Ogłowia

B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
24 października 2014 19:06
o super dziękuję
ushia Dziękuję bardzo!  :kwiatek:
słuchajcie mam problem  🙁 kupiłam nowe ogłowie ze szwedem i nie dopięłam go na paszczy mojego konia, brakło aż 5cm na oko  🤔 Wiecie czy gdziekolwiek mogę zamówić taki pasek do zaciskania nachrapnika? czy pozostaje mi tylko szukać rymarza który podejmie się uszycia takiego paska?  🤔

ps: od razu mówię że wymiana na rozmiar większy odpada, bo znowu paski policzkowe i podgardle zawinę 5x..
Dżastin, wymień jedynie nachrapnik na większy rozmiar. Skoro nacharpnik za wąski - i tak będzie źle leżał...
Chyba, że kupiłaś coś z serii Busse Solibel - bo one mają dziwną rozmiarówkę...
Dżastin, wez pasek  krzyżowy od nachrapnika (ten którym sie pysk spina), trok...albo zamów 🙂
Dżastin - daw-mag. Mi dosyłali mniejszy ten pasek. Musisz tylko sprawdzić jak z szerokością, żeby przez sprzączki przeszedł 😉
_Gaga sam nachrapnik leży ok, po prostu pasek jest za krótki, nie wiem na jakie konie oni to szyją  bo całe ogłowie jest niewymiarowe(naczółek też za mały a podgardle zapięłam na ostatnie dziurki prawie 🙄 ) Nie bardzo mam kasy żeby bawić się w wymianę nachrapników, a naczółek i tak miałam w planach inny.
horse_art no właśnie tak zrobiłam, ale troche słabo to wygląda bo jest cienki + tamten pasek miał rolke na sprzączce, łatwiej się go zapina.
keirashara a ogłowie miałaś też z DM? czy pisałaś do nich po prostu z prośbą o dorobienie paska?

Jak mi się nie uda nic dorobić to po prostu kupię drugi skośnik, bo ogłowie jakościowo jest super jak na takie pieniądze  😉

edit: nie tą emotikonke chciałam:p 
Dżastin, tu są te paski do szweda: klik
Ja zaniosłam mój pasek do rymarza i za 12 zł mam ładnie przedłużony 🙂
kurcze, ten pasek z BR fajny ale drogi jak na kawałek skóry i jeszcze jak na złość nie ma full'a  😵
Ava no ja od poniedziałku będę działać z rymarzami, chyba nie mam wyjścia 🙂

Dzięki za pomoc dziewczyny  :kwiatek:
A ja kiedys w tym celu uzylam skosnika - moze tez sprobuj.
Zorilla, przeciez Dzastin napisala ze wsadzila skosnik zamiast oryginalnego paska ale nie jest ok, bo skosnik jest wezszy i nie ma rolki na sprzaczce 🙄
swoja droga nazwa paska na stronie br taka, ze w zyciu bym tego nie wygooglala 😁
Dżastin, przecież jest full. W obu kolorach 16 mm.
Dżastin - ich ogłowie, ale oni mają dość grube paski ogólnie. Mogę Ci zmierzyć wieczorem ile ma taki pasek... w sumie to mam ten od fulla za duży gdzieś, więć pomierzę cały (długość i szerokość) i jakbyś była chętna na odkup to pw 😉
anai chodziło mi o te szersze paski, bo mój ma 2cm szerkosości, a 19mm czarne mają tylko xfull🙂
keirashara no to leci pw  🤣
A sorry, nie wyczytałam dokładnie.
a takie ? co myslicie ?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
28 października 2014 15:04
Łagne co to?
artemis ?
czy jest jakaś opcja przedłużenia podgardla? są jakieś przedłużki? czy trzeba cały pasek?
Witam wszystkich! Mam pytanie, jak zamocowaliscie futerko do nachrapnika meksykanskiego? Kleic mi trochę szkoda, a o szyciu zwykla igla nie ma mowy bo skóra za gruba... podzielcie sie swoimi sposobami😉
malgoska727, taśma dwustronna 🙂
Artemis miał rurke a ten ma normalne paski,  swoją drogą bardzo ładne oglowie
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 października 2014 20:45
Nie widział ktoś ogłowia podobnego właśnie do Artemisa? Nikt nie chce sprzedać czarnego, cały czas trafiam na same brązowe, no i zaczęłam szukać czegoś w tym typie, ale coś mi nie idzie.  😵
Niemiecki e-bay sprawdź 🙂
Niemiecki e-bay sprawdź 🙂


Nie ma nic ciekawego, od kilku dni sprawdzam  😵 

Tylko takie mi wpadło w oko może malinowej się spodoba .

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 października 2014 23:23
Niemiecki e-bay sprawdź 🙂


Szału nie ma niestety.  😕

monia o, na to ewentualnie mogłabym się skusić, mogę link?

I co wpisywałaś w wyszukiwarkę? Bo przeszukałam 8 stron i nic takiego nie znalazłam.  😁
Tylko, że ja szukam typowo na niemieckim [[a]]http://www.ebay.de/sch/Trensen-Zubeh%C3%B6r-/29056/i.html [[a]] potem teściowej link i ona mi kupuje .

Wczoraj mi jedno wpadło w oko, tylko szkoda, że regulacja jest na górze  😤  Mam podobne takie i tyram je codziennie na kilku koniach i dalej ma swój urok .

czy jest jakaś opcja przedłużenia podgardla? są jakieś przedłużki? czy trzeba cały pasek?

mozesz kupic taki pasek ktory zapina się z obu stron.
jesli teraz ma jednostornne, to odcinasz do pożadanej długości z tej strony co sprzaczka, dorabiasz dziurki dziurkaczem (nóż do tapet czy skalpel i dziurkacz są w kazdej stajni 😉 ) i już.
mozesz też tać np rymarzowi do doszycia -przedlużenia paska. ale to ani estetycze, ani wygodne.
i 3 opcja - przedłużka np ze skośnika...

monia, widzialm gdzies takie, ale cena byla zaporowa i krysztalki plastikowe 🙁 no to kupilam laura coś tam z hkm i dorobilam krysztalki lepszej jakości, tyle ze czarne w srebrze (bo tak mi pasowało, ale przecież można dowolne) - wstawialam tu zdjęcia 🙂 jest pięknie! -lonzuje w nm, zeby miec kiedy się napatrzeć haha 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się