Kuce - wszystko o

Dobrze, edytowałam post, resztę zdjęć postaram się dodać jutro 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
05 sierpnia 2014 09:02
Esef słabo szukasz, ja mam wystawione kilka kuców felińskich. Szukasz serio zapraszam na PW.
Moje poszukiwania małego ogłowia nadal w "polu". Na "Wikingi" przyjechał sklep Galop. Mieli ogłowie shetty "Busse". Zmierzyłam niestety tez za duże. Pozostaje zrobić gdzieś na zamówienie.
Orientuje się może ktoś czy w południowo-zachodniej polsce oferuje ktoś stanówkę kucem felińskim o wzroście min. 130 cm?

Edzia - dawaj na priv co masz , gdzie i za ile (interesuje mnie wszystko niezależnie od wieku i umiejętności, ale bardziej takie min. 130 cm). Jak napisałam wyzej - stanówka również 🙂

A co do ogłowi - na allegro ktoś tanio robi na zamówienie z taśmy parcianej kucykowe ogłowia. Widziałam coś takiego w decathlonie - wygląda spoko, myślę że na szetlanda ujdzie. Niestety w decathlonie kosztuje ze 120 zł czyli stanowczo za drogo, na allegro robią jakoś za 60 czy coś koło tego. Sama bym kupiła ale już mi się udało dopasować skorzane na moją shetty (chociaż dziurki musiałam dorabiać).
O stanowiących ogierach felińskich nic nie wiem, ale tak mi wpadło na myśl... skoro szukasz takiego większego kuca podobnego do Twojego to może lepiej poszukać jakiejś mieszanki arabokuca, arabokonika, DRP albo nawet jakiegoś pomieszanego walijsko-DRP czy coś....?
edzia69   Kolorowe jest piękne!
05 sierpnia 2014 11:14
Esef Wysłałam PW.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
05 sierpnia 2014 13:04
Dawno nas Tu nie było a oto moja Błyskawica zwana Misią :-)
Od miesiaca na diecie stoi na trocinach i jest lepiej :-)

esef niewiem dokladnie, ale kiedys  na ranchu Drzecin (okolice słubic) mieli chyba felina, ogiera Alexa. dawno tam nie bylam, wiec niewiem jak tam jest na chwile obecna.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 sierpnia 2014 11:02
Szukam kaloszek dla ogra, 125 cm wzrostu .. ktoś wie w jakiej firmie szukać, bo mi już ręce opadają  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
06 sierpnia 2014 12:14
*kaloszków, subaru 🙂
Horze ma małe.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 sierpnia 2014 12:20
racja .. kaloszków  😁

kaloszek ... 😵
A wiesz czy te gumowe są mniejsze niż neopreny ? Neopreny za duże, a aktualnie nie mam gdzie porównać, bo jestem na wygnaniu :p
xmika1   My love my life <3
06 sierpnia 2014 23:49
subaru2009 ja kupiłam na mojego kucyka,czyli ten sam wzrost co twój w Amigo z Nortona neoprenowe S 😉
🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇
Przywiozłam wczoraj dwie klaczki felińskie. Jedna około 120-125 i druga koło 130-135, jak się oswoją to pomierzymy. Są takie śliczne że nie mogę się napatrzeć.
To mam już formalnie pięć kucy: szetlanda 100cm, NN-ke 120, te dwa feliniaki i arabokonika 142 cm 🙂
Dziękuję za namiary na ogra feliniaka, jak go dokładniej namierzę to na pewno skorzystam!
esef, wstaw jakieś zdjęcia nowych klaczek 😉
muszę porobić zdjęcia, na razie nie mam czasu :/
A co myślicie o pokryciu arabokonika haflingerem (akurat koleżanka ma pięknego ogra 🙂😉?
esef ja klacz z matki konik polski po DRP, pokryłam dwukrotnie haflingerem (bardzo fajnym użytkowo i pokrojowo) i byłam zadowolona z potomstwa pod każdym względem- od wyglądu, przez charakter, budowę, możliwości ruchowe i skokowe.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 sierpnia 2014 20:52
subaru2009, ale ale Horze miało jakieś XS, kurcze sprawdzę Ci jutro.
esef, czekamy na foteczki.
Mi wyjątkowo trafił się spokojny kuc. Nie kopie, nie gryzie, Jest to po prostu anioł. Pies chodzi mu między nogami a ten nic. Jest leniwy ale wyjątkowo szybko się uczy i zapamiętuje. Sztuczkę ( żeby podnosił nogę do góry załapał w 5 minut. I dużo osób mówi że ma wyjątkowe umaszczenie
emptyline   Big Milk Straciatella
08 sierpnia 2014 22:27
Agussska, cudaczek! Masz zdjęcia w całości?
subaru2009, ale ale Horze miało jakieś XS, kurcze sprawdzę Ci jutro.

Horze ma ochry i kaloszki xs,model Brigton 🙂

Moja siwa w nowym domku,w niedzielę jadę odwiedzić,mam ją tylko 10km od siebie. Tym samym został mi jeden kuc 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
08 sierpnia 2014 22:39
iskierkowa, ale Brightony są duże. S-ka kaloszki na mojego są za duże... A normalnie właśnie S nosi.
Ja mam ochraniacze Brightony xs i na kuca 117 są akurat,mogłyby być nawet nieco mniejsze.

Na stronie animalii były kiedyś wymiary kaloszków od xs do l,teraz znalazłam tylko s:
-wysokość: 10,5cm
-długość mierzona od dołu, razem z rzepem (długość całkowita): 53,8cm
-długość mierzona od góry, razem z rzepem: 28,2cm
XS na pewno mniejsza.

Ale to model sezonowy więc aktualnie kiepsko z dostępnością.  Innych kaloszków które by były w rozmiarze xs nie widziałam nigdzie.. jakby ktoś wiedział o takich-niech da cynk,na pewno sporo osób z wątku kucykowego skorzysta 😉
Więc ja opowiem o swoim Dropsie.
Trafił się wyjątkowo grzeczny kuc, może dlatego że to wałach ? Ale jest wyjątkowo grzeczny.
Staję mu za zadem,staję na niego,pies chodzi mu między nogami a ten nawet się nie ruszy i nie dlatego że jest leniem bo w terenie pokazuje jak dużo ma energii 😉
Jest wyjątkowo grzeczny i jak dużo osób mówi,  ma wyjątkowe umaszczenie. Jest u mnie może ok 9 miesięcy a ufa jak małe dziecko. Nie było mnie może ok 2 tyg a jak wróciłam to bawił się ze mną w ganianego, ja uciekam a on mnie goni. Miałam wcześniej inne zdanie na temat kuców ale teraz uważam że to są najlepsi nauczyciele, uczą cierpliwości 😉

Agussska, cudaczek! Masz zdjęcia w całości?
Już daję 😉 Ale chyba tak nie widać :/
Na żywo lepiej 😉
[quote author=emptyline link=topic=200.msg2156913#msg2156913 date=1407533275]
Agussska, cudaczek! Masz zdjęcia w całości?
Już daję 😉 Ale chyba tak nie widać :/
Na żywo lepiej 😉 Ale zapraszam na fp https://www.facebook.com/pages/Dropsik/205317456311031?fref=ts
[/quote] Myślałam że poprzedniego nie dodałam więc jeszcze raz się wpisałam 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Post pod postem + wielkość zdjęć (dozwolone 800x800)
Agussska ile on ma w kłębie?
na przyszłość-nie dodawaj posta pod postem bo poleci ostrzeżenie 😉
Agussska ile on ma w kłębie?
na przyszłość-nie dodawaj posta pod postem bo poleci ostrzeżenie 😉
Wiem bo sie pomyliłam. On ma coś ok 130
Na ledwo wykłębionego kuca, u którego siodło kiwa się na boki lepszy będzie napierśnik czy podogonie?
A może macie jakieś inne sposoby?  :kwiatek:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
09 sierpnia 2014 21:27
Pialotta, ani podogonie, ani napierśnik Ci w tym nie pomoże. Niestety. Miałam takiego kuca, na którym siodło się przekrzywiało, plus leciało do przodu . Jedyny sposób to dopasowanie siodła do konia.
Kayra w tej chwili siodło jest trochę za wąskie, zamówiłam już szerszy łęk (mam siodło z wymiennym łękiem).
Powinno pomóc? Czy może problem raczej leży w tym, że koń praktycznie nie ma kłębu?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
09 sierpnia 2014 22:11
Pialotta, moja tez nie miała, była gruba jak beczka, siodło mega latało i spadało na przód.
emptyline   Big Milk Straciatella
09 sierpnia 2014 23:01
Pialotta, popręg bez gum polecam.
Witam drodzy właściciele kucyków, jadę w piątek oglądać z zamiarem kupna kucyka szetlandzkiego z hodowli koło Leszna (Krzycko Małe): www.kuce.pl. Czy znajdzie się tutaj osoba, która miała/ma szetlanda z tej hodowli i mogłaby się podzielić opinią o samej hodowli i kucysiach wywodzących się z niej?
Będę wdzięczna! Dziękuję i pozdrawiam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się