Jakie pasze dajecie swoim koniom?

A czy ktos karmił Dodsonem?
ELITE SPORT Muesli mam na myśli

Przybywam z fotkami jeszcze dwóch pasz.

Pierwsze zdjęcie to Hoeveler Getreide Mix Gold - znowu jak poprzednik jest to musli suche, raczej bezzapachowe.
Drugie to Hippolyt Krauter Musli - bardzo klejące, intensywnie pachnące ziołami.
4C246EC4-37FB-4AB1-A773-873CFD0A77AD.jpeg 4C246EC4-37FB-4AB1-A773-873CFD0A77AD.jpeg
FA62C035-403C-4F62-B8E4-EC06DD2C5D1F.jpeg FA62C035-403C-4F62-B8E4-EC06DD2C5D1F.jpeg
Potrzebuję czegoś na podtuczenie super wybrednego koniska.
Żeby nie dawało w palnik bo siły jest odpowiednio tylko bardziej w masę.
Jakieś pomysły? Pan wybredny przyzwyczajony do owsa tylko i nosem kręci na jakieś inne rzeczy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 października 2023 14:50
Kastorkowa, Makuch lniany? Większość koni lubi. Z otrębami wymieszany np.
Mam chyba w stajni to zobaczę czy książę raczy zjeść.
Kastorkowa, Mebio Build Up, otręby ryżowe, Nuba ProMass. Wszystko smakowite i działa.
Jak będzie grymasił na makuch to spróbuj soję mikronizowaną.
Czy ktoś ma doświadczenie w skarmianiu śruty/makucha rzepakowego?
Podajecie otręby ryżowe z nuby na sucho czy mokro?
Siwa239, tak i tak - na co dzień lecą na mokro z meszem i dodatkami jako czwarty posiłek ale jak ma mnie nie być to dorzucam do pudełek na sucho. Koń wciąga tak czy tak. To są dość spore granulki.
Alaska, ja daję różne makuchy pomieszane, w tym rzepakowy.
espana, a ile orientacyjnie masz go w tej mieszance na dzień?
I co jeszcze innego w tej mieszance? Może znajdę jakąś inspiracje 🙂
Też podaje w miksie rzepakowy. Plus czarnuszka, wiesiołek, ostoplest, lniany, lnianka, kozieradka, konopny. Całości daje miarkę( nie wiem jaka dokładna waga wyjdzie) do wyslodek z siemieniem
Alaska, dostajemy makuchy z olejarni jako odpad. Dostajemy różne, mieszamy w podobnych proporcjach, ja lubię mieszanki z przewagą lnianego, bo się ładnie gluci a ja zalewam wrzątkiem. Mamy makuchy lniane, z czarnuszki, rzepaku, ostropestu, wiesiołka, lnianki, często z dodatkami typu pietruszka.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 października 2023 10:51
U mnie większość wypięła się na makuch z czarnuszki, a spora część również na rzepakowy. Lniany i z wiesiołka wchodzi bez problemu.
siwaaa,
Miarkę, pewnie taka "standardową" plastikową z jakiegoś popularnego producenta pasz? 🙂
I pytanie: dziennie czy na karmienie ?

Espana to się ciesz, bo nawet te makuchy nie są takie tanie w necie. Lubię lniany, ale najtaniej na allegro 20 kg, kosztuje obecnie 90 zł.
Co ciekawe, w podobnej cenie można znaleźć całe siemię w takiej ilości...
Alaska, ogarnę konie i dom to zważę i zrobię fotki. Miarkę mam no mame 🙂. Kiedyś ważyłam ale już nie pamiętam ile wchodzi na nią. Nie jest to dziennie jakaś duża ilość. Bo do maluchów daje ćwierć tej miarki wyslodek plus siemię lniane. Wychodzi fajny posiłek, zglucony. Makuchy oprócz lnianego fajnie się rozpadają, nie pecznieja.
Alaska, bardzo się cieszę, bo to mała manufaktura, tłoczą tylko na zimno, produkt najwyższej jakości. Konie się zajadają i super na tym wyglądają.
Alaska, tak to u nas wygląda. Miarka waży ok 500g,w zależności jak nabiorę. Z górka czy bez 🙂
IMG_20231009_172127.jpg IMG_20231009_172127.jpg
IMG_20231009_172107.jpg IMG_20231009_172107.jpg
Ja już nie wiem co dawać mojej kobyle. Zaczęłam karmić pełnoporcjowo Spillersem i pierwszy miesiąc super a teraz giry jej zaczęły puchnąć od nadmiaru białka pewnie... Zmniejszyłam dawkę i trochę lepiej jest. Wraca do treningów więc będzie pracować coraz więcej. Chciałam jej zapewnić lepsze białko i aminokwasy bo z mięśni spadła. Wygląda wagowo ok zaokrągliła się i nie wiem co teraz robić.
siwaaa,
Miarkę, pewnie taka "standardową" plastikową z jakiegoś popularnego producenta pasz? 🙂
I pytanie: dziennie czy na karmienie ?

Espana to się ciesz, bo nawet te makuchy nie są takie tanie w necie. Lubię lniany, ale najtaniej na allegro 20 kg, kosztuje obecnie 90 zł.
Co ciekawe, w podobnej cenie można znaleźć całe siemię w takiej ilości...

Alaska, makuch lniany 20kg u producnetów olejów kosztuje około 40pln.
Musisz poszukac olejarni niedaleko siebie.
kotbury, U mnie u producenta kosztuje 140 zł. Jak zaczynali to tyle kosztował.
BUCK   buttermilk buckskin
10 października 2023 11:55
ewelin_n CALVET ma wszystkie aminokwasy
dzikadermi, u mnie na wsi u producenta nadal taka cena.
Ja brałam z tej olejarni makuch lniany i słonecznikowy:
https://www.olvita.pl/kontakt
Odbierałam sama, ale wiem, że też wysyłają. Nie maja oferty na stronie, trzeba dzwonić i się umawiać. Na plus jest to, że pakują w worki taką ilość, jaką sobie klient życzy.
kotbury, to zazdroszczę. U mnie mocno poszli z cenami jak popyt się zwiększył. Na początku to było max 1 zł za kilogram za każdy makuch (lniany, z czarnuszki, wiesiołka czy ostropestu) i zawsze był świeży.

Poszukam może kogoś innego.
Patrząc, że u Ciebie tanio to może jest szansa kogoś zlokalizować
BUCK,
Dzięki zaraz zerknę 🙂

Ja makuch zamówiłam też tanio z tej strony
https://oleovital.pl/makuch
jak przyjdzie dam znać jaka jakość

Biorę mniejsze ilości bo 20 kg tak szybko nie skarmię i wole świeży, brałam lniany i z czarnuszki
dzikadermi, u mnie na wsi u producenta nadal taka cena.
kotbury,
A możesz zdradzić na jakiej wsi? 🌻
Amelia, Amelia, podpoznańskiej
U nas powyżej 100kg, makuch jaki chcesz 1 zł. Do 100kg 2 zł 1 kg. Makuch świeży.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się