Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Jestem ciekawa właśnie jak wygląda, bo zdjęcia w sklepach różnią się zawsze z rzeczywistością.
Czy używa ktoś niskoskrobiowego musli z Sukcesu? Konie jedzą, pachnie jakoś zachęcająco? Może ma ktoś zdjęcie jak wygląda?
patrycjasz, nie pachnie, jest bardzo sypkie, wygląda tak dość naturalnie. Moje żarły bardzo chętnie, łącznie z największym wybrzydzaczem który się wypiął na Agrovital.
xxagaxx, dzięki, to chyba spróbuję. Z brandon XS przeszłam na granulat Spillersa i ja jestem zadowolona ale niewdzięczna bestia wywala go ze żłobu co tak mi podnosi ciśnienie, że pewnie sami wiecie…
patrycjasz, mój żarłok nie jadł...
Nique, weź mnie nie załamuj
siwaaa, Spilers alfalfa-pro 🙂 mięciutka, chętnie zjadana. Kiedyś bardzo lubiłam Hartog Luzerne Mix, po Spillersie Hartog zrobił się za twardy i go nie kupuje już 🤣
BF35E0C1-EE84-4022-A86D-F5D3829A4ACF.jpeg BF35E0C1-EE84-4022-A86D-F5D3829A4ACF.jpeg
0D276A2F-797C-4A95-A3DB-FFEADC97AA6D.jpeg 0D276A2F-797C-4A95-A3DB-FFEADC97AA6D.jpeg
475B7E10-0DC8-4439-A369-6FF996FBFB1F.jpeg 475B7E10-0DC8-4439-A369-6FF996FBFB1F.jpeg
Nirv, dziekuje bardzo. Wygląda superowo. W takim razie zamawiam 🙂
Naprawdę jest miękka. Choć dla mnie lepiej pachną
sieczki Hartoga hihi. Ale wygląda super. Jeszcze nie dałam, bo mieliśmy wczoraj gastro. Ale dziś zrobię test smaku na ksieciuniu. Oby się sprawdziła, bo już starczy mi testowania tych sieczek...
patrycjasz, Mogę zrobić zdjęcie niskoskrobiowego Sukcesa jak dojadę do stajni, jeśli jeszcze nie zamówiłaś.
Wygląda tak "bardzo standardowo", granulat wielkości "zwyczajnej", nie są to takie malutkie granulki. No, takie zwykłe. Moje konie jedzą 🙂
Sankaritarina, dziękuję bardzo ale koń jest już w trakcie spożywania, z sukcesem… 😀
patrycjasz, Jednym słowem, Sukces odniósł sukces 😀 🙂
Jakie musli polecacie dla roczniaka jako dodatek do owsa? 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 lipca 2023 13:30
SeQuin, Nasz Gówniarzyk żre balancery Nuby, teraz wszedł właśnie na ten dla roczniaków. Służy mu, sierść błyszcząca, kopytka ładnie przyrastają, energii mu nie brakuje do dzikowania 🙂 Polecam.
Mój też je Nubę, co prawda dla 2 Latków, ale szczerze polecam. Efekt taki jak opisany wyżej przez zembrię
SeQuin, polecam Stamm 30 Saracena.
Tylko to niestety nie muesli, a granulki, ale skład najlepszy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2023 08:25
Perlica, No z tym składem to tam średnio akurat. To sama mączka sojowa i otręby pszenne są w zasadzie, no z melasą jeszcze. Do tego dając to jako uzupełnienie owsa i objętościówki, trzeba dodatkowo dać preparat mineralny, bo z wapniem i fosforem to tam bieda. To może być spoko dodatek dla dorosłego konia, na podtuczenie, ale nadal nie jako jedyny dodatek do owsa, trzeba by to na pewno uzupełnić.
Właśnie zastanawiam się nad tą Nubą Grow1 Musli Balancer 2G. Ale jeszcze chcę mu zrobić badanie krewki, co by dopasować wszystko tak jak należy 🙂
zembria, zupełnie nie trzeba nic dodatkowo, po to jest właśnie ten produkt. Świetny balancer i sprawdza się na koniach znanych mi od źrebaka w dwóch hodowlach.
Dorosłe z kolei ja na tym miałam.
Ile koni karmiłaś tym produktem ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lipca 2023 07:50
Perlica, No jednak trzeba, patrząc na ilości tych składników i biorąco pod uwagę dzienne na nie zapotrzebowanie. Nie przeliczałam tego teraz, ale swego czasu natrzepałam tych dawek tyle, że "na oko" już widzę, że dla rosnącego konia to jakieś 2x za mało będzie. Nie karmiłam żadnego, bo nie widzę powodu żeby to podawać komukolwiek.
Polecicie coś na przybranie masy najlepiej mięśniowej? Koń w kontuzji wyglądał fajnie, choć pewnie to był tłuszcz, a odkąd wrócił do normalnej jazdy 6 razy w tygodniu to schudł mimo wyprowadzenia paszy treściwej, czytaj musli. Pasza była wprowadzana stopniowo od zera do 3-4ch miarek dziennie, ale wydaje mi się że efektów za bardzo nie ma. Zastanawiam się czy iść w dalsze zwiększanie ilości musli (La rosslet) czy dać coś innego. Koń wrzodowy i uczulony na lucernę.
mindgame, - mój kiedyś na prawdę fajnie odbił po dodaniu Gold medal do diety, ale jak Ci leci z wagi mimo podawania tych 3/4 miarek to myślałabym jednak o zmianie paszy.
Z sieczek białkowych fajnie wypada esparceta 🙂
keirashara, o której dokładnie paszy esparceta mówisz? Wyskakuje mi zioło w google.
mindgame, - sieczka z esparcety 😉 Ona ma dużo białka i ogólnie fajne parametry, nie uczula, dobra na wrażliwy brzuch. Ja odcięłam jakoś w maju, bo mój poszedł na ładną łąkę i nie chciałam przeginać, ale na jesień i zimę pewnie do niej wrócę.
mindgame, ja bym szukała czegoś innego, szczególnie, że koń wrzodowy - La Rosslet nie ma podanej ilości skrobi i cukrów a to w Hippolycie oznacza zazwyczaj kosmiczne ich ilości. Zresztą skład też na to wskazuje. Zobacz sobie Spillersa (ma pasze bez lucerny) lub Saracena (też coś bez lucerny chyba znajdziesz). Generalnie celowałabym raczej w pasze z większą zawartością otrębów ryżowych, śruty sojowej.

Inna sprawa, że 3-4 miarki musli to stawiam, że to jest ok 2,7-3.5kg paszy. Nie wiem ile koń waży ale to jest w dolnej granicy dawkowania zalecanego przez producenta dla 600kg konia. No tylko jak pisałam - ja bym tego nie zwiększała u wrzodka tylko szła w inne pasze.
zembria, nie będę się kłócić, bo Saracen ma jednak dość spore r&d i przemyślane produkty , które działają w realu.
A co myślicie o eggersmann high quality energy musli?
mindgame, z eggersmanna equichamp jest dobry na przybranie
Olimpia190, potwierdzam.
Jeszcze Green Power jest bardzo spoko.
Ale na przybranie świetnie działa też najtańszy ich Kombii, który w składzie nie ma nic ciekawego, a działa bardzo dobrze i wychodzi top ekonomicznie w kombinacji z EC lub GP.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 lipca 2023 07:47
Perlica, Tu się nie ma o co kłócić, to tylko matematyka 😅 Ja nie twierdzę, że to zły produkt, tylko że to nie jest coś czym można uzupełnić owies roczniakowi i myśleć, że wszystko gra.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się