popręg

Epk, a ile go już masz? To jest coś a la skóra syntetyczna, wyglądające jak skóra (śliskie, twarde, gładkie) czy "materiał"?
Sivrite, nie no dopiero co kupiłam - także za jakiś czas dam znać. Generalnie kupiłam używany (ponoć kilkanaście razy) i nie bardzo widać na nim cokolwiek. Tak to jest coś ala skóra syntetyczna, dość przyjemna ale np skóra w passierze robi na mnie lepsze wrażenie. Ale widziałam też gorsze skóry niż to tworzywo. Na angielskich forach znalazłam trochę opinii i są dość dobre. U nich ten popręg uważany jest za tańszą wersja skórzanego Firefaxa.
Sivrite, moim zdaniem Prolite jest twardszy niż skóra. No i nie wiem jak obecnie, bo ten, którego macałam to ma już pare lat, ale był turbo ostry na krawędziach, pociął łokcie jednemu z koni. Zaznaczyłam na zdjęciu, który element był ostry (ta końcówka „nakładki”):
IMG_9632.jpeg IMG_9632.jpeg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 listopada 2023 16:01
Sivrite, Ja mam bardzo dobre odczucia co do tego popręgu. Wykonanie bardzo fajne, materiał też ok. Jest miększy od popręgów Daw Mag które miałam, czy Start, ale sztywniejszy niż Kieffer ultrasoft i Schockemohle ontario. Generalnie fajny i przyjemny i myślę, że dla konia który nie ma jakiś mega wymagań, co do ogólnej miękkości popręgu będzie bardzo ok. Łaciaty niestety nie zaakceptował go. Tylko, że on jest popręgowo bardzo wymagający, tak bardzo-bardzo i niewiele w tej kwestii jest modeli, które on akceptuje. Gdybym taki dała Blondasowi to jak najbardziej by mu pasował.
Zembria, tego, którego? 😀 Bo padł tu ProLite, Passier, Kentaur i z mojej strony Deca.

Fokusowa, ok, jeśli się na niego zdecyduję, to sprawdzę te miejsca od razu po odebraniu, czy mam go odsyłać.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 listopada 2023 19:13
Sivrite, ProLite. Mam wszechstronny.
Sivrite, Ty masz araba dobrze pamietam? Zrób sobie ten test ściągaczki ze strony Prolita. Ja mojemu kupiłam wąski popręg a i tak był za szeroki i obtarł mi go pod pachami fest...
Miał jeden ostry fragment tam gdzie zaznaczyła Fokusowa ale nie to było powodem (raczej).
Epikea, dobrze pamiętasz. Jak na araba jest dość szeroko rozstawiony, nie jest suchoklatesem, ale to będzie jego pierwszy tak profilowany popręg, więc rzeczywiście może to powodować jakieś problemy.
Widzę ten test ze ściągaczką. Mam tego konia 9 lat, ściągaczka mieści mu się między nogami, naciskając trochę na skórę, więc rozumiem, że powinno być grejt. Bo niby jakby przechodziła luźno, to już normalny rozmiar. Dłonią to nawet nie mam co mierzyć, bo ja mam dłonie dziecka. 😆 Chyba go spróbuję. Ale dzięki za info, przymierzę, jak przyjdzie i zobaczę, czy ładnie pasuje do obrysu arabskich szkit.
Ja polecam syntetyczny popreg Horsenjoy EQUI-MEMO, mam go wiele lat, próbowałam przejść na skorzany profilowany i od razu koń poobcierany. Poza tym widać było że koniowi nie pasuje. A przy tym miękkim Horsenjoy jest wszystko gites. On jest wypełniony jakimś żelem/pianką i układa się fajnie pod wpływem ciepła. Teraz kupiłam nowy, o 5 cm dłuzszy bo mi się koń rozbudował i cm brakowało do komfortowego zapinania. Muszę przyznać że to naprawdę świetny popręg. Muszę pooglądać też wersję dłuższą i chyba też go kupię, po moich ostatnich perypetiach z obcieraniem się.
Jaki popręg ujezdzeniowy będzie w stylu Mattes Athletico? Przeszukałam wątek i nic nie wypluło🙁
PannaDziewanna, osiodłaj bardzie z tyłu, znacznie bardziej. I chyba żeby się nie przesunęło, trzeba będzie z podkładką pod sam przód.
Na tych fotach nie dość, że brzuszek utrudnia to ty siedzisz tak, że twoja "łydka na popręgu" wypada butem u konia w łokciu.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 listopada 2023 16:16
Mam popręg 125 trochę rozciągnięty. Zapinam go na 4 i 5 dziurkę docelowo. Nowy skórzany brać 120 czy 130 ? Pomiędzy nie ma. Boje się,że 130 będzie za długi jednak albo strasznie wysoko będę miała sprzączki zapięte.
domiwa, zmierz aktualny popręg.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 listopada 2023 20:50
Aktualny ma 125 cm
domiwa, wzięłabym metr krawiecki i zobaczyła odkąd dokąd sięga 120 cm i 130 cm - na tej podstawie zdecydowałabym który wybrać. Jeśli jest bez gum to jednak nie będzie rozciągliwy, jeśli ma gumy to wiadomo że trzeba to uwzględnić.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 listopada 2023 22:05
Chyba faktycznie tak zrobię. Gumy ma z jednej strony. Drugi ma z dwóch .
domiwa, xxagaxx chyba miała na myśli zmierzenie faktycznego rozmiaru obecnego popręgu (skoro się rozciągnął). Najlepiej jest założyć siodło i centymetrem zmierzyć pod brzuchem (jak popręg) wymiar od środkowej dziurki do środkowej dziurki.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 listopada 2023 22:31
Rozciągnął się jakieś 4 cm . Jutro będę działać. Mam nadzieję, że nie wyjdzie mi pomiędzy 😅 a nie chce mieć sprzączek na ostatnich dziurkach jednak.
domiwa, to aktualny ma 125 cm, czy miał tyle i się rozciągnął? Bo się zgubiłam...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
26 listopada 2023 17:44
125 od nowości teraz ma jakieś 4 cm więcej. Tak to jest jak się człowiek spieszy i pisze na skróty 😅
domiwa, to warto zmierzyć ile ma teraz...
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 listopada 2023 23:30
Szukam długiego popręgu , póki co bez fartucha , brązowy i anatomiczny , skórzany i dostępny najlepiej od ręki. 125-130 cm . Ktoś cos ?
domiwa, ja mam dwa anatomiki brązowe w ogłoszeniach... Equipe 125 i Kavalkade Soft 130. Tylko o co pytasz w sumie..?
Ja polecam syntetyczny popreg Horsenjoy EQUI-MEMO, mam go wiele lat, próbowałam przejść na skorzany profilowany i od razu koń poobcierany. Poza tym widać było że koniowi nie pasuje. A przy tym miękkim Horsenjoy jest wszystko gites. On jest wypełniony jakimś żelem/pianką i układa się fajnie pod wpływem ciepła. Teraz kupiłam nowy, o 5 cm dłuzszy bo mi się koń rozbudował i cm brakowało do komfortowego zapinania. Muszę przyznać że to naprawdę świetny popręg. Muszę pooglądać też wersję dłuższą i chyba też go kupię, po moich ostatnich perypetiach z obcieraniem się.
adriena,

ten:
https://jezdziectwo.york.info.pl/product-pol-227-Popreg-Horsenjoy-Equi-Memo-ujezdzeniowy.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiA67CrBhC1ARIsACKAa8Qa8ARUFaD7KQ7ghDGc8eLQ4QoTV54HdPG4D0lQhYcknUp9-rO3OQgaAg9UEALw_wcB

czy ten:
https://jezdziectwo.york.info.pl/product-pol-14065-Popreg-Horsenjoy-Equi-Comfort-ujezdzeniowy.html?curr=PLN&country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiA67CrBhC1ARIsACKAa8TcK7LfN3s_RXrTl0tjSASuxVPxpmwPhCOf0ybHsbKSVD6RuvqruKgaAh_kEALw_wcB

Obecnie jestem na etapie poddania się od czego obciera się mó koń, czym bardziej anatomiczne i z kosmicznych stopów tym bardziej obtarty. Siodło pod opieką saddlefittera... 😑 Jeszcze chwilę i kupię sznurkowy jak 30 lat temu w szkółkach, tylko muszę znaleźć naturalny sznurek a nie poliester
Epikea ja mam ten z pierwszego linku Equi- Memo.
Epikea, ja miałam dwa te z pierwszego, ideolo są. Moje ulubione popręgi. Teraz kupiłam inny i żałuję. 😆
Jak dobrać rozmiar popręgu ? W sensie, mamy teraz zwykły zwyczajny 140cm z gumami z dwóch stron, przymierzam się do kupienia popręgu półksiężycowatego z Mattensa i boję się, że rozmiar będzie zły.. da się to jakoś zmierzyć, sprawdzić ? 🙈 Czy mimo wszystko taki sam rozmiar jak mamy powinien być ok ? Przy zapinaniu na świeżo idą tylko pierwsze dziurki (w sensie nie dałabym rady od razu zapiąć dalej nawet gdybym chciała), potem już dopinamy normalnie dalej, jeśli ma to znaczenie.
https://sklep.bergo.pl/-mattes-slime-line-crescent-popreg-polksiezycowy-z-naturalnym-futrem-48889
PannaDziewanna, bierzesz centymetr krawiecki, zakładasz siodło z czaprakiem itp, jak normalnie. Prosisz kogoś, żeby przytrzymał centymetr na środku przystuł po jednej stronie i pod brzuchem lecisz do środka przystuł po drugiej stronie (tak jak popręg idzie). Wyjdzie Ci ileś tam cm i musisz sobie pod to dobrać najbliższy rozmiar.
Stoję nad wyborem popręgu, mam dwa typy:
- https://sklep.bergo.pl/waldhausen-comfort-popreg-skorzany-anatomiczny-50079
- https://sklep.bergo.pl/kavalkade-comfort-ekstra-miekki-skorzany-popreg-anatomiczny-z-gumami
Ktoś ma, który lepszy (i miększy) jakościowo, Waldhausen czy Kavalkade?
Będę wdzięczna za opinie.
Mamy anatomika ze START, ale niestety zaczęła pękać skóra od wewnętrznej strony.
Melanie,
Ja mam ten popreg z kavalkade i jestem bardzo zadowolona jak narazie. Mieciutki i skora bardzo przyjemna, ale mam go bardzo krotko (3 miesiace) dopiero wiec jesli chodzi o trwalosc niestety sie nie wypowiem 👀

Innej firmy popreg skorzany mam juz 2,5 roku i jest popekany od srodka miejscami.

Ciekawa jestem ile wynosi srednia zywotnosc skorzanego popregu przy slabej pielegnacji (raz w tyg) i czestym uzywaniu (5-6 razy w tyg)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się