kącik skoków

Myślę że zanim zajmiemy się nagonką na takich skutecznych jeźdźców jak Kubiak,zajmijmy się uprzątnieciem bałaganu na własnym podwórku.Np. dzisiaj cały dzień oglądałam zawody skokowe i na żadnych zawodach rangi MP czy międzynarodowych nie widziałam tak paskudnego miejscami jeździectwa,jak na zwykłych ZR.I bynajmniej nie chodzi o użycie patentów,ale jak i także o inne kwestie.Więc może najpierw małe kroczki,a potem możemy porozmawiać o GK.

Pamiętajmy jeszcze o tym, że przykład idzie z góry 😉
Ojj, nie wiem ile razy ja już usłyszałam z ust ludzi jeżdżacych P, że ten i tamten jeździ tak a tak, a jednak wygrywa. No i pach! Zaczynają mieć w duszy, że kaleczą sztukę jeździecką.

Nawet Ehningowi można zrobić brzydkie zdjęcie i nie potrzeba do tego Photoshopa  🤣 🤣 🤣
http://www.welt.de/sport/article4038271/Verliebter-Ehning-vertraut-stoerrischem-Kuechengirl.html

Toś teraz zabłysnął jak cygan złotym zębęm  🤣
Błędy się zdarzały, zdarzają i zdarzać się będą. Każdemu bez wyjątku. Różnica jest tylko taka, że jedni brzydkich zdjęc mają kilka a inni kilkanaście lub kilkadziesiąt.

Jeszcze raz powiem: nie jestem przeciwniczką Grzegorza Kubiaka. Również życzę mu jak największej ilości sukcesów i jak najdłuższej kariery w jeździectwie. Nie jestem też wrogiem patentów, jeśli są uzywane w celu lepszej komunikacji z koniem. Jestem za to zagorzałym przeciwnikiem brutalnej, siłowej jazdy, która jest nie tylko brzydka, ale w pewnym momencie staje się również mało skuteczna, a konie - nie ma się co oszukiwać - po dość krótkim czasie przypłacają to zdrowiem (i fizycznym i psychicznym)
zmieniają tematy, widział ktoś gdzies może listy startowe z Białego Boru na niedzielę? 😉
no ale przecież to nasza cecha narodowa,smoku.

Choć i tak najbardziej widać to w ujeżdżeniu.


Niby tak w Ujeżdżeniu pod tym wzgledem bywa niesympatycznie, bo w skokach to marginalne a najwięcej mają do powiedzenia ci którzy przekazują ploty pocztą pantoflową i wielce dyskutują a w zasadzie nie bardzo wiedzą o kogo chodzi lub podejrzeli coś w internecie i komentują. Wśród zawodników skoków to raczej nie ma zwyczaju  komentowania swoich kolegów a w WKKW to już w ogóle .!!!


Jeszcze raz powiem: nie jestem przeciwniczką Grzegorza Kubiaka. Również życzę mu jak największej ilości sukcesów i jak najdłuższej kariery w jeździectwie. 


Maria 89 - Od kiedy to stałaś się taką miłośniczką G.K ??? 
Jeszcze wczoraj miałaś całkiem inne zdanie .

Ty na serio uważasz, że to nie zbrodnia, że jeden z czołowych naszych jeźdźców jeździ tak jak jeździ?  🤔


Przespałaś się z tematem , że tak zmieniłaś front ???  🤣 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lipca 2014 22:12
Smok10, oj byś się zdziwił co do wkkw 😀
Pan Grzegorz wlasnie wygral SR i DR w Salio, na dwoch roznych koniach. Bylam, widzialam, plynnie, w rytmie, kazdy dojazd doskonaly. Oby tak dalej.

i to jest znakomita wiadomość.
Zwłaszcza drugie zdanie .
Czyli płynnie wygrał w rytmie np . Samby !!! czyli , Speed & music  😎

Tańcząco i śpiewająco na przekór malkontentom  😂
domiwa, dla mnie podłoże tam nie jest spoko, szczególnie w cześci od strony sędziówki. Chyba, że cos z tym zrobili, ale szczerze w to wątpię. No, ale kłócić sie nie będę. 😉 Jechać żeby sprawdzić tez nie.
Wiem, ze do wrzesnie nie ma Leszna czy Jaszkowa. Wien kiedy jest Warka, ale moze jakies zawody mi umykaja.

xxagaxx, z tego co pamietam to listy na kolejny dzień pojawiały sie jakoś mniej więcej w czasie kiedy się szło na imprezę. Po drodze zahaczaliśmy o biuro i zazwyczaj akurat kończyli układanie list. Znaczy się jeszcze na nie za wcześnie.
Smok10, albo jesteś 15 letnim dzieckiem przechodzącym okres buntu, które pozjadało wszystkie rozumy, albo jesteś ..... i nie rozumiesz słowa pisanego.
Od samego początku (jeszcze na fb) krytykowałam styl jazdy Grzegorza Kubiaka a nie jego samego. Nie napisałam na tego człowieka ani jednego złego słowa. Nie neguję tego jakim jest człowiekiem, ale mogę wyrazić swoje zdanie na temat tego jak jeździ. I ani Ty, wielki obrońca uciśnionych, mi tego nie zabronisz, ani nikt inny. Zresztą skoro jemu samemu nie podoba się jego styl to raczej się nie dziwi, że nie podoba się innym.
Po raz kolejny trafiłeś ze swoim komentarzem jak kulą w płot, więc mam ogromną prośbę: zanim następnym razem będziesz chciał komuś wcisnąć coś, czego nie napisał to upewnij się dobrze, że połączenie Twojego mózgu z resztą ciała jest w danej chwili na tyle poprawne, że nie napiszesz bzdur  🙄
Pan Grzegorz wlasnie wygral SR i DR w Salio, na dwoch roznych koniach. Bylam, widzialam, plynnie, w rytmie, kazdy dojazd doskonaly. Oby tak dalej.


Dodaj że dużą rundę na Angeli o którą była ta cała zadyma !!!  😉 Czyli wjeździł się w niecały miesiąc i w dodatku teraz już było ładnie  🤣 🤣 🤣 😎
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 lipca 2014 09:38
Klami ja tez nie. Ale nikt nie narzekał. Konie skakaly super, nigdzie sie nie kopaly itp. Z innych to masz jeszcze Kobylarnie.
Dodaj że dużą rundę na Angeli o którą była ta cała zadyma !!!  😉 Czyli wjeździł się w niecały miesiąc i w dodatku teraz już było ładnie  🤣 🤣 🤣 😎

To nie o Angelę była zadyma.
O, Kobylarnia. Ktos cos wie o zawodach tam wnajblizszym czasie?? Na SK I vocie niestety nic nie widze. :/
Klami, wedlug strony Robsona zawody maja byc u nich za tydzien.

A ja dzisiaj bylam na towarzyskich zawodach i bylam 1 w L zwyklym, z czego sie niezmiernie ciesze 🙂 Natomiast w L1 mialam jakas dziwna wizje, oko i mozg zostaly chyba na rozprezalni i skonczylo sie jedna zrzutka i nie fajnym rozjechaniem szeregu :/ No ale coz, uczy sie tylko ten, kto jezdzi.

Edit. Propozycje Robsonow:
[[a]]http://www.wmzj.pl/images/stories/XIV%20O%20Puchar%20JKS%20U%20Robsonow.pdf[[a]]

Nastepne u nich 23-24.08.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
20 lipca 2014 17:15
Pochwalę się, bo dumna jestem z konia 🙂 Dziś w zawodach regionalnych w P z jokerem uzbieraliśmy komplet punktów i zajęliśmy 3 miejsce na 20 koni 🙂W N jedna zrzutka niestety, w linii była ustawiona stacjonata z górki (trochę nierówne podłoże) i niestety wyszedł za płaski skok 🙁 Ale że parkur był trudny to mimo to zajęliśmy również 3 miejsce 🙂 Nasze pierwsze oficjalne P i N także tym bardziej jestem zadowolona! Wygraliśmy trochę gotówki, a za tydzień zawody u Szarych. Ktoś jedzie? 😉
eterowa widziałam was dzisiaj i byliście świetni  😍 , ale Eter chyba dzisiaj jakiś niegrzeczny był  😁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
20 lipca 2014 18:33
Dziękujemy :kwiatek: Wiesz co, Eter nie byłby sobą gdyby nie pokazał rogów od czasu do czasu, charakterny jest 😁 Przyzwyczaiłam się do tego 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 lipca 2014 18:48
Klami sa jakos 17-18 bodajze. Na propozycje jeszcze czas ale w kaledarzu wisza.
eterowa w takim razie ja przyjade podziwiac  😀iabeł:
Angeel, dzięki, ale o Kobylarnie pytałam, nie Robsona. heh
W Połchowie byliście ?? Gratki za L !

domiwa, czyli tak samo jak BB. Ech... :/ Dzięki za info w każdym razie.

Ech... juz chyab nic nie wymyslę żeby pojechac coś szybciej niż 16-17 sierpnia. :/
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
20 lipca 2014 20:26
eterowa, wielkie gratulacje.

My z kucykiem dzisiaj w beckersporcie, tym razem bez sukcesów, jedna zrzutka w L i jedna w P szkoda bo takie lekkie puknięcia. kucyk prowadzi się super, chętnie skacze tylko czasem nie zwinie do końca przodów.


Dzisiaj w Salio trochę gorzej - Elear trzeci w średniej a Denetor (o BOŻE JECHAŁ NA OLIWCE) 3 w GP. No ale cóż zrobić, znowu psujemy fason, ma dwa nachrapniki, kat zwierząt  😁
[img]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10525589_583160061800459_1957330214925186373_n.jpg?oh=718322f97c31ee20a100f9cffc51fbdc&oe=544914AE&__gda__=1413041942_635b828ec17316f6a8ce946cda7a1f4d[/img]

Szacun za powtarzalność wyników. Gdyby nie wpadka w finale MP mielibyśmy już w ogóle magiczny lipiec.

A nagonka nie była na Angelę tylko na Ovidius. To też fanki D.Frej pomieszały...
Następna ,,nawiedzona" 😉.

https://www.facebook.com/photo.php?

Edit. przepraszam nie to mi się skopiowało co powinno  😡
Klami - tak, w Polchowie, dzieki 😉 Wiem, wiem, ze o Kobylarnie pytalas. Ale pytalas o zawody w promieniu 200km, wiec napisalam o Robsonie 😉 U nas straszna lipa z zawodami... albo raczej z ich brakiem :/
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
20 lipca 2014 21:32
Zorilla, ojej, żeby tylko było co podziwiać 😁
salto piccolo, gratulacje dla p. Kubiaka 😉
Brzask gratulacje, ładnie kucyk fruwa :kwiatek:
salto,o dżizas,oliwka?Dwa nachrapniki? do TOZ,natychmiast zanim mu nos połamie  🙄
Klami, po dzisiejszej wycieczce do BB mam wrażenie że do Kobylarni byłoby szybciej a na pewno po lepszej drodze :P  Szkoda ze się wszystko na siebie nakłada, w Kobylarni by nam chociaż nocleg za free wyszedł 😉

A ja się pochwale! Skoczyłam duży rów. To że w środku była woda przerażała i mnie i Siwsona :P Ale daliśmy radę i Nka na czysto xD
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
20 lipca 2014 21:42
xxagaxx, ale ciśniecie, super! 😉 Ja czekam na zdjęcia i też coś wstawię może jeszcze dziś 🙂
xxagaxx, brawo! Ale że Wam się chciało tam jechać na jeden dzień, szacun 😉
Angeel, gratki! Zaraz na fb wrzucę zdjęcia, mam z Waszej zwycięskiej Lki!

A my dziś skucha. Elim. w pierwszej LL, zamiast L pojechałam więc drugi raz LL i tu młody nawet nie próbował zwiewać, szedł ładnie jak po sznurku. Co mam o tym myśleć? Młody wiek i brak doświadczenia?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
20 lipca 2014 22:09
anai, ja dziś byłam też na młodej Ricie i też mieliśmy eliminację w pierwszym przejeździe LL, drugi LL i trzeci w L ukończyliśmy i to całkiem ładnie 😉 Także myślę, że brak objeżdżenia robi swoje.
eterowa Gratuluję, świetna robota  😉

brzask sukcesy jeszcze będą, dobrze wam idzie .

xxagaxx Świetnie, dawaj więcej zdjęć, te z murem genialne  😜


Ja dziś byłam na zawodach. Miałam jechać na 2 koniach ale luzak mi nawalił . Rano miałam taką nerwówkę i po namowach męża zabrałam konia po 2 latach przerwy . (koń chodził pod siodłem i coś tam skakał ostatnio, ja tylko raz skakałam w tym tyg, na nim ) Kurcze czułam się jak na zawodowcu  😜 nie musiałam pilnować lądowań, koń sam zmieniał nogę . Wszystko genialnie, ale jestem dumna z łosia .

edit. foto
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się