Dzierzawa

Piotrek, jeśli 2-3 dzierżawców, to każdy w swojej części, czyli koszty na 2-3 części
Podobnie, jak kowal, odrobaczanie, kosmetyki, suplementy, etc.
[quote author=_Gaga link=topic=1887.msg2187689#msg2187689 date=1411465520]
A ja dostałam ostatnio ofertę nie do odrzucenia
Pełna dzierżawa konia przez 2 osoby w zamian za ok 50% kosztów utrzymania konia (nawet poniżej kosztu samego pensjonatu). Oczywiscie z pełną używalnością sprzętu, kosmetyków etc...
taa już lecę podpisywać umowę  🤔wirek:
[/quote]
Tez dostałam ostatnio wspaniała ofertę. Dzierżawa 7 letniego konia, ujeżdżonego na poziomie klasy C w zamian za koszty utrzymania, z przeniesieniem, najlepiej z osprzętem <3
nikinga, mam nadzieję, że koń już spakowany, bo rozumiem, że masz go też dowieźć? 😁
[quote author=_Gaga link=topic=1887.msg2209043#msg2209043 date=1414221836]
Piotrek, jeśli 2-3 dzierżawców, to każdy w swojej części, czyli koszty na 2-3 części
[/quote]

Rozumiem, że mam wtedy wpływ na to na co są wydawane te pieniądze?


Podobnie, jak kowal, odrobaczanie, kosmetyki, suplementy, etc.


Z tym nie mam problemu, bo to są stałe/przewidywalne/niskie koszty
Kurcze chciałabym aby suplementy były tanie
Ostatni konieczny dopalacz biotynowy: 300 zł...

Co do tego na co masz wpływ na co nie masz - skąd mamy to wiedzieć. Nie znamy układu, umowy, dzierżawców...
Poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji, w której koń ma kolkę, trzeba działać szybko i dzwoni się do 3 osób aby ustalić czy koń ma ostać Biovetalgin czy Clanohepar... dwie się godzą na pierwszy lek, trzecia proponuje nospę...
taaa
IMO to właściciel decyduje o leczeniu i kropka.
_Gaga, miałam już kiedyś pisać, ale jak tak znowu poruszasz temat swoich problemów ze znalezieniem dzierżawcy, to zapytam - nie myślałaś może nad zmianą zdjęć i filmików na nowe, trochę bardziej profesjonalne?
Orzeszkowa, poruszyłam ponad miesiąc temu... może i myślałam ale ciężko robić zdjęcia koniowi dosiadając go... 😁
_Gaga, myślę, że Orzeszkowej chodziło raczej o wynajęcie jakiegoś profesjonalnego fotografa.


[quote author=_Gaga link=topic=1887.msg2209232#msg2209232 date=1414244358]
Kurcze chciałabym aby suplementy były tanie
Ostatni konieczny dopalacz biotynowy: 300 zł...
[/quote]

OK, niemniej dalej to są rzeczy relatywnie tanie i przewidywalne. Jeśli wiem o tym przed  rozpoczęciem dzierżawy - nie ma problemu.


[quote author=_Gaga link=topic=1887.msg2209232#msg2209232 date=1414244358]
Co do tego na co masz wpływ na co nie masz - skąd mamy to wiedzieć. Nie znamy układu, umowy, dzierżawców...
[/quote]

Dlatego pytam jakie wy macie doświadczenia. Układ jest właśnie układany 😉


[quote author=_Gaga link=topic=1887.msg2209232#msg2209232 date=1414244358]
Poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji, w której koń ma kolkę, trzeba działać szybko i dzwoni się do 3 osób aby ustalić czy koń ma ostać Biovetalgin czy Clanohepar... dwie się godzą na pierwszy lek, trzecia proponuje nospę...
taaa
[/quote]

Też tak uważam.

Z drugiej strony, nie uważasz, że to nie jest dobrze, że jedna osoba decyduje co i za ile kupić a reszta ma dawać kasę bez gadania? Równie dobrze mógłbym dać komuś swoją kartę kredytową 😉

Poza tym, jeśli przy pełnej dzierżawie to dzierżawca pokrywa wszystkie koszty, to kto decyduje?


Piotrek, co innego decyzja czy kupić maść do kopyt w formie żelu czy kremu. Co innego decyzja o zdrowiu, kiedy liczy się każda minuta... Na prawdę uważasz, że takie rzeczy powinno się konsultować ze wszystkimi? Swoją drogą - ten koń nie ma właściciela, który decyduje? 🤔

Edit:
Przy pełnej dzierżawie to nadal kwestia umowy - może decydować właściciel, może dzierżawca

Co do profesjonalnego fotografa - no bez jaj , ja nie chcę konia sprzedać, tylko oddać w półdzierżawę. Do tego na prawdę potrzebna jest profesjonalna sesja zdjęciowa??  🤔
Nie mowie ze zaraz trzeba wolac profesjonalnego fotografa - wystarczy kolezanka z lustrzanka, odpicowany kon i jezdziec w polo i kasku a nie czapce z daszkiem, rozwianym wlosem, czy z golym pepkiem lub zadarta pieta. Fajnie by bylo pokazac na filmie sensownie idacego konia, moze jakies elementy, bo mnie na przyklad fotki z ogloszenia nie zachecaja, a filmik na szurkach wrecz zniececa 😉
Aż sobie zerknęłam w ogłoszenie dzierżawy Gagi i szczerze Gaga uważasz że zdjęcia są dobre? filmik też? pomijam sznurkowe jazdy. Biały czaprak i owijki z pierwszego zdjęcia nie załatwią wszystkiego. Nieraz piszesz w że jesteś sędzią, a obrazek ze zdjęcia pozostawia wiele do życzenia. Wodza gdzieś przy udzie, w siodle w ogóle nie siedzisz, koń spiety. Poza tym ani na  fotach, ani filmie nie widzę konia profesora, który wiele potrafi.  Widzę natomiast konia jeżdżonego na kilometrowych wodzach, nie pracującego grzbietem , bez równowagi co ujawnia się przy przejściu kłus- galop.  No mnie obrazek się nie podoba.  Nie zdecydowałabym bym się na dzierżawę, tym badziej czytając Twoje roszczeniowe posty na temat suplementów itp.
[quote author=_Gaga link=topic=1887.msg2209296#msg2209296 date=1414251878]
Piotrek, co innego decyzja czy kupić maść do kopyt w formie żelu czy kremu. Co innego decyzja o zdrowiu, kiedy liczy się każda minuta... Na prawdę uważasz, że takie rzeczy powinno się konsultować ze wszystkimi? [/quote]

Przecież napisałem, że się z Tobą zgadzam (co do bezsensu czekania/konsultowania jeśli istotny jest czas). Co więcej, przypuszczam, że jakby właściciela nie było to decyzję o leczeniu podjąłby ktoś inny - właściciel stajni, któryś ze współdzierżawców...

Tylko, że racja jest nie tylko jedna 😉 To prawie jak w tym starym dowcipie:


Przychodzi dwóch Żydów do rabina by ten rozsądził spór między nimi. Pierwszy opowiada jak to wygląda z jego strony, opowiada żarliwie całą historię na co rabin odpowiada:
  - Masz rację.
Po nim opowiada drugi historię ze swojego punktu widzenia i stara się dowieść, że słuszność leży po jego stronie. Także na jego wywód rabin odpowiada:
  - Masz rację.
Na te słowa nie wytrzymała przysłuchująca się wszystkiemu żona rabina i mówi:
  - Przecież to niemożliwe! Oni spierają się ze sobą, o to który ma rację, a Ty mówisz, że mają ją obaj? To niemożliwe!
Rabin z niezmąconym spokojem odpowiada:
  - Ty też masz rację!


😉

Ale chyba nie ma dobrego rozwiązania 🙁


[quote author=_Gaga link=topic=1887.msg2209296#msg2209296 date=1414251878]
Swoją drogą - ten koń nie ma właściciela, który decyduje? 🤔
[/quote]

Decyduje o czym?

Koń oczywiście właściciela ma. Mało jest koni bezpańskich 😉
Właściciel konia ZAWSZE powinien mieć ostateczne zdanie - w sprawie weta, leczenia czy żywienia. Ja dzierżawię konia od ponad 3lat, wlaścicielka bywa raz, dwa razy w miesiącu, ale to do niej piszę jeśli coś się dzieje, coś trzeba załatwić itp
Wiadome, że jak jest kolka, to do stajni jedzie osoba która ma najbliżej/najszybciej.

Sama załatwiam kowala 😉
U mnie kowala zalatwia wlascicielka, weta tez, natomiast jesli uwazam ze jest potrzeba albo cos sie dzieje - od razu informuje. Jesli wlascicielka jest nieobecna - to bywam tez sila decyzyja wzgledem weta.
Wszystko zależy przecież od sytuacji i układu. U mnie jest teraz dość śmiesznie, bo mój koń poszedł w dzierżawę aż do Poznania, a ja sama mam konia w dzierżawie również z Poznania. O ile w wypadku jakiś poważnych rzeczy chciałabym żeby dzierżawiąca skonsultowała się ze mną (ja bym zrobiła tak samo) to kowal, szczepienia, jakieś przeziębienia itp. to już sprawa osoby która się koniem zajmuje.
Aż sobie zerknęłam w ogłoszenie dzierżawy Gagi i szczerze Gaga uważasz że zdjęcia są dobre? filmik też? pomijam sznurkowe jazdy. Biały czaprak i owijki z pierwszego zdjęcia nie załatwią wszystkiego. Nieraz piszesz w że jesteś sędzią, a obrazek ze zdjęcia pozostawia wiele do życzenia. Wodza gdzieś przy udzie, w siodle w ogóle nie siedzisz, koń spiety. Poza tym ani na  fotach, ani filmie nie widzę konia profesora, który wiele potrafi.  Widzę natomiast konia jeżdżonego na kilometrowych wodzach, nie pracującego grzbietem , bez równowagi co ujawnia się przy przejściu kłus- galop.  No mnie obrazek się nie podoba.  Nie zdecydowałabym bym się na dzierżawę, tym badziej czytając Twoje roszczeniowe posty na temat suplementów itp.


Bez przesady, to nie konkurs umiejętności i stylu jeźdźca.
Idąc tym tokiem rozumowania, Twoje ogłoszenie również nie spełnia kryteriów - widać gdzieś tam konia na luźnej wodzy czy jazdę w czapce z daszkiem, a brak najzwyklejszej foty konia w postawie zootechnicznej...

Koń profesor nie musi być koniem na poziomie grand prix (zwłaszcza 16latek), dla wielu wystarczy "profesor" jako koń reagujący poprawnie na pomoce, ogarnięty i zrównoważony, na którego nie strach wsiadać tylko przyjemnie zdobywać podstawy jeździectwa, przejścia, wolty, drągi, małe przeszkody itp.


Idąc tym tokiem rozumowania, Twoje ogłoszenie również nie spełnia kryteriów - widać gdzieś tam konia na luźnej wodzy czy jazdę w czapce z daszkiem, a brak najzwyklejszej foty konia w postawie zootechnicznej.
Nie ja tutaj narzekam na brak dzierżawcy. A  w moim ogłoszeniu - sprzedaży, nie dzierżawy, koń idzie prawidłowo, na pewno nie na luźnej wodzy.
Koń profesor nie musi być koniem na poziomie grand prix (zwłaszcza 16latek), dla wielu wystarczy "profesor" jako koń reagujący poprawnie na pomoce, ogarnięty i zrównoważony, na którego nie strach wsiadać tylko przyjemnie zdobywać podstawy jeździectwa, przejścia, wolty, drągi, małe przeszkody itp.
Ja również pisałam o podstawach.Jak można prawidłowe przejścia, pracę pleców, przepuszczalność porównywać do Grand Prix? Toż to podstawy.
Chcesz zobaczyć konia Grand Prix , wejdź na bloga Quanty i zauważysz różnicę.
Donia Aleksandra, z tym, że to nie ja siedzę na tym koniu 🤔 chciałabym mieć tyle lat ile tej jeździec 😁
Jak już napisałam - jak siedzę, to ciężko mi jednocześnie strzelać fotki czy kręcić filmy... własnych nie mam od lat
Nie wiem co oznaczają moje "roszczeniowe posty o suplementacji" 🤔 i co to ma do dzierżawy, skoro cena dzierżawy obejmuje jedynie połowę kosztu pensjonatu
Koni do dzierżawy w moim mieście jest kilkadziesiąt. Są to konie o różnym stopniu wyszkolenia, jakieś 99% to konie typowo rekreacyjne nie umiejące kompletnie nic, ba chodzące poza kontaktem, sztywne, krzywe... i ani one ani koń na poziomie mojej klaczy nie mają dzierżawców...
Powodu nie znam i mam to w nosie
Będzie się miał ktoś znaleźć to się znajdzie. Nie , to będę jeździć 2 konie i tyle
Wpisuję tu co jakiś czas ciekawe moim zdaniem podejścia potencjalnych dzierżawców do kwestii kosztów dzierżawy i tyle.
Czy te zdjęcia / filmy są złe - takie mam, nie mam niestety fobii zdjęciowej i nie mam miliona sweet fotek z konisiem z treningów czy... w rzepaku 😉
ups
czyli skoro nie mam, to mam konia nie dzierżawnego?  😁

swoją ścieżką filmiki miały pokazać, że klacz grzeczna... widać powinny pokazywać minimum czworobok St George  😵
nie mam miliona sweet fotek z konisiem
To by akurat nie pomogło. Za to jeżeli kon faktycznie chodzi dobrze, to zdjęcia w dobrej fazie  owszem.
Piszesz, że nie masz chętnych , to parę osób Ci mówi dlaczego. Nie zależy Ci , nie mów że ciężko o kogoś do dzierżawy.
No bez przesady z tymi konmi w Szczecinie, jedne maja dzierzawcow, inne nie, jak wszedzie w Polsce 🙂
Nie mam ciśnienia na dzierżawę. Byłoby mi czasowo łatwiej, ale nie muszę koniecznie
A ludzie nie pytają w ogóle o umiejętności czy charakter konia, tylko o cenę dzierżawy. To wszystko. Przepraszam, czasami o maść (:ke🙂 lub rasę...

faith w stajni, w której stoję do dzierżawy jest aktualnie z 5 czy 6 koni...
hm jak nie lepiej
i nic 😉
Gaga_ A ja znam co najmniej 3 ostatnio swiezo wydzierzawione, mile rekracyjne tuptusie wlasnie 🙂 I znam pare osob, ktore dzierzawia tak jak ja - wiec sorry, ale to nie jest tak, ze sie konie nie dzierzawia w ogole u nas. Jest mniejsze zainteresowanie - owszem, ale wciaz ludzie dzierzawia i jezdza.
Ależ oczywiście
U nas na niespełna 40 koni też część ma tylko dzierżawców (właścicieli nawet nie poznałam). Ale wydaje mi się, że rynek się skurczył, większa podaż niż popyt na dzierżawę... i tyle
Ja na prawdę nie chcę za to dużej kasy, ale za darmo kompletnie też nie chcę konia oddawać - bez przesady
A że jest jak jest... czy ja narzekam? Czy zwyczajnie bawią mnie sytuacje, w których 350 zł/mc to za dużo za półdzierżawę w Szczecinie? W innych stajniach jak wiesz połowa pensjonatu zaczyna się od 425 a kończy na 600 zł (nadal za połowę)...
_Gaga, ja tez w odpowiedzi na ogłoszenia zawsze w pierwszej kolejności pytam o cenę, bo co mi z umiejętności, jak mnie stać nie będzie 😉
_Gaga za poldzierzawe 350zl czy duzo? nie, normalnie bym rzekla, nie malo i nie duzo. Ale ogolnie jako pozycja w budzecie dla normalnego czlowieka - to moze byc duzo 🙂 zwlaszcza jesli to ma byc rekreacja.
Ja tez szukalam za mniej 🙂
Koni do dzierżawy w moim mieście jest kilkadziesiąt. Są to konie o różnym stopniu wyszkolenia, jakieś 99% to konie typowo rekreacyjne nie umiejące kompletnie nic, ba chodzące poza kontaktem, sztywne, krzywe... i ani one ani koń na poziomie mojej klaczy nie mają dzierżawców...
U nas na niespełna 40 koni też część ma tylko dzierżawców (właścicieli nawet nie poznałam).
Gaga sama sobie przeczysz. W żadnym większym mieście nie ma sytuacji zerowego  zainteresowania dzierżawą.
W jaki sposób sobie przeczę?
W pensjonacie w którym aktualnie stoję są konie w dzierżawie, są konie do dzierżawy (nie wydzierżawione = poszukujące dzierżawców)... Dzierżawa tu o tyle tania że i pensjonat jak na miasto niedrogi i najtansze miejsce z halą
Mimo to ani ja ani kilka innych osób nie możemy dzierżawców znaleźć (przy czym ja najmniej się  staram, bo ogłoszenie jedynie na re-volcie i FB)... Konie które są dzierżawione - były takimi jak się tam wprowadziłam (ok 1,5 roku temu) i w tym czasie nic się nie zmieniło...

sprawdziłam sobie na samej re-volcie jest ok 10 koni od nas (miasto nie stajnia) do dzierżawy wystawionych...

Edit: w moim mieście stajni jest trochę więcej, niż ta w której stoję - co do przeczenia sobie
Skoro statystycznie w każdej jest z 5 koni do dzierżawy to na samym lewobrzeżu będzie ich z 50-z hakiem...
5 😉 z czego jeden nasz - ale mlodziak, 1 hmm... powiedzmy ze brak zainteresowania ewentualny jest calkowicie wyjasnialny, i mocno swieze 2 ogloszenia 🙂 reszta kolobrzeg/koszalin 🙂
Jak to czym sobie przeczysz? czytaj ze zrozumieniem swoje posty. W pierwszym piszesz, że kilkadziesiąt koni w Twoim mieście nie ma dzierżawców, a w drugim że z niespełna 40 koni część ma dzierżawców . Dla mnie część to połowa, czyli naście konie ich jednak ma 🤔
faith, w Leśnie są 4 do dzierżawy, u Jarka z 5 (część prywatnych), w Płocho też kilka (naście?), w Tanowie podobnie, na Osowie AKJtowski jednen od dawna szuka dzierżawcy, u nas też jest kila... zainteresowanie słabe
Na [s]lewobrzeżu[/s] prawobrzeżu jest mniej stajni i tyle samo ludzi, mi się wydaje (tylko wydaje bo nie wiem) że tam trochę łatwiej 😉

Znasz mojego konia - co z nim nie tak dodam, że ludzie nawet jej nie próbują - pytają o cenę i kontakt się urywa...
Doszło do tego, że ludzie za półdzierżawę biorą po 100 zł 🤔
Podobna sytuacja z pracą za jazdy. Praca żadna ot konika wyczyścić, czy sprzęt, jedzenie wymieszać - nawet w wakacje był kłopot a dojeżdżała do mnie dziewczyna z Pucic 🤔

Donia Aleksandra  w jednym poście piszę o moim mieście, w drugim o stajni w której stoję. Na prawdę nie widzisz różnicy??

Edit: skreślenie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się