COPD

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 sierpnia 2014 10:01
Mira i 2xC, no właśnie - podałaś opis adsorbentów mineralnych - myko-pak jest oparty na drożdżach, to ta druga grupa pozbawiona wymienionych przez Ciebie wad, poczekajmy na Orzeszkową, żeby przepisała skład etykiety, przypisywanie z góry konkurencyjnemu produktowi złego składu też do uczciwych praktyk nie należy...

Wybacz - rozumiem, że jesteś zaangażowana w dystrybucję mycosorbu- ale ja nie mam zamiaru siłować się z 600-kilogramowym zwierzakiem, żeby władować mu suplement do przewodu pokarmowego, tym bardziej, że mój koń już na widok strzykawki zaczyna się chować w najdalszym kącie boksu. Jak mi przy tych przepychankach zrobi krzywdę, to tym bardziej nie będziesz miała zbytu na ten suplement, bo nie będzie miał kto na niego zapracować... Ja mycosorbowi daję czas do końca opakowania, jak koń się nie przekona, to pałować się z nim nie będę.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 sierpnia 2014 10:17
Tak się chwilę zamyśliłam nad drożdżami i w sumie produkty innych firm wychodzą finansowo podobnie
jak mycosorb.
Np. taka sobie firma:
http://www.interyeast.pl/?pd=produkt&id=8 ,
wór 25 kg kosztuje około 100 ale wg producenta należy dawać 250 g, czyli złocisz dziennie,
30 pln na miesiąc.
Makana 27 pln na miesiąc dawkowania.
http://allegro.pl/makana-bierhefe-bt-pur-drozdze-piwne-1-5kg-i4480162365.html

Jakie jest dawkowanie myko-paca?

No właśnie, może Orzeszkowa spisze z nalepki jakieś info, porównamy sobie z innymi preparatami opartymi
na Saccharomyces cerevisiae.
Nie jestem w nic zaangażowana tylko podaję źródło informacji naukowej. Spisałyście się na 3 strony a jak do tej pory nikt nie podał skladu chemicznego produktu który tak zachwalacie. Musicie zwrócić uwagę na to że na tym forum i zwłaszcza w tym wątku są właściciele koni ktorzy szukają pomocy, więc rzetelna informacja to podstawa. Argumenteże cos jest prawie takie samo jak sprawdzony środek a nawret lepsze bo tańsze to żaden argument. Proponuję by pisać merytorycznie, a nie robić wycieczek personalnych jeszcze na dodatek nie trafionych.
Mira, w linkach nie ma info, ze myco pak jest szkodliwy (jak to wczesniej dalas do zrozumienia) po drugie, cytowany tekst /wytłuszczony pochodzi z 2001 roku, kiedy to polonez zapewne juz był dla niektórych mercedesem, wiec moze juz byc dawno nieaktualny lub produkt przeszedł rewolucję - medycyna, technika itp. idzie do przodu.
co do parowników, informacje ze strony juz czytałam, dlatego prosiłam o uzupełnienie o badania a nie opis, typu, - kolezanka zadowolona, ja tez...
Tez jestem z wielu rzeczy zadowolona i tez chcę dla swoich koni jak najlepiej, stąd też poszukiwania dobrych produktów a nie koniecznie najdroższych (bo cena to nie tylko wartość samej paszy, ale też np. reklamy, opakowań, itp.)
Przyznam, że Wasz produkt jest ładnie opisany, ale to nie znaczy, że jest lepszy niż inne, choć tego jeszcze nie wiem.

Nie bierz tego do siebie, ale przez 10 lat pracowałam w agencji PR, było u nas takie wewnętrzne zadanie, jak się chciało coś wypromować, do czego sami nie mieliśmy przekanania, "owijanie gówna w sreberko" 😉 więc nie dziw się, że szukam, dopytuję a ładny opis nie do końca mnie przekonuje.
Fajnie, ze jestes na forum bo mamy info z pierwszej ręki, ale jak bronisz swoich produktów, to nie podwazaj innych marek, tylko skup sie na tej, którą reprezentujesz i na jej plusach, bo o minusach pewnie i tak nie napiszesz

Megane, czytałam o tym na stronie anglojęzycznej i cierpliwości znajdę to podrzucę linka.
Sam fakt, że ktoś sprzedaje jakieś preparaty absorbujące mykotosyny i nie podaje żadnych informacji jest już zastanawiające. Szukając chciałabym wiedzieć jaki jest skład danego produktu, żeby to skonsultować z lekarzem czy aby nie "przedobrzę" w drugą stronę. Z pewnością nie jest to to samo co produkty Alltech bo one są chronione kilkoma patentami, a receptura pozyskiwania Mycosorbu jest chroniona tajemnicą. Więc to raczej wykluczone, żeby ktoś zrobił taki sam produkt. Zdaję sobie sprawę że "prawie" robi wielką różnicę. Fiat 126p może być dla kogoś prawie jak mercedes bo też ma koła , kierownice i jeździ.

Edti: ZNALZAŁAM 😀
cytuję: I. Adsorbenty mineralne


[b]Głównym składnikiem tych związków są różne grupy glinokrzemianów (bentonity, klinoptilolity, illity, wermikulity i formy syntetyczne). Ich zastosowanie jest najbardziej powszechne. Posiadają jednak jedną poważną wadę. W zależności od rodzaju wiążą w paszy obok mikotoksyn niektóre związki mineralne i witaminy.[/b] W skrajnych przypadkach mogą wywołać u świń komplikacje w gospodarce fosforem. Wiązanie mikotoksyn trwa około 72 godzin (Gedek, 2001)

Źródło: http://www.portalhodowcy.pl/hodowca-trzody-chlewnej/184-numer-42010/1695-drozdze-piwne-inter-yeast-jako-preparat-ograniczajacy-toksyczne-dzialanie-mikotoksyn-w-paszach-dla-swin

I jeszcze jedna praca naukowa od strony 9 zaczyna się interesujący nas wątek o glinokrzemianach i ich negatywnym wpływie na środowisko.
http://www.konferencjaswinie.pl/referaty/PRAKTYCZNE_METODY.pdf

Mira, świetnie, że  podałaś te materiały. Dobrze poczytać i dowiedzieć się, że producentów preparatów drożdżowych jest sporo w Polsce. Ale zakończyłaś cytat  przed ważnym stwierdzeniem: te informacje dotyczyły związków mineralnych, a drożdże takimi nie są, zatem chyba można przypuszczać, że Myco Pak - jako preparat ze ścian komórkowych drożdży - nie ma takiego działania jak składniki mineralne.
...nikt nie podał skladu chemicznego produktu który tak zachwalacie. Musicie zwrócić uwagę na to że na tym forum i zwłaszcza w tym wątku są właściciele koni ktorzy szukają pomocy, więc rzetelna informacja to podstawa. Argumenteże cos jest prawie takie samo jak sprawdzony środek a nawret lepsze bo tańsze to żaden argument. Proponuję by pisać merytorycznie, a nie robić wycieczek personalnych jeszcze na dodatek nie trafionych.

1. nikt jakos specjalnie nie zachwala, tylko napisał o skutecznym działaniu, ale nie bylo opisu, ze to jedyny produkt w swoim rodzaju, lepszy nawet od....
2. tak, ludzie szukają tu pomocy i chcą rzetelnych informacji a nie "podkopywania innych firm" sama też możesz zrobić analizę produktu X i Y i podpierac wypowiedzi badaniami
3. O argumentach napisalam wyzej i nie twierdze, ze tansze to lepsze, tylko, ze jesli "takie samo czyt. skuteczne" to nie ma co przepłacać
4. Jak produkty porównywalne, to należy je wypróbować
to tyle w temacie
ms_konik, też zaczęłam liczyć, bo przy dawaniu non stop to każde 20 zł mniej się liczy. Z tym preparatem Inter Yeast - Lieber BT to dawkowanie 250 g jest gdy koń nie ma problemów, chcesz zadziałać ogólnie na przewód pokarmowy, kopyta sierść i nie dawać już innych suplementów. Natomiast jak jest problem - jak u naszych koni z alergią - to trzeba dawać więcej, nawet do 500 gr. Tak się dowiedziałam w sklepie, gdzie stosują te preparaty u swoich koni. I wtedy masz 50 dawek. Drożdże kosztują 110 zł za 25 kg, przesyłka 19, czyli 129 zł. To trochę więcej jak 60 zł miesięcznie.

Myco Pak jest koncentratem, sprzedawany jest po 2 kg, liczyłam, że starczy mi na ok 4

Wychodzi na to, że oba preparaty są tańsze niż Mycosorb, najtańszy jest Myco Pak - a skuteczność to chyba trzeba sprawdzić w praktyce.
Orzeszkowa powiedz proszę jak z zapachem myco-paku? Tak samo odpychający dla koni jak mycosorb?
Każdy wybierze co mu będzie najbardziej odpowiadało, podałam info na co należy zwracać uwagę i jakie są zagrożenia. Nikogo do niczego na siłę nie zamierzam przekonywać bo to bez sensu. Najwyrażniej każdy musi przetestować wszystko osobiście.
Widzę, dużo jest dyskusji nt. ceny, więc 1 kg Mycosorb wystarczy na 70-80 dni , co daje stawkę dzienną w wysokości od 0,87 zł do 1 zł.
To tylko szczegół, ale plus wysyłka minimum 12 zł, to daje od 1,025 do 1,17... ot taki chwyt marketingowy...
Co do tzw minusów stosowania mojego ulubionego M... ja ich nie znam, ale jest tutaj spora grupa forumowiczów, która się już wcześniej wypowiadała na ten temat, zachęcam żeby coś napisali w tej kwestii.

Megane zawsze znajdzie się jakiś argument "za" i "przeciw" na wszystko.
Z minusów na pewno to, ze niektóre konie nie chca jeść Mycosorbu, mam nadzieję, że moje nie będą grymasiły 😉
(Dodam, ze finalnie zamowilam i jeden i drugi produkt. Testami podziele sie za jakis czas)
Mira i 2xC, http://www.zdrowykon.com/3/preparat_mycosorb
podane dawkowanie sugeruje (zresztą takie same informacje dostałam od osoby sprzedjącej mycosorb), że na dużego konia mam dawać 20gram - to w przypadku kilogramowego opakowania starcza na 50 dni, nie na 80.
Ja znalazłam coś takiego http://www.agrarius.eu/1112/mykostop/ Czy ktoś z Was stosował może ten preparat i mógłby się na jego temat wypowiedzieć ?  :kwiatek:
mój koń waży 670 kg, dawałam ok 25 gramów Mycosorb, czasami trochę więcej, kilogram starczał mi na trochę ponad miesiąc.
Wiera - my tu nie potrafimy ogarnąć 2ch środków, a Ty nam kolejny podrzucasz? 🙂
Megane  bardzo przepraszam, to nie było w złej wierze  😉
podrzucę pomysł dla 'niejadków' , pomysł od weta . Jeszcze nie testowałam . W  DŻEMIE  podawać ... 🙂 podobno skuteczny
Wiera... Wiem, wiem, że nie w złej wierze 😉
jesli Twoj kon, to ten z awatara, to przynajmniej na długo by Ci starczyło dawkowanie 😉 któregokolwiek Myco - xxx 😉
Megane niestety chodzi o mojego drugiego konia, który ma okolo 400 kg wiecej od tego z awatara. 🙁 No wiec sama rozumiesz, że zmusza mnie do szukania jednak nieco tańszej i może bardziej smakowitej od innych Myco-cosiów alternatywy  😉
W tym wątku chyba tylko Dżastin to stosuje i wg wpisów środek jest skuteczny. Podpytaj Ją o szczegóły
Zapytam :-) Dziekuje bardzo za tę informację  :kwiatek:
dobrze Makrejsza napisała, mykopak jest oparty na drożdzach, zresztą przecież - mój koń żre to 2 lata, normalnie dosypywane do paszy razem z innymi witaminami, grzywa i ogon rosną mu bardzo szybko, już nie mówiąc o kopytach które średnio co 2-3 tyg musi mieć strugane, a przynajmniej sam pazur spiłowany. Gdyby ten myko-pak wiązał też witaminy, to wątpię żeby tak było. Nikogo nie namawiam na zamienniki, ale wd mnie każdy sobie radzi na tyle, na ile go stać, mnie np. nie stać na oryginalny mycosorb, secrete czy jakieś parowniki, a mimo to mój zaawansowany raowiec czuje się i wygląda świetnie. Co nie znaczy, że gdybym miała kase to bym mu takiego parownika nie sprawiła. To by było na tyle chyba 😉 Zresztą już kiedyś był tu poruszany ten temat pt. mykopak vs mykosorb
claudss, MykoPak IMO nie śmierdzi, ma lekki zapach podobny nieco do drożdży. Zresztą, właśnie ze ścian komórkowych drożdży preparat jest produkowany, nie ze składników mineralnych.
Potwierdzam to co napisała Dżastin, jako że jej konia oglądam na co dzień i codziennie własnoręcznie mu ten nieszczęsny mykopak dosypuję - po koniu widać zarówno efekty podawania środka wiążącego mykotoksyny, jak i zauważalne efekty dawania lub nie rozmaitych suplementów.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 sierpnia 2014 19:07
Orzeszkowa, a mogłabyś tylko spisać skład z etykiety??? Tak już, żeby nikt nie miał wątpliwości... Dziękuję 🙂
Makrejsza, o jeżu, jak znajdę to spiszę, bo mamy przesypany do wiadereczka z pokrywką, żeby wilgoci nie łapał 😉
Powiedzcie mi, stosował ktoś może któryś z tych preparatów?

http://sklep.doktorwet.pl/equi-power-atemwegkrauter-syrop-ziola-syropie-p-385.html

http://sklep.zabookuj.eu/pl/p/Ventilator-/1067

http://www.mksklep.pl/equistro-secreta-pro-max-800-g-p-771.html

warto w ogóle kupować? Pomaga to coś?
Dla konia pokasłującego, bez jakiś mega masakrycznych problemów (RAO bardzo mało zaawansowane)
xxagaxx, dla lekko kaszlącego brałabym z syropków Respadril albo Bronchopulmin z DerbyMedu - syropki polecane nie tylko w okresach nasilenia kaszlu, ale też dla ogólnej poprawy kondycji dróg oddechowych.
Sekreta to już imo armata, na lekki kaszelek próbowałabym najpierw coś w stylu mieszanek pana Podkowy.

epk, 20 gramów to dawka początkowa, którą się utrzymuje przez 10 dni, później jest zmniejszana o połowę. Pierwsze opakowanie może wystarczyć na 70 dni, natomiast drugie już na 80. Dawkowanie zależy głównie od tego jak duży jest koń i czy faktycznie problem leży w tym, że reakcja alergiczna jest wywołana mykotoksynami. Jeżeli przyczyna kaszlu i glutów (a co za tym idzie duszności) nie leży w mykotoksynach trzeba szukać innej przyczyny i innego leku.

Pozdrawiam
Mira i 2xC, ja od osoby sprzedającej Mycosorb otrzymałam inne informacje. Mam dużego konia i taką mi Pani zaleciła dawkę. Skoro twierdzisz, że nie jesteś powiązana ze sprzedającymi, to rozumiem, że nie z tobą rozmawiałam i nie masz wiedzy także co zostało polecone?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się