Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Fajnie wygląda 🙂

Myślałem żeby sobie jakąś kamizelkę kupić, są jakieś fajne i tanie?
asds, pokażesz się w niej? jestem bardzo ciekawa jak leży. i czego nie chroni z przodu
asds   Life goes on...
08 listopada 2014 20:01
Zdjęcia z jazdy będą w wtorek wieczorem.

Teraz jeśli chcesz mogę zrobić na sucho zdjęcia przed lustrem.
Ma ktoś  kaski fair play PRO COOL lub Elf Matt ? Polecacie ?? Może jakieś inne godne polecenia tak do ok. 250 zł  ?  😀
Mialam pro cool, fajny tylko irytowal mnie niezmierne ruchomy daszek.
Ruchomy daszek ??  😲
Zdjęcia z jazdy będą w wtorek wieczorem.

Teraz jeśli chcesz mogę zrobić na sucho zdjęcia przed lustrem.


chce jakiekolwiek, zeby bylo widac jak leży 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2014 20:51
maniana, Elf moim zdaniem porządniej wykonany.
Elf ma jakiś taki inny plastik. Wydaje się porządniejszy. Ale jest troszkę cięższy.
Dziękuję :* aleee ten Elf ma "ruchomy daszek " ???? :/
One mają daszki wyłamywane (na kilku zaczepach). Generalnie trzymają się sztywno, nie widziałam jeszcze w żadnym egzemplarzu, żeby daszek był "ruchomy", no chyba, że środkowy zaczep się wyczepił, wystarczy "wkliknąć".

Hmm...strasznie durno brzmi ten post, ale chyba nie potrafię tego wyjaśnić.
Przymierzam się do zakupu kamizelki powietrznej. Czy możecie polecić jakiś konkretny model?

Czym się różni np. taka za 1 460 PLN http://saferide.pl/produkty.php?name=hit-air+H+-+kamizelka+z+poduszk%C4%85+powietrzn%C4%85

od takiej za 2 149 PLN  http://pasi-konik.pl/pl/p/HELITE-Kamizelka-z-poduszka-powietrzna-Air-Jacket-/7904

albo za 2 900 PLN http://beckersport.pl/kamizelka-powietrzna-psrs-hybrid-24ok-p-2975.html


??
Widział ktoś ten kask ? Jaki to model ? Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek: 

EDIT. ZDJĘCIE
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 listopada 2014 20:27
monia dziecięcy Jimpi [url=http://www.gpa-sport.com/en/helmets/fiche.php?idprod=97#]KLIK[/url]
monia dziecięcy Jimpi [url=http://www.gpa-sport.com/en/helmets/fiche.php?idprod=97#]KLIK[/url]


Rozmiar 56 to jest dziecięcy  😲    wychodzi, że ja muszę dziecięce kupować bo wszystko za duże na mnie  😂 
D+A, także chciałam kupić powietrzna. Jednak nie uzyskałam informacji nt wyników badan jak wypada urazowosc:
•Powietrzna plus zwykła vs zwykła
• powietrzna vs bez żadnej (zeby porównać: zwykła vs bez)

Są tylko pow.plus zwykła vs bez... Pytałam przedstawiciela, który wysyłał pyt.do producenta-niby odp.była, ze nie ma takich badan, bo ona jest przeznaczona do używania ze zwykłą razem. A ja chciałam wydać te tysiące zeby mieć zamiast zwyklej-wygodniej i bezpieczniej-ale badania nie dostępne, czyli czy a bezpieczniej nie jest...
monia, ano dziecięcy 😀 Ktosina chyba ma taki.
horse_art kto i w jakich warunkach ma sprawdzić tę urazowość??? Na kros (stamtąd chyba najwięcej danych) nie można bez piankowej, powietrzna to dodatek.
Chyba, że chodzi ci o stopień zniszczeń manekina przy danych przeciążeniach/zderzeniach. Ale to nie "urazowość".
Czy miał ktoś może z was do czynienia z kaskiem KASK PIKEUR PRO SAFE CLASSIC
Czekoladowiec tez by mnie interesowalo - na targach w cenie 850 zl. Jak sie ma do UVEX Perfection?
Czy może ktoś z was polecić jakiś kask który nie powoduje wodogłowia, a za razem jest głęboki ( dla wielkiej głowy)?
Najbardziej bym chciała, żeby to był klasyczny model, nie plastik, do tego w jakieś rozsądnej cenie (około 300 max 400zł).

Przerobiłam już trochę modeli i niestety żaden nie był w 100% trafiony.
W sumie najlepszym modelem był o dziwno kask z decathlonu(plastik), kupiony w sumie tak spontanicznie klik. Bardzo ładnie leży(nie powoduje wodogłowia!!!), jest wygodny, ale trochę mi nie pasuje jego wnętrze, plus jakoś ciągnie mnie raczej do klasycznych modeli.
[b]Karolass[/b]  kask już jest u mnie :-) zakochalam się. Jutro pierwszy test :-)
no wlasnie - a ten brak regulacji? W Uvexie jest. Jak to sie ma podczas dluzszego noszenia?
Poszukuję regulowanego kasku, do 250 zł. Obwód głowy ma dosyć mały bo ok. 52 cm, więc w grę wchodzą chyba tylko kaski dziecięce. Poszukuję wytrzymałego kasku, dobrze wentylowanego. Może mógłby ktoś coś polecić?  :kwiatek:
Czy posiada ktoś kask Kavalkade Proair? Jak się sprawuje, czy jest wygodny, czy warto kupić?
marta__sz Dziękuję  :kwiatek:
mefifto, tego nie, ale mam Kavalkade Safety Air. Stary model, bez regulacji, taki w typie popularnych Choplinów itp. I go uwielbiam. Mam go już "zdecydowanie za długo", według wszelkich zaleceń powinnam już dawno zmienić, bo się "przeterminował". Ale nie był "bity", totalnie nic mu nie dolega, nawet nie czuję, żeby się uklepał. Ciągle tak samo leży na głowie. Na podstawie swojego kasku w ciemno kupiłabym kolejny Kavalkade, gdybym znalazła taki, który wpadł by mi w oko. Tyle, że obecnie moje serce skradł jeden z modeli Uvexa ;p (na który gapię się 1,5 roku, bo przecież "mój kask jest spoko, to po co mam wydawać kilka stów na nowy?"...)
Czy ktoś posiada Kask jeździecki Safety Jump brązowy FOUGANZA?
Jak on się prezentuje na głowie? nie widziałam w realu, ale czy ten kolor opisany jako brąz jest brązem czy to taki beżowo-szary?
Jest brązowy 🙂
Aczkolwiek osobiście wolałabym kupić z jakiejś dobrej firmy niż z fouganzy. Koleżanka miała i wcale nie była zachwycona (czuła się jak w kasku rowerowym). Jak tylko uzbierała pieniądze, to kupiła lepszy. Warto wydać troszkę więcej i mieć porządny - ja aktualnie mam FP Pro Team i poza tym, że wkładka się ubiła i zrobił się na mnie za duży, to warto. No, chyba że kask ma być tylko od parady - wtedy właściwie jest to bez znaczenia. 🙂
Nie wiem jakie to uczucie w kasku rowerowym ale się domyślam hehe
Szukam czegoś do codziennego tyrania, lekkiego i przewiewnego, co nie sponiewiera mnie finansowo a nie będę wyglądała jak w gigantycznym hełmie na głowę
tym bardziej, że w pracy czasami z pośpiechu nie zawsze zwracam uwagę gdzie rzucę kask 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się