Ochraniacze

Powiem szczerze ze kilka miesiecy temu mojej znajomej tez BR odparzyly nogi 🙁 tzn. Jej koniowi 🙂
Mój koń w takie upały odparza się od wszystkiego, nawet owijek na podkładkach  🙄 odpuściłam teraz i jeżdżę na gołą nogę, zakładam coś tylko na trening skokowy/teren.
Pytałam już w rewii mody, ale może i tutaj ktoś coś podpowie- wiecie może, co to za ochraniacze?

Lub czy ktoś może polecić inne, w kolorze pasującym do koloru takiego czapraka? -> http://static3.redcart.pl/templates/images/thumb/9604/295/295/pl/0/templates/images/products/9604/db8d299f22e7782e5ff9ca07f86bc995.jpg    :kwiatek:

Przeszukałam już miliony stron i nic. W ostateczności skończę z błekitem/granatem ale może jeszcze coś znajdę  🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
01 sierpnia 2014 21:09
Zora90 może takie ?  🙂

kolor piękny, mam taki czaprak, ochraniacze i kantar 😍
ash   Sukces jest koloru blond....
01 sierpnia 2014 21:15
Zora90, skróć proszę linki bo rozjechalas forum i na telefonie nie da się czytać
Jeszcze gdybym wiedziała jak... 😡
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 sierpnia 2014 21:30
Zora90 a BR albo Horseguard
Zora90, to kolor terakota. Może to ci pomoże w poszukiwaniach. Kiedyś były takie fair-playe czy HH. Może zwykłe eskadrony są w tym kolorze?
edit: eskadronów nie ma takich.
Może te? FP
albo te?
Zuzu., coś Ty ?? A ja myslałam, że mój jest koszmarnie delikatny, bo niemal każda wcierka go blistruje. Na szczeście z odparzaniem sie nie ma problemu nawet jak wraca z pianą pod ochraniaczami.
Klami, zblistrowałam konia końską maścią  🙄
teraz odparza mi się na nosie od nachrapnika, na odmianie... Muszę kupić futro.
Zuzu., kasztany tak mają - super delikatna skóra. Ja muszę bardzo pilnować swoich, szczególnie przy tych temperaturach. Duży kasztan aktualnie śmiga bez żadnych kaloszy,  bo jak tylko się pod nimi spoci, to jest masakra nad piętkami...  🙄
quantanamera,  no Ciri to wyjątkowy delikatesik... obtarcia od butów mam cały rok, nie tylko po goleniu, od wodzy na szczęście oszczędziła w tym roku  🙄
Zuzu., ok..... wygrałaś zdecydowanie. Niniejsyzm przesataje narzekac na delikatność mojego konia.
Zuzu., kasztany tak mają - super delikatna skóra. Ja muszę bardzo pilnować swoich, szczególnie przy tych temperaturach. Duży kasztan aktualnie śmiga bez żadnych kaloszy,  bo jak tylko się pod nimi spoci, to jest masakra nad piętkami...  🙄


poważnie? 🙂
mój kasztan (z resztą też hanower) to chyba najbardziej gruboskórny koń w stajni 🙂 nigdy żadnych odparzeń, uczuleń, zadrapań. nawet na mocno gryzące muchy nie reaguje, a po użądleniu pszczoły nie zostaje mu nawet bąbel. 😜
Mój też tak miał. Nic go nie ruszało, nawet na białych odmianach. W tym roku przeszedł sam siebie - odparzył sobie i obtarł skórkę pod paskiem nachrapnika hanowerskiego - w zmarszczkach poniżej kącików.
Czy w ochraniaczach Veredus Pro Light, paski w przodach są takie same dla rozm M i L - ktoś się orientuje?
Cobrinha, sądzę, że są takie same
Mam i Lki i Mki i generalnie róznią się jedynie długością ochraniacza, paska wystaje w miarę tyle samo 😉
_Gaga, wielkie dzięki 🙂
Czy ktoś wie, w jakim sklepie internetowym dostanę te ochraniacze? Zdjęcie jest ze Starego młynu, ale napisali, że nie mają...
Są to ochraniacze Norton Pro beż/pomarańcz. Zapewne słabo szukam, ale nigdzie nie mogę znaleźć ich w tym kolorze. 😡 Ktoś je gdzieś widział?  🙇
Ktos vod o ovhraniaczach magnetycznych?  Faktycznie pomagaja?
Chodzi o opuchniete nogi. Np przy flegmonie stosowal ktos ?
Był chyba wątek o magnetykach. Podobno to pic na wodę. I żeby działało magnesy musiałyby być tuż przy skórze, a w ochraniaczach zwykle są wszyte w materiał, przez który pole tego magnesu (-a?) nie przechodzi. Ale na 100% nie wiem jak prawda wygląda, nigdy magnetyków też nie stosowałam.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 sierpnia 2014 08:55
Aaaaa pomocy! Kupiłam (są w drodze) w sklepiej Bergo ochraniacze Horze Prosoft w rozmiarze COB. We wszystkich innych sklepach te ochraniacze mają podawaną rozmiarówkę M, L, XL. Koń raczej nie ma FULLa. Teraz w sklepie [url=http://horse-fit.pl/ochraniacze/150-horze-ochraniacze-prosoft-para.html#/rozmiar-l/kolor-biay_wh]Horse Fit[/url] te ochraniacze są za niecałe 100zł. Chciałam dokupić na tył. Według opisu te na tył powinny być większe o rozmiar od przodów. I teraz nie wiem czy mam brać L. Czy ta L nie będzie taka sama jak COB z innego sklepu.  😵
Na prosoftach jest wszyta metka z rozmiarem (S,M, itp), zapytaj w Bergo co uznają za cob. Obstawiam, że pewnie M.
Jakie ochraniacze na śląską nogę?  :kwiatek: Obawiam się, że zwykłe fulle mogą być za małe, jeśli pasują np na przeciętne wielkopolskie...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
12 sierpnia 2014 13:29
Używa ktoś Professional's Choice w kolorze białym? Skusiłam się promocją, ale tak się zastanawiam, czy to ochraniacze na ładną, zieloną trawkę, czy może jednak błoto w miarę z nich schodzi? Zabrudzenia schodzą po praniu, czy zostają plamy?
ash   Sukces jest koloru blond....
12 sierpnia 2014 15:01
Jakie ochraniacze na śląską nogę?  :kwiatek: Obawiam się, że zwykłe fulle mogą być za małe, jeśli pasują np na przeciętne wielkopolskie...


na potężną nogę ślązaka kupiliśmy kontaktowe USG w rozmiarze XL i pasują. Wszystkie inne w tym rozmiarze były za małe
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
12 sierpnia 2014 19:08
Jakie ochraniacze na śląską nogę?  :kwiatek: Obawiam się, że zwykłe fulle mogą być za małe, jeśli pasują np na przeciętne wielkopolskie...

Na moją pasują L-ka Premier Equine, L-ka neoprenowych Waldhausena , kontaktowe Horze też są ok  🙂
Latentpony Ja używam zielonych. Wszelki brud doskonale schodzi albo przy szczotkowaniu miękką szczotką jak wyschnie, albo po praniu. Jedyny problem to jak się słomki np. na ściernisku powbijają. Wybranie tego zajmuje duuuuuuużo czasu 🙂
nie wiem czy ktoś już wrzucał, ale veredus ma nowe ochraniacze TRC Vento i TRPRO
niby treningowe, ale aż się boję jaka będzie ta treningowa cena...




edit. TRPRO przodu ok 65 Euro, tyły ok 35 Euro...  😵
mewa, cena ok, są  już dostępne w kraemerze. 113euro komplet pro, 125euro vento.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się