Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Szukam miejsca, które organizuje zaoczne kursy instruktorskie, najlepiej jakoś w mazowieckim. Ktoś może coś poleca? Wypadałoby w końcu zrobić sobie papierek, żeby do jakiejś wakacyjnej roboty pojechać.
Szukam miejsca, które organizuje zaoczne kursy instruktorskie, najlepiej jakoś w mazowieckim. Ktoś może coś poleca? Wypadałoby w końcu zrobić sobie papierek, żeby do jakiejś wakacyjnej roboty pojechać.


Po co ci szukać w Mazowieckim , jak możesz przez internet nie wychodząc z domu  😁 😁 😁

https://pakis.pl/kursy/103/kurs-instruktora-jazdy-konnej

Musisz mieć tylko Internet .  😁 😁 😁

Najważniejsze z artykułu !!!


1) Czy legitymację i certyfikat trzeba odnawiać?

Legitymacja wraz z certyfikatem wydawana jest na podstawie odpowiednich rozporządzeń i jest dożywotnia! Nie wymaga dodatkowych uaktualnień, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych kosztów.

2) Czy kurs instruktora jazdy konnej ON-LINE daje takie same uprawnienia jak kurs stacjonarny?

Oczywiście. Ukończenie kursu on-line daje dokładnie takie same uprawnienia, jak kursu stacjonarnego. Kursant otrzymuje tytuł instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji - jazda konna.

Polska Akademia Kultury i Sportu nadaje uprawnienia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodowej.

I to jest wszystko prawda. Skoro nie ma żadnych uprawnień a rekreacja jest wtączona z Ustawy o Sporcie  , to można sobie pisać co chce i powoływać się na przepisy jakie się chce . Nawet na dekret Bieruta 😁 😁 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 kwietnia 2015 21:07
ciekawa jest "Nota prawna" tego Paksisu https://pakis.pl/nota_prawna  👀

Nota prawna

Często spotykamy się z pytaniem, czy trzeba być instruktorem sportu lub instruktorem rekreacji ruchowej, aby prowadzić zajęcia w tym zakresie?

Otóż wszelkie ćwiczenia ruchowe z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi mogą prowadzić jedynie osoby posiadające uprawnienia instruktorskie (legitymację instruktora sportu lub instruktora rekreacji ruchowej).

Zgodnie z literą prawa, za brak wymaganych kwalifikacji i uprawnień grozi odpowiedzialność prawna.
Wypadałoby w końcu zrobić sobie papierek,


Teraz quiz dla wszystkich. Czy z punktu widzenia prawa , wiecie jakiego koloru papierek jest najwazniejszy !!!!!

P.S Czy wiesz Elu jaka nota prawna jest w sprawie oszutów wprowadzających ludzi w błąd w celu osiągnięcia korzyści materialnych .???

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Art. prawa ścigany z urzędu.

Dotyczy to wszystkich tych  którzy powołując się na przepisy prawa których nie ma , wprowadzają ludzi w błąd w celu osiągnięcia korzyści materialnych.  🙄

Przykład. Daje ofertę kursu na IRR  i powołując się na nieistniejące bądź nie mające zastosowania przepisy prawa , uwiarygodniam konieczność odbycia takiego kursu a poprzez wprowadzenie ludzi w błąd namawiając ich do odbycia kursu i nabycia nieistniejących uprawnień , doprowadzam ich do niekorzystnego rozporządzania ich pieniędzmi ( czyli mieniem ) wyzyskując ich naiwność !!! Na koniec uwiarygodniam to dokumentami nie mającymi żadnych podstaw prawnych do ich wydania ani ważności.   to wręcz książkowy przykład oszustwa !!!  😁 czyż nie tak ???
opinie kursantów bardzo wiarygodne 🤣
opinie kursantów bardzo wiarygodne 🤣


Trzeba było poczytać opinie tych z AMBER GOLD.  😁 W sumie niczym się od nich nie różnią . Wykorzystują ludzką niewiedzę i wiarę w formalności po to żeby wyłudzić kasę . 🤬  😁 😁 😁 Ale fakt w naszym społeczeńsktwie jeleni jest mnóstwo !!!!    😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 kwietnia 2015 21:28
opinie kursantów bardzo wiarygodne 🤣


ależ oczywiście, że wiarygodne 😀
[quote author=Rul link=topic=71.msg2336074#msg2336074 date=1428956451]
opinie kursantów bardzo wiarygodne 🤣


ależ oczywiście, że wiarygodne 😀
[/quote]

Bardzo wiarygodne . Zwłasza że jeden wpis dokonany w Wałbrzychu a drugi w Gdańsku.  😁 😁 😁

Elu jak chcesz założyć instytucję szkoleniową z takim wpisem , to masz tu wniosek. On-Line i od jutra masz innstytucję szkoleniowa . I możesz doić jeleni , tzn , miałem na myśli , szkolic kursantów  😁

http://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/rejestr-instytucji-szkoleniowych

Na dole masz podstawę prawną i możesz się na nią powołać w swojej ofercie . I tak żaden tłumok nie zrozumie do czego się ona odnosi.  😁

Na dole masz ofertę na drukowanie legitymacji na plastikowych kartach.

http://legitymacje.pl/

Certyfikaty i druczki , zamówisz tutaj !

http://druczki.eu/legitymacja-sluzbowa-a6-20-szt.html

A opinię prawną , taką od czapy , znajdziesz tutaj .

http://www.eporady24.pl/porady_prawne-100.html?gclid=CjwKEAjw0q2pBRC3jrb24JjE8VgSJAAyIzAdaQ6rFQrG70eHjNyXdrx1jSXiM387SZr91FeYci0MjRoC7-nw_wcB

Jak coś będziesz potrzebować , to chętnie podeślę .  😉

Jak będziesz potrzebowała się rozreklamowac , to podeślę agencję pijarowską która przygotuje dobrze wyszykowaną ofertę . ! Każdy jeleń się nabierze.  😉 Chociaż możesz skorzystać z gotowca w necie .

http://copywriterka.eu/tag/wzor-oferty-handlowej/



ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 kwietnia 2015 22:13
super. dzięki Smok :kwiatek:  W 5 minut żeś biznesplan wysmażył na koszenie kasy bez wysiłku 😉
super. dzięki Smok :kwiatek:  W 5 minut żeś biznesplan wysmażył na koszenie kasy bez wysiłku 😉


Proszę bardzo ! Jeszcze kawałek jakiegoś Informatyka , niech ulepi jakąś stronę i jedziemy z kursami On-Line .  😁

Przez tydzień  natłuczesz tyle siana że dogonisz Kulczyka na liście wprost. Popatrz tylko ilu jel.. . tzn , szanownych klientów masz tylko tutaj. Tysiące . I to tysiące chcących płacić tysiące żeby mieć legitymacje za siedem , piędziesiąt ! .  😎 😁 Przebitka lepsza jak w Amber Gold  😁 😁 😁

P.S Matko ! zapomniałem o najwaznieszym . Nazwa , nazwa jest najwazniejsza i musi dawać poczucie instytucji zaufania publicznego.

Co powiesz na Światowe Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego w War end dorfie !!!  😁 Czyli w Warszawie i na wsi !  😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 kwietnia 2015 01:59
Co powiesz na Światowe Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego w War end dorfie !!!  hihi Czyli w Warszawie i na wsi !  cool

no nie, cóż za wulkan kreatywności z ciebie 🤣
Chciałabym zobaczyć filmik z egzaminu końcowego 😉
Ostatnio widzialam oferte ubezpieczen jezdzieckich i byla tam mozliwosc zrobienia odznaki PZJ - jezdze bezpiecznie czy cos w tym stylu 😉 trzeba bylo odpowiedziec na 3 pytania i wykupic polise 😉 Czy PZJ nie moze sie zajac jakimis powazniejszymi sprawami, tylko schodzic na psy? Rozumiem, ze to taka promocja/reklama, ale niektorym instytucjom chyba nie przystoi... to jakby PZPN do karnetow dodawał proszek do prania przepoconych koszulek
Tylko patrzeć jak licencje dla Instrukorów Rekreacji będą sprzedawać w Tele zakupach Mango , a dodatkowo do licencji będą dodawać odznaki jeździeckie + certyfikaty i koszulki w gratisie  . 😁 Oczywiście , wszystko potwierdzone notarialnie  😁 😁 😁

P.S Najfajniejszy tekst .

2) Czy kurs instruktora jazdy konnej ON-LINE daje takie same uprawnienia jak kurs stacjonarny?

Oczywiście. Ukończenie kursu on-line daje dokładnie takie same uprawnienia, jak kursu stacjonarnego. Kursant otrzymuje tytuł instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji - jazda konna.

Skoro wg. przepisów prawa , nie ma Uprawnień Instruktora Rekreacji , to faktycznie są one tak samo ważne  😁 Czyli , nie ważne !  😁
Szukam kursu instruktorskiego, w czasie wakacji, najlepiej weekendowo.
Najlepiej zachodniopomorskie, ewentualnie lubuskie 🙂

Może ktoś coś słyszał?
A ja z innej beczki . Okazuje się że Ustawa Deregulacyjna jest zbyt surowa , zwłaszcza dla piłkarzy  😁 😁 😁 😁

Fakt że ogranicza się tylko do preferowania praktyków ( zawodników ) PZPN -owi nie wystarcza. Okazuje się że piłkarze nie spełniają najważniejszego wymogu ustawy . rzadko mają wykształcenie średnie  😉

Informacja dnia: Boniek i Tomaszewski działają, aby trenerem można było zostać bez matury.

Szef piłkarskiej federacji i były legendarny bramkarz reprezentacji Polski chcą, by szkoleniem mogli się zajmować byli piłkarze, nawet jeśli nie mają średniego wykształcenia. Nie matura, lecz chęć szczera! – takie hasło miałoby obowiązywać w stosunku do byłych piłkarzy, którzy w trakcie kariery nie zdążyli ukończyć co najmniej szkoły średniej, a mimo to chcą zajmować się pracą trenerską. W tej chwili nie pozwala im na to tak zwana ustawa deregulacyjna, która w założeniu ułatwia dostęp do zawodu, ale zarazem paradoksalnie go ogranicza. Okazuje się bowiem, że w Polsce licencjonowanym trenerem nie może być na przykład Robert Warzycha, bo nie ma ukończonej szkoły średniej. A przecież kiedyś był etatowym reprezentantem Polski, zdobywał mistrzostwo Polski z Górnikiem Zabrze, grał w Evertonie, a potem z powodzeniem pracował jako trener w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju to wszystko nie ma znaczenia, ponieważ szkolną edukację zakończył na zawodówce. Z tego samego powodu o szkoleniu młodzieży w naszym kraju na razie może zapomnieć Edi Andradina, mimo że na boisku był piłkarskim profesorem. Zgodnie z przepisami mógłby to robić, gdyby w młodości łączył sport z nauką, ale że się poświęcił futbolowi, to teraz traci. – Chcemy to zmienić. Człowiek poświęca kawał życia piłce, a gdy już coś osiągnie, to okazuje się, że nie może swojej wiedzy przekazywać następnym piłkarskim pokoleniom. Trudno o większy paradoks – przyznaje Jan Tomaszewski, który dzisiaj o niezbędnych według niego poprawkach w ustawie będzie rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Markiem Biernackim. Inicjatorem całej akcji jest Zbigniew Boniek. Chce w ten sposób pomóc swoim byłym kolegom z boiska, często wybitnym zawodnikom, ale nie tylko. Myśli też o ludziach potrzebnych do szkolenia młodzieży w szesnastu Akademiach Piłkarskich, które uruchamia właśnie PZPN.

halo - Tak żeś płakała że teraz trenerem może zostać każdy  😁 Okazuje się że każdy to mógł być kiedyś trenerem wystarczyło że skończył jakiś gów..any kursik . Dzisiaj musisz być praktykiem , czyli zawodnikiem z wieloletnimi sukcesami na wysokim poziomie i dotego choć trochę wykształconym co już może być barierą nie do pokonania . 😁
Smok10, kursiki nie były gówniane, trwały (i przekazywały) swoje na AWF i przy PZJ, a matura zawsze była wymogiem, i kto nie był leniem patentowanym tę maturę robił, i "kursik" w pocie czoła kończył.

Ustawa "deregulacyjna" nie definiuje bycia praktykiem. Ty to robisz po swojemu, i w sposób nieuprawniony.
Daj ci Boże, żeby twoje wnuki trafiły wyłącznie na ludzi autentycznie zaangażowanych a nie hochsztaplerów.
Tia, równajmy wszyscy do poziomu "gały", najlepiej intelektualnie, bo finansowo - to mowy nie ma.
Tia, równajmy wszyscy do poziomu "gały", najlepiej intelektualnie, bo finansowo - to mowy nie ma.


Czy ci się to podoba czy nie , to zapewniam cię że własnie ze względu na poziom finansowy gały , przełozy się to na wszystkich innych .

Ustawa "deregulacyjna" nie definiuje bycia praktykiem. Ty to robisz po swojemu, i w sposób nieuprawniony.


Jak widać choćby z tego artykułu , nie tylko ja tak interpretuję Ustawę Deregulacyjną ,bo zapewne przy finansach gały zrobili to już najlepsi prawnicy w tym kraju i z interpreatacją bycia praktykiem nie mieli problemu ,ale wykształcenia przeskoczyć nie mogą . 😁

Ze względu na swoją prostotę , Ustawa Deregulacyjna jest bardziej restrykcyjna niż sądzono , wystarczy poczytać problemy związków żeby wiedzieć że nie bardzo wiedżą jak ją przeskoczyć.
Z jednym się z tobą zgodzę że poziom kursów kiedyś a dzisiaj jest jak dzień do nocy , tyle że :  W stosunku do Instruktorów Rekreacji do 2010r były  konieczne a od 2010 r , wg. prawa są niepotrzebne.
Co innego jeśli chodzi o Instruktorów i Trenerów Sportu. Ci muszą mieć uprawnienia zgodne z ustawą deregulacyjną .  😉 Okazuje się że bardzo restrykcyjną ! 😁

P.S Kursy IRR w tamtej formule miały jak najbardziej sens , a wykładowcy np: p. Orłoś nie wypuścili by nikogo kto się nie nadawał. W dzisiejszej formule to farsa i ściema bez najmniejszego sensu. To moje prywatne zdanie. Prawo stanowi że wszyscy wrzuceni są do jednego kotła i nikomu to nie jest potrzebne . Wtbór należy do klienta.  😁
Nowy projekt PZJ:
http://www.swiatkoni.pl/news/9484,odtajniamy-dalej.html

Jeszcze nie czytałem 🙂
Czyli wszystkie papierki robione po BO bedą do wyrzucenia? 😉
Nowy projekt PZJ:
http://www.swiatkoni.pl/news/9484,odtajniamy-dalej.html

Jeszcze nie czytałem 🙂


Czytałam, pobieżnie, w końcu już zaraz koniec pracy powinien być, skupiałam się na tym, żeby szybko skończyć i pójść sobie już do domku  😡  ale co widze, to że w końcu jako wymaganie będzie posiadanie ZOJ. Lub też posiadanie 3 klasy sportowej. Czyli skończy się to, że ktoś nie ma zadnych osiągnięć i z marsz pcha się na instruktora. Podoba mi się to.
Jak dla mnie bardziej usystematyzowane w porownianiu do poprzednich zasad szkolenia instruktorów pzj.
Zmniany chyba na plus, będę dokładniej czytała wieczorem w domku, ale generalnie chyba zmierza ku lepszemu.

Megane, możesz jaśniej, bo nie wiem co to BO?  :kwiatek:
Brązowa Odznaka (nie dodałam J jako jezdziecka 😉 )
mam nadzieję, że zweryfikują dotychczasowych instruktorów i podciągną pod umiejętności ZOJ
Ta propozycja może do końca nie jest zgodna z prawem i Ustawą deregulacyjną , aczkolwiek nawet mi sie podoba . Problem w tym ze daleko bardziej powinna faworyzować zawodników jako praktyków. Druga sprawa to CKE . Kto ma weryfikować tych trenerów ???? Koledzy o mniejszych umiejętnościach czy większym zaufaniu społecznym ??? Troszkę jak zwykle za bardzo zbiurokratyzowana , ale myślę że zmierza w dobrym kierunku. Argument że podobny schemat funkcionuje w innych związkach do mnie nie przemawia , bo inne związki mają bardzo duże problemy właśnie z dostosowaniem swoich projektów do Ustawy Deregulacyjnej. Wypadało by do tych przymiarek dołączyć opinię prawną , zaoszczędziło by to później czasu i problemów z odkręcaniem tego co się namotało. Z całym szacunkiem , p. Szaszkiewicz nie jest prawnikiem a idęą stworzenia nowego systemu szkoleń jest dostosowanie go do aktualnego prawa. Zawarto to na samym początku przytoczonego projektu.  😉
(...)

To są platformiarze, więc oni uważają, że prawo jest jak płot - wąż się prześliźnie, tygrys przeskoczy, a bydło stoi i czeka.

Tak na szybko - zauważyłem, że I klasa jest tylko przy uprawnieniach do młodych koni - a na trenerskie, jakby jej nie było - tzn. start "w systemie" ma taki sam, jak osoby z II klasą.
Obiecałeś, że "jedynka" ma otwierać możliwości, a tu taki zonk 🙂
Nothing personal 🙂

p.s.
piszę o uprawnieniach PZJ - bo prywatnie to można, co się chce, jako rzecze ustawa.
Obiecałeś, że "jedynka" ma otwierać możliwości, a tu taki zonk 🙂
Nothing personal 🙂
p.s.
piszę o uprawnieniach PZJ - bo prywatnie to można, co się chce, jako rzecze ustawa.


Ja nie mogłem nic obiecać ze strony PZJ bo nie mam na to żadnego wpływu, za to jak napisałeś , to co ja napisałem dotyczyło sfery prywatnej , czyli tej działającej zgodnie z obowiązującym prawem .  PZJ może sobie robić co chce , tworzyć przepisy jakie chce i mieć w dupie prawo. Bo w razie wpadki czyli stwierdzenia niezgodności systemu szkolenia z obowiązującym prawem i np> działaniach UOKiK które przywali karę taką że zdrenuje cały budżet , to co ? najwyżej wywalą prezesa i zarząd a następcy naobioecują że wszystko naprawią . Tu nie ma nikogo odpowiedzialnego materialnie żeby miał się czym przejmować . A analiza prawna boli i jest niewsmak twórcom tych gniotów , bo znowu całą tę ich ciężką i nikomu nie potzrzebną pracę wywalą do kosza na śmieci.  😉

Ale jak napisałeś osoba posiadająca 1 klasę sportową która ma ukończone 18 lat , ma wykształcenie średnie , nie była karana za przestępstwa w rywalizacji sportowej może założyć własną firmę usługową i w ramach prowadzonej działalności gospodarzczej ma PRAWO szkolić innych i żadnemu PZJ-towi nic do tego . 😉
P.S Obecnie takie firmy rosną jak grzyby po deszczu i wszystko poza PZJ-tem. 🤣
Nie nadużywaj stwierdzenia ,, Uprawnienia PZJ '' Bo PZJ nie jest organem mogącym nadawać jakiekolwiek UPRAWNIENIA . PZJ może nadawać co najwyżej REKOMENDACJE instrukorom i trenerom zrzeszonym w związku , a egzekwować je co najwyżej jako pracodawca wobec trenerów czy instruktorów  którzy będą na liście płac związku. Czyli będa etatowymi pracownikami PZJ. 😉

P.P.S - PZJ rozsyła projekty systemu szolenia , to niech dołączy do nich rzetelna opinie prawną a ja obiecuję że już się więcej w temacie nie odezwe . !!!!! 😁

STRONA TYTUŁOWA Z PROJEKTU SYSTEMU SZKOLEŃ PZJ :  http://www.swiatkoni.pl/media/news/attachments/System_Szkolenia_MP.pdf

Zmiany w zasadach szkolenia kadr uwzględniają:
- dyrektywę UE z 2008 r w sprawie Europejskich Ram Kwalifikacji
- zmiany w ustawie o sporcie spowodowane ustawą deregulacyjną
- ustalenia Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa
Edukacji w sprawie wprowadzenia Polskich i Sektorowych Ram
Kwalifikacji wraz z założeniami do ustawy w tej sprawie
- międzynarodowe standardy szkolenia kadr przyjęte przez IGEQ

Tylko jeden z tych pkt dotyczy przepisów prawa. tj : - zmiany w ustawie o sporcie spowodowane ustawą deregulacyjną reszta to czyjeś pobożne życzenia .
W tym temacie powinna się znaleźć treść zawarta w temacie Instruktor bez papierów  🤬 Tylko że to nie temat dla organizatorów kursów  😁 Zbyt dużo uświadomionych forumowiczów.  🤣
Smok10, ku refleksji
http://www.chronofhorse.com/article/tbt-where-did-we-come-where-are-we-going


Ciekawe , na podstawie czego on sobie wyrobił takie zdanie ??? W życiu tego człowieka nie widziałem u nas  a po drugie to przede wszystkim oni są tak skomercializowani że jeździec rzadko widuje konia bo ma do tego armię luzaków ,terapeutów , pracowników etc.  😉 U nas niestety , wszyscy robią wszystko sami bo tak jest taniej, czego skutkiem ubocznym jest większa więź z koniem . Nasi jeźdźcy sami transportują konie ,sami ładują je do przyczep ,często sami leczą i muszą mieć lepsze relacje ze swoimi końmi bo tak jest taniej . Może same intencje burzą teorię o ukochanych jednorożcach ale nieraz niższy status materialny oznacza większą więź i szacunek dla zwierzęcia .Pewno p. Trener jest głodny kasy u siebie i szykuje się na kliniki w Polsce naprawiać Polskie jeździectwo 😁 😁 😁 Jak Pessoa. 1 dnia skrytykował naszych jeźdźców i nie zostawił na nich suchej nitki  2 dnia ciężko popracowali i zauważył niesamowitą poprawę a 3 dnia wyjechał uśmiechnięty ( bogatszy o kupę kasy ) że już naprawił Polskie jeździectwo. 😁 😁 😁 Myśl trzeźwo i logicznie oraz konsekwentnie idź do przodu i rób swoje . Skakanie z kwiatka na kwiatek i szukanie guru trenerskiego tworzy wasnie takie opiniie . Naprawdę ten pan prochu nie odkrył , nie powiedział niczego nowego. 🤣 Chyba że dla cibie. 😉

P,S Dobry przykład , jak z katastrofą przydenckiego samolotu. 100 profesorów i wszelkie komisje wyjeśniły sekunda po sekundzie jak wyglądał wypadek a 1 opłacony bezrobotny profesor o statucie oszołoma zgniótł puszkę po piwie i powiedził że to nieprawda. 😉
Proponuję zapytać p. Maciarewicza , on tutaj wszystkim wyjaśni przyczynę zapaści POlskiego jeździectwa i kto jest temu winny. 😁 😁 😁 😁 😁
Luźne przemyślenia aspirującej instruktorki (do tego mało udzielającej się na r-v, ale śledzącej forum od dawna).

Od jakiegoś czasu myśląc nad dorabianiem jako instruktor, pobieżnie śledziłam ten wątek i „losy” papierka IRR. Zdecydowałam, że owszem, chcę pracować jako instruktorka (choć bez ciśnienia na „teraz, już”), ale nie chcę wydać pieniędzy na kurs IRR. Bardzo zależało mi na tym, żeby faktycznie nauczyć się, jak uczyć innych ludzi i podpatrzeć dobrą postawę dydaktyczną oraz jakieś podstawowe filary pracy z początkującymi kursantami (a jeśli to możliwe, skorygować się też jeździecko) — wiedziałam, że niestety, na kursie IRR nie ma na to szans. Ludzie się na nie udający to często-gęsto osoby na poziomie ledwo, ledwo BOJ i niżej (nie umniejszając tym dobrze wyszkolonym; wiem, że też biorą w nich udział gwoli formalności), a same kursy — według mnie — nie oferują nic, poza zderegulowanym przez ustawę świstkiem za zdany egzamin. A jeśli niektóre oferują rzetelne przygotowanie do zawodu, to niestety, są poza moim zasięgiem finansowym. W pełni rozumiem ludzi, którzy chcą się „zabezpieczyć” zdobyciem papierka IRR — sama chcę jednak spróbować znaleźć zatrudnienie bez niego. A potem uczyć. Tylko jak? 🤣

Tutaj wielkie podziękowania dla forumowej Julie :kwiatek: — zdecydowałam się na wyjazd i indywidualny kurs u niej, który był strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o moje oczekiwania. Nauczyć się uczyć. Nie wierzę, że otrzymałabym podobny poziom zaangażowania i wiedzy oraz doświadczenia instruktorskiego, jakie zostały mi przekazane, gdybym zdecydowała się na kurs IRR. Odbywałyśmy jazdy, teorię, omawianie nagranych filmików i zdjęć (te zresztą wrzuciłam do [url=http://re-volta.pl/galeria/foto/138176#f]galerii[/url] — na razie te „najlepsze”, wypracowane pod okiem Julie momenty), ćwiczenia „na sucho”, lonżowanie koni, lonżowanie ludzi na koniach, a nawet dzieci udających konie 😁 Ja czuję, że nabrałam wiedzy garściami, a także prawidłowego podejścia do nauczania.

Nie wiem, czy decyzja o odpuszczeniu IRR okaże się słuszna i „opłacalna”. Wcale nie wykluczam, że gwoli czystej formalności się o ten papierek postaram. Na pewno jednak warto było zdecydować się na taki kurs, na którym faktycznie miałam szansę wiele się nauczyć. Mogę polecić taką alternatywę (albo uzupełnienie) IRR innym początkującym instruktorom oraz, rzecz jasna, niezawodną Julie 😉
Gratuluję , właśnie tak to powinno się odbywać. Relacja uczeń - mistrz , a papierki sobie odpuść , niczemu już nie służą . 🤣
A Julie nie może Ci takiego papierka wystawić? Zdaje się, że to byłoby zgodne z prawem,  Smok?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się