innego. Nie wiem jak skopiować z allegro link .0245627520171E+34;. A jeśli składnikowo produkt jest ok, to też biorę. Cena dobra.
siwaaa, już mam zapisane😀👍 fajnie że mniejszy worek, te same algi co w linku, który posłałam, więc rewelka. Muszę sobie tylko przemyśleć kwestię menu u mojego wrzodka i napewno mu to wrzucę. Z tego co wiem, nie powinno się dawać lucerny ( tudzież nie trzeba już 🤔😉.

Przy okazji, czy ktoś karmi(ł) śrutą sojową? Jeśli tak, jak wyglądało menu/posiłek (chodzi co koń jeszcze do tego dostawał)?
Ile się daje tego buforu? Teraz daję calcium sorbinum z hippolyta, ale jak się skończy to się chętnie przerzucę
Ja lucerne daje, musiałabym zmniejszyć ilość, żeby podawać algi.

Na fb na grupie wrzodowej pisali, że 60g dziennie
Ma ktoś porównanie pomiędzy re-leve a Green power? Która daje więcej energii (przy jakim dawkowaniu)? � z tego co liczyłam eggersman wychodzi lepiej dla portfela🙄
mrowka004, myślę, że to dość indywidualne, ale wg mnie Reeleve daje więcej enerii.
Dawkowanie trudno porównać, bo GP to balancer, więc w teorii starcza go 1kg, a Releve to pełnoporcjowa pasza.
Właśnie wiem i sie zastanawiam co zrobić. Kon aktualnie dostaje 3miarki owsa (Pani Doktor pozwoliła dawać) i 2 kg Green power. Energii mogłaby mieć ciut więcej lepiej próbować zwiększyć Green power czy spróbować dawać 2 kg re leve? Pelnoporcjowo niestety mnie nie stać. Całe życie byliśmy na balancerze Competition fit, ale mamy zalecenie zmiany i tak próbuje..
mrowka004, no to niestety nie pomogę.
Jakiegokolwiek konia bym nie miała i dała mu 3 miarki owsa plus 2kg której kolwiek wymienionej paszy to bym się unosiła nad ziemią, nawet jesli bym tak nakarmiła niepobudliwego wałacha.
Perlica, No Green power karmiony jest zgodnie z zaleceniami eggersmanna (2 kg ) Pytam bo czasami ludzie dają przysłowiowo miarkę paszy na dzień i chwalą.. ja dlatego większość jej życia na balancerze bylm bo nie mam kolejnego tysiąca na pasze 🙈
Ale dzięki! �
mrowka004, 2 Kg GP dajesz jeśli karmisz pełnoporcjowo czyli bez owsa. Nic więcej już nie dajesz. Miarka GP waży 1 kg czyli 2 miarki dzień.
Jednak każdy koń jest inny i jednemu 2kg będzie nadto ( miałam kobyłę która jadła 1kg tego dziennie i jej starczyło), a obecna kobyła to jest na paszy bez energii, ale jakby GP jadła to by jadła1,5 kg i też by jej starczyło.
Z kolei jak miałam wałacha wrzodowego to ona jadł 1,5kg GP i do tego 1,5 kg Equichamp.
Dziewczyny, spotkałyście się z alergią na algi? Zaczęłam podawać kobyle a dzisiaj zauważyłam że spuchła na ganaszach - ma taką miękką opuchliznę po obu stronach. Nie boli jej to ani nie swędzi - jest alergiczką więc obstawiam te algi. Niestety jest uczulona na lucernę i chciałam podać coś buforującego. Ewentualnie może to być reakcja na pastę odrobaczająca - dostała wczoraj Equimax.
ewelin_n, za dużo zmiennych w jednym czasie. Opuchlizna może wynikać.z wszystkich wymienionych powodów.

My po kontroli. Nie mogłam być, więc słabo. Wiem tylko że wrzody się zaleczyły, schodzimy z omeprazolem na 1/4 dawki, ale mam też podawać Ulgastrol... skąd go wziąć, skoro w StHippolyt nie ma? 🙁
_Gaga, zapytaj na grupie wrzodowej na fejsie, zwykle ktoś jeszcze ma jak nie cały to resztkę, ale widziałam też że ten nowy do rozrabiania jest bardzo niewydajny
ewelin_n, a nie "zbuforowałaś" za bardzo tymi specyfikami?
Bo dane ph jest potrzebne do strawienia celulozy. Za niskie źle, ale za wysokie również źle, bo się niedotrawi i trafią do p.pokarmowego, a potem krwiobiegu substancje,które organizm rozpozna jako intruzów i ci wskoczy reakcja immunologiczna.
sweetie, mi Ulgastrol ten w proszku starcza dokładnie na tyle samo co ten w baniaku - w proporcji na wagę mojego konia, także nie wiem o co chodzi. Jedyne tylko to warto zważyć miarkę bo oni piszą, ze miarka ma 10gram a ma 12,5 prawie więc stąd mogą być problemy z wydajnością. Ja wszystko sprawdzam bo nie ufam opisom miarek 😉
sweetie, zapytałam na FB, ale takich zapytań jest mega dużo 🙁
Czekam też na info ze StHyppolit
epk, ważenie wszelakich miarek to obowiązkowo! Zwłaszcza, że często każą dawać jakieś po kilka mikro miareczek to wystarczy sobie znaleźć w zapasach odpowiednio dużą i dawać jedną 😅 życie trzeba sobie ułatwiać.

A co do tej wydajności to sama nie wiem, z ulgastrolu z hippo zrezygnowaliśmy bo nie działał tak samo jak Ulgastran z apteki (używany na bóle związane ze zmianami pogody czyli doraźnie).
sweetie, jaki Ulgastran z apteki? Od lat jest przecież niedostępny 🙁 Poza tym sukralfat nie działa przeciwbólowo, tylko osłonowo. Działanie można potwierdzić jedynie gastroskopią.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 kwietnia 2023 11:31
_Gaga, Sukralfat powleka uszkodzoną śluzówkę, przez co izoluje od wpływu kwasów żołądkowych. To pośrednio działa przeciwbólowo, bo nie są ranki drażnione, to nie bolą tak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się