Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Niestety prawda. Przyjechał do mnie zapytać, czy bym z nim umowy o pracę nie zawarła.
marysia550, a co ma umowa o pracę do OC IRR? bo się trochę pogubiłam...
No bo musiał mieć kogoś z umową, żeby zawrzeć ubezpieczenie, żeby mu osrodek Sanepid odebrał....

edit. pewnie raczej o NNW chodziło
W żadnej Ubezpieczalni z PZU włącznie nikt nie wymaga legitymacji IRR podczas zawierania Umowy . Bujda na resorach  😉 Proszę , wyślij mi kopię  takiego rozporządzenia .  Na twoją prośbę każdy ubezpieczyciel ci coś takiego dostarczy ( jeżeli coś takiego istnieje ) . Zadzwoń np .do Gamy i się zapytaj. Specjalizują się w Ubezpieczeniach dla koniarzy  😉

http://www.mgzgama.pl/kategorie/konie-i-jezdziectwo/koniarze/
On ma duzy ośrodek wypoczynkowy, więc ubezpieczenia dla koniarzy średnio go interesują.

a ja nie zamierzam nigdzie dzwonić, tak samo, jak nie zamierzam tam pracować, bo mnie to wszystko guzik obchodzi. I nie mam ochoty nikogo przekonywać, piszę, co mi powiedział i tyle.
A legitymacji owszem, nie trzeba pokazywać przy ubezpieczaniu się, i tak kolega kiedyś oświadczył, że ma taki dokument i został ubezpieczony. A w razie gdyby sie coś stało, ubezpieczalnia wypnie się na niego. I naprawdę, gdybym potrzebowała znaleźć pracę, a nie miałabym IRR, to bym go zrobiła, dla świętego spokoju. Bo nie interesuje mnie, tak jak Ciebie Smoku udowadnianie nikomu (osobom trzecim, ubezpieczalni, sądowi), że nie trzeba mieć tego papierka.
I tak będziesz musiała udowodnić przed sądem w razie wypadku że masz kompetencję do prowadzenia zajęć . I nie będzie to papierek IRR  😁 😁 😁

Nie rozumiesz podstawowej rzeczy że sąd nie bada dokumentów które nie mają mocy prawnej tylko rzeczywiste umiejętności a czy je masz czy nie wypowie się biegły sadowy . Sąd nie ma prawa opierać się na wiedzy której nie ma , po to sądy korzystają z biegłych  😁 😁 😁 😁

A przede wszystkim sąd sprawdza stan prawny , czyli bada zgodność kompetencji z obowiązującą w tej kwestii ustawą .  😉
a ty smoku durś teoria i teoria, w praktyce jest tak a nie inaczej. I co zrobisz, nic nie zrobisz..
a ty smoku durś teoria i teoria, w praktyce jest tak a nie inaczej. I co zrobisz, nic nie zrobisz..


Co w praktyce ??? Wskaż mi przepis , ustawę oraz uprawniony podmiot do wydawania uprawnień IRR. To jest w praktyce.  🙄
Smok10, pokaż mi przepis, Ustawę które zakazują pracodawcy , ubezpieczalni stawiać warunki do spełnienia celem przyjęcia do pracy / wykupienia ubezpieczenia.
Jezeli podstawą do ubezpieczenia jest papierek IRR, a instruktor miec go nie bedzie, to zaden sąd nie rozstrzygnie sprawy na korzysc tego instruktora. Kto zaplaci odszkodowanie?
To proszę wskaż mi ubezpieczyciela który w zwoich OWU wymaga legitymacji IRR. Było już o tym, sprawdzaliśmy. Nie znam takiego. 😁 😁
praktyka ma się nijak do przepisów, pokaż mi ośrodek w którym przyjmują instruktorów bez świstka o IRR badz PZJ starego KTORY I TAK JEST NIEWAŻNY
Skoro praktyka ma się nijak do zakazów to dlaczego nie mogę sobie jeździć 200 km/h po Warszawie na czerwonym świetle , parkować gdzie chcę i jeździć pod prąd ?

Właściciel ośrodka może sobie zatrudniać kogo chce i na podstawie czego chce ale nikogo to nie zwalnia przed odpowiedzialnością karną za brak kompetencji. A na pewno w sądzie nikt nie będzie brał pod uwagę dokumentów które z prawnego punktu widzenia są nic nieznaczącym świstkiem.
Biegły wystawi swoją opinię w oparciu o stwierdzenie faktu czy dana osoba posiada realne umiejętności do prowadzenia jazd konnych czy nie.
laski nie ma co się szarpać , każdy kto szuka pracy jako instruktor wie na czym polega , nikt mnie nie chce bez papierka  😉
a od kiedy jest zakaz posiadania IRR? 😀

Posiadając IRR wzrasta szansa ze nikogo nie zabijesz, a juz jezdzac 200 km mimo ZAKAZU już nie

dokladnie tak jest naciau, ja akurat znalazłam fuchę bez papierka ale po roku zrobiłam przy okazji się konkretnie podszkalając w Lewadzie, a wypłata dzieki temu wzrosła bardzo ładnie mimo że nawet na stanowisku na ktorym jestem zatrudniona nieszczególnie jest mi potrzebny ten IRR 😉
Rozumiem że jesteś hydraulikiem . 😎 Generalnie , jak PZJ wprowadzi system rekomendacji dla IRR to pracodawcy będą poszukiwać pracowników z takim papierem , bo nawet jakby co to biegły czy ktokolwiek inny opiniujący też będzie z tej instytucji . Więc za radą PZJ wstrzymał bym się do czasu wprowadzenia systemu szkoleniowego PZJ. 😉
zauważyłam ,że są kursy IRR i Instruktor sportu , co to jest to 2 ?
Robienie IS przed wprowadzeniem w życie systemu. szkoleniowego PZJ to totalny nonsens.Raczej skupił bym się na odznakach bo na pewno będą one przyporządkowane do IRR i jest możliwość że w przypadku posiadania ZOJ będą nadawane rekomendacje PZJ do już odbytych kursów IRR. Rekomendacje IS będą przyporządkowane do li encji sportowych. 😉
zauważyłam ,że są kursy IRR i Instruktor sportu , co to jest to 2 ?


Kiedyś był IRR.
Potem zmienili na takie stopniowe szkolenie - instruktor szkolenia podstawowego, a następnie Instruktor Sportu.
To znaczy że każdy IRR jest teraz Instruktorem Sportu  😲 😁 Marysia co ty bierzesz ???  😁 😁 😁
To Twoja debilna interpretacja.
Słuchajcie a tak z ciekawosci bo juz się pogubiłam w tych PZJowskich wymaganiach czy teraz, aktualnie są jakies mozliwości zrobienia instruktora sportu jeśli mam IRR (to sie akurat malo liczy) i instruktora szkolenia podstawowego? czy trzeba czekac na nowe przepisy a jesli tak to kiedy one w ogole moga przewidywalnie wejsc? bo słyszy sie o tym już długo a narazie cisza

Ostatnio widziałam jakieś ogłoszenie o kursach IRR i IS... zdziwiłam się bardzo bo prowadzone przez jakąś nieznaną mi instytucję niezwiązanę z PZJ czy to w ogole ma jakas wartosc? aż musze zerknąć co dokladnie na tym ogłoszeniu było
To Twoja debilna interpretacja.


Chyba masz rację . Dam sobie spokój , bo dyskusja w tym temacie to jak próba przekonania  Ministra Jurgiela .  😵  😁 😁 😁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 kwietnia 2016 20:20
Magdzior ja bym poczekała, aż się wszystko unormuje, co ponoć ma być w czerwcu. Znam kogoś, kto zrobił taki kurs i jak na razie PZJ mu tego nie uznał, więc póki co kasa wyrzucona w błoto. Ja tam czekam, bo planuję właśnie instruktora sportu, mam II klasy w trzech dyscyplinach, więc dobrze by było mieć IS.
ale w sumie co ma PZJ do osób które zatrudniają instruktorów  , papier jest ,jest
ale w sumie co ma PZJ do osób które zatrudniają instruktorów  , papier jest ,jest


Poza faktem że bez żadnej wartości , to faktycznie , fizycznie jest  😁 😁 😁

Rekomendacje PZJ będa dupochronem dla pracodawców.Jest to najważniejsza instytucja zajmująca się sportem masowym i wyczynowym w Polsce. Więc w razie czego to nawet biegły sadowy wydający opinię też będzie z PZJ. Pracodawcy podejdą do tego prosto, będzie rekomendacja PZJ będzie święty spokój.Jak zatrudni cie ie pracodawca to on ponosi odpowiedzialność za pracownika , a jak będziesz na samozatrudnieniu to ty ponosisz odpowiedzialność za siebie.
Czyli co trzeba będzie zrobić żeby dostać rekomendacje PZJ? Jakiś papier ważny przy tym będzie?
Są tylko nieoficjalne wiadomości , że IRR będzie przyporządkowane do odznak jeździe ki h ,ale czy do rekomendacji będą brane pod uwagę wcześniejsze kursy , tevo nie wiem . Choć wydaje się to prawdopodobne . Za to już IS będzie rekomendowane tylko z licencjami sportowymi.
Posiadam  SOJ, czyli co.. potrzebuje jakiś papier żeby nim dysponować za granicą ewentualnie w Polsce i co mam robić w takim wypadku? Skoro IRR nic nie daje, a raczej będzie wręcz dyskryminowane?
Poczekać do Czerwca. Nic nie jest dyskryminowane, po prostu nie jest regulowane w naszym systemie prawnym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się