dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

anetakajper, to wątpię żeby ci coś tak szybko zadziałało. Chmiel z walerianą najszybciej chyba. Tylko musisz przemycić. Z doświadczenia mega zjadliwe i mega skuteczne są granulki z hippo - antistress to właśnie waleriana i melisa
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 stycznia 2024 12:21
anetakajper, z CBD zależy od konia, u nas dosyć szybko widać było, że działa, ale to z horseline pro, było zjadliwe w przypadku mojego, tylko do pewnego momentu, 60g zdaje się. Jak potrzebowałam dać więcej to już był problem z pobieraniem paszy. Przeszłam we wrześniu ubiegłego roku na Hempqualizer+ no i to nie ma porównania. Działa w widoczny sposób w 30 min od podania, tonizuje na cały dzień i daje do paszczy po prostu. Mój dostaje 1ml, waży około 600kg .
anetakajper   Dolata i spółka
11 stycznia 2024 12:48
Aleks, Jak tak fajnie działa, to spróbuję przy załadunku bo jedna panna ma wahania.

Na chwile obecną mam chmiel i CBD i z tego muszę skorzystać bo z niczym innym nie zdążę.
Jak będą chciały to i tak sobie powykręcają nogi 🤷
anetakajper, ja dawałam CBD przy 3 tygodniach w boksie i potem kwaterowaniu po operacji. Działało naprawdę super na mojego. Dawałam chyba 60g i starczał ten efekt w zupełności, a koń duży, 680 kg.
Czy ktoś stosował może NAF Profeet Pellets?
anetakajper   Dolata i spółka
11 stycznia 2024 17:25
Drugie podejście - zjadły 😁

Aleks, zamówiłam, dostałam 20% zniżki, darmową wysyłkę i już wysłane.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 stycznia 2024 18:42
anetakajper, � myślę że będzie Pani zadowolona. Ja na transport też daje mojemu i w zasadzie przy takiej okazji (wielogodzinny przejazd) spróbowałam pierwszy raz i już zostałam z tym.
Czy można podawać jednocześnie boswelię i kolagen?
koza1, tak.
Fokusowa dziękuję 🌷
Aleks, widzę że coraz więcej osób zadowolonych z tego preparatu. U Nas dodatkowo pomógł przy problemach ze stawami i z astmą. W sumie też dosć wqżne chyba że ten prpdukt to nie samo cbd i chyba dlatego tal fajnie działa. Zresztą nic wcześniej u nas tak nie pomogło jak hempqualizer.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 stycznia 2024 12:23
Julia1986, ja planuję po testować jeszcze pod kątem alergii i szpata w przypadku konia po 23 roku życia i ogólnych problemów ze stawami wynikającymi z wieku, alergii oraz cushinga w przypadku konia po 25 roku życia. Jeśli nie będę musiała w tym roku ostrzykiwać, a wystarczy hempqualizer+ to będę bardzo zadowolona. Zobaczymy.
Aleks, no to mocne combo, ale u Nas podobnie. Poza astmą i zapaleniem stawów jeszcze wrzody. Razem to dawało efekt w postaci momentami dość wrednej szkapy, co jak się po prostu okazało wynikało ze złego samopoczucia. Na ten moment mamy spoķój ze wszystkim i koń nam przeszedł metamorfozę jeśli chodzi o zachowanie. Aktualnie kończę drugie opakowanie i jestem bardzo zadowolona. W sumie będziemy jeszcze robić gastro żeby sprawdzić jak się po tej kuracji mają wrzody bo wygląda na to że i tutaj mamy poprawę.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 stycznia 2024 13:24
Witamina E z selen ? Dobra ale, która nie zabija ceną bo potrzebna dla dwóch klaczy
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 stycznia 2024 13:28
domiwa, Hydrowit E+Se, litrowa butla kosztuje niecałe 80 zł.
domiwa, Trouwit e+selen 1l 55zł i allegro smart 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 stycznia 2024 13:35
Evka, Ale tam masz na 1 litr 20 mg selenu... w Hydrowit jest 1000 mg na 1 ltr.
zembria, dobrze wiedzieć 😊
jakie polecacie codzinne witaminy dla 4 letniego pracującego konia? na ten moment nie wymaga specjalnej suplementacji.
BUCK   buttermilk buckskin
22 stycznia 2024 15:13
2b3 cukierki witaminy ? eggersmann mineral bricks
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 stycznia 2024 15:40
2b3, Trochę nie wiem o co pytasz, bo skoro koń nie wymaga suplementacji... to po co suplementować? Choruje na coś? Macie pasze złej jakości? Ma w sezonie dostęp do zielonki?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
22 stycznia 2024 21:07
Evka, Ale tam masz na 1 litr 20 mg selenu... w Hydrowit jest 1000 mg na 1 ltr.
zembria,
Dziękuję. Jak to podajesz i w jakiej dawce ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 stycznia 2024 09:21
domiwa, Tam masz 1mg Se w 1ml płynu. Nie powiem Ci ile powinnaś dawać, bo nie wiem ile Twój koń potrzebuje 😉 Z selenem jest tak, że nie powinno się go podawać ot tak, a suplementacje należy ustalić do zapotrzebowania/braków. To że większość koni w Polsce ma braki to już druga sprawa. U mnie np. jeden z koni, który nie dostaje gotowców w pełnej dawce, ma uzupełniany selen około 3 razy w roku, podaję wtedy po 1ml przez 5 dni, potem 2 dni przerwy, to jakieś 2-3 tygodnie. Lub co drugi dzień przez około miesiąc lub ciut dłużej. U mnie to wystarcza, nie mamy niedoborów. Pamiętaj, że koń selen przechowuje w wątrobie więc można stosować taką okresową suplementację z powodzeniem. Z drugiej strony trzeba uważać, żeby nie przesadzić z dawką, bo nadmiar selenu jest toksyczny dość mocno. Tu nie masz tak jak np z cynkiem, że możesz sobie przekroczyć kilkukrotnie dawkę w zasadzie bez zdrowotnych konsekwencji (ok, obniżymy tak wchłanianie kilku innych rzeczy, ale nie spowodujemy zatrucia).
[b]domiwa masz też foran w proszku - 1 kg cena sugerowana to 100 pln.
Dawkowanie to 50g na dużego konia, 25 na małego lub kuca.
Witaminy na 1 kg
Witamina E 45000 mg
Mikroelementy ( źródło ) na 1 kg:
Selen (Selenian sodu) 10 mg (22,4 mg)
Aminokwasy na 1 kg:
Monochlorowodorek L-lizyny 50000 mg

Jest też wersja w płynie. Wychodzi ciupinkę drożej bo zalecane dawkowanie dobowe to 60ml dla dokładnie takich samych stężeń.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
23 stycznia 2024 10:58
Właśnie wet mi zalecił żeby zasuplementowac miesiąc przed pierwszym badaniem. Kobyłki przygotowywane do krycia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 stycznia 2024 11:11
domiwa, Ja bym wolała jednak najpierw wiedzieć, czy ta suplementacja faktycznie jest potrzebna i jak duża powinna być. Fakt, że do rozrodu tego selenu potrzeba nieco więcej, ale no nie wiadomo na ten moment o ile więcej.
domiwa, ten v.s.l. jest preparatem dedykowanym do hodowli- właśnie przed zaźrebieniem i w trakcie pierwszego okresu po.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 stycznia 2024 11:26
No tylko z ekonomią to ten preparat nie ma za wiele wspólnego, a domiwa chciała coś w korzystnej cenie. Porównując zawartość składników to na 1 litr mamy:
Hydrowit : Foran
1000 mg Se : 10 mg Se
60g wit E : 45g wit E
Do tego już sam litr preparatu jest droższy z Forana, a dawkowanie żeby dostarczyć taką samą ilość składnika jest kilkudziesięciokrotnie większe.
zembria, litr to 99pln.
Do preparatów z samym selenem i wiaminą e warto doliczyć jeszcze koszt dodania lizyny- bo jest trochę niezbędna aby ta suplementacja miała sens.
Ale masz rację. Netto są preparaty,które na etykiecie mają więcej.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 stycznia 2024 11:43
kotbury, Wszystko zależy co ten koń je, bo dodatkowa lizyna albo będzie potrzebna, albo nie. Pytanie dotyczyło stricte selenu i ten Hydrowit to chyba od lat najbardziej optymalny preparat. Na jednego konia można kupić za kilkanaście zł buteleczkę 100ml i to już tak średnio jest na 100 dni suplementacji. Litrowa butelka kosztuje 70-80 zł.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się