Jakie pasze dajecie swoim koniom?

O wow, to coś nowego
IMG_3312.jpeg IMG_3312.jpeg
Moon   #kulistyzajebisty
02 kwietnia 2024 09:33
Zuzu., w dobie podwyżek wygląda to mimo wszystko jak prima aprilis... :P
Moon, jadę do Irlandii do centrali w przyszłym tygodniu się szkolić. I to nie na dwa dni. Więc mam nadzieję, że tipów będzie więcej.
Przebieram nogami, bo mamy w grafiku nie tylko lab, ale wizyty w stajniach i spotkania z trenerami, jeźdźcami i hodowcami.

Moon, kurcze sprawdziłam ceny, rzeczywiście to nie jest prima aprilis.
Moon   #kulistyzajebisty
02 kwietnia 2024 11:54
kotbury, super!

Perlica, o pacz, no to props wielki dla Eggersmanna!
Moon, Nie no jakby to był żart to conajmniej brutalny 😜 Ale super ruch pr z ich strony.Perlica, duża różnica?
Zuzu., niestety nie wiem, bo na stronie sa ceny aktualne już.
Ale te pasze, które ja znam i śledziłam ceny to 13 pln na worku.
No ciekawe jaka będzie reakcja pozostałych producentów i importerów.
Myślę, że windowanie cen się skończyło, bo łańcuchy dostaw odbiły po pandemii i problemach, magazyny pełne, raczej będzie teraz rabatowanie, żeby z budowanych nadwyżek zejść 😉
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 kwietnia 2024 12:46
epk, szczerze wątpię, że inni producenci zejdą z ceny 🙁 ale może, może...
Tzn eggersmann podniósł ceny znacznie , inni producenci tyle nie poszli w górę( hippolyt czy saracen mam na myśli) wtedy kiedy był szał rosnących cen
A czy ktoś bylby w stanie odpowiedziec, dlaczego w skladzie Omega Ultra Oil jest olej z awokado który jest niebezpieczny i może byc toksyczny dla zwierząt (psów, koni).
Moje pytania wysłane do Eggesmanna zostały bez odpowiedzi, a dziwi mnie ze taka firma ryzykowalaby zdrowiem zwierzat
HEPL! widziałam w stajni Indywidualna pasze dla konia. Duży paszowy worek a w środku pełno małych paczek z jedna porcja posiłku. Nie mogę sobie przypomnieć nazwy firmy.
Czy ktoś się spotkał z czymś takim i może mi podpowiedzi nazwę?
🌻🌻🌻🌻
Kuniaa, w takich paczkach to spotkałam się tylko z meszem Marstalla
Zuzu., Jest taka firma, która robi dietę pudełkową dla koni 😉 tzn. każdy posiłek jest osobno w takich woreczkach. Kompletnie zapomniałam nazwy 🤦
Puma, brzmi jak absurd, ale wygląda na to że masz rację 😜 https://questnhc.pl/
Zuzu., kiedy myślałam że widziałam już wszystko 😀
Gillian   four letter word
03 kwietnia 2024 09:59
Ej fajne 👀
Trochę mało korzystne finansowo, ale zdecydowanie bardzo wygodne rozwiązanie 😉 Szczególnie jak planuje się np. dłuższe wakacje i trzeba zostawić jakąś instrukcje karmienia na trzy kartki - to tu woreczek z dietą na miesiąc i głowa spokojna.
keirashara, ale tam trochę jakby nie ma supli, jak patrzysz na skład to i takie pasze są. A napisanie komus 3/4 miarki 3xdziennie to już nie jest jakić niewiadomo co.

wzięłam pierwszą lepszą diete, 3xdz po 800 gram za ponad 700 zł 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 kwietnia 2024 10:15
Fajny pomysł, wygoda dla karmiących na pewno ogromna. Mi się tu jednak bardzo nie podoba ilość produkowanych śmieci 🙄
xxagaxx, - nie ma? Kurde, to chyba jest jeszcze jedna firma, która robi z suplami, obijło mi się kiedyś o oczy.
Jak masz tą samą paszę 3x dziennie to spoko, ale uwierz mi, są konie z takimi cudami w diecie, że idzie ociuleć robiąc to 😜 Ostatnio robiłam koleżance pudła w stajni, a tam z 4 różnych pojemników różne ilości i jeszcze suple...
zembria, - tak, śmieci i ekonomia słaba, niemniej mając wymagającego cuda-wianków konia i brak zaufanej osoby do karmienia plus dłuższą nieobecność to jest jakaś opcja.
Swoją drogą to przynajmniej można w papier poza głównym worem, ludzkie cateringi to jest dopiero produkcja śmieci 🙁 szczerze mówiąc to jeden z powodów, dla którego sobie nie podjęłam tematu, bo mnie 3-5 plastikowych pudeł dziennie przeraża.
Zuzu., o to to. Dziękuje 🌷
Jako dieta wyjazdowa spoko opcja. Są stajnie gdzie ogarnięcie naszykowanych pudełek z jebutnym napisem RANO POŁUDNIE WIECZÓR to za dużo i twój koń cały dzień dostaje RANO 😅 , a jak pakujesz kupę kasy w suple i pasze i wyprowadzasz konia z niedoborów to jest Ci fest przykro bo patrzą na Ciebie jak na wariatkę gdy oczekujesz wsypania odpowiedniego wiaderka o danej porze i że twój koń je coś innego niż miarka owsa 😜
Spoko opcja by rozwiązać problem który samemu się tworzy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 kwietnia 2024 11:25
Tak, jeśli chodzi o konie które mają skomplikowaną dietę, to może być na prawdę fajne rozwiązanie. Mojego Blondasa jadłospisu to nawet mój małż nie ogarnia 😅 Jak gdzieś wyjeżdżamy, to zostawiam rozpiskę z "planem minimum" po prostu, lub gotowe wiadra jeśli wyjazd krótki. Jak ktoś własnej paszarni nie ma, to w pensjonatowych warunkach taki wór jest spoko opcją. No tylko te śmieci właśnie 😕
keirashara, zembria, Ale jak poprocjowana w paczki pasza ma być lepsza od poporcjowanej paszy z worka w pudełku? Przecież tam nie ma opcji wybrania 3 różnych paszy na 3 rózne posiłki, czy ja źle zrouzmiałam stronę?
Napisałam dlatego ze jakby tam była od razu mieszanka z sieczką itp, to moze, ale tak to płacicie za to że ktoś za was wrzucił rzeczy do ppaierowego pojemnika i podpisał.

Kuniaa, nie wiem czy jak pojemnika stajenny nie ogarnie to ogarnie papier z napisem 😀
Dla mnie to absurdalne nadal… jak ktoś nie ogarnia pudełek z podpisaną porą karmienia to można zrobić trzy takie same i wyjdzie na to samo. A tu ani supli ani pola manewru i ogromna cena. Taniej i bardziej eko jest już popakować w woreczki które sie ma porcje wyjazdowe z suplami itd.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 kwietnia 2024 12:41
xxagaxx, A to nie jest indywidualnie przygotowane dawka pod konia? Bo ja to tak zrozumiałam. Że nie mamy x pasz i dodatków, tylko gotowca pod konia konkretnego.
zembria, masz racje, teraz zjechałam na sam dół:

"Wszystko w Twoich rękach 🙂

Istnieje możliwość ułożenia indywidualnego planu żywieniowego zgodnie z potrzebami konia. Aby omówić szczegóły i ułożyć ściśle dopasowaną dietę – napisz do nas!"

by trzeba było się dowiedzieć jak to działa. reszta to gotowe diety:

-Low Carb
-Ulcers

itp.
Ciekawe jakie przebicie przy takim indywidualnym planie
zembria, - wiesz co, jak to jest opcja na wyjazdy, a nie cały rok, to jak dla mnie te śmieci to nie jest taki dramat 😉 Patrząc na korzyści, szczególnie jak masz konia mocno wrażliwego czy problemowego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się