kącik skoków

Dostałam zdjęcia z niedzieli młodego:

eterowa, fajnie śmigacie. Wciąż leżysz, ale już mniej. Wiem jak ciężko nawyki wyplenić, ale musisz z tym jeszcze powalczyć 😉

anai, gdyby nie Jackiewiczów pojechalibyśmy na dwa dni, no ale niestety, odwołali się na ostatnią chwile i do BB choć na jeden dzień skoczyliśmy. Ale było warto 😉
A Szarak cudny, fajnie oboje patrzycie w te samą stronę i na dół 😉 :P Sprawdzasz czy aby na pewno zabrał nogi?


Ja mam Siwsona jeszcze z muru i rozprężlani xD Chyba pierwszy raz w życiu skoczyłam mur "jak człowiek". To co ja kiedyś wyprawiałam to aż żal było patrzeć.



xxagaxx, nie pytaj, czego tam szukałam... Mi bardzo potrzeba dwudniowych zawodów, żebyś widziała, jak szarak skakał w poniedziałek 😀
Okserek malutki widzę, taki chudziutki 😉 Zazdroszczę BB, już się sierpniowego doczekać nie mogę! 
Smoku, pisałeś to już tyle razy.... Eterowa na pewno zdaje sobię sprawę ze swoich błędów dosiadowych, pisze, że się poprawi, że na zawodach ponoszą ją emocje itd. Daj jej czasu trochę, nie jest tak łatwo wyplenić takie błedy, szczególnie gdy się ciągle skacze wagony, zamiast popracować na czymś mniejszym i stopniowo podwyższać. Ja mam wrażenie, że ten koń się robi coraz bardziej płaski w skoku niestety ... i że jest za dużo i za wysoko. Brakuje treningów gimnastycznych na wysokościach do metra chyba, że się o nich nie wspomina.... Bo jak już lecą foty z treningu gimnastycznego, to i tak na koncowej fotce stoi wagon.


Czas w tym przypadku , gra na ich niekorzyść. Piszesz dokładnie to samo co ja . Że szczególnie że nie robią tego i tego  i wypunktowujesz , więc jak ma coś z tego wyjść ?????
Napisałaś , że masz wrażenie że ten koń robi się coraz bardziej płaski. Ja to już dawno temu pisałem , to przerabia konia z możliwościami na dużą rundę na konie klasy P w porywach  N. Po prostu szkoda ich. Są mega dzielni ( nawet za bardzo )  😉  , wyskakani , tylko brakuje kogoś kto zrobi z tym porządek .Chyba że ich ambicją jest podróżować po P klasie  🤔
Dlaczego mój koń wyłamuje się przed przeszkodą?w tym roku dopiero zaczęliśmy pierwsze ,,kroki,,w tym kierunku.Na początku było świetnie,wręcz bardzo ochoczo do tego podchodziła,a od jakiegoś miesiąca....przed przeszkodą `skacze` prawo lewo prawo lewo i w końcu w jedną,bądź zapiera się przed przeszkodą bądź dosłownie na nią wskakuje!(po mimo iż wcześniej leży belka od odskoku)
I jeszcze jedno-czy plac(bo ujeżdżalnią tego nie nazwę),który jest lekko pochylony,nadaje/nienadaje się do skoków?pewni nie,ale wolę by ktoś mi to wytłumaczył.Mieszkam w górach i nie mam prostego kawałka,dlatego musiałam ,,ujeżdżalnie,,zrobić na łące.Jeszcze raz powtarzam-nie jest tragicznie pochylona,ale niestety prosta też nie jest :/ na razie skaczemy pół roku,od 2mies.60cm.Oczywiście wcześniej,przez 20-30min porządna rozgrzewka oraz liczne przechodzenie przez cavaletki.
Skoro skakała chętnie i z ochota ,tzn , że zrobiłaś coś co w niej tą ochotę zabiło. Złe odskoki , wganianie konia , puszczanie kontaktu przed samym odskokiem , nikt nie wie co żeś zrobiła. Masz filmiki to wstaw , może będzie łatwiej , choć teraz to już skutek ,a jaka przyczyna ????  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 lipca 2014 09:40
Dzisiaj rozpoczęły się starty na ME w Arezzo 😅
Skoro skakała chętnie i z ochota ,tzn , że zrobiłaś coś co w niej tą ochotę zabiło. Złe odskoki , wganianie konia , puszczanie kontaktu przed samym odskokiem , nikt nie wie co żeś zrobiła. Masz filmiki to wstaw , może będzie łatwiej , choć teraz to już skutek ,a jaka przyczyna ????   🤔


Oddawałam tyle co do samego skoku.Odskok do przeszkody to 3stopy-czyli jakieś +/- 80cm.Filmiku nie mogę dać,ponieważ nie mam kamery,a telefon mam zepsuty.
Dzisiaj rozpoczęły się starty na ME w Arezzo 😅

Świetnie zaczął Andrzej Opłatek  🏇 Trzymam kciuki za resztę. lusia722 - upał daje popalić  👀 ?

Wyniki i listy
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 lipca 2014 10:38

Oddawałam tyle co do samego skoku.Odskok do przeszkody to 3stopy-czyli jakieś +/- 80cm.Filmiku nie mogę dać,ponieważ nie mam kamery,a telefon mam zepsuty.


Ale, że odbicie Wam tak wypadało, czy że wskazówkę tak kładliście? Masz jakieś zdjęcia samego skoku?
Przed przeszkodą leży drąg,do odskoku-3stopy to odległość od samej przeszkody do drągu.Nie mam zdjęć,może za kilka dni coś uda się załatwić :/
GabiJamal, i masz powód odmowy - źle ułożone wskazówki...
Proponuję popracować z trenerem, który pokaże, wytłumaczy, naświetli tematykę skoków.
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2145243#msg2145243 date=1406111095]
GabiJamal, i masz powód odmowy - źle ułożone wskazówki...
Proponuję popracować z trenerem, który pokaże, wytłumaczy, naświetli tematykę skoków.
[/quote]

Dokładnie !!! Przy wysokości 80 cm , to powinno być trochę mniej jak 3 metry do stacjonaty i ok 2- 2,5 m do oksera. Wtedy można szukać odległości do drąga a nie do przeszkody . Tak to się jeździ bez trenera, a potem pomóżcie na forum.
Smok10, pod warunkiem skoków z galopu a nie np z kłusa 😉
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2145281#msg2145281 date=1406113110]
Smok10, pod warunkiem skoków z galopu a nie np z kłusa 😉
[/quote]

Jak najbardziej . Przepraszam że nie dopisałem  :kwiatek: :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 lipca 2014 13:24
Ja się właśnie załamałam...  😵 😵

Oj tam, koń się zepsuł, cała reszta jest w porządku  😎
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
23 lipca 2014 15:13
Przed przeszkodą leży drąg,do odskoku-3stopy to odległość od samej przeszkody do drągu.Nie mam zdjęć,może za kilka dni coś uda się załatwić :/

3 stopy, nie trzy metry 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 lipca 2014 15:16
armara ja jestem w domu.
Na pewno nie jest lekko, ale w ubiegłym roku to była prawdziwa egzotyka.
Ryżol był przygotowywany do takich warunków, w miarę możliwości.
Mam nadzieję, że nadal ma apetyt i formę.
klik
lusia722
Super film !!
Weronika na zero ! Brawo !
Ryżol daje radę. 😉
lusia722, film super! Brawo dla ryżola 😀
Lusia722 super film, super zawodniczka i konie  😀 a pamiętam je jeszcze sprzed paru lat jak były w treningu u P. Piaseckiego, już wtedy robiły wrażenie. Gratuluję dzisiejszego przejazdu. Kciuki są. Powodzenia w ME  😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 lipca 2014 20:03
Dużo czasu zmarnowane...ale w końcu chłopaki mają szansę się pokazywać z najlepszej strony.
Ryżol im wyżej tym jest lepszy, szkoda że tak późno dostała go do jazdy. Ma już 15 lat i swoje w nogach, a doświadczenie jak na konia w tym wieku znikome.
Ja kibicuje całej naszej ekipie, bardzo fajne składy w tym roku.

lusia gratki dla teamu! Patrzę się pełna nadzieji na dobre wyniki w tym roku, mają na prawdę dobre warunki (przynajmniej znakomita większość) do tego żeby powalczyć. Oby tak dalej. Trzymamy kciuki!  😅
Powtarzam 3stopy,nie metry.
W mojej okolicy nie ma trenera i nie będę szukała,gdyż to tylko zabawa.Nie potrzebuję super wyszkolonego konia.3stopy w cavaletkach-stosujemy w trailu,który zawodowo jeżdżę.Już krocie wydaję na sprzęt i zawody w konkurencjach west,a klasyk,a w tym przypadku skoki to tylko zabawa.Nie mam zamiaru głaskać konika i chodzić z nim na spacery,kiedy mogę czegoś nowego spróbować.Metrem jemu nóg nie połamię,nie chcę pobijać rekordów skoków,tylko robić coś innego,czego większość znajomych(koniarzy)nigdy nie próbowała.Właśnie tak powinna wyglądać jazda-jeździec powinien wszystkiego próbować,a nie tylko w jednym miejscu stać i mówić że np.naturaliści to głąby,czy klasyk szarpie za pysk itd.Miałam nadzieję że znajdę tutaj dojrzałe odpowiedzi,a nie tylko-,,o boże,sama próbuje a jeździć nie potrafi,,-a co wy o mnie wiecie?Czasem zamiast palnąć głupotę,lepiej się zapytać  🤔  🤔wirek:
GabiJamal, po prostu ustawiając tak blisko drąg do przeszkody nie dajesz koniowi szansy. UStaw go ok. 3 metry od stacjonatki na galop i wtedy spróbuj. Albo 2-2,5m od przeszkody na kłus. Początkującemu koniowi musisz ułatwić znalezienie prawidłowego miejsca odskoku, a to zrobisz ustawiając wskazówki w naturalnie pasującej odległości.
GabiJamal, po prostu ustawiając tak blisko drąg do przeszkody nie dajesz koniowi szansy. UStaw go ok. 3 metry od stacjonatki na galop i wtedy spróbuj. Albo 2-2,5m od przeszkody na kłus. Początkującemu koniowi musisz ułatwić znalezienie prawidłowego miejsca odskoku, a to zrobisz ustawiając wskazówki w naturalnie pasującej odległości.


Jej zdaje się wcale nie chodziło o jakąś radę tylko o zadymę  😉
Czasem zamiast palnąć głupotę,lepiej się zapytać

Tak. ZANIM się ją palnie.
"Metrem nóg nie połamię" - też bajer.
Ale jest ok - koń dobitnie poinformował co sądzi o takiej "zabawie w skoki".
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lipca 2014 21:58
GabiJamal, to sobie stosuj w trialu. Ale jak stosujesz w skokach, to się nie dziw, że koń ma dość i odmawia takiej zabawy jaką mu fundujesz.
Powtarzam 3stopy,nie metry.
W mojej okolicy nie ma trenera i nie będę szukała,gdyż to tylko zabawa.Nie potrzebuję super wyszkolonego konia.3stopy w cavaletkach-stosujemy w trailu,który zawodowo jeżdżę.Już krocie wydaję na sprzęt i zawody w konkurencjach west,a klasyk,a w tym przypadku skoki to tylko zabawa.Nie mam zamiaru głaskać konika i chodzić z nim na spacery,kiedy mogę czegoś nowego spróbować.Metrem jemu nóg nie połamię,nie chcę pobijać rekordów skoków,tylko robić coś innego,czego większość znajomych(koniarzy)nigdy nie próbowała.Właśnie tak powinna wyglądać jazda-jeździec powinien wszystkiego próbować,a nie tylko w jednym miejscu stać i mówić że np.naturaliści to głąby,czy klasyk szarpie za pysk itd.Miałam nadzieję że znajdę tutaj dojrzałe odpowiedzi,a nie tylko-,,o boże,sama próbuje a jeździć nie potrafi,,-a co wy o mnie wiecie?Czasem zamiast palnąć głupotę,lepiej się zapytać  🤔  🤔wirek:


🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Słitaśna nastolatka , dobrze że jesteśmy chronieni wirtualem ,bo w realu to jeszcze by nam pyski obiła. 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się