popręg

adriena, A nie utył? Mój ma swój popręg od lat, a szlufki od niego co jakiś czas obcierają. Ten "jakiś czas" następuje kiedy koń jest mocno tłuściutki 😉
Zerknij sobie na popręgi Pro Lite, one są bardzo mocno profilowane.
edit. linka dorzucam i znalazłam jeszcze przypadkiem taki mocno wycięty Horki
https://proliteperformance.com/products/prolite-girths
https://healthyhorse.pl/popregi-do-siodel/625-38311-horka-popreg-skorzany-anatomiczny.html

zembria, czy ktoś widział gdzieś takie mocno wycięte popręgi w rozmiarze Pony czyli 90cm-105cm w kolorze brązowym? Prolite nigdzie nie mogę znaleźć rozmiaru, a Horka jest tylko czarny... W ostateczności kupię ten czarny, ale będzie to mnie mocno gryzło 🙈
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 października 2023 17:46
19tedei, No nie rozglądałam się nigdy za brązem, to nie podpowiem niestety.
Fokusowa, Kurcze to "ask about product" mnie zbiło z tropu, że nie ma już tego na stanie, ale widzę że inne też działają na tej zasadzie. Ok dzięki 🙂
19tedei, najlepiej poprosić o ściągnięcie. Roksana z Get the Balance je ściąga na przykład.
Cześć, polecacie jakiś popręg dla konia, który się obciera? Mamy skórzany zwykły prosty popręg i od niego się obciera. Nigdy nie miała rany, ale jak zauważyłam tylko, że futro się wyciera to zmieniłam na sznurkowy. Niby ten sznurkowy daje radę i nie obciera konia, ale ja osobiście nie jestem fanem tego popręgu. Szukam czegoś innego. Co polecacie?
Cierpikowska_p, Noo to jest temat rzeka.
Często jest efekt obcierania jak;
1. siodło nie jest do końca dopasowane dobrze (nie leży w dobrym miejscu) i popręg tzw. skosuje (czyli nie biegnie na koniu idealnie pionowo w dół.)
2. koń ma za duży brzuch, który spycha popręg nie na swoje idealne miejsce
3. poręg ma złą długość (dla popręgów anatomicznych)- zły rozstaw do szerokości mostka.

Zarówno 1 i 2 rozwiązuje się poprawą dopasowania siodła albo zmiana kształtu popręgu. anatomiczne, księżycowe itd.

Musisz spojrzeć na calość - koń, siodło, popręg. wstaw fotkę tu najlepiej.

Bez względu na to, co ci wyjdzie, konia, który się obcierał/obciera/ strzyże futro od popręgu warto psikać w tym obszarze Coat Shine z CDM - bo da poślizg po futrze.
Można próbować smarować żelami silikonowymi (do sexu), ale imho coat shine lepiej działa, bo się nie lepi.
Post został usunięty przez autora
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 listopada 2023 21:55
Poszukuję popręgu z fartuchem anatomicznego ktoś, coś ? Musi być w brązie , z gumami. Fajnie jakby była wersja z futrem i bez. Skórzany.
Zgodnie z podpowiedzią Focusowej przychodzę tutaj spytać o popręg dla mojej panienki- siodło leci nam do przodu, same siodło będę ruszać dopiero po nowym roku ale chcę jej coś ułatwić na szybko. Popręg półksiężyc bez gum ? Jakaś polecajka na ziemniaczka ? Najlepiej nie za miliony. W ogóle bardzo chętnie NIE skórzany, ale nie wiem jak to wygląda..
Wstawiam zdjęcia jeśli budowa konia ma tu znaczenie.
395094997_6898533220205671_5338319187191757185_n.jpg 395094997_6898533220205671_5338319187191757185_n.jpg
387414035_854052052700522_4598532975354982332_n.jpg 387414035_854052052700522_4598532975354982332_n.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
16 listopada 2023 09:37
podepnę się pod pytanie PannaDziewanna czyli półksiężyc, bez gum, do siodła ujeżdżeniowego. obecnie mam z gumami 75 cm i saddlefiterka poleciła zmienić na bez gum i jakoś mam załamkę w szukaniu.... może ktoś, cos, gdzieś widział ? 🙏
elita17, tylko PannaDziewanna szuka nie skórzanego.

BUCK, Waldhausen Contour jest też w wersji ujeżdżeniowej.

PannaDziewanna, będzie ciężko. Ja mam półksiężyc Showmastera neoprenowo-piankowy, ale ma gumy po obu stronach i zmieniam go właśnie na podlinkowanego wyżej Waldhausena Contour.

patkahm to nie jest półksiężyc tylko zwykły anatomiczny.
Fokusowa, Znaczy ostatecznie skórzany przeżyję, ale ogólnie nie mam sprzęt nie skórzany, nie ogarniam pielęgnacji skóry, w sumie nie specjalnie mam ochotę ogarnąć 😅 Ale to jest trochę kwestia mojego lenistwa, a dobro konia jest ważniejsze.
Aha, od razu spytam- jak to wygląda z rozmiarem, kiedy rezygnuję z gum ? Aktualny mam 140 z gumami po obu stronach, coś kojarzę, że ktoś mi mówił, że jak jest bez gum, to.. no właśnie, rozmiar większy albo rozmiar mniejszy ?
Pielęgnacja skórzanego jest bardzo prosta, ja się nie cackam, od czasu do czasu przemywam i smaruję smarem do skóry i wygląda jak nowy. Niektórzy dorabiają do tego dużo większą filozofię.
Jak bez gum, to trzeba kupować rozmiar większy, bo się nie rozciągnie tak jak ten z gumami. No i najlepiej z takiego źródła, żeby była opcja zwrotu lub wymiany jak się nie trafi z rozmiarem. Wbrew pozorom z tymi wymiarami to jednak różnie bywa.
To trochę zależy - jeśli popręg musisz naciągnąć, żeby zapiąć na pierwszą dziurkę to tak - bez gum potrzebujesz większy. Ale jeśli nie - to nie widzę sensu takiego rozwiązania. Wszystkie popręgi mam tej samej długości - i te z gumami i te bez.
BUCK   buttermilk buckskin
16 listopada 2023 12:30
jeśli się ma smar do skór 😉 jak naście lat temu cały Stubben, po jakimś preparacie w okresie zimowym porósł mi cały pleśnią ok 0,5 cm wysokości 😱 to w ogóle nie używam żadnego gotowego smarowidła. Rymarz nawet nie chciał dotknąć tego zjawiska, ale poradził gruntowne umycie i napojenie siodła olejem silnikowym, po której to operacji siodło przez ponad 10 lat nie wymagało żadnej pielęgnacji 😁
PannaDziewanna, ja tego Showmastera mam 120 cm i muszę srogo naciągnąć 😂 więc wzięłam Contour 140, ale jest jednak za długi i zwróciłam. Poluje na 130 albo 135. Najlepiej osiodłać konia i centymetrem krawieckim sobie zmierzyć długość od połowy przystuł po jednej stronie do połowy po drugiej. Mi tym sposobem wyszło 138 cm, więc powinnam od razu wziąć 135 maks.
epk, jest sens, bo na pewno te z gumą bardziej się rozciągną - no i koniowi może to nie robi różnicy, ale dla mnie 5 cm w jedna lub drugą stronę ma znaczenie - nie lubię jak sprzączki popręgu uwierają mnie w nogę, a wystarczy popręg o rozmiar większy i problem nie istnieje.
Dlatego kupując warto mieć alternatywę wymiany.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 listopada 2023 21:56
A anatomicznego z fartuchem nikt nie widział ?
elita17, wiesz co właśnie od dwóch dni testuję popręg prolite bez gum. Wcześniej używałam popręg z gumami. Zapinam na dokładnie te same dziurki. Tylko ja mam hopla na punkcie nie dociągania popręgów z gumami na maksa - to wcale nie jest dobre dla koni i dużo fizjo i saddlefitterów mówi o tym, że za mocno dociągamy popręgi z gumami.
A kojarzy ktoś ujeżdżeniowy popręg asymetryczny bez gum w ogóle? Tak sobie przeglądam internety od pół godziny i chyba coś takiego nie istnieje w ogóle... Potrzebuję 50 cm. <facepalm>
I z kółkiem do napierśnika potrzebuję.
Sivrite, prolite, passier (te dwa mam i chwalę). Prolite ma kółko, passier nie pamietam
Epk, prolite z Deca?
Sivrite, https://getthebalance.pl/pl/p/PROLITE-Popreg-ujezdzeniowy/101

Wydaje mi się, że horka też wypuściła coś podobnego.

W ogóle mam ten prolite dla wąskich koni i muszę przyznać, że bardzo fajnie się układa.
O kurde. Ten Deca nawet się tak nie nazywa, a wyskakuje pod tym tagiem. Oo
Czyli sobie popręg stylizowany na ten Twój specjalnie otagowali i wyskoczył mi pierwszy w Google. xD Fajny ten marketing.

Dzięki wielkie.
Screenshot_2023-11-18-13-01-42-544_com.android.chrome.jpg Screenshot_2023-11-18-13-01-42-544_com.android.chrome.jpg
Sivrite,
Kentaur Imperia jest asymetryczny bez gum
Madeliefje, o, i ten by mi nawet pasował do siodła. 😆 Dziękować. Ten albo Prolite, jak Epk mówi, że pasuje na wąskie konie.
Tylko uwaga, Prolite nie jest skórzany - to jest tworzywo. Wygląda fajnie ale no jak się będzie zachowywać to zobaczymy. Na pewno ta wersja dla wąskich koni układa się dużo lepiej na moim niż inne - właśnie ze względu na to, że on nie ma zbyt wielkiej przestrzeni między przednimi nogami. Na razie wygląda, że to najlepiej pasujący popręg ze wszystkich jakie miałam - włącznie z mattesem crescent.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się