Konie achał-tekińskie

Kastorkowa   Szałas na hałas
09 listopada 2010 20:51
piękne 😵 😵
dempsey   fiat voluntas Tua
09 listopada 2010 21:49
Pursat, ten wygląda bardziej smoczo niż inne
niesamowite zdjęcie
Moim zdaniem to on wygląda jak jakas gazela czy uciekająca łania niż smok 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
10 listopada 2010 13:25
Mi się skojarzył z gepardem. Nawet nie wiedziałam, że koń potrafi się tak wyciągnąć. 😎
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
11 listopada 2010 18:27
co za szaleństwo XD
annai   Moje ulubione wszystko...
11 listopada 2010 22:33
kurde, ile razy można umierać oglądając zdjęcie  😜 ?!!! a tak serio to jakiś czas temu miałam okazję prawdopodobnie przeżyć coś takiego na grzbiecie. ponieważ mamy tu takie tereny, że można umierać w nieskończoność, wzięłam ukochaną Sumatrę ( 3/4 achałtekinkę) i zrobiłam największą głupotę jaką można było jej wówczas zrobić i puściłam w galopie żeby sobie leciała jak chce. no to poleciała... łzy mi tak wyciskało, że czasem nie widziałam gdzie lecimy, a jej kopyta widziałam  mocno przed łbem. nigdy w życiu nie przeżyłam czegoś podobnego( a na nie jednym achałtekińcu tu jeździłam). inna rzecz, że  nie mogłam jej potem zatrzymać... obiecałam jej, że już nigdy jej tego nie zrobię,  🤬...
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
11 listopada 2010 22:37
Pursat nie jestem fanką AT, ale umarłam  😵 ten koń jest nieziemski...
dempsey   fiat voluntas Tua
11 listopada 2010 22:42
dla informacji ogółu 😉
jkobus na swoim blogu rozpoczął serię wpisów pt. co to jest achałtekin i po co to komu
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2010 23:29
i skany z mojej książki 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 listopada 2010 10:00
Jkobus wyjaśnia na swoim blogu co jest powodem jego nieobecności tutaj:

przy okazji wyjaśniam raz na zawsze publicznie: nie odszedłem z tego forum obrażony na moderację z powodu mojego wypadku pod Kłodzkiem i zamieszania, jakie z tego wynikło - zostałem z forum przez moderację wyrzucony w dobre kilka tygodni później; niedwuznacznie dano mi do zrozumienia, że jestem niemile widziany więc zamilkłem i nie powrócę: nie zwykłem czynić z gęby cholewy, ani pchać się, gdzie mnie nie chcą; w pierwszym odruchu chciałem zlikwidować konto, po zastanowieniu doszedłem jednak do wniosku, że byłaby to całkowicie niepotrzebna demonstracja - co oczywiście nie znaczy, że nie czytam, bo czytam na bieżąco i - jak widać - reaguję, jeśli mogę

caroline   siwek złotogrzywek :)
16 listopada 2010 10:23
jkobus, moderacja sie zmienila, naprawde mozesz czuc sie tutaj mile widziany i zaproszony oficjalnie do powrotu 🙂

Nawet wrotka namawiamy, zeby sie odobrazil 🙂

Chlopaki, Panowie - jesli wolicie 😉 wracajcie, piszcie, naprawde szczerze zapraszamy!
 
Z mila checia poczytalabym co jkobus mialby do napisania, co za wstyd dla moderacji ze obeszla sie z nim w tak niewybredny sposob. Za wrotkiem jakos nie tesknie.
Co do konia ktorego zdjecie wstawila Pursat - musze przyznac ze jestem nim zachwycona. Skojarzenie ze smokiem bardzo trafne, choc mi w pierwszej chwili nasunelo mi sie potterowe zwierze co sie testral nazywa. Z tym ze ten kon jest mniej koscisty   😉.

Mnie z kolei wpadlo w oko takie cos na flickrze - . Bardzo mi sie podoba ta masc, szczegolnie caly ten kontrast miedzy podpalaniami a jasnogniada reszta.
No i jeszcze w temacie pedzacych achaltekow:
Pursat   Абсолют чистой крови
24 listopada 2010 10:54
kelpie, koń z linku jest maści jeleniej, nie jasno-gniadej. 😉

Gencz (Murgab - Gulgadam):



by fotart
choc mi w pierwszej chwili nasunelo mi sie potterowe zwierze co sie testral nazywa.
No proszę, a myslałam, że jestem jedyna w takim skojarzeniu. 😁

Pursat, Piękne złoto!
Pursat, dzieki za przypomnienie 🙂. Rzeczywiscie jelenia. Zloty cudo, te konie przypominaja starannie wycyzelowane rzezby, niesamowita rasa. Araby moga sie schowac xd
Pursat   Абсолют чистой крови
04 grudnia 2010 13:32
[center]Gazyr Szael



(Melesur - Gezerli)

1999 - 2010

czempion świata i ceniony reproduktor[/center]
2010-1999 = 11  mało ciut. 😕
Wiadomo co było przyczyną śmierci? Choroba czy tragicznie, bo nie naturalnie chyba ?
Pursat   Абсолют чистой крови
06 grudnia 2010 15:41
Kolka, któraś z kolei. Tym razem nie dał rady.
Wyjątkowo piękny, podobno przekazywał czasami  miękkie pęciny, w Dziemianach stoi jego krewny z tej samej linii, a na wiosnę będzie tych krewnych więcej bo Somah pokrył kilka klaczy, w tym trzy achałtekińskie i wszystkie mają potwierdzoną źrebność.
oo a to jakie oprócz mojej , jeśli mozna wiedziec? 😉
Nie wiem która to Twoja, ale znam następujące:
1.Gamajun, matka Batu Chana - achałtekinka
2.Zółta, śliczna kobyłka ze Sląska - achałtekinka
3.Kara kobyła z niemiec, której nie widziałam i która byla bardzo wredna - achałtekinka
4.Kobyła bardzo fajnego pana z Wadowic - chyba 3/4 achałtekinka
5.Wielka KWPNka ze świetnym ruchem
Innych nie znam, ale raczej na pewno to wszystkie.
Jeszcze odnośnie Somaha- w ostatni weekend startował w zawodach ujeżdżeniowych i wygrał 2 konkursy klasy L z wyniami 63 i 67%. Pięknie się ruszał i był  bardzo grzeczny, nie dał po sobie poznać że to jego pierwsze zawody 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
20 grudnia 2010 17:26
[quote author=Katarina_89 link=topic=135.msg810356#msg810356 date=1292451406]
5.Wielka KWPNka ze świetnym ruchem [/quote]
Ciekawa jestem tego połączenia. 😉 U nas był kiedyś taki źrebak po achałtekińcu, z wielkiej wielkopolskiej matki, całkiem niebrzydki wyszedł, a w młodości - istne tekiniątko. 😉
To nr 2 to moja😉
A są jakieś zdjęcia z zawodów?
nie ma żadnych zdjęć. Ale jak się coś pojawi to podlinkuję. Też podziwiałam go na zawodach i naprawdę łapie za oko.
Tylko mój przy czystych achałtekach wygląda jak mastodont  😉 malutkie są. Ale takie lekkie, poruszają się jakby latały, ledwo ziemi kopytkami dotykają
Somah wygrywa.
Relacja z zawodów na stronie www.pegaz.dziemiany.pl  w aktualnościach, niedlugo mają być zdjęcia .
Pursat   Абсолют чистой крови
23 grudnia 2010 12:42
Trzyma kciuki za karierę Somaha. 🙂

I przedstawiam takiego młodego pana, już z poważnymi sukcesami pokazowymi - Auhar 2007 (Garajusup - m. po Gajaz) hod. stadniny im. naiba Idrysa:



zdjęcie by KatyaD

zdjęcia były zbyt duże  😡
zdjęcia były zbyt duże  😡
Pursat   Абсолют чистой крови
30 grudnia 2010 10:00
Fajny, ciekawe jaki będzie jak jeszcze trochę podrośnie. 😉 Przypomina mi trochę naszą półkrewkę jak była młoda:


jakość leży, ale to skan 🤔

A ja wspominkowo - dla mnie najcudowniejszy achał-tekiński charakter, wspaniałe zwierzę:






kwestia techniczna - Twoje zdjęcia są za duże (patrz: Regulamin) i obowiązuje tu edycja postów, czyli nie piszemy jednego pod drugim
😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się