Ochraniacze

Mam pierwszy komplet pół roku, ale jest codziennie na dwóch, czasem trzech koniach. Wszystkie okute, ochraniacze piorę w pralce. Dla mnie wytarcie ochraniacza po wewnętrznej stronie nie świadczy o ich wytrzymałości, po to są ochraniacze
Znajdę gdzieś jeszcze ochraniacze Equi-Theme Stripe w kolorze brązowo-beżowym i rozmiarze full? Miałam już w koszyku w gnl, ale wczoraj wróciłam z wakacji i zostały tylko pony  😕
Cześć! Dziewczyny jakie ochraniacze kontaktowe możecie mi polecić? Hkm, horze, busse, kerbl? Zastanawiałam się nad busse basic, ale na jednej stronie pisze, że to są ujeżdżeniowe a na drugiej nie ma nic na ten temat, a ze w tych ochraniaczach zamierzam głównie skakać to nic mi po ujeżdżeniówkach :/ Może Wy wiecie coś na ten temat?  😀
KarolaK, ochraniacze kontaktowe średnio nadają się do skoków, bo nie chronią ścięgna przez bezpośrednim uderzeniem kopytem (szczególnie zadnim w przednie ścięgna)... zatem z kontaktowych do skoków polecam skorupki 😉
Ochraniacze kontaktowe, takie bardzo zabudowane, są raczej dedykowane do jazdy po płaskim. W skokach popularniejsze są skorupki z otwartym przodem (żeby koń czół uderzenie w drągi) i zabezpieczonym tyłem (żeby chroniły przednie nogi przy uderzeniu w nie tylnymi). Wersją pośrednią są tzw. strychulce/ochraniacze z łyżką.
kontaktowe: https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/fetlock-boots/brushing-boots/ochraniacze-neoprenowe-tylne-hkm-sports.html
skorupki: https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/tendon-boots/jumping-guards/ochraniacze-przednie-hkm.html
strychulce:https://www.gnl.pl/dla-konia/horse-boots-and-bell-boots/training-protectors/tendon-boots/brushing-boots/ochraniacze-neoprenowe-kentaur-classic-przody.html

Oczywiście można skakać w ochraniaczach ujeżdżeniowych, tak samo, jak można jeździć po płaskim w skokowych skorupkach. Pytanie tylko brzmi, czy to jest rzeczywiście to, czego Ty najbardziej potrzebujesz.
rudziczek, na miłość boską, jak nie znasz ortografii to choć popatrz, co ci na czerwono podkreśla korekta...
(żeby koń czół uderzenie w drągi)

CZUŁ!!!
Skorupki mamy, dużo czytałam a raczej próbowałam bo mało na ten temat było, jak to z tymi kontaktowymi, bo różne rzeczy słyszałam od jednych że po płaskim a od drugich, że do skoków też są ok 🙂 Jako że odpowiednio dobrane, jak najbardziej ścięgna chronią (chociaż tak jak mówicie nie zbyt od tylnego kopyta) to zważając na to jak ta moja kobyła chodzi, stwierdziłam, że kontaktowe będą spoko, bo ta nogę całą do okola chronią i peciny dobrze trzymają 🙂 Napisałam, że głównie będziemy w nich skakać, najbardziej chodziło mi o to, że model ujezdzeniowych ochraniaczy nam nie pasuje (jak się okazało kontaktowe dzieła się na ujezdzeniowych i takie zwykłe, o czym dowiedziałam się niedawno), bo zamierzamy w nich też sobie od czasu do czasu poskakac 😉 Spokojnie 120 cm nie mam zamiaru w tym rodzaju ochraniaczy skakać 😉 Jak już pisałam, chciałam żeby te ochraniacze zakrywaly całą nogę, zwłaszcza że dziewczyna potrafi nabić sobie nakostniaka na nakostniaku co zrobila w wakacje a najlepsze jest to, że jest on od wewnętrznej strony a nabila go sobie na padoku 🙂 Taka jest zdolna haha 😉 Raczej stukniecie tylnego kopyta o przód nam nie grozi, aczkolwiek jak macie jakieś rady lub pomysły co do ochraniaczy chętnie posłucham i może skorzystam 😉 Jeśli polecacie jakiś konkretny model to też byłoby fajnie 🙂 Dumam nad tym które ochraniacze będą dla niej najlepsze już któryś miesiąc i za nic nie mogę nic wybrać :/
KarolaK, a może veredus TRC vento?
Wbiję się tutaj z pytaniem,
szukam jakiś fajnych ochraniaczy z futerkiem, jest szansa znaleźć komplet do 150-200zł ?  😵
Jakieś fajne a już najlepiej brązowe..  😕
dar, może takie:
http://www.horsehouse.pl/pl/Produkt/Ochraniacze-Event-Teddy-Hansbo.html
Mam je już kilka lat, piorę w pralce i sa jak nowe  🙂
brzezinka, - a jak z rozmiarówką? Szukam jakiś białych na zawody i te byłyby bardzo si cenowo, jak jakość niezła to cakiem super 😀 Tylko nie wiem w jaki rozmiar celować.
keirashara, ruda ma jakieś 173 cm, ma na przód M a na tył L, ale gdybym kupowała kolejną parę to bym wzieła L i XL. 
brzezinka, - a jak z tęgością? Ja mam ślązaka, więc krótkie, ale dość mocne nogi. Veredusy olipiki L-ki zapinam na najluźniejszą dziurke.
Moja ruda też ma mocne tyły, dlatego bym teraz wzięła o rozmiar większe. Myślę, że dla Ciebie L i XL byłyby dobre 🙂
brzezinka, - Dzięki wielkie! 🙂
Co to jest za rozmiar MXW w ochraniaczach Single lock brushing boots Woof Wear ?
RioBrawo, MXW to zazwyczaj medium extra wide. Czyli średnio wysokie a szerokie.
Dziekuje.
To przy okazji ja się podepnę pod Woof Weary - koń nosi kontaktowe Busse Basic Mki, Tattini skorupy zwyczajne Full. Nie wiem czy celowac w Woof Weary Mki czy te poszerzane?
:kwiatek:
Dziewczyny pomóżcie proszę! :kwiatek:
Nasze zwykłe skorupki eskadrona powoli kończą swój żywot i czas kupić jakieś nowe ochraniacze. Już kiedyś o tym myślałam, ale na zasadzie ładnych ochraniaczy na wyjątkowe okazje, nie na co dzień. Także białe i z futerkiem odpadają, a za takimi się rozglądałam. Teraz mają być czarne i dobrze chronić nogę (kobyła czasem się strychuje) w każdych warunkach, również skoki czy teren oraz być przewiewne.

Wypatrzyłam sobie takie:
- Horze Supreme Impact Dressage Brushing Boots i bardzo podobne do nich BR Ochraniacze Pro Mesh Multisport Boot. Są w takiej samej cenie, więc które lepsze jakościowo?
- BR Ochraniacze Pro Mesh Brushing Boot
- BR Ochraniacze Pro Mesh Country Boot
- BR Ochraniacze Pro Max
- WOOF WEAR Ochraniacze Double Lock

Ktoś doradzi, które wybrać? 😉
A co polecacie na 1-3 godzinne wyjazdy w teren 2-3 razy w tygodniu? I za niewysoką cenę - do ok. 200 złotych. Mam 18-letniego wałacha oo, czasami poszalejemy w galopie, skoki w terenie sporadycznie, niekuty. Kompletnie nie orientuję się w ochraniaczach - nie mam pojęcia czy lepsze na rzepy, kołki itp. itd.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
03 października 2016 12:54
Poszukaj w tym wątku, bo BRy i Woof Wear co chwile się przewijają w rozmowach.
dar, Yorki z futrem są najtańsze, ja parę dni temu kupiłam JHL w Beckersport i jestem zadowolona ale one są droższe.
Mam pytanie bo zastanawiam się nad ochraniaczami;
Veredus Piaffe Revo czy Zandona King Carbon Air ?

które lepsze?
Czy ktoś miał do czynienia z ocieplaczami na staw skokowy? 
Czy to faktycznie daje radę ( w sensie: nie zjeżdżają/przekręcają/ krępują położenie się konia w boksie) ?  👀
Interesuje mnie coś raczej z niższej półki cenowej póki co np. Caball, warto?
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
09 października 2016 23:27
top_siwek, veredusów nie polecam, gumy mało elastyczne i przekręcają się na nodze zanim koń zdąży dojść na ujeżdżalnię... z zandonami nigdy się nie spotkałam.
olciiik, dobrze dopasowane i założone Piaffe Revo nie przekręcają się nawet milimetr.
Wcale nie. Testowałam Revo na 6 różnych koniach i tylko na jednym się nie przekręcały (na kobyle 180 cm z nogą xfull). Jeszcze przody dają rade, ale tyły obtarły mi konia do krwi. To jest bubel za kupę kasy.
W takim razie przepraszam
Sama nie mam, widziałam wielokrotnie w użytkowaniu (W tym jako padokowe) i nie przekręcały się, nie odparzały, generalnie super, ale możliwe, że to kwestia mocno indywidualna.
Moje Zandony przeszły test bojowy- przeprawiły się z koniem przez rzekę kilkakrotnie w czasie jednego dnia- nic się nie odpięło, koń się nie obtarł, nie odparzył- jestem pod wrażeniem 👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się