Ogłowia

Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
01 października 2014 17:58
tulipan BR albo Premiera
tulipan, a ja jestem za Schockemohle, piękne! 😜 Jaki to dokładnie model?
To drugie jest cudowne  😍
Schockemohle to dokładnie model Paris. Akurat na zdjęciu koń z podobną łysiną jak Szymonowa. A jakościowo, które wypada najlepiej?
wg mnie Premiera powalajaca!
I w najkorzystniejszej cenie  😁

Najbardziej pasowałoby mi to http://briar.pl/pl/p/PREMIERA-Oglowie-Monaco/3406, ale z matowym nachrapnikiem  😎

edit. w sumie to mogłabym w tej pierwszej Premierze zmienić naczółek na zwykły rurkowy http://animalia.pl/produkt,26433,525,br-naczolek-miekki-rurkowy-czarny.html
Jak dla mnie szokomole albo BR. Premiera niby super, ale dla wielbicieli rurek. Ja bardzo nie trawię przejść rurka-pasek :P
I w najkorzystniejszej cenie  😁

Najbardziej pasowałoby mi to http://briar.pl/pl/p/PREMIERA-Oglowie-Monaco/3406, ale z matowym nachrapnikiem  😎

edit. w sumie to mogłabym w tej pierwszej Premierze zmienić naczółek na zwykły rurkowy http://animalia.pl/produkt,26433,525,br-naczolek-miekki-rurkowy-czarny.html


Znalazłam ogłowie marzeń  😍 Tylko podbity na biało nachrapnik i byłby ideał  💘

edit: jest opcja białego podszycia. Kusi, żeby kliknąć "kup", oj kusi, a tyle wydatków w tym miesiącu  😁
tulipan, tylko Paris 😍
mnie tam rurki kojarzą się z kablami, zdecydowanie BR mi sie podoba.
Miał ktoś może doczynienia z marką Antares ? Jak wypadają ich produkty ?
Klami  - półka CWD  🙂
Wszystkie te ogłowia takie piękne, a ja jestem zła , bo się okazało że mój bułany najlepiej chodzi bez jakiegokolwiek nachrapnika 👿
Wygląda teraz tak łyso i kojarzy mi się z rekreacyjnymi tuptakami z dawnych lat 😀
Ale za to jazda jest zupełnie inna 🙂
Szukam ogłowia munsztukowego na zawody,czy ktoś ma ciekawą propozycję ogłowia rurkowego,z lakierowanym nachrapnikiem dla delikatnej głowy? Mogę zapłacić około 800 zł,czyli schumacher odpada.
Mam BR,jestem zadowolona ale to które chcę zakupić ma być stricte na zawody.
Czy możecie mi polecić kogoś kto zrobi mi ogłowie na zamówienie z porządnej skóry? Pan Marek jeszcze robi ogowia??
Ma ktoś porównanie ogłowii z Schockemohle, Equipe czy Stubben? Które jakościowo lepsze? Prestige wczesniej przegral ze Stubbenem, ale zapomnialam spytać o resztę  :kwiatek:
mrowka004 Equipe jak dla mnie zdecydowanie przegrywa ze schockemohle i stubbenem 🙂 a wygrywa chyba stubben 🙂
Equipe bez rewelacji, chociaż ceny są dosyć przyjemne 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 października 2014 21:37
schockemohle są nierówne. w tym sensie, że są modele absolutnie obłędne (skóra), a są też takie 'se'.
dla mnie wygrywa absolutnie stubben 🙂
No właśnie chyba nawet nie modele, tylko egzemplarze, sama nie wiem. Mam Schockemöhle Ascot już trzeci rok i jest perfekcyjne, absolutnie je uwielbiam, to chyba ogłowie, które starczy na zawsze. Niestety jakiś temu kupowałam ogłowie Paris na prezent i aż mi było wstyd, że gdyby nie metka, to ten prezent czterech liter nie urywał: cyrkonie w naczółku krzywo ułożone (wklejone?), skóra średnia, podszycie nachrapnika w ogóle jakby nie było ze skóry, tylko jakiegoś skóropodobnego wynalazku, ogólnie słabawo dość.
Też jestem szczęśliwa posiadaczka oglowia Schockemöhle, jestem bardzo zadowolona, skóra dobrej jakości chociaż - jest naczolek z którego odpadło wypełnienie i musiałam je zmieniać.
Znam kilka stajni, gdzie ludzie kupują tylko i wyłącznie Stubbeny i o innych ogłowiach nie chcą słuchać 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
15 października 2014 07:01
mam podobne odczucia co quanta względem tych niektórych schocke. aczkolwiek sama finalnie zdecydowałam się obecnie na ogłowie od nich  - miałam możliwość organoleptycznego ocenienie tego egzemplarza, który chciałam nabyć; jest tańsze od stubbena i to niestety miało znaczenie.

btw. orientujecie się czy p.marek lub inny rymarz mają możliwość wykonania nachrapnika z oksydowanymi sprzączkami? właśnie w/w schocke są piękne black gun, a nachrapnik muszę sobie wymienić bo do tego konia nie pasuje mi za bardzo, ani pod względem użytkowym, ani wizualnym 🙄

[img width=800][/img]
Ja mam schockemohle Huston i ogólnie bardzo ok, miękka skóra, solidne wykonanie itp , jedynie pasek od podgardla zrobił się taki "wymięty", pomarszczony, ale pewnie od ciągłego "ruszania" go. Mam ogłowie 3 lata.
ushia   It's a kind o'magic
15 października 2014 07:59
czy ktos z posiadaczy horze constance mógłyby mi pomierzyć długości pasków?
interesuje mnie rozmiar full i x-full   :kwiatek:

potyliczny jest mocno profilowany?

bywają w ogóle profilowane zagłówki NIE podszyte?

jak wygląda jakość ogłowii villa horse?

ogólnie szukam czarnego zwykłego ogłowia bez cudów, ewentualnie lekko podszyte, bez szerokiego nachrapnika, bez ozdobnych naczółków, bez szweda
jedynie to potrzebny dość spory naczółek i mile widziane profilowanie paska potylicznego 😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
15 października 2014 09:25
A ja mam ogłowie Kieffera i jestem nim zachwycona. I jakościowo i wizualnie jest naprawdę super, wszystko dopracowane i podszyte mięciutko.
Myślałam, że będzie gorzej z jakością i trwałością, tym bardziej, ze kupiłam je trochę "w ciemno", nie macając, ale teraz je 😍.
Dzięki za informacje, w sumie to byłam juz nastawiona na stubbena ale oglowie schocke- Paris bardzo mi sie spodobało, ale w takim raziezie pierwszy wybór jest chyba najlepszy ;-) jeszcze pytanie myślicie ze bedzie mu pasować naczelek z cyrkoniamii?  Jaki model polecacie? A jaki kolor brązu stubbena najbardziej bedzie pasował do koloru siodla?? Niestety chyba nigdzie na slasku nie ma możliwości pomacania. Dziekuje za pomoc :kwiatek:
czy ktos z posiadaczy horze constance mógłyby mi pomierzyć długości pasków?
interesuje mnie rozmiar full i x-full   :kwiatek:

potyliczny jest mocno profilowany?

bywają w ogóle profilowane zagłówki NIE podszyte?

jak wygląda jakość ogłowii villa horse?




Na Twojego konia raczej celowałabym w xfull. Full Horze nie jest zbyt duży. W modelu Constance pasek potyliczny w zasadzie nie jest za bardzo profilowany.
Profilowane paski potyliczne bywają, ale czemu akurat szukasz takiego?
VH ogłowie Diva - świetne jakościowo. Uwielbiam je. Zwłaszcza jak zdążyło się je kupić na promocji😀
Black Beauty i Revel też są bardzo fajne. 
ushia   It's a kind o'magic
16 października 2014 00:12
Dziękuję!

Szukam profilowanego, bo zwykły wrzyna się mu w nasadę uszu 🙂

Na revela się nie załapałam, ale black beauty owszem 🙂
Dla wielbicieli detali-ogłowia z kolorowymi podszyciami : http://www.kavalkade.de/trense-rainbow-ecoline.html
Jakość skóry super 🙂


trochę odkopuję 😉 Ale miałam je w rękach, 3 kolory. Skóra świetnam  😍 Niech mi tylko koń urośnie to kupuję. Beżowe najbardziej mi się podobało, chociaż wszystkie na żywo korzystnie wyglądają.
Posiada ktoś zdjęcie na modelu naczółka hkm wave? 😉 podsyłam link ze sklepu gnl ZDJĘCIE

ZA DUŻA GRAFIKA!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się