Ochraniacze

kto używa Horze Memphis i powie czy L zmieści się na grubą nóżkę hanowera, który na co dzień chodzi w Veredusach Olympicach L zapiętych na ostatnią dziurkę?
Czy ktoś posiada ochraniacze transportowe eskadron i jest w stanie mi powiedzieć czy fulle beda za duże na kobylke nosząca veredusy w rozmiarze S?
rybka   Różowe okulary..
18 sierpnia 2014 10:50
Czy ktoś posiada ochraniacze transportowe eskadron i jest w stanie mi powiedzieć czy fulle beda za duże na kobylke nosząca veredusy w rozmiarze S?

Będą za duże, bo na mojego, który nosi M-przody, L-tyły są za duże.... 🙁
Potrzebuje dobrego pomysłu na ochraniacze 🙂 Koń lubi sobie pobiegać na padoku jak szalony osioł, robi przy tym sliding stopy i wchodzi w zakręty jak bolid F1. Z owego hobby wyszło skręcenie w pęcinie PT, co zaowocowało m.in. zgrubieniem więzadła które próbujemy wyleczyć. Pomimo, że koń będzie chodził na Kwaterce Karnego Jeżyka (3x6m) potrzebuję zabezpieczenia na zady które pomogło by ustabilizować pęciny, zapobiec ponownym skręceniom i zminimalizowałoby przeciążenia w razie ponownych wesołych pomysłów. Dla utrudnienia dodam, że koń potrafi się odparzyć od ochraniaczy.
Ma ktoś jakiś pomysł?
Szaga, jakieś crossowe? Premier equine?
Szaga, ja bym myślała raczej o czymś w stylu Professional's choice z którejś serii SMB... ciężko w Polsce dostać i nie są tanie, ale na prawdę warte swojej ceny 🙂
http://konik.com.pl/horzeochraniaczenaogon czy tego typu ochraniacze się sprawdzają? Nie zsuną się podczas transportu? Do tej pory używałam tych na pasku.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
20 sierpnia 2014 16:51
Szaga,
bardzo fajne są premierequine air-tech, gigatrzymające rzepy, oddychający neopren, do tego długie!

Powiedzcie mi jakie firmy produkuję długie tyły? Najchętniej na kołki, nie na rzepy, ale nie jest to wymóg 😉
Żałuję że nie kupiłam Veredusów tych starych bo były niezniszczalne, ale pewnie takich to ja nigdzie nie dostanę :P
xxagaxx, długie tyły na kołki ? Tylko jedne takie widziałam, skórzane Prestige.
Szaga, PCh ma wersje combo - one chyba najlepeij chronią pęciny.
są w polsce w kilku sklepach i to juz w calkiem przyzwoitych cenach...
te smb tez dobre - ale chronią juz tylko od stawu. mozna trafic nawet po 100 w promocjach (mega promocjach - srednio 300-400 za kpl), a i używane polecam - są nieziszczalne!
Klami, skórzanych nie lubię. Mogłyby być i na rzepy, ale jakoś te stare tattiniaki do mnie nie przemawiają a z tego co kojarzę to głównie tylko takie skorupki widziałam :P
xxagaxx, Eskadron mi jeszcze przychodzi do głowy z takich na rzepy.
Klami, a faktycznie, idę ogarnąć.
xxagaxx, z tego co mi świta to Eskadron ma zarówno zwykłe długie skorupki jak i te cross country.
Zwykłe: http://konik.com.pl/eskadron-ochraniacze-wysokie-tyly
cross country: http://www.sprzetjezdziecki.com/eskadron-ochraniacze-cross-country-tyly-p-190.html
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
20 sierpnia 2014 22:32
tulipan, wg mnie jest sporo wygodniejszy niż te na pasku. Zsuwania się również nie zanotowałam (z tym, że testowane na dość bujnym ogonie). Polecam 🙂
tulipan posiadam dokładnie taki ochraniacz na ogon i niestety w dłuższym transporcie (ok. 8 godzin) mi się zsuwa. Na krótkich odcinkach nawet się trzyma bez zarzutu 🙂 tylko że testowany był na kobyle która ma nadaktywny ogon, nawet w transporcie 😉
tulipan, ja mam takie ochraniacze i ich używam i kilka uwag:
- ciężko dopiąć na koniu, który ma gruby rzep (nie chodzi mi o gęsty ogon itd. tylko rzep ze sporych kręgów ogonowych 😉
- wygodny w obsłudze i praniu
- jeśli koń jeździ grzecznie, to ochraniacz się trzyma, jeśli ma się transportowego wiercipiętę, który siada na przegrodzie, bryka, napiera tyłkiem na ściany czy przegrody - to ochraniacz zdejmuje bez większego problemu.
Dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek: Zamówię jeden z paskiem i jeden bez. Skoro przy aktywnym w podróży koniu się zsuwa do zdecydowanie odpada dla Katarzyny.
Jak rozmiarowo prezentują się ochraniacze Euro Stara ? Te kolekcyjne kolorowe ? Istnieje szansa, że dadzą rade na nodze noszącej L Veredusa (zapiete na pierwszy kołek).
sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 sierpnia 2014 18:38
xxagaxx, takie ochraniacze ma też waldhausen 🙂 edit: cena sklepowa ~152 zł
[img width=600][/img]
sei, dzięki 😉 Ale ja wolałabym otwarte 😀 Ale już widzę że jest kilka opcji, coś sobie wybiorę, dzięki 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 sierpnia 2014 22:00
xxagaxx Busse też ma wysokie tyły 😉
xxagaxx ja miałam wysokie tyły z lamicella 😉
dzięki wielkie za informacje 😉
Dostane jakies ochraniacze kontaktowe do 200zl na dluzsze wyjazdy w teren, zeby nogi sie nie odparzaly, czy raczej do tej ceny nie ma szans ?
Dostane jakies ochraniacze kontaktowe do 200zl na dluzsze wyjazdy w teren, zeby nogi sie nie odparzaly, czy raczej do tej ceny nie ma szans ?


ja używam co prawda BR Pro Meshy, ale generalnie mam też Harry's Horse Memory Foam, i latem w terenie naprawdę się fajnie sprawdzały 🙂 teraz w kodami rabatowymi w gnl.pl spokojnie kupisz komplet do 200zł.
Wlasnie te memory foam mi wpadly kiedys przez przypadek i zastanawialam sie nad nimi 🙂
Żałuję że nie kupiłam Veredusów tych starych bo były niezniszczalne, ale pewnie takich to ja nigdzie nie dostanę :P


Długo wisiało ogłoszenie na volcie w końcu przyleciały do mnie  😀iabeł:  Miałam kiedyś cały komplet ale sprzedałam, potem znowu żałowałam i teraz od nowa poluję  😜 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się