Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

no tak 🙂 dlatego zapytałam, czy jest szansa porozmawiać na spokojnie, bez nerwów i wyzwisk 😉 jeśli nie, to nie ma sensu nawet zaczynać rozmowy 😉
wątek zamknięty
pokemon dokładnie, buractwa ciąg dalszy. Wypowiedzi nidek owszem wiele pozostawiają do życzenia ale to już inna para kaloszy i całe to zamieszanie wokół jej osoby inna bajka która mnie nie interesuje.

chodzi zaś o zbyt dalekie ingerencje i ataki na tą osobę-czepiać sie tego co i jak robi z koniem ok...ale po co grzebać dalej.

Zygzaczku drogi każesz mi czytać a sama tego nie robisz, a do tego stawiasz pytania na które sama sobie powinnaś odpowiedzieć...no ale tak by było gdybyś czytała.
napisałam:
wymagasz spokojnej rozmowy, bez ciśnienia jak jeszcze wiele postów wstecz najeżdżacie już nie tylko na fakt jak to ten koń ma u nidek ale tez już pijecie do wyglądu, do zdjęć.....i jak Was nie nazywać gówniarami jak sie tak zachowujecie.....

sprostowanie: pisząc "najeżdżacie" bardziej miałam na myśli "najeżdżają" oraz "Was" na "Ich"

wiec nie pije personalnie do Ciebie za coś konkretnego, ale za zainstniałą sytuacje oraz wzięcie doszczętne osoby nidek pod lupe. tak jak napisała pokemon-buractwo 😀
wątek zamknięty
Nat no właśnie o to mi chodziło, że zacytowałaś mój post i jeszcze, że "my" najeżdżamy, to odebrałam to do siebie 😉
a co do nidek to po prostu chciałam z nią porozmawiać na ten temat na spokojnie, bo ja najazdu nie mam zamiaru robić nikomu i zadałam pytanie, czy w ogóle jest taka możliwość, bo słuchania, że jestem gówniarą, bo po prostu pytam po co tak robi, a nie inaczej i wyrazić ewentualnie swoją opinię, jednak nie chciałabym usłyszeć 😉 poza tym dlatego też m.in. chcę rozmawiać prywatnie, a nie na ogólnym forum 😉

edit
tak poza tym może zejdziemy już z tego tematu dziewczyny i może któraś ma jakiś śmieszny kwiatek na rozluźnienie atmosfery? 😉

nidek jakbyś to czytała (nie wiem czy w tym tłoku zauważysz moje poprzednio zadane pytanie) to pytam o możliwość porozmawiania z Tobą na PW lub gg 🙂
wątek zamknięty
Livia   ...z innego świata
16 stycznia 2011 14:11
Zygzak, ja już wczoraj trochę z nidek pisałam, także da się na spokojnie 🙂
wątek zamknięty
Bronze   "Born to chase and flee.."
16 stycznia 2011 14:38
wątek zamknięty
No, kasztan jak się patrzy.
Pamiętam, jak sama bawiłam się w adopcje koników.  🤣 Kiedy to było...
wątek zamknięty
nidek: ja mam pytanie: czy Ty się czujesz pewnie siedząc na swojej klaczy? Bo ta krótka wodza na jakiej jeździsz robi wrażenie, że jednak siedząc na niej się jej obawiasz, że np Cię poniesie. Czemu używasz wypinaczy do jazdy? właśnie z tego względu by "panować" nad koniem, czy w innym celu?

Wszyscy tutaj chcieli Ci dać do zrozumienia, że jazda konna nie musi dawać satysfakcji tylko Tobie, a może dawać też koniowi. Spójrz na te zdjęcia:
Twoje z PB:

Tutaj ewidentnie widać, że koń pędzi, uciekając od ręki (broniąc się), grzbiet odgięty w przeciwną strone. Twoja ręka mocno zaciśnięta, działa ciągnąc. Koń aż tuli uszy, no i Twoja mina mówi za siebie.

Drugie zdjęcie: nie wiem czyje  😡 Pożyczyłam ze szmatoholików, bo i koń siwy i jedzie w tą samą strone i też kłusuje.

Widać rozluźnienie konia, porusza się swobodnie do przodu, czeka na komende jeźdzca, szyja wyciągnieta w przód, żuje wędzidło (slini się), zad zaangażowany, a grzbiet wygięty w prawidłową strone. I wodza wcale nie jest napięta. Bo taki stan rzeczy da sie osiągnąć i wcale nie trzeba do tego siły. Spójrz na rękę jeźdzca: luźna, nie zaciśnieta i nie podkasana pod krocze.

Czy dostrzegasz te różnice? Może to jakoś Ci zobrazuje o co chodzi osobom najeżdżającym na Ciebie?

Jeśli chodzi o to na jakich patentach inni jeżdża- to ja powiem tak: niech jeżdżą na czym chcą- ale niech później nie płaczą, że koń nie może chodzić, bo ma problemy z nogami lub z kręgosłupem. Ja dodam tylko: że bierz przykład z najlepszych i porównuj się do nich (choćby to miałobyć jak ja fatalnie jeżdże!) niż do tych mega kiepskich/nic nie umiejących, uważając się, że jest się lepszym bo takich metod/patentów nie używam, czy że bo ja już skacze. Bo jak to mówią: lepiej być najgorszym uczniem w najlepszej szkole, niż najlepszym uczniem w najgorszej szkole.


EDIT: a tutaj jest idealny przykład jak zmiana sposobu jazdy/ treningu wpływa na rozwój i jakość jazdy 🙂
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,49.390.html
wątek zamknięty
Rozbawiło mnie to górne zdjęcie ( opis !! )
http://koffamkonikiikucyki.bloog.pl/d,18,m,12,r,2010,index.html?ticaid=6b9c8


dziecko wpisalo w google kasztanowaty kon i jaki wyskoczyl takiego wziela  😁
wątek zamknięty
do akzzi a niby dlaczego miałabym nie czuć się pewnie/???ja mam konia który nie ponosi nie świruje,a jednym jej minusem jest to że zawsze kuli uszy,i sie złości nawet jak wszyscy koło niej stoją,właściciel stajni ktokolwiek,a osoba która ujezdza konie i ktora ja ujezdzała stwierdziła ze to taki koń i tyle,a mało teo go zrzuciła,więc ja bym swojego konia nie mogła bym nawet dotykać żeby nie kuliła uszu,a i bierz pod uwagę że na ujezdzalni są innne konie a ona ich nie lubi kopie i wgl,tak na marginesie mam dominującego konia 🙂
wątek zamknięty
Zwróciłam uwage na inne konie na ujeżdżalni, dlatego moja wypowiedz nie była skupiona tylko na skulonych uszach. 
A moje pytanie wzięło się właśnie z tej zaciśniętej podkulonej Twojej ręki i jazdy na tak krótkiej wodzy oraz na wypinaczach. W jakim celu ich używasz (wypinaczy)?

Mam nadziej, że nie odbierasz moich wypowiedzi jako złośliwości?


EDIT: a jednak: przejrzałam wszystkie Twoje zdjęcia i kobyłka kuli uszy jak ją ciągniesz za pysk (jak ciągniesz za wodze). Kiedy tulisz się do niej, siedzisz nie ciągnąc jej uszy nie są skulone.
wątek zamknięty
dziewczyny nie warto bawić się w zbawianie świata  🙄 ona i tak wie lepiej
wątek zamknięty
hmmm ona a jak stoi sama nikogo koło nniej nie ma tez kuli uszy tego nikt nie widzi koń tak ma i juz ,cmokniesz kuli uszy łudke dodoasz kuli uszu,zakrecam w galopie kuli uszy,tak ma i nic nie poradzę uszy ma do przodu jak jest ciekawa jakiś odgłosów  z daleka,hmm a co takie zle ze sie wypinaczy uzywa??? ja wiem po co one sa,a co moze czambon mialam jej załozyc to by lepsze by było??????nie nie odbieram jako złosliwości ale nie ja jedna niby taka zła jestem ??? 🙂

wątek zamknięty
no więc po co one są? <wypinacze w domyśle>
wątek zamknięty
Nidek może ja spróbuję. Przeglądając twoje zdjęcia można mieć wrażenie że raczej więcej działasz siłą co powoduje że koń chodzi z zapadniętym grzbietem, usztywniony - wygląda na zbolałego. I faktycznie wygląda tak głównie na tych zdjęciach gdzie widać że 'zapierasz się na wodzy'. Wiem że może koń jest z tych "do przodu", wiem że nie znam jej charakteru, nie znam jej umiejętności ale ja bym zrobiła wszystko by z każdym rokiem i nową galerią zdjęć zmienić obrazek konia sztywnego i złego na konia rozluźnionego i spokojnego. Patenty nie są złe jeśli używa się ich z głową. Nie mówię też że twoja kobyła ma źle bo nie wiem i nie mi to określać. Po prostu umieszczając zdjęcia takiego typu (sztywny, zły koń z otwartym pyskiem) automatycznie sprawiasz ze jesteś odbierana tak a nie inaczej. Mam nadzieję że to zrozumiesz i nie przyjmiesz tego jako najazd na Twoją osobę ale radę 'koleżanki' z neta.
wątek zamknięty
oki powiem wam inaczej,na poczatku zeszlego roku mój koń stał w innej stajni nie pisze gdzie bo to nie warzne,wszystko sparwdzilam było ok ,ale niestety po pewnym czasie zaczeła starsznie chudnac,zebra kości na wierzchu.szybko zainterweniowałam i wzielam ja z tamtąd,mi się płakać chciało ale cóż tak bywa 🙁i jak zaczęłam szperać co było przyczyną okazało sie że oprócz tego ten kon nie dostawał nic do jedzenia,to był za bardzo jezdzony o czym nie wiedziałam dziewczyny brały se ja dawaly jej popalić łacznie ze skokami,mój koń skakał 120cm,ja byłam w szoku 🙁ale po fakcie co ja mogłam zrobić ?one usłyszaly swoje!ale efekt jest taki ze nie moze nabrac ciała koło kłebu poprostu zapadniete miala wszystko co bardzo boli naszego włascicielka stajni robi wszytsko zeby ja naprawić,a po drugie moj koń był ujezdzany przez fachowca nie otwierala pyska nie ciagla,ideal a teraz ja to musze wszystko naprawiać uczyć ja powoli i niestety dla niej liczy sie tylko galop nie klus nawet stepowac nie umie tak ja zepsuli.Wiec na zdjeciach moze sa czasem  pociagniecie ale nie zawsze teraz uzywam inne pomoce i jest coraz lepiej luzna wodza,coraz wiecej wchodzi w zycie 🙂a i wiadomo konia zepsuc mozna szybko a odbudowac lata 🙂
wątek zamknięty
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 stycznia 2011 18:21
nidek, z tego co się zorientowałam to młody koń, więc jeszcze dużo przed wami, mam nadzieję, że będzie wam szło coraz lepiej. Nad mięśniami grzbietu może warto byłoby popracować z ziemi? Być może ciągnąc za wędzidło i "uciekając" (ta chęć do galopu) może klacz chce ci coś przekazać? Np. to, że bolą ją plecy?
wątek zamknięty
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
16 stycznia 2011 18:32
nidek akurat mam stały kontakt z dziewczyną która się opiekowala twoim koniem kiedy stał w Kończycach. Akurat jestem z nia na gg i sytuacje wyjasniam. Trzymałaś tam konia za darmo, pozwalałaś na jego użytkowanie i pokazywałaś się raz na jakiś czas. Kiedy się zjawiałaś i wsiadałaś na konia to urządzałaś galopy po betonie twierdząc że uciekasz przed gzami... Konie nie miały tam wybiegu a ty tłumaczyłaś że niekoniecznie musi być...
Sama kazałaś dziewczynom na niej skakać, domagałaś się kowala a za nic nie płaciłaś. Mam nawet archiwum rozmów twoich z tą osobą (regulamin zabrania wklejania prywatnych rozmów na forum) ale w tych wiadomościach sama sobie przeczysz...
wątek zamknięty
tak kolor wiatru to ze zadarmo to moja sprawa,ja kazałam skakc tak ja tego nigdy nie robiłam ta ja im kazałam i co jeszcze zabroniłam jezdzić na niej na moim siodle a tu co zdjecia izulki w moim siodle jak skacze pare dni przed jej zabranie i co ja taka zła,jak znasz konczyce to wiesz jak tam jest i bylo konie przez 2miechy owsa nie mialy wybiegu zero,a wszystkie to trenerki konie do skoku kon zlepy pod brzuchem a one cheja w teren ,generalnie tamte laski mnie leja wszystkie po kolei ze stajni,tempe wiesniaki,ja kowala za kowala mialam zaplacic tylko ze go nie było,tak jak i weta i nawet gowiez ze stajni nie mial kto wywiez!!!!nie wspome o koniu ktory został startowany!!!i ty mnie bedziesz kity pociskać !!!prosze cie jestes zalosna!!!
wątek zamknięty
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
16 stycznia 2011 18:48
Za darmo sie konia trzymało to trzeba było i gnój ciepać i by to ci na zdrowie wyszlo a koń też by to odczuł i miał pożytek z tego. Sama zgadzałaś się na takie warunki. Ja bym nigdy nigdzie nie trzymała konia za darmo. Wiesz dlaczego? Właśnie dlatego że musiała bym się zgadzać na poniewieranie moim koniem. A jak się nie ma pieniędzy na jego utrzymanie to się konia nie kupuje. Proste.

edit: literówka
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 stycznia 2011 18:51
nasza-klasa.pl hoduje sobie takie kwiatuszki:
wątek zamknięty
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
16 stycznia 2011 18:59
Facella błąd wyskakuje
wątek zamknięty
Kapska ty tak pierniczysz .... Jak pierwszy raz tam przyjechałaś z koniem .. mówiłam Ci dziwiąc się że tam dajesz konia .. mówiłam że wybiegu nie ma , a ty że w poprzedniej stajni też tyle stała .!!!!!!!!!!!
Mogłaś sama przyjeżdżac i jak Karmic obwiniaj tylko siebie gdybys była codzinnie byś mogła cos mówic !
wątek zamknięty
kolorwiatru naciśnij enter to wyskoczy. 😉
Facella padłam.  😂
wątek zamknięty
ta poprzednia stajnia to ta co teraz i niby stoi kto mi mówił,ze mam konia nie dawać????wiesz to znajomy tescia i co on wyprawia z konmi swoimi jego sprawa,ale tamte warunki juz mnie nie obchodza teraz moj kon ma sie dobrze i wie co to owies i sianko i wybieg 🙂
wątek zamknięty
aj tam aj tam...po co sobie ciśnienie podnosić.
nidek się wozi i tyle - waga nie jest przeszkodą,konia ma gabarytowo dobranego do siebie,koń wygląda dobrze.Brak jakiejkolwiek pracy z koniem jest ewidentnym faktem. nidek sama nie ma pojęcia o jakiejkolwiek pracy a i <ze zdjęć wnioskując> nie ma w swoim otoczeniu kompetentnych osób które by jej poradziły <nie ma bądź dokonała złego wyboru jeśli chodzi o kompetencje>.
Takich "użytkowników konia" mamy na tony,nic nowego.

Facella  😵 no to hop!  🤣
wątek zamknięty
Stajnia Julki też Ci nie pasowała ;] ]
dobra nie było Cie przy nas jak jezdziłyśmy wiec sie odwal ! ! !
i nie piernicz głupot !!!!
było codziennie przyjezdzac !!!!!!!!!!!!!!!!
wątek zamknięty
hmmm stajnia julki tam byly lepsze warunki,tylko ze osoby zryte jak ty 🙂
hmm stajnia julki z kim mam przyjemnośc z pania pinkas izka??? kaską?????chyba z panią pinkas??? oj wiesniak pozostanie wiesniakiem 🙂dobrze że wy sie tak dobrze opiekowalyscie koniem a w szczegolnosci ty 🙂

prosze edytowac posty  😤
wątek zamknięty
wiesz jak dla Ciebie wszyscy sa zryci to moze z toba cos nie tak ...
ale wiesz mam ciekawe rzeczy do roboty niż tłumaczenie sie tobie dowiedzenia
wątek zamknięty
Dziewczyny to chyba nie jest miejsce na prywatne rozmowy, co?  👀
wątek zamknięty
dziewczyny po co prać tutaj brudy... Przenieście się na PW bo tu myślę,że jak modzi zobaczą to nie będą zadowoleni 😉


to zdjęcie dobre! 😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.