Kącik Ujeżdżenia

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
02 listopada 2023 19:17
Artykuł dotyczący "afery" Helgstrand vs. TV2. Duński związek jeździecki miał wgląd do wideo i się na jego temat wypowiedział.

Niestety nie ma po angielsku więc trzeba odpalić tłumacza
https://rideforbund.dk/nyheder-2023/november/drf-uddyber-svar-til-tv-2-i-forbindelse-med-skjulte-optagelser?fbclid=IwAR13viNADmR_B0Z6_Un7YSq72_tzQ2EkwW17kfCkVayiW4BaLzvGCfustyw

Czyli wg. konsultanta/weta rollkuru na 30 min. (z 200h filmu) nie ma, ale "są oznaki jego użycia". Według DRF są używane metody treningowe w sposób niezgodny z przepisami i etyką zwiazku. Ciekawe.
donkeyboy, przetłumaczyłam sobie ten artykuł Googlem i wyszło mi mniej wiecej: pierdu pierdu 😂
Bylo trochę nieładnie więc wzięli AH na dywanik i nakazali wprowadzić zmiany bo jest dyrektorem, chociaż nie jest winien, nie było go na filmach.
Piękne 😎
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
02 listopada 2023 21:34
Iskra de Baleron, ach no nie ma co się dziwić. Ojciec Helgstranda do końca września siedział w zarządzie DRF. Sam złożył wniosek o rezygnację ale przekonali go (pan Ravnsbo zapewnie również) żeby tylko wziął "urlop" 😉

Tam zresztą więcej jest powiązań, na eurodressage jest opublikowany list Kimi Nielsen który też daje ciekawy kontekst całej sytuacji.
donkeyboy, widziałam to o ustąpieniu Seniora.

Oczywiście nie jestem naiwna i nie spodziewałam się niczego innego. Śmieszą mnie takie puste frazesy.

Tam zresztą więcej jest powiązań, na eurodressage jest opublikowany list Kimi Nielsen który też daje ciekawy kontekst całej sytuacji.


donkeyboy, żeby znając te wszystkie powiązania wystąpić tak publicznie na eurodressage z nazwiskami itd to trzeba albo mieć duże problemy zdrowotne żeby nie dożyć konsekwencji albo mega fuchę gdzieś wyżej (FEI?) albo dobrze płatną w kraju gdzie tego typu rzeczy się nie ciągną (Brunei, Qatar, tego typu). Babka ma dużo jaj, nie wiem czy coś tym zyska.

Co do HD, to moje prywatne podejście jest od lat niezmienne jako hodowcy - polega na trzymaniu się z daleka. Z PS nie mam problemu, ma stacje, trochę (bardzo) fabrykę, ale to jest stacja, gdzie są ogiery dostępne od x lat i kilka pokoleń potomstwa do wglądu w tym hodowli i promowanych przez samego PS. HD to nie jest stacja, oni są stajnia handlowa, przy czym część koni ma akurat jaja na miejscu i licencje, więc są oferowane jak ogiery. Oni nie myślą w kontekście hodowli pokoleniami, nie ma co liczyć na to, że będą promować samego ogiera albo jego potomstwo, pomagając tym hodowcom. Ciekawe jak się mają źrebaki np po bardzo fajnym Rockabye S, który sam miał duże sukcesy. I kto dziś pamięta o ojcu
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
03 listopada 2023 08:14
karolina_, Kimi też byle kim nie jest, może też zresztą jej nie zależeć bo jest na emeryturze 😅
Zresztą, przepracowała też sporo lat w DRF na dobrych stanowiskach. Może nie tylko ona jedna jest "przeciw". No ale to takie gdybanie. Patrząc jednak na ilość przekrętów i afer oraz spraw sądowych nie wierzę po prostu że cała Dania mu kibicuje.

No ja już o Rockabye zapomniałam ho ho ho, teraz mi przypomniałaś o jego istnieniu 🤣
Nevermind   Tertium non datur
03 listopada 2023 10:01
donkeyboy, Czyli wg. konsultanta/weta rollkuru na 30 min. (z 200h filmu) nie ma, ale "są oznaki jego użycia". Warto pamiętać, że efekty rollkuru mogą wystąpić przy innych metodach treningowych, między innymi u koni jeżdżonych ciasno za pionem.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 listopada 2023 18:13
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to jest z frakami typu jaskółka? Czytam przepisy i nie jestem pewna, czy konkurs C w randze mistrzostw regionu można jechać w krótkiej jaskółce (jak na zdjęciu) lub zwykłym fraku? Czy w takiej jaskółce można jechać równie dobrze regionalne L? Czy w CC ogólnopolskim długa jaskółka jest konieczna, jeśli nie jest to konkurs o randze mistrzostw? Pogubiłam się.
26200287_groen.jpg 26200287_groen.jpg
Facella, krótka jaskółka to jest jak każdy inny zwykły krótki frak.
Facella, - w takiej możesz jechać L 😉 To nie jest jaskółka.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 listopada 2023 21:25
Helgstrand przegrał apelację. Kontrowersyjny materiał TV2 będzie puszczony w dwóch odcinkach 22 listopada o 20.00. No to ciekawe co tam będzie...
donkeyboy, a będzie można to gdzieś obejrzeć online?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 listopada 2023 21:33
Fokusowa, zapewne na playerze TV2 tylko pewnie trzeba będzie z jakimś VPNem kombinować jeśli nie jest dostępne poza granicami Danii.

Widzę też na stronie playera że mają jakiś abonament 7 dni za darmo może można byłoby wejść obejrzeć i potem anulować po obejrzeniu

Po cichu liczę jednak że wycieknie gdzieś na fejsie 😅
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
22 listopada 2023 21:32
Jak ktoś ogarnie linka do w/w to będę wdzięczna za podzielenie się. TV2 wymaga duńskiej karty żeby wejść na tego 7 dniowego triala, a chciałabym zobaczyć kontekst do tego co już widziałam. Może coś się na FB pojawi, tak idealnie nie po duńsku 😅 aczkolwiek niektóre obrazki tłumaczenia nie potrzebują...
donkeyboy, na stronie TV2 są urywki z ukrytej kamery: https://nyheder.tv2.dk/samfund/2023-11-20-operation-x-afsloerer-voldsom-behandling-af-heste-hos-milliardaer

Niektore z tych filmów można wytlumaczyc: ten, gdzie koń zaczyna prytac i szykować do rodeo, więc zostaje "kulturalnie poproszony" o ruch do przodu, czy to, że się przy klientach nie wyciąga czarnej wodzy (bo czas kiedy są klienci to nie jest czas na rozwiązywanie problemów treningowych w ogóle, mimo, że to że się zakłada czarna nie znaczy z automatu że się jej po chamsku używa). Natomiast reszta tych filmików jest nie do wytlumaczenia w żaden sposób poza taśmowym podejściem jak w fabryce. Też czekam na całość po angielsku, social media tak huczą, że będą to musieli puścić na jakąś anglojezyczna platformę.
Ja nie widziałam tego dokumentu jeszcze, tylko urywki. Ale cieszę się że taki film wyszedł, bo może coś się zmieni w tym środowisku.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 listopada 2023 08:25
karolina_, to to widziałam, zarówno też urywki wrzucone przez jakąś dziewczynę na FB dosłownie video z telewizora. Też chce zobaczyć kontekst, chociaż może być też tak że edycja filmu tego nie pokaże i wiele to nie da (tak jak w trailerze).

KaNie, no właśnie to jest ciekawe jaka będzie reakcja środowiska, organizacja obrony zwierząt już wczoraj nasłała policję. Związek jeździecki milczy, są głosy że powinni go wywalić z kadry. Kittel (zresztą też podlegający pod Global Equestrian Group) wczoraj wrzucił oświadczenie na Instagrama że sceny na filmie to paskudztwo i żaden koń nie powinien być tak traktowany.

Jakby nie było, sam AH na wideo przyznał że to jest złe i tego nie akceptuje, kiedy ta dziewczyna pokazuje mu zdjęcia konia z nosem przy klacie na telefonie. Ale "tak trzeba".
Już wczoraj HD wrzuciło posta o tym jak bardzo brzydko postąpili ich pracownicy i jakie to niedopuszczalne, nie mieli o tym pojęcia i wprowadzili środki zaradcze...
Taka będzie "linia obrony" - to nie my tylko pojedynczy pracownicy działający niezgodnie z naszą filozofią 😉

https://www.facebook.com/helgstranddressage/posts/pfbid02pGKgmtZUuVfs1n1Jn1aMy92sZhWYi1NmwdnVduMM9FTMPFddwRDBdkETXtTKUZb3l

Musiał się spotkać z ciepłym przyjęciem że zablokowali możliwość komentowania 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 listopada 2023 09:35
Iskra de Baleron, taaaa tak samo Piotruś Pan "nie wiedział" że Jovian miał niby kolkę i był u niego weterynarz podać leki podczas mistrzostw kraju w jego własnym ośrodku. Nie wiem czy ktokolwiek już wierzy w takie pierdoły. Z mojej obserwacji środowiska i establishmentów jeździeckich (w sumie nie tylko) zachowanie pracowników jest często mniej lub bardziej barwną refleksją zachowania tych na górze. Ludzie którym a, b czy c nie pasuje po prostu odchodzą, prędzej czy później.

PS. Dobre są też reakcje pod oświadczeniem - mało która jest neutralnym kciukiem w górę.

A tymczasem DRF właśnie ogłosił że jest wywalony z kadry i wszelkie współprace z Helgstrand Events zerwane.
Ciekawe jak to wpłynie na polskie współprace z nimi...

Ja na tych fragmentach pokazanych nie widzę dramy. Owszem, widzę obrazki brzydkie, które niestety mogą się zdarzyć każdemu kto żyje z koni. Nie są niczym co chce się oglądać ale w pracy się zdarzają, bo co masz zrobić jak ci prawie 700kg ogłuchnie na łydkę.
O czym rozmawiaja nie rozumiem.Za to wiele razy ze strzępek rozmowy słyszę, że pytany pracownik - "nie wie, ale mu się wydaje".
Wiadomo że Piotruś Pan o niczym nie wiedział, a zdjęcia w tym artykule na bank zrobiło AI 😜
https://www.epona.tv/post/updated-falsterbo-moments?fbclid=IwAR1-szWLfIa060Dq2k8wA09GanNi8lnwBPva8IbpN9bPwGUohd3bipMURKE

kotbury, wysil się i poszukaj więcej treści, jest sporo zdjęć, fragmentów nagrań i dialogów, zanimzajmiesz stanowisko...
Iskra de Baleron, yyy wysil sie? kotbury oceniła te fragmenty które są dostępne, i oceniając TE fragmenty też nie mogę wyciągnać innych wnioskó niż kotbury. Również czekam czy pojawi się więcej informacji w języku angielskim, to może będzie łatwiej "zająć" stanowisko...

https://www.epona.tv/post/updated-falsterbo-moments?fbclid=IwAR1-szWLfIa060Dq2k8wA09GanNi8lnwBPva8IbpN9bPwGUohd3bipMURKE

kotbury, wysil się i poszukaj więcej treści, jest sporo zdjęć, fragmentów nagrań i dialogów, zanimzajmiesz stanowisko...

Iskra de Baleron, ja się nie muszę wysilać bo mi koło tyłka lata kto jak jeździ.
Nie zajmuję stanowiska, bo moje stanowiska nie ma żadnej mocy sprawczej.Ja wyrażam swoja opinię.To zasadnicza różnica.
Odniosłam się do materiału z fragmentami filmu. Nie mam wewnętrznej potrzeby więcej szukać.
A zdjęcia, do których ty link wstawiłaś. Są brzydkie. Ale w tamtym kraju często pracuje się w rolkurze. I ja osobiście do rollkuru mam stosunek ambiwalentny. Bo porzucając ekstatyczne pierdololo o kompresji szyi i dominacji to treningowo - jako technika treningowa - stosowana dobrze- kontrakcja niestety się sprawdza. Co widać po medalach olimpijskich osób ją stosujących.

Na eurodresage pojawil się artykuł po angielsku. Pisza tam co mowią luzacy etc. I jest tam też tlumaczemie AH czemu konie krwawia z pyskow.
xxagaxx, kotbury, myślę że prędzej czy później ten "dokument" będzie powszechnie dostępny.
Nie wiem które fragmenty widziałyście, jednak pisanie że jest ok, podczas gdy federacja zawiesza człowieka i gdy różni specjaliści stwierdzają że dochodzi do przemocy, jest trochę jak mówienie że deszcz pada gdy ktoś pluje.
Iskra de Baleron, nie piszę, że jest ok. Napisałam, że nie widzę aż takiej dramy - materiały na temtej jednej stronie.
Iskra de Baleron, obie oceniłyśmy to co widziałyśmy na stronie. A na stronie widać że pada deszcz a nie że ktos pluje 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 listopada 2023 12:07
Mnie całe życie uczono, że ostrogami się nie kopie, w ogóle się koni nie kopie. Z resztą nie wiem co to za kanon jeździectwa i jaki cel treningowy, sam w sobie, ma skręcenie koniowi szyi tak, że wącha lewego buta, przy jednoczesnym kopaniu z prawej strony. Jak dla kogoś to są dopuszczalne obrazki i tłumaczy się to "no tak się w stajniach handlowych dzieje, nic się nie poradzi" i przechodzi się nad tym do porządku dziennego, to mnie na prawdę przeraża stan jeździectwa w dzisiejszych czasach...
Nevermind   Tertium non datur
23 listopada 2023 12:17
No nie wiem, dla mnie trzymanie konia za ryj, tak że przestaje odpowiadać lub zaczyna się buntować, a następnie kopanie z całej siły, żeby szedł, to jedynie ogłupianie konia. Po co były te kopy na filmiku, gdzie koń idzie przodem do nas? Topowy jeździec nie zauważył dotąd, że koń złapany za ryj się odczula na łydkę? To mi wygląda na tą słynną siłową jazdę.

W ogóle tak mocne kopy mogłabym zrozumieć raz na x czasu, w specyficznej sytuacji - a nie stosunkowo niedaleko od siebie na jednym treningu.

I o ile fakt, takie dwa fragmenciki da się jeszcze wybronić, to jeśli są dowody, że zdarza się to notorycznie, już tak łatwo się tego nie obroni.

Jak dla mnie to wygląda bardzo słabo, sportowe fury w treningu u top jeźdźca, które reagują na najmniejsze sygnały, nagle trzeba nawalać ostrogami, żeby w ogóle szły. Hmm... no coś tutaj nie gra
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 listopada 2023 13:59
Jak się wam nie chce szukać ale chce wypowiadać to daleko to nie leży od wypowiedzi o polityce obejrzawszy jeden news na wybranej stacji telewizyjnej. To tak na wstępie. Chociaż nikt z nas tak naprawdę nie ma całego dokumentu i nie będzie miał dostępu do pełnego materiału (kontekstu) tak naprawdę. Tylko że z niektórymi obrazkami kontekst nie jest potrzebny. Tam w tym linku nie jest wiele, więcej gadania niż samych obrazków. Za to jak się poszuka na St Georg czy Eurodressage albo FB bo już ludzie udostępniają filmiki, to są ekhem "ciekawsze obrazki". Typu koń lonzowany na mini kole, łeb przypiety pomocą tak że nosem wącha klatę i lata po tym kółku sztywny, wpadając do środka. Nie wiem co ma na celu taki trening. Inne obrazki to ślady po bacie na dupie, i to nie jeden tylko widać że dostał baciorem parę razy srogo. No a potem dereczka na tyłek żeby klient/właściciel nie widzial. Ja do tego kontekstu nie potrzebuje. Tak samo do opisanego wyżej skręcania głowy do wąchania buta. Chętnie też się dowiem w czym mam to pomóc.

Mozi no właśnie. Scena jak ze szkółki kiedy Baśka nie chce iść do przodu. Ja rozumiem że konie to żywe zwierzęta i mają głowę i bunty ale żeby z zamachu dawać kopa w ostrogach jednocześnie zaciągając ręczny... znam stajnie, i to nie takiego byle zawodnika, gdzie za takie zachowanie się wylatuje z biletem na do(nie)widzenia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się