Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

My mieliśmy koreczki, a po rozpuszczeniu... cóż, zdjęcia mówią same za siebie  🤣



Odysowa  jesteśmy na takim samym etapie  😁  ale grzywa już trzyma się bardziej jednej strony i nie jest taka napuszono w środkowej części - kiedyś dodawałam zdjęcia. Mam nadzieję, że na lato już będę mogła przerwać   😀
Trochę mnie nie było, ale dzięki dziewczyny za docenienie mojej heroicznej walki o każdy włosek i każdy cm  😀

harja no niestety pielęgnacja jest delikatnie mówiąc upierdliwa.W lecie jestem głównym i znienawidzonym okupantem myjki. Ale jak już raz na ruski rok to rozplotę to efekt mi wszystko wynagradza 😀

Burza właśnie jak się schyla do trawy to depcze, więc nigdy nie chodzi luzem rozpuszczona, baa, nigdy nie chodzi bez ochraniaczy na grzywie, w których warkoczyki składam już na 3 🤣 Zdjęcia w stój chyba nie mam, ale postaram się nadrobić jak tylko Isabelle znów zechce nas odwiedzić  😉

quantanamera taki efekt wyszedł na fotach, ona jest zwyczajnie kara, choć niestety z tych płowiejących. A Twój ma ekstra grzywkę, chyba dłuższą niż nasza!

Isabelle dla Ciebie to tylko 🤬 Znasz moje zdanie o tych fotach, dla mnie są fantastyczne, a to, że słońce nam płatało figle to już inna sprawa
Katasia, nieźle... 😀
Martwi mnie, że nasza nie wygląda zbyt imponująco, ogon wygląda super a grzywa się- kawali? ale dam jej jeszcze szansę 🙂
Nie przejmuj się - u nas grzywa OK, ale ogon się posypał ostatnio. To pewnie przez to, że mój ulubiony spray wycofali z rynku i zastąpili jakimś mega wielkim G, którym nie da się niczego porządnie rozczesać  😤
Katasia, nic nie mów, wszyscy non stop się z tym borykamy, zmienianie działających sheenów na badziew...
Właśnie... Co warto kupić? Czeka mnie zapuszczanie grzywy i szukam czegoś co jest warte ceny.
Euphorycznie, w wątku Ogon chyba jest najwięcej info. Lusia poleca Leovet 5 stars magic, ja wróciłam do CDM Odżywki, o dziwo decathlon nie jest głupi.. co grzywa to opinia, poszperaj tam 🙂
Burza, które CDM? Mi też pasuje 5stars.
anai, ten ze zdjęcia, ten zielony zwykły sheen porażka.

5 stars jeszcze nie udało mi się spróbować bo CDM trafił mi się na forum w super cenie 🙂
W zeszłym roku zabił mnie Leovet Brillant ale w tym kolejna butelka działała jak woda... w ogóle :/

Edit- podsumowanie na naszych grubych i bardzo gęstych włosach:
Absorbina i Rokale Glafell

Leovet Brillant

CDM Odżywka


Nie mogę namierzyć zdjęć Brillanta z tego roku, porażka :/
vissenna   Turecki niewolnik
06 maja 2015 11:34
Potwierdzam, fioletowa odżywka CDM jest super!
No i w kwestii zapuszczania - grzywa zaplatana rośnie szybciej, można też zawsze suplementować biotyną czy siemieniem lnianym...
Idę szukać tego psikadla a co do zaplatania to na pewno to zrobie jak tylko bedzie co zaplatac...
Katasia, chciałabym taką zapuścić siwemu, ale jak sobie pomyślę o przeplataniu tego... Już teraz przeplatam w bólach 😀 Ale to dlatego, że grzywę ma cienką, a ja robię bardzo dużo warkoczyków, inaczej jakoś tak się ciągną mu u nasady karku, przedtem miałam delikwenta z dłuższą i grubszą grzywą do plecenia, mimo pozorów było to o wiele łatwiejsze do wykonania 😉 I bardzo lubiłam go pleść.
Ale podziwiam Cię, że udało Ci się wyhodować takie grzywsko i jest super zadbane! 🙂
Mój koń ma lichą grzywkę ( nie on jeden) i zgodnie z poradami z tego forum obcięłam na irokeza. Urosła kilka centymetrów dłuższa i trochę gęściejsza. Obcęłam ją w lutym tamtego roku i od grudnia stosowałam MTG ale efekty nie powalają ;(. Zaryzykować i obciąć jeszcze raz albo chociaż trochę skrócić? Czy zostawić i dalej stosować MTG?
Czy jest coś z ludzkich kosmetyków które można użyć na końskiej grzywie? lub nabłyszczacz do sierści??
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 maja 2015 19:35
Już sobie pozapuszczałam, młody łysy jak kolano, dziad sobie kompletnie wytarł grzywę przy wyjadaniu trawy zza ogrodzenia 🙁
kalaarepa, ja korzystam z GlissKura psikanego, super rozczesuje grzywe/ogon i ładnie się błyszczy włos po nim 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
14 maja 2015 20:32
Uwaga z tymi ludzkimi produktami. Mój dostał jakiegoś uczulenia na te cuda.
kalaarepa, a ja używam jedwabiu z Joanny do wykańczania zrobionych koreczków 😉
Do mnie właśnie doszedl mail, że zostałyśmy testerkami w akcji GNLa, więc czekam na próbki i zobaczymy który spray sie u nas sprawdzi  😀
My też zapuszczamy grzywę!  😎
Czy ktoś próbował hodować grzywę na Absorbinie?
Tzn. prać ogon i grzywę jakieś trzy razy w tygodniu a następnie na wyprane i wilgotne włosie psikać czy wsmarować i po wyschnięciu rozczesać?
Dwie kobyły w stajni miały mierną grzywę a po ponad miesiącu takich praktyk całkiem się odchowała. Zastanawiam się na ile to cud Absorbiny, na ile inny psikacz da radę a na ile to po prostu fuks... Mam już CDM i zastanawiam się czy jest sens dokupić Absorbinę i kombinować.  🤔
Mam pytanko  👀 Absorbine ShowSheen czym różni się od Absorbine Miracle Groom?? No bo pozwolę sobie zacytować opisy (myślę że to nie problem :icon_redface🙂
SHOWSHEEN:
Oryginalny ShowSheen® został wzbogacony w prowitaminy by odżywiać, oraz proteiny jedwabiu, by wzmacniać sierść nadając jej lustrzany połysk.
-Wszechstronne działanie dzięki unikalnej recepturze
-Nieoceniona pomoc w codziennej pielęgnacji
-Skutecznie usuwa z sierści brud, kurz i plamy
-ShowSheen® jest najlepiej sprzedającym się preparatem do nabłyszczania sierści w 25 krajach świata!

A MIRACLE GROOM:
Formuła 5 w 1 naturalnie czyści, odżywia, nabłyszcza, odświeża i ułatwia rozczesywanie podczas jednej aplikacji.
Gotowy do użycia spray umożliwia czyszczenie sierści bez użycia wody
Idealny do stosowania jesienią i w zimie
Nadaje piękny połysk bez tłustych osadów, może być stosowany pod siodłem i popręgiem
Przeznaczony dla koni, psów i kotów
Usuwa plamy uwydatniając naturalne barwy sierści

Czyli wynikało by że ten Miracle Groom ma takie same właściwości po części co ShowSheen, ale też wiecej? Potrzebuje coś do pielęgnowania grzywy i ogona (przy okazji sierści też) i mam dylemat co kupić a promocja długo jeszcze nie będzie wiec już nie wiem co kupić  😵


Edit.
Jeszcze dodam z Jackusiem zapuszczamy grzywę pokażę zmianę :P Wydaje mi się że dużo w taki czas??  😀
LISTOPAD 2014r
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11377124_869017906506738_1451838101885731327_n.jpg?oh=e938f5fd4aba454555baaf848b7ad70c&oe=55C4A99E[/img]

MAJ 2015r
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11014668_869017979840064_868423281550534393_n.jpg?oh=6023e7afa254c456cd9f8ffab23a6730&oe=55F5F24F[/img]
U mnie też koniec zapuszczania, moja powycierana jak diabli 🙁
Gillian   four letter word
27 maja 2015 13:28
ja wczoraj jednego już opitoliłam na 3 mm - trawa za płotem taka smaczna....
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t34.0-12/11328999_868684243206771_800769716_n.jpg?oh=2f05a54a9d82fe5f9d3780bcaa3dcf50&oe=55683432[/img]Taaaak jak ja to znam.... Mamy pastucha założonego aby nie chciały jeść trawy za płotu, powstrzymuje to wszystkie konie lecz nie mojego  😵 Lecz jeszcze ma szczęście bo nie wytarł sobie grzywy bo wtedy  🤬 ( oczywiście nie tak dosłownie aby nikt sobie nie pomyślał  😉 )
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 maja 2015 13:43
Vendettka mój robił to same w efekcie wytarta grzywa 🙁 nawet przy ścięciu na zero widać gdzie wytarł 🙁
Gillian   four letter word
27 maja 2015 14:01
moje konie stoją na bujnej trawie ale i tak upatrzyły sobie, że za płotem jest lepsza 🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 maja 2015 14:01
A ja dalej męczę się z odrastającym półirokezem, który powstał po przerwaniu grzywy  🤬 NIGDY WIĘCEJ nie przerwę grzywy mojemu gniadoszowi, bo teraz odczuwam psychiczny ból jak patrze na jego grzywę, która zaraz po przerwaniu była idealna, a teraz stoi w każdą stronę  👿


Gillian trawa za płotem zawsze zielensza!  😅
Vendettka, ja tak z innej beczki, ale wiesz może co to za ogłowie na twojej pierwszej focie? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się