Podziękowania

Dobry wieczór wszystkim . Mam nadzieję że może z których moich porad da jakiś postęp u rumaka pani Mailinko w kwestii pociągnia jej za wodze . Proszę sobie zybytnio nie robić nadziei po pierwszym dniu jady na rumakaku porostu potrzeba sytematyczności , cierpliwości do takich przypadków i nie tylko takich . Poprostu jeśca musi cechować cierpliwość , dobra analiza poczynań rumaka , po jeżdzie głębika analiza co ? , jak żle konik zrobił , zaplanować sobie dalsze plany w realizcji wyeliminowwanie rumaka złych nawyków itp. Pozdrawiam pięknie i życzę pięknych , efektywnych działań na rzecz wyeliminowanie tych wad u rumaka , oraz życzę pani i wszystkim ; udanego , pełnego pozytywnej energii w dniu dziesieszym . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim :kwiatek:.Według mnie impuls czyli energia plynąca od zadu do przodu przez pacujący grzbiet rumaka , odgrywa bardzo istotę podczas różnych ćwiczeń z koniem np; prawidłowe ustawienia rumakowi potylicę , potczas racy na kawaletti itp. Zawsze to podkreślam odpowiednie ujeżdżanie rumaka nawet klasy L , daję nam wpózinieszej pracy większą przepuszczalność rumaka np; podczas jazdy dresażowej , skoków itp . Wyeliminowanie z pracy trenigowej jazdy ujeżdżeniowej wprowadza nas do mroków strasznych błędów pracy z koniem . Naprzykład podczas jazd w terenie , podczas zawodów itp. Mój śp trener major Leon Burniewicz zawsze podkreślał że podjeżdżony koń nawet klasy L w ujeżdżniu daje nam ogromne ułatwienia w dalszym poruzomieniem się z koniem . Życzę moim przyjacielom , znajomym aby dalej odkrywali ogromne choryzoty psychiki rumaków i przedewszystkim bez wyjątku życzę zdróweńka . 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszyskich życzę wam wam; rodzonnego , udanego , miłego dzioneczka ...... :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek:
Dobry ranek wam wszystkim . Według mnie energia płynąca od zadu do przodu poprzez pracujący grzbiet rumaka , odgrwa bardzo ważną sprawę w sokach , wszystkich ćwiczenich , chodach podczas jazdy dresażowej .Bez odpowiednigo impulsu nie uda nam się wykonywać różne trudnych ćwoczeń w ujedżeniu , skokach . Musimy pamietać aby rumak nie wpadł w monotoność wykonywania poleceń przez jeśca . Może to doprowadzić rumaka do odmowy wykonywania pokecenia , lub nie dbały wykonywania przez konia różnych ćwiczeń , figur . Czemu o tym piszę przepraszam że jestem monotematyczny ale podstawa podczas trenigu i wymagania od niego wykonywania różnych poleceń bierze się aby koń umiał reagować na nasze polecenia , pomoce . Bez podstawy tego elementu zapomimy o jakiś spekutularnych wynikach na zawodach . Nie nieguję że wielu z was jeżdzi rekracyjnie i mało się takimi sprawami zajmujecie chodzi wam głównie odreagowanie po cało dziennej charówce w pracy i zgadzam się nie poto kupiliście ruamka aby poznać gówne tajniki jeżdziectwa . Wiem sam kiedyś umnie w kulbie w Ciechocinku główny nurt tego obiektu była rekreacja i rozimiumiałem tych ludzi że chcą odreagować naładować kapkę adrenaliny podczas jazdy na koniach rozumię ich w 100 procentach ich podejście do spraw jazd na koniach . Dobrze by było aby rekreanci poznali głębsze tajniki , magi , porumienia magicznej nici między jeścem a ruamakiem gwaratuję wam że osiągniecie pełną sfatysfacje z jadzy kapkę się postarać zrobić i poznać tajniki ujeżdżenia . Błagam nie myście sobie że jestem alfą i omegą w tych sprawach o taki typowy byłem średniakiem i chcę dla wszystkich was być tylko jako Romek . Życzę moim przyjacielom , znajomym pełnego radości , sukcesów dzisiejszego dzioneczka niech moc będzie z wami .......... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Temat tego pościku będzie do gro bardziej zawasowanych jeśców .Jak pownienien chodzić rumak w odpowiednim tempię podczas poknonywania przeszków . Otusz po primo musi szczególnie młode konie chodzić w korytarz z przeszków o nie wielkiej wyskości tak miwięcej 50-60cm na skok wyskich czyli jedną fule . Jest to ogromna gimastyka konia wyrabia w nmi skoczność , uwagę a pkonywanie przeszkód. Ażeby koń nie wpadał w rutynę a jest to bardzo fudemtalny czynnik pracy z rimakiem aby nie wpdł w monotonnie i robił o to oco go prosimy niedbale ale z uwagą . Musicie często robić taki maner skucić dodać w galopie aby wasz krzysz i łydka nadały odpowiedni sygnał do przyspierzanie gwałtownego , do skrucenia galopu . Uwieszcze będzie wam to bardzo pomocne podczas przejazdu na parkurze i jadą rozgryfkę . Każda przezkoda wymaga innego tempa najzdy ; tryper barr , stacjota . Na tryper bar jedziemy mocnie aby rumak dokrył przeszodę dodajemy 2-3 file przed przeszkodą a znowu na stacjinotę którą uważam za najgorszą przeszkodę dla rumaka mocno konika skracamy . Nawiązując do przeszkody stacjonata musicie wiedzieć że koń nie lubi pionowizny zbytnio ją lekceważy i dla tego musicie być wpełni uwagi na odpowieni najazd na tą przeszkodę . Śp trener major Leon Burniewicz zawsze powtarzał jaki najazd taki skok. Życzę moim przyjacielom, znajomym , redakcji udanego , miłego dzioneczka. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Viritim robiłam przejścia z chodów wyciągniętych do stępa i jeździłam po drągach tak jak proponowałeś - postęp był ogromny przede wszystkim dlatego, że koń pozostawał w ładnym ustawieniu niezależnie od rodzaju chodu czy figury, i był bardzo zainteresowany pracą. Dziękuję  :kwiatek:
Viritim, dziś nie zmienia się tempa zależnie od przeszkody. Jedynie punkt odbicia. I koniowi i jeźdźcowi jest dużo łatwiej gdy jadą równo i płynnie.
Nie ma prawa się zmieć tempa halo w kapkę nie kojarzę twego wywodu myślowego . Owszem są niekiedy inne przeszkody , barzdziej umajone , technicznie więcej , większy współczynnik czasowy . Jestem na bierząco często ogrłądam na eurosprcie kontirsy pucharu świata i jestem w temacie nie myśl że nie jestem w temacie . Jestem fanem Edwiny Aleksader -Tops ta filigranowa kobieta już nie raz wygrwała i wygrywa konkursy pocharu świata . Jak fajnie popatrzeć jak taka mała istotka siedzi na rumaku w kłębie może 170cm itp jakie oromne wagony szkacze , jak w rogrywsce finezyjnie przeprowadza rumaka do zwycięstwa , jak pięknie skraca w rozgrywkach najazd na przeszkody suma sumarum bajka . Życzę wszytkim ; kolorowych , bajkowych snów dobranocccc.. :kwiatek:
Viritim, napisałeś, że tripla jedzie się mocno, a na stacjonatę mocno konia skracamy. To nieprawda. Dziś. Bo kiedyś faktycznie tak się jeździło.
No to wybacz halo skoro jak mniemam kwestjonujesz najleprzch jeśców na świecie np; Baumana , Edwinę Aleksadrę i piszerz takie opinie no wybacz nic sie w sasadzie nie zmieniło na duże przeszkody wzoszącymi jak trypelbar , okxser , duble bare zawsze jedziemy kapkę leprzym tempem aby rumak miał z czego skoczyć i dokryć przeszkodę . I proszę nie obraś się nie będę na forum polemizował z tobą w tej kwestji bo twoje wywody są bardzo płytkie do mistrzów skoków . Pozdrawiam i życzę ci rewiduj swój wątek myślowy w tej materii .
Dobry ranek wszystkim  :kwiatek:. Życzę wam tradycyjnie ; zdrowych , rodzinnych , pełen miłości , radości świąt Bożego Narodzenia .  💘 💘 💘 :kwiatek:
Viritim, mnie to rybka, ale nie wprowadzaj w błąd młodych adeptów jeździectwa.
Podliknkuj JEDEN przejazd, współczesny, podstawowy, nie w rozgrywce, np. Edwiny na poparcie swoich rad.
Zostawiam to bez komentarza .
Dobry wieczór wszystkim :kwiatek:. Chcę poruszyć bardzo ważny element w sprawie zdania ternerowi wszystkich waszych spostrzeżeń na temat ważych uwag dotyczących po treningu waszych jazd na rumakch . Zawsze mócie prawdę trenerowi , instruktorom z jakim elemntem podczas treningu , jazdy nie potraficie dać sobie radę . Zawsze szczere wyznanie trenerom itp bardzo pomaga im podjąć środki zaratcze z waszymi probemami podczas jazdy podczas treningu . Dobry trener zawsze skoryguje swoje obserwacje jeśca i rumaka a wasze szczere wyznanie problemu zawsze trenerowi ogromnie pomaga na podejmowaniu dobrych decyzji i pomocy wam i rumakowi . Życzę moim przyjacielom , znajomym miłego , udanego wieczorku ... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Viritim, napisałeś, że tripla jedzie się mocno, a na stacjonatę mocno konia skracamy. To nieprawda. Dziś. Bo kiedyś faktycznie tak się jeździło.


Ani nikogo nie bronię, ani nie atakuję, ale... halo mnie uczyli mocnego najazdu na tripel i szerokie oksery, a krótkiego i energicznego na przeszkody wysokie i wąskie - jeszcze 3 lata temu  😎 Zatem myślę, że nie wszystko się przeterminowało? Poza tym, Viritim nigdzie nie napisał, że koń ma zmienić tempo = przyspieszyć/zwolnić, a jedynie, że ma się skrócić albo "pojechać mocniej", czyli bardziej energicznie, dłuższą fulą - i to jest prawda, Viritim ma rację 😀 W jego poście wszystko się zgadza, przynajmniej wg mnie.  👀

Poza tym, jest to logiczne - skrócenie konia = mocniejsze podstawienie zadu = wyższy skok nad przeszkodą pionową, a rozjechanie dystansu dłuższą fulą = większa parabola lotu = dłuższy skok nad przeszkodą wysoko-szeroką...
Dziękuję MALINKO za bardzo klarowne , czyste wyjaśnienie takgo aspektu dziękuję pięknie. :kwiatek: 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Nie ma za co, Viritim.

I jeszcze w kwestii dowodów rzeczowych - Edwina i Itot:


Przejazd podstawowy - wyraźny atak na oksery i tripel, mocny dojazd do tych przeszkód. Stacjonaty pojechane wyraźnie delikatniej, mniej energicznie, bez "posyłania" konia i "atakowania" przeszkody. Przynajmniej ja to widzę.
Pięknie dziękuję MALIKO za piękne obrazowe pokaznie , wytłumaczenie sprawy . Dużą radość mi sprwiłaś insalując Edwinę Tops- Aleksader której już od lat kibicuję dziękuję pięknie . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Nie ma za co, Viritim.

I jeszcze w kwestii dowodów rzeczowych - Edwina i Itot:


Przejazd podstawowy - wyraźny atak na oksery i tripel, mocny dojazd do tych przeszkód. Stacjonaty pojechane wyraźnie delikatniej, mniej energicznie, bez "posyłania" konia i "atakowania" przeszkody. Przynajmniej ja to widzę.


Ciekawe czy zastanowiłaś ,albo czy wpadniesz na to  dlaczego ona tak własnie jeździ na Itot du chatau ??????  🤣 Kiepski dowód 😎

Viritim, napisałeś, że tripla jedzie się mocno, a na stacjonatę mocno konia skracamy. To nieprawda. Dziś. Bo kiedyś faktycznie tak się jeździło.


Dzisiaj po triplu na bank będziesz miała stacjonatę ,więc wejdź mocno w tripla to wyjdziesz ze stacjonatą w zebach  😁
[quote author=xxmalinaxx link=topic=93851.msg2246714#msg2246714 date=1418939139]
Nie ma za co, Viritim.

I jeszcze w kwestii dowodów rzeczowych - Edwina i Itot:


Przejazd podstawowy - wyraźny atak na oksery i tripel, mocny dojazd do tych przeszkód. Stacjonaty pojechane wyraźnie delikatniej, mniej energicznie, bez "posyłania" konia i "atakowania" przeszkody. Przynajmniej ja to widzę.


Ciekawe czy zastanowiłaś ,albo czy wpadniesz na to  dlaczego ona tak własnie jeździ na Itot du chatau ??????  🤣 Kiepski dowód 😎
[/quote]

Smoku, piłam do tego, że halo wspomniała o jej przejazdach - chciała, by Viritim pokazał swoje racje na takim filmiku - no i ostatecznie zrobiłam to ja.
Co do powodu - ja się zastanowiłam i wiem, nie muszę na nic wpadać (ani w nic 😉 ) - ale to nie jest temat dyskusji.

A i swoją drogą - naucz się najpierw pisać imię tego konia, zanim je przywołasz  🤣


Koniec  🚫
Pytanie na jakim koniu . Ciekawe czy na tym nowym wałachu za 13 baniek euro też tak jeździ . 😉

Pisownia jego imienia nie jest tu najważniejsza, skoro wiesz o jakiego konia chodzi. 😉
Oczywiście, że jeździ tak samo - jeżeli Cię to interesuje, na PW podeślę Ci odpowiednie filmiki 😉 Ten wątek nie jest do tego odpowiednim miejscem.

A co do pisowni imienia - uczę się czepiania o drobiazgi od najlepszych, if U know what I mean...  😎

Koniec tematu, szkoda Viritimowi zaśmiecać jego kącik. Nie do tego służy 🙂
To znaczy że masz problemy z oczami. I nie musisz mi nic podsyłać , bo ostatnio oglądałem na żywo. Różnice między tymi końmi to prawie 20 cm. Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post i zastanów się dlaczego jest tak a ie inaczej. Dla ciebie koń to koń , jego gabaryty ,fule , potęga skoku są nie istotne . Ale mniemam że GP nie jeżdzisz więc pewno i róznicy nigdy nie zobaczysz.
To znaczy że masz problemy z oczami. I nie musisz mi nic podsyłać , bo ostatnio oglądałem na żywo. Różnice między tymi końmi to prawie 20 cm. Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post i zastanów się dlaczego jest tak a ie inaczej. Dla ciebie koń to koń , jego gabaryty ,fule , potęga skoku są nie istotne . Ale mniemam że GP nie jeżdzisz więc pewno i róznicy nigdy nie zobaczysz.


A Ty jeździsz GP żeby widzieć różnicę?  🤣
Oj, Smoku, z czym do ludzi. Nie wiesz, co ja myślę. Nie wiesz, co wiem. Roisz sobie swoje urocze teorie i żyjesz z nimi w Smokolandzie nie dopuszczając do siebie innej wersji 😉 Albo dopuszczając, ale rzadko... I niechętnie 🙂

Proszę Cię tylko o to, by zakończyć dyskusję w tym wątku.  :kwiatek:
xxmalinaxx, to ja widzę co innego niż ty. Poza mocnym najazdem na 1 Edwina jedzie równo. Regulacje wynikają z odległości.dystansu, nie z typu przeszkody.
Oksery niekoniecznie są niższe od stacjonat. We współczesnym parkurze masz gęsto, na przemian i w liniach: okser, stacjonata itd. Jak ty sobie wyobrażasz ciągłą zmianę sylwetki konia? A w szeregach?  Jakim kosztem? "Mocniej, krócej" i jeszcze z dopiskiem "żeby dokrył" sugeruje zalecenia zmian rytmu. A rytmu zmieniać nie wolno!
Edwina na IdCh ogólnie jeździła mocno, bo koń maleńki.
Teraz Olimpia - pooglądaj sobie na spokojnie. Może 3 lata temu niekoniecznie dobrze cię uczyli 🤔 (i nadal tak uczą w PL, dlatego się burzę).
A mam jeszcze w pamięci chwalebne przejazdy z czasów... młodości mojej i Viritima, tak to ujmę. Jak tripel i rów - to heja! "Bo konik nie doleci". Bzdura. Raz, że dziś już rozpędzić się nie ma gdzie, dwa, że koniowi najbardziej pomaga równy przejazd - i Właściwy punkt odbicia, i dobre zrównoważenie. Gnanie na przeszkody szerokie najczęściej wynika ze... strachu jeźdźca. I nijak się ma do sztuki jeździeckiej. Protestuję i protestować będę przeciwko zalecaniu(!) takiego stylu jazdy. I chyba każdy jakkolwiek ogarnięty w dzisiejszych skokach.
I nijak się ma do sztuki jeździeckiej. Protestuję i protestować będę przeciwko zalecaniu(!) takiego stylu jazdy. I chyba każdy jakkolwiek ogarnięty w dzisiejszych skokach.


Dodaj ulubione kombinacje parkurmajstrów. Rów stacjonata i Tripel stacjonata. Mocno pojedziesz do rowu czy tripla , to wychodzisz ze stacjonatą w zębach. A Itiot jest kiepskim przykładem bo był korduplem i wymagał specyficznej jazdy , mocno do przodu. 😉

Znalazłem filmik z nauką młodego konia pokonywania rowu z wodą . Nikt nigdzie nie gna.


I najazd na Trippelbar 180 cm

xxmalinaxx, skoro akurat tu wypłynęła ważna sprawa, to rozmowa toczy się tutaj. A sprawa ważna, bo takie zalecenia, że aż zdecydowałam się zaprzeczyć, sugerują, że parabola skoku nad stacjonatą a np. triplem jest INNA. A przecież koń nie wspina się stromo na stacjonatę! Parabola lotu im bardziej podobna na wszystkich skokach (muru w potędze skoku nie licząc, i skoku na rowie - gdzie jest nieco niższa, ot, większa foule, ale przecież nie zupełnie płaska) - tym lepiej. Do stacjonaty odbijasz się dalej niż do oksera (jeśli tylko jest taka możliwość, gdy nie ma - korzystasz z możliwości bardziej stromego lotu nad stacjonatą; korzystasz - gdy musisz, w krótkim/niepasującym dystansie, a nie, że starasz się, żeby stacjonaty pokonywać stromo.) Ta sama parabola lotu przy każdym skoku w parkurze zależnie od typu przeszkody różni się miejscem górowania, a w związku z tym - punktem odbicia. Gdy się punktu odbicia nie widzi/nie włada się koniem, coś się "skiepści" w najeździe - to jeźdźcy podejmują różne "ratunkowe" decyzje. Ale sytuacja awaryjna w życiu nie może być wzorem dla kogokolwiek.
"Okser to stacjonata z drugim drążkiem" - to warto sobie przyswoić. Bo, jak zgodnie piszemy, i okser i tripel to przeszkody wysoko(!)-szerokie, jedyną szeroką przeszkodą jest rów. Przy czym na rów, nawet gdy jest miejsce przed i po, też trzeba miarkować "mocność" najazdu, bo im dłuższa foule tym trudniej trafić z odbiciem, a to przy rowie jest kluczowe. Czysta geometria.
Nie dodałaś najważniejszego że inaczej skacze się przeszkody luźne a inaczej gdy po przeszkodzie jest następna w krótkiej linni ( dystansie ) . Pokonywanie parkurów to nie schemat , bo parkurmaistrzy uwielbiają dawać zagadki . Rolą jeźdźca jest odpowiednie wejście w jedną przeszkodę tak żeby pasowało do drugiej czy nawet trzeciej. Nie myśli się schematycznie że tą przeszkode pokonuje sią tak a inną inaczej ,tylko w konkretnym odniesieniu do zadań postawionych przez parkurmaistra. Schematycznie to sobie można L -ki jeździć a i to czasem zagadki postawione przez domorosłych kombinatorów nawet filozofom się nie śniły.  🤣 🤣 🤣
Smok10, przecież pisałam, że regulacje wynikają z dystansu. Czasem mam wrażenie, że z twoją uwagą przy czytaniu jest coś nie tak.
edit: faktycznie nie zaznaczyłam, że planuje się całą trasę, całe zestawy "zagadnień". Nieświadomie, ale chyba... celowo. Raz, że to chyba oczywiste. Dwa, że ostatnio obserwuję dziwne zjawisko - że jeźdźcy tak są skupieni na realizacji planu, że gdy się coś sypnie w planie, np. koń trochę potknie - bywają bezradni, choć jest czas na poprawkę. Jednak chodziłoby o to, żeby każdą przeszkodę traktować JAK pojedynczą - z pamięcią co przed nią i za nią, i żeby każdą pojedynczą przeszkodę umieć skakać różnie - jak może podyktować dystans.
Dobry wieczór wybatcie że się pochwalę dziś domnie dwonił dyrektor sk Golejewko że wysłam do mnie kalendarz na 2015 rok z fotkami z sk Gojewka . Mam taki przent co roku od dyrektora . Zawawsze jak był dyrektor sk Golejewko Marin Duzdzik i pytał mnie o swoje konie z Golejwka w trengu gdzie jeżdziłem u trenerów ; Walickiego , Satwskiego zawsze mówiłem mu prawdę . Nie tak jak inni trenerzy ubarwiali , cukrowali aby tym sposbem na jesień mieć w trenigu konie sk Golejwko . Myślę że dyrektor ma dla mnie pełen szacunek z czego się ogromnie cieszę . Brzydzę się kłamstwa wiem mam swoje wady jestem Romek straszny gawędziasz , mówiący prawdę do bólu co nie kiedy u ludzi trochę tracę . Nie chcę aby ktoś mnie próbował zmienić mam swoj kodeks życiowy . Życzę moim przyjacielom , znajomym ; udanego , miłego , pogodeno sercem wieczorka..... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się