Ochraniacze

Czy ktoś ma i mógłby wymierzyć mi rozmiar tych HH Grand Prix (fulli) ?  👀  Właśnie rozważam na ułatwieniu sobie życia i przerzuceniu się prawie całkiem na ochraniacze, a te HH całkiem fajnie wyglądają.
Wszyscy piszą, że malutkie, ale może akurat, bo my w yorkach sportivach zapinamy się na ostatnie dziurki. Miałam też okazję mierzyć na niej kiedyś dawno veredusy olimpici i L leżało bardzo podobnie do tych sportivów ( czyli takie minimalnie duże) a Mki były idealne.

Albo czy ktoś poleci coś podobnego, co się w miarę łatwo czyści i zniesie jakiś tam nie duży śnieg/błoto?
Podłączam się do pytań Alaski.  :kwiatek:
Alaska  Szerokość ochraniacza w połowie mierzona po stronie wewnętrznej to 24 cm. Jak zapinasz Yorki na ostatnią dziurkę, to masz szansę, że będą na przody dobre tak na styk. Jak przyjdzie zimowa okrywa na nogach to może być ciut ciasne. Ja się napaliłam na te ochraniacze, czekałam długo i niestety okazały się za małe i yorki też....Powodzenia!
Nefryt a powiedz tam się przody różnią czymś od tyłów? Jest to rozróżnialne co na przód co na tył ( że np. tyły są większe?) 
I rozumiem, że mierzyłaś tak od początku do końca neoprenu?  :kwiatek:
Czy używa ktoś ochraniaczy Eskadron Flexisoft Air? Czy te paski do zapięcia bardzo się rozciągają? Bo mam je tak na styk i jeśli choć trochę się rozciągną to po prostu spadną siwej z nóg, no i zastanawiam się czy nie wymienić na mniejsze...  👀
gryglodor to te na kołki? Jeśli tak to się rozciągają sporo
Tak, dokładnie te... Kurcze, no to chyba muszę wymienić na M-ki... 😉 Dziękuję!
Alaska pasują na przody i tyły 🙂 na siwym przody ledwo i z wielkim trudem zapięłam, ale były ciasne, a tyłów w ogóle nie mogłam zapiąć....takie wymiary podał mi sklep, ale chodziło od brzegu do brzegu neoprenu.
Czy poza Veredusami Young Jump są jeszcze jakieś ochraniacze na tyły bez elastycznego zapięcia?
Witam.
Sprawa jest dość pilna. Chciałam zapytać jak wychodzą ochraniacze z kentaura, konkretnie chce kupić model mega jump.
Potrzebuje normalnego lub większego COB'A/małego FULL'a, i nie wiem na jaki się zdecydować.. no i również tyły większości ochraniaczy syntetycznych sa dostępne tylko w rozmiarze full, dlatego nie wiem czy jest sens kupić cob na przednie, full na tylne (chyba, że wychodzi niezbyt duży). A jeżeli ogólnie wychodzą mniejsze to wzięłabym full'e.. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Ktoś się może orientuje co to za ochraniacze i czy jeszcze można je gdzieś dostać? Zdjęcie sprzed kilku lat.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 września 2014 09:02
są w beckersporcie i w końskim świecie
Dziękuję 🙂
Jaka jest różnica między single lockami , a double lock ?  👀
Alaska, double mają dwa szerokie rzepy na zakładkę a single mają dużo cienkich rzepów.
Mysia222- kentaury wypadają jako taka normlana rozmiarówka, ale faktem jest ze nie robią tyłów COB. Znajoma kupiła na początku sezonu komplet kentaurów na kobyłki o takim przeciętnym rozmiarze nóżki i fulle byłe na duże  🙄
Rozumiem, że double to te ,,lepsiejsze" ? Czy nie ma to wpływu za bardzo na użytkowanie?
Alaska, tak. Nie wiem, miałam tylko double. Ale jakoś wszyscy je wolą.
szukałam w wyszukiwarce ale nic mi nie znalazło  :kwiatek:
czy użytkuje ktoś ochraniacze i mógłby podzielić się wrażeniami? Szukam kompletu z serii ochraniaczy niezniszczalnych. Oglądałam jeszcze horze laval i br pro max ale po poczytaniu opinii w tym wątku, uznaję że są bardzo delikatne
Ochraniacze Schockemohle dressage guards?

busse grand prix
Precelek, ja używam takich samych Horse Guard i ogolnie uważam, że ochraniacze tego typu są bardzo słabej jakości. Niezniszczalne to raczej jakies skorupy typu Veredus 😉
Precelek - ja mam Eskadrony Allroundy i polecam  🙂
tulipan chyba musiał ci się trafić jakiś mega egzemplarz bo moje allroundy poniszczyły się w super szybkim tempie 🙁

Olson dziękuję, skreślam zatem horse guard z mojej listy. Problem jest taki że veredusy nie podobają mi się wizualnie. Chcę pełne, dresażowe ochraniacze
Precelek, rozumiem 😉 moze spróbuj Horze Memphis, są naprawdę OK. Ja ogólnie mam ochraniaczowy szał, ale do zadań specjalnych zdecydowanie używan Veredusów (chociaż mam dwóch dresiarzy i trenuje ujeżdżeniowo 😉). Teraz bede probowac BR Pro Maxow Tobbaco, bo podoba mi się kolor.
piaffe evo też nie są dobre,mam-niszczą się w super szybkim tempie.Teraz mam skorupę w jednym do przyszycia,a ochraniacze mam rok.

Ogólnie to mam (przy okazji zrobię krótkie podsumowanie)

Horze Memphis,białe- 5/5, mam rok i nie mają śladów przetarć,puszczonych nitek i wciąż są białe jak śnieg.Wyglądają jak nowe.
Harry's Horse Comfort Lack-różowe lakierowane, 4/5 sprawują się bardzo dobrze,dobrze się piorą i nie niszczą,minus za czarne gumy i białe futro,wolałabym żeby miały czarne futro.
Veredus Piaffe Evo,czarne- 3/5- niszczą się lamówki,odpruł się kawałek skorupy i się przekręcają.Jak za to,że komplet kosztuje 800 zł to shit,nie ochraniacze.
BR Pro Max,tobacco, na razie 5/5 ale mam je tydzień.Piorą się bez zarzutu i mogę włożyć pod nie owijkę,co jest na plus.
HKM ochraniacze lakierowane- 4/5,piorą się ok,super się błyszczą.Mały minus za rzepy,są średnie ale podwójne sprzączki sprawiają,że są nie do zdjęcia.
Skorupy Schockemohle marine canary: 4/5,skorupy jak skorupy-minus za mechacące się rzepy.
Horse Guard turkusowe- 4/5, są ogólnie mówiąc ok,ale dosyć szerokie,a mój koń ma drobną ale długą nogę i muszę włożyć podkładkę pod spód.
Eskadron Cross Country,czarne: 5/5,mam je 8 lat-przeszły przez kilka koni i wciąż nie do zdarcia.Model chroni tak samo dokładnie jak ujeżdżeniowe.

Kupiłam także z divoza horseworld ochraniacze Pagony,zdam relację co to za cudo jak przyjdą.We wściekle fuksjowym kolorze,do kamizelki HV Polo,tak sobie zaszalałam  😁

http://www.divoza.com/collectie/paard/beenbescherming/beenbeschermers/10151_pagony-dressage-boots-voor.html

Zanim ktoś wyśle mnie na odwyk,zaznaczam że ochraniacze są moją namiętnością 😉
Epikea, tak,  ale to nie VenTech. Tu masz link do sklepu  http://profchoice.com/i-7261568-equisential-endure-all-sports-medicine-boots.html
Olson dziękuję za poradę  :kwiatek: mi po prostu nie podoba się krój veredusów, wolę wersję "dresażową" 🙂
te horze memphis wyglądają fajnie, chyba się na nie skuszę 🙂
DressageLife wow niezła lista dziękuję, przyda mi się to info.  :kwiatek:

chybs skuszę się na br pro mash albo horze memphis  👀
Olson dziękuję za poradę  :kwiatek: mi po prostu nie podoba się krój veredusów, wolę wersję "dresażową" 🙂
te horze memphis wyglądają fajnie, chyba się na nie skuszę 🙂
DressageLife wow niezła lista dziękuję, przyda mi się to info.  :kwiatek:

chybs skuszę się na br pro mash albo horze memphis  👀


ooo, totalnie zapomniałam o Pro Meshach. są to moje najintensywniej używane ochraniaczki (padokowe) i kocham je miłością wielką 🙂 koniecznie muszę dokupić komplet białych.
Olson, masz obie pary? 🙂 które z nich wychodzą lepiej jakościowo?- gdybyś miała wybrać jeden komplet, które by to były?  :kwiatek:  br pro mash czy horze memphis?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się