żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

uszatkowa   Insta: kingaielif
14 stycznia 2024 22:05
Rude dwie, połączyłam że sobą dwie grubości filcu i w ten sposób wyszło w miarę gładkie przejście 🙂 na warstwy niestety ten filc który zamówiłam się nie nadaje bo pocięli mi go do wysyłki w długie pasy o szerokości 10 cm :/
IMG_20240114_193446.jpg IMG_20240114_193446.jpg
Słuchajcie potrzebuję porady - na młodego konia co dopiero idzie do roboty winderen z korekcją ma sens? Chodzi mi o możliwości dopasowania w porównaniu do mattesa bez futra (takiego mam), amortyzację w porównaniu do Aktona (również mam) oraz o trwałość (czy się nie spłaszcza i wygniata po roku np).

Uprzedzając pytania oczywiście siodło będzie pasowane i przepychane regularnie, ale chce też dodatkowo odciążyć swoje plecy
Zuzu., winderen jest super dla pleców, mattes także.
Moja kobyla mi wyrasta z siodla, wiec wyjąć musiałam mattes i włożyć cienką Kentucky , no i moje plecy cierpią teraz.
Perlica, a powiedz jak on się „starzeje”? Wygniata się, flaczeje? Chcę przyczaić się na używkę bo jednak ponad patyk na podkładkę to trochę sporo. Mattes z futrem mi nie wejdzie pod siodło raczej
Zuzu., - dla mnie winderen ma tą zaletę nad mattesem z futrem, że nie ma odczucia jazdy na poduszce. Amortyzacja imo podobna jak w starym top gelu veredusa czy futrzanym mattesie (dlatego nie kupiłam, odczucia z jazdy podobne, a koń w tym wieku, że za wiele się nie zmienia, więc dopijam nieśmiertelny top gel).
Testowałam w lecie, ponoć w zimie sztywnieją i jest tak se. No i znam konia, któremu totalnie nie przypasował, najlepiej chyba wziąć od kogoś i spróbować 😉
Zuzu., wygląda jak nowy zawsze, nowego prawie sprzedalam tutaj korekcyjnego za 450 pln.
Są konie które go nie tolerują, właśnie moja obecna klacz.
W zimie sztywny rzeczywiście i chwilę mija zanim rozmięknie.
keirashara, ja na mattesie lubię na mniej wygodnych koniach jeździć, ta poduszka wtedy pomaga

Perlica, to muszę polować w takim razie, dzięki!
Moon   #kulistyzajebisty
20 lutego 2024 22:51
keirashara, kulistemu Winderen też nie podpasował, znasz już dwa 😁
Moja kobyla chciała mnie zabić jak ubrałam winderena🤣 to był jeszcze ciężki czas jej, na próbę ubrałam, zsiadlam w trakcie. Podjęłam jeszcze jedna próbę i też było słabo więc mamy Mattesa
Moon   #kulistyzajebisty
21 lutego 2024 07:17
Ha, książę Kulisty chodzi w... Poduszce Kentucky, w grubej wersji w dodatku.
No w niej mu najlepiej i co zrobisz, nic nie zrobisz. A próbowałam cieńsze, próbowałam wrócić do Mattesa... no ni dudu 🤣🙈
Czy Winderen z wkładkami od zwykłej różni się tylko wkładkami? W sensie da się wsadzić te wkładki też do zwykłej?
Zuzu., niby da się wsadzić kształt jest taki sam ale po pierwsze mogą ci się przesuwać bo nie ma tych komór a po drugie ta wersja korekcyjna ma takie siateczki rozciągliwe które pozwalają na to żeby to się dobrze tam wpasowało szczególnie jak włożysz maksymalną ilość wkładek. Bez tych siateczek możesz mieć problem jak będziesz chciała upchnąć więcej wkładek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lutego 2024 15:26
Zuzu., Da się, ja tak użytkuję dla 2 koni i jest spoko. Od biedy można nawet wziąć wkłady od mattesa. Choć oryginalne lepiej leżą.
Okej dziękuję, czyli można kombinować ale bez szału
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lutego 2024 17:47
Zuzu., Nie, no ich oryginalne wkładki leżą idealnie. Mówię, że od biedy i Mattesowe dadzą radę, ale oryginalne lepsze.
Zuzu., wideren sie wyciera w punktach styku i troche splaszcza, bede prala pokrowiec to moge cyknac foty. Ja mojego kocham, ale obawiam sie, ze powoli musze sobie sprawic nowego. Zima pomaga dobre rozwieszenie go po jezdzie, moj wisi na siodle dobrze rozprostowany cieply, to potem nie ma fald jak jest zimny a rozgrzewa sie dosc szybko, na pewno zanim skoncze stepowac to jak dotkne to co wystaje to jest juz miekkie.
karolina_, a długo go masz? Bo jak się spłaszcza po 5 latach to ok, ale jak po roku to średnio. W ogóle powinna być jakaś informacja od producenta co ile mniej więcej trzeba ją wymieniać i kiedy materiały się starzeją.
Zuzu., kupiłam niedługo potem jak weszły, ma z 4 czy 5 lat
Czy ktoś ma tą podkładkę i jest mi w stanie ją pomierzyć?
Nigdzie nie mogę znaleźć jakie ona ma wymiary i grubość.
https://tiny.pl/dx614
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
01 marca 2024 21:22
epk, mój ty Sherlocku internetów:

Size
When laid flat measures :
A: Spine Length - 23" / 59cm
B: Width - 161/2" / 42cm
One size but can be cut to fit any size saddle. It is approx 2mm thick.
-Alvika-, tak sobie pomyślałam, jak wrzucałam, że zaraz wynajdziesz :P, dzięki bardzo
Zastanawiam się nad kupnem podkładki winderena, ale słyszałam, że nie do wszystkich siodeł on pasuje. Czy widział ktoś może jak winderen leży pod Daw magiem Millenium?
Lanzelet, a czemu miałaby nie pasować?
Lanzelet, nie pasuje pod niepasujące siodła 😉
Lanzelet, ja mam Winderena pod Millenium, wszystko jest ok 🙂
xxagaxx, Tak obiło mi się o uszy, że nie pod każdym siodłem da się ją "dobrze ułożyć".
Zuzu., To u mnie będzie ok 🙂
NowaJa, Oo, to super, dzięki za odpowiedzi
Lanzelet, to chyba ktoś bzdury pisze. Nie znam podkładek, których nie da się ułożyć jak DOBIERZE się rozmiar. Natomiast mogą totalnie nie leżeć jak są niedopasowane do siodła czyli do potrzeb konia.
Potrzebuję podkładkę memory foam, z prawdziwego zdarzenia 😉
Koń ma ciężki grzbiet do dopasowania siodła, cały czas się z tym babramy, saddlefiterzy też już mają trochę dość moich telefonów 😅 i potrzebujemy by jednak wspomogła nas podkładka by uniknąć punktowego nacisku.
Mieliśmy mattesa futerkowego, zalecono memory foam.
Znalazłam kentaura:
https://arcus-konie.pl/kentaur-podkladka-memory-foam-718971967190-p-13196.html w dodatku jakąś wersje z futerkiem też podobną, a ja futerka lubię wiec chetniej :P
Chyba, że coś polecicie jednak co zrobi lepsze wow?
Pod siodło ujeżdżeniowe
Piaffallo, imo wiekszośc tych typowy memory są podobne. Mega duży wybor ma acavallo i wiem że się sprawdzają dobrze. Ja uwielbiam Kentucky ale to nie jest typowy memory, taki trochę bardziej winderen bym powiedziała, ale nie twardnieje zimą 😀
xxagaxx, A która Kentucky? Mojemu kucykowi stuknęło 19 wiosen, mi... nie powiem, ile - i chciałabym cos pod siodło kłaść, żeby jego i moim plecom było lepiej. Siodło względnie dopasowane, Mattes odpada. Kompletnie nie mam rozeznania.
Może inne propozycje...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się