Podziękowania

Panie Romku i ja spędzę sylwestra w domu a 2.01 w szpitalu. Kregoslup po 10 latach od operacji dał mocno o sobie znac.Musze chyba zwolnic tempo i niestety chyba zrezyguje z jezdy konnej ( a sam pan wie jak kocham i jazde i konie) no nic to . Życzę Panu i sobie w nowym 2015 roku przede wszystkim zdrowia , zdrowia . Jak bedziw zdrowkl to inne problemy są małe.  Wszystkiego co najlepsze Panie Romku
Dziękuję pani MONIKO z nowym 2015 roku życzę pani ; zdróweńka , zdróweńka , samych sukcesów , pogody ducha , moc pozytywnej energii .  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich w nowym roku  :kwiatek:. Jest taki czas zimowy że dla waszych rumaków okazuje się nie raz bardzo trudnym okresem ze zdrówkiem . Wiem że technika medyczna czyli wetyrynarja i inne poszła ogromnie do przeodu . Napiszę jedna poradę dla waszych rumaków . Otusz często u ruamków występuje zapalenie węzłów chłonnych . Czyli rumaki pokasłują , wydzielnia wychodzi z chrapów . Zawsze taki koń musi stać w derce w stajni i powienien być odastawiony od trenigów jak można częścowo zniwelować ta dolegliwość . Można jeżeli macie proszek czoskowy na zapalenie węzłów chłonnych musicie przy dawaniu owas lekko sropić owies aby jak pozypiecie 2-3 łyżeczki proszku on się oblepił . Zapewne nie którzy zapytaja po co nawilżać owies a po to bo rumaki często tego proszku nie torerują i chrapami wydmuchują jak wialnia aby go usunąć a jak się oblepi na owsie nie ma takiej mozliowści go usunać . Proponuję jeszcze mesz lekko ciepławy aby rumak poczas jak się nawdycha zimnego powietrza miał możliwość zjedzenia cosik ciepłego . Takimi kategoriami musimy nieraz podchodzić do rumaków jak do człowieka .Życzę wam wszystkim w nowym roku; tyle wsiadów i zesiadów z ruamków , dużo zdróweńka wam jak i waszym rumakom , pogody ducha , moc nergii , sukesów , sukcesów tega wam wszytkiego życzę moi przyjaciele , znajomi ..... :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry ranek wszystkim  :kwiatek:.Częstym powodem utradem kondycji waszych rumaków są pasożyty . Musimy sprawdzić stan uzbienia waszych koni i musice je odrabaczyć . Za moich czasów jak jeżdziłem na torze wyścigowym Służewiec moi trenerzy odrobaczali konie na wiosnę . Życzę moim przyjacielom aby wasze rumaki zawsze były we wspaniałej formie zdrowtnej w 2015 roku .  :kwiatek:. Pamiętajcie musicie zawsze doglądać dzień dnia aby wrazie jakiś dolegliwości waszych rumaków w bardzo szybki konkrętny sposób mogliści pomóc swoim koniom . Życzę wam ; nie tuzikowego , mega dzioneczka. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam strasznie się partwię o Fazę czyli pani Monika ma kłopoty ze zdrówkiem jest w szpitalu trzymajcie kciuki za panią MONIKĘ sami wiecie jaką wspaniałą , dobrą dla innych jest pani Monika . Proszę nich ktoś z was napisze do pani Moniki potrzba ją wspierać w takich strasznych mometach życiowych bardzo bym prosił was wszystkich którzy mają tak wspaniałe serce dla innych pozdrawiam was . :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich  :kwiatek:. Częste zabawy z rumakiem daje pozytywne psychiczne rozpreżnie waszych koni . Zbawienny ma wpływ na ciąglej monottosci pracy trenigowej no; podam wam najprostrzy przykład ; jak byście dzień dnia jedli tę samą potrafę . Podczas jazdy trenigowej musicie dać chwilkę rumakowi aby się zebrał psychicznie w sobie poprzez pokepywanie jak zrobił dobrze pewnien element , luzniesza wodza , przez moment parę taktów w stępie . Nie mozecie szybko chcąc wymusic na rumaku waszą wolę wykonanie pewnych ememetów , tylko stopniowo musicie sie kierować prostą logiką np; tak jak z małym dzieckiem małymi kroczkami do przodu . W swojej długiej karejry jako jeżdziec ; skokowy , wkkw , wyścigowy stkałem się z dużą brutalnisciom jeśców którzy poprzes chamoskie swoje nawyki np; bat , szarpanie za pysk cofało do konia do tyłu i mógł doprowadzić do nie odwracalnych nie korzystnych zmian w jego psychice . A odrobienie pewnych żeczy np; ujeżdenia , skoków jest to ogromne wyzwanie tylko do bardzo doświatczonych jeśców którzy zanają duszę rumaków i mają ogromny spokój wewnęczny do naprawienia już okaleczonych psychicznie rumaków . Są w śrud was wspaniali jeścy którzy rozumieja mój wątek myślowy . Życzę wszystkim młodym jeścom spokoju podczas jazdy na trenigach , dużego rozunienia psychcznego was na rumkach , zdróweńka , moc pozytywnej neregii do pracy z rumakami . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Najgorszemu wrogowi życzę przeprowadzcki i malowanie . Ja nie stety muszę w czwartek mój sąsiad się tego podejmnie . Najgorzej jest z pościaganiem moich w aty ramach fotek a jest ich w pokoju gościnnym bez liku . Muszę zrobić malowanie poniewasz miałem robine sciany taśmą na wilgoć i cekolem brzytko to wygląda . Muszę jechać do miasta kupię folję malarską . Dobrze że już dostałem rente . Kochani moi przyjaciele nie myście sobie że pisząc ten chudy pościk chciałem coś od was uzyskać . Pisze go bo kto nie robił z was przygotwań do malowanie niech wie ile do narów , zdrowia korztuje . Trzymajcie kciuki aby wszystko dobrze poszło życzę moim przykacielom , znajomym , redakcji ; udanego pełnego sukcesów dzioneczka .. :kwiatek:
Viritim spójrz na to z tej strony, ze będziesz miał okazję powycierać z kurzu te antyramy i obrazy i wszystko... a i jak fajnie będziesz się czuł w świeżym odmalowanym mieszkaniu, mógł na nowo popowieszać wszystko- chętnie bym Ci pomogła, no ale nie mam jak...🙂
Dziękuję Deksterowa osrtnią złotówkę odał w moje miszkanie . Tak po malowaniu czeka mnie jeszcze ztrudnię sasiada co mi będzie malował bedzie mi wiercił kołki 3 pod zdjęcia powiem wam szczerze strasznie się bałem kiedyś jak ja to wszystko ogarne jak będę musiał zatrudnić kogoś aby mi pomalował ale na prórzno się martwiłem przeciesz ma duszę wyścogowca i my nigdy się nie podajemy . Będę mógł jak ktoś domnie zawita w moje skromne progi pochwalić swoim lokum . Tak mieszkanie komunale robili w jak namnieszym kosztem i my mieszkańcy musimy je sobie wciąż modefikować ale wiecie jaka jest ogromna radość jak sobie czlówiek wszystko co zamoerzał zralizował . Mam mieszkanie od szytu taka parterówka mieeszka tam 17 rodzin . Suma sumarum mam z nich chyba najlepiej zacisznie ludzie mało przechodzą tak jak bym miał domrk jedno rodzinny . Są na maszcie fali uni europejskiej , narodowa . Pmiętajcie jakn ktoś z was bedzie nie dlaleko mojego miasta Ciechocinek proszę o kontakt dostanie ta osoba o demnie mój nr telefonu . Dziś jestem padniety wszystkie fotografie w anty ramach zdjąć , przetrzeć wszyskie mokrą ścierką , zagibsować wszystkie otfory w ścianch czuję się jak by prze zemnie stado bawołów przeleciało , myslałeem że kręgosłup mi pójdzie ale nie sidzę sobie w fotelu i piszę do moich wspaniałych przyjaciół , zajmomych życzę wam abyście wszystkie swoje postanownienia zralizować . Udanego , miłego wieczorka wam życzę .. :kwiatek: :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam moich przyjaciół , znajomych , redkację Re-Volty . W czoraj sąsiad mi malował pokój gościnny musiał 2 razy malować aby przykryć tą starą farbę .Ile musiałem pościagać fotek w anty ramach ze ścian , umyć je . Do 2 wnocy sprzatałem po częsci . Dzię ostania odsłona malowania mojej sypialni w tym po skączeniu malowania sąsiad będzie mi matował kołki w scianie do moich fotek w anty ramach .Wiem że nie wolno mi zbtytnio nadwyrężać kręgoslupa np; nie mogę zbytnio się schylać i dżwogać ale samo się nie zrobi . Nie wiecie jak się cieszę że będę miał czysciutko oświerzone mieszkanko . Sami zapewne co nie którzy wiedzą ile trzeba sprzątać . Dziś będę na czterach próbował czyścić wykładzinę owszem była przykryta foją ale zawsze jakieś plamki się pojawią zawsze . Życzę wszystkim ; uadnego , pełnego sukcesów dzioneczka...... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim  :kwiatek:. Przepraszam że przynudzam swoimi sprawami wy zapewne też je macie no . Dziś mi prawie pomalował mieszkanie sąsiad ale jutro muszę pojechać bo brakło do sypialni 1 litr farby jutro pojadę i kupię 1 puszką i sam dokończę w sumie 1-2 matry kawdratowe . Na koniec przed chwilką na czterech z waderkim i płynem czyściłem wykładzinę taki mam nawyk że w budzie nie mogę siedzieć serce mnie boli jak nie zrobię w domku porządku muszę wam się pochalić że fajnie wygląda mój pokój gościnny na Facebooku wleiłem kilka zdjęć . Zraz idę się obmyć i idę spać niebiańskim sprawiedliwym , snem czego wam i życzę . 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobrze, że remont zmierza ku końcowi, proszę uważać na plecy i się nie przemęczać 🙂
A po malowaniu jest pięknie 🙂
Dziękuję pięknie Cierpienie za tak miłe słowa . Napiszę cosik w końcu o koniach . Rozumieją rumaki poznajemy siebie samych . Nie wielu osbób posiada ten dar przenikniecie w psychigę i wyciągnięcia odpowiednich wniosków wzgędem waszych rumaków . Błagam nie pomyście sobie że byłam słynnym jeścem ot taki sobie typowy średniaczek który potrafił znaleś odpowiednią receptę i za pomocą treberów na rumaki . Szczególnie gdy jeżdziłem skoki , wkkw . Na wyścigach jak jeżdziłem 7-8 przejażek u różnych trenerów działałem jak robot . Nie było czasu na różne analizy tylko bobieżnie człowiek wiedział co to za koń i czego się można spodziewać . Naprzykład wyłamywał , mocno szedł na wodzy wiadomo że na wyścigach są Folbluty i araby zwłaszcze Folbluty czyli rasy angieskiej które miały ogromny apetyt na pokonywanie terenu w jak najszybszym tępie ,można podać przykład jak się dzieje z psami np; Hartami u których domeną genetyczną jest pokonywanie terenu w jak najszybrzym czasie . Już prościej nemogę wyłuskać tego problemu młodzi jeścy . Dziękuję opatrzności i pewnej osobie że trafiłem na Re-Volta .pl że mogę przelewać w necie moje wspomnienia , porady . Potrafi człowiek wśrut was moi przyajciele znajomni naprawdę się ogromnie doładować wewnęcznie . Po tylu latach co ja przezyłem potczas jazd na rumakach z nie jednego pieca chleb jadłem chcę po sobie zostawić jakiś ślad . Życzę wszystkim tyle wsiadów i zesiadów z rumaków , oraz życzę wam udanego , pełnego sukcesów dzioneczka . Uważajcie pogoda wietrzna , deszcowa , wietrzna odpowiednio się ubiście papatulki .. 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszytkim  :kwiatek:. Tak sobie hila wiatr i wieje bardzo silny wiatr a ja sobie czytam przepraszam  że jestem moniotematyczny . Choć zaistaniałem w cyber przestrzeni i mam wspaniałych przyjaciół znajomych tyle już lat żyję w samotoności . Podobno ludzie którzy się najwięcej śmieją najwęcej cierią ja do nich sie zaliczam . Ogromną przyjemność mi sprawiło że pomalowałem u siebie miszkaniko malował go sąsiad . Pamiętam swoich dawnych przyjaciół ale maja swoje rodziny problemy itp i urwał mi się z nimi kontakt może sbyt pochopnie ich określiłem jak przyjaciele bo przylaciele takich żeczy nie robią . W poniedziałek idę do szpitala Wojskowo-Rehabilitacyjnego gdzie rok rocznie chodzę na zabiegi jestem tam zarejstrowany pod nr711 ogromny jest to obiekt rehabilitacyjny . Może dla ludzi którzy takie zabiegi nigdy nie brali jest to zagadnienie im obce najgorszemu wrogowi nie rzyczę tego . W moim mieście Ciechocinek jest dużo iwalidów jak jeżdżą na wóskach , o kulach , po pareliżach , po wylewach itp . Uwieszcie strasznie to napoczatku swojej drogi rehabitlitacyjnej już bardzo mi wspowrzedniał taki widok ludzi cierpiących poprostu tak każdy by miał jakby się zetknął już od paru nastu lat z tymi widokami . Przepraszam że taki temat zaistanił w mojej duszy musiałem go napisać co mi w sercu gra i mam świadomość tego że zanudzam przecież już taki post kiedyś pisałem no ale ze swoimi przyjaciółmi się podzilę moimi rozterkami serca i duszy . Życzę wszystkim pogody ducha , pieknego uśmiechu w ten weekend . :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim  :kwiatek:. Gro młodych jeśców zbytnio się usztywnia są spięci poszczególne swoje partie mięsiowe np; kręgosłup . Kręgosłup jest naszym resorem tak jak w sampchodzie na wrzelkie wstrząsy zawsze ile poczęści niwelują . Koń od razu wyczuje że jesteśmy spięci i od razu sobie rumak koduje na co może sobie pozwolić np; wyłania , brak reakcji na nasze pomoce , jakieś chopsztosik , dublek itp . Wiem że kiedyś pisałem o tej problematyce no ale wramach przypomnienia wiem że go z was jeżdzi terningi skokowe itp na hali . Życzę wszystkim tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków jak i życzę wam zdróweńka , pogody ducha , udanego miłego , rodzinnego wieczorka. 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim  :kwiatek:. W czoraj okgląm puchar master na eurospotcie . Ogromnie miło jest zobaczyć jak wszystkie rumaki pięknie baskilują czyli pracują w powietrzu nad przeszodą . A parkur szczególnie na rozgrywkę zawsze jest mega trudny np; najazd na stacjonatę 2 fule i zaraz dublebarre . Jest to dar BOŻY jak konie są ogromnie skoczne , wygimnatykowane . Wiadomą żeczą jest że w grę wchodzą ogromnie pieniądze sposora i właściela tych koni nam na razie tylko mogą się śnić mieć takich mecenasów , sposrów , właścieli takich cudownych z pochodzeniemi konie . Nie raz objejże zawody w ujeżdżeniu coś cudownego jak rumaki wykonują piękne np;pasarze , piruety , ciągi , kłus wyciągnięte itp . Wybatrzcie że tak się zagalowałem w swoich wywodach nad mistrzostwem koni i jeśców z zachodu jest poprostu magia , pefekcja , talentu do których na razie nam dużo brakuje no ale wciąsz gonimy kraje w konkuręcjach jeżdzieckich . Dobrze że mamy przekas z najważenieszych impres jeżdzieckich i możemy poruwnać skalę jaka nas jeszcze dzieli ale ogromnie wierzę że dokoptujemy do czołówki . Życzę wszystkim miłego , rodzinnego , spokojnego wieczorku . :kwiatek: :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich i życzę wam ; udanego , pełnego sukcesów dzioneczka ..... :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pieknie moich przyjaciół , znajomych , redakcję Re-Voty.pl . Przepraszam że jestem monotematyczny dziś jadę do szpitala wojskowo-rehabilitacyjnego dowiedzić się kiedy mam zabiegi a chciałbym tak od poniedziałku . Najgorszemu wrogowi nie rzyczę długo falowej rehabilitacji po wypadku podczas gonitwy płotowej na Służewcu choć mineło już parę lat ale muszę zabiegi pobierać . Myslicie że to jakaś przyjemność w cale nie widząc ludzi obloznie chorych , po wypadkach , na wóskach inwalickich . Moje miasto Ciechocinek jest miastem uzdrowiskowym . Oj napatrzy się człowiek na ludzkie nieszęscia oj napatrzy . Całe szczęście że mieszkam w tym mieście inaczej jeżdził bym wóskiem inwalickim . Jest mi chorlernie przykro że tor wyścigowy Służewiec już omnie dawno zapomniał ale wy kochani omnie nie zapomniacie dziękuję wam pięknie za wszelką pomoc . Rodzina omnie zapomniała żyja swoim dniem codziennym przykre i wdała się u nich taka znieczulica na ludzkie cierpienie no ale jestem wśrut przyjaciół z Re-Volty i dziękuję pewnej osobie że mnie tu dowas skierowała . Nie wicie jak ogromnie się cieszę że mogę tu pisać swoje wspomnienia , porady itp . Dziękuje każdemu z osobna za ogromne przejawy serca pomocy . Życzę wam wszyskim ; uadnego , pełnego sukcesów dzioneczak i tym co dziś będą jeżdzić konno tyle wsiadów i zesiadów z waszych kochanych rukamków.. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Zawsze musimy być pilnymi oberwatorami naszych rumaków np; zaglądamy do boksu czy rumak z koryta wszystko zjadł , czy w poiniku ma wodę , często się zdaża że język w pojniku się zacina i musimy ręką sprawdzić czy język w pojniku działa . Piewsze spojeżenie na rumaka powino być skierowane na jego sierć czy jest byłyszcząca czy bardzo matowa światyczy o tym w jakiej kondycji zdrowotnej jest wasz rumak . Wiadomo jak jest chory odrazu sierść matowieje , stoi smutny w boksie , nie ma apetytu . Musicie natychmiast podjądż działanie poiformowć waszych trenerów , istruktorów , właściela konia . Pisząc o tym wiem że wśrut was są wspaniali jeścy którzy wszystkie te procedery znają no ale gównie kieuję te uwagi do młodych adeptów sztuki jazdy na rumakach i życzę wam tyle wsiadów i zsiadów z waszych rumaków . Też życzę wam dużo zdrówenka jak i dla waszych pupili , udanego , rodzinnego weekendu wam życzę. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich :kwiatek:. Wiadomną żeczą jest że trzba się w te chlodnie dni dobrze odżywiać szczególnie jeścy itp. Najważniejsze jest śniadanko i dobrze się zabezpieczyć przed zimnem . Wiem pisałem już podobny pościk ale wramach przypomnienie go piszę . Pamiętajcie też o odpowienim , lużnym ubraniu się podczas trenigów , jazd w teren aby wasze ruchy nie były skrępowane . Po jeżdzie możecie a nawet trzeba ciepłą kurteczkę założyć abyście organizmu nie wystawili jakieś przeziębienie itp . Te uwagi żutują na wasz trenig , jazd w ternienie . Tradycyjnie życzę wam tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków . :kwiatek: 💘
Oj odżywianie to ważna rzecz 🙂 Polecam wszystkim dużo gotowanych warzyw i witaminę D3 😉
[s]Ja chciałabym podziękować ... za bardzo duże zrozumienie i na to, że mnie nie rozszarpała za całą akcję.... . Dziękuję, że mi pomaga, doradza i jest taka wspaniała! 🙂[/s]

Edit: przepraszam i dziękuję Libeerte  :kwiatek:
Behemotowa, to nie ten wątek :kwiatek:
Witam wszystkich :kwiatek:. Pamiętam jak miałem problemy jak jeżdziłem konkursy skoków . Nie raz miałem problem z ciągnięciem rumaka na przeszkodę mój śp trener major Leon Burniewicz zawsze mwiał jaki najsat taki skokt . Aby wyelominować tą złą przypadłość konia idącego zbyt mocno na przeszodę zawsze trener nakazywał przejedżać po dragach galopem aby rumak się oswoił z pokonnywaniem przeszkód na swojej drodze . Dużo jazdy w kłusie po kawaletti . Po szeregach małych ustawianych na samym poczatku aby zbytnio koń nie ciągnoł najazdy były z zaręktu abu ruamk myślał że może będzie robił zakręt . Stopniowo jak jego tempo konia było stabine prubowaliśmy aby najazd na przeszkodę był więszy jeżeli jego tempo nie wzrastało to było dobrze jeżeli nadal pociagał na przeszkodę i było zero reakcji rumaka na pomoce wracaliśmy zawsze do puktu wyjścia . Może się nie raz zdarzyć że koń ma kłopoty z zębami , zajadami musicie to sprawidziś najlepiej jak to zrobi trener , instruktor oni są w temacie . Wiecie jaka jest ogromna radość że choć w małym stopniu moglismy wyelimniować te zły nawyk konia . Czego wam ogromnie życzę aby wasza cierpilowość zawsze dała pozytywne efekty waszej pracy na trenigu z rumakami i życzę wam tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków. :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim :kwiatek:. Opowiem wam pewną swoją historię może z tego wyciagniecie dla siebie . Byliśmy w Bydgoszczy na okręgowych zawodach jeżdzieckich w skokach a byli tak ; ZT Kwidzyń , Sk Jankowice , Bydgoszcz , Toruń , Ciechocinek . Miałem na zawody do dyspozycji 2 konie pech chciał że jeśdziec mojego klubu koń po trasporcie na zawody odniósł kontuzje . Jak ten chłopak oromnie to przezywał że nie mógł pojechać żadnego konkusu aż mi serce zakuło . Poprosiłem swojego trenera majora Leona Burniewicza na bok i mówię panie trenerze może by on sobie pojechał na jednym z mych koni ?. Bardzo trenera o to prosiłem i się zgodził . Powiem wam jaką ogromną radość miałem że mogłem pomóc zawodnikowi z mojego klubu . Startował w klasie P i był w rozgrywce gdzie zajoł 3 miejsce . Ja startowałem w klasie N ukończyłem na 4 miejscu . Po zawodach podszedł do mnie śp traner i powiedział Roman to co zrobiłeś dla kloegi to tak jagbyś ty wygrał cały konkurs na zawodach . Wiecie mój śp trener Burniewicz był świetnym psychologiem dla ludzi i rumaków w mig umił ocenić sytuację życiową ludzi i rumaków . Pisząc ten post miałem na uwadze że i wy ferworze walki w klubie o konie posiadli takie przepiekne odruchy dla swoich kolegów w klubie . Zapewniam że się wspaniale poczujecie jak będziedzie dobrzy dla ludzi i rumnaków . Udowodnione jest kto kocha zwierzeta jest dobrym człowiekiem i tacy bątcie . Życzę wam tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków , życzę wszytkim ; udanego , miłego weekendu .. :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór :kwiatek:. Niewiem czy ktoś zna ten ból , nie moc wsiąść na rumaka . Ja czlowiek patrzy w necie na fajne foteczki z rumakami i jeścami ogarnia mnie ogromny ból w sercu czemy ja doświatczyłem takigo wypadkowi podczas gonitwy płotowej na Służewcu . Napewnio czytaliści mój wypis ze szpitala MSW-ia w Warszawie . Miałem korektę kręgosłupa ,prawie wszystkie żebra połomane a najgorzej że miałem stłuczenie lewej strony muzgu przez co muszę nosić okulary obaraz z daleka mi się zlewa czyli jestem krtkowidzem . Wiem że jestem monotematyczny za co ogrpmnie przepraszam ale tak mnie dziś tak naszło . Siedząc samemu w domku jest nie raz bardzo trodno przeżywciężyć samotnoś , czytam książki , oglądam tvp ale ilesz można to samo w kólko te same czynności . Niewiem czy ktość doświatczył w życiu tyle samotności a zabrał i skradł do sport życie prywatne , zdrowie . Taki człowiek jest już wypalony . Dziękuję że jestem na re-volcie .pl że mogę pisać swoje wspomnienia , porady , żale itp . Wybatcie czasem czlowiek tak ma że musi się komuś wyrzalić wiem co piszę jest bardzo smutne po tylu latach zmagania się z kokusami , wyścigami , tenisem ziemnym , pływaniem czuje w sobie taką nicość zadając sobie pytanie czemu zrobiłem taki wybór a nie inny . No dość tego biadolenia obiecuję wam moi kochani przyjaciele , zanomi że jutro wam napiszę fajny posik oki???????
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:, godnie z obietnicą napiszę posićk dla was . Otóż jak wyjeżdżaliśmy na zawody w skokach na 2-3 dni do Sopot , Łącka , Kwidzynia itp. Mieliśmy rano lekki rozuch dla swoich rumaków pod sioedłkiem na popołudniwe zawody i nie raz rano z śp trenerem majorem Leonem Burniewiczem mijaliśmy przeszkody kroswe u nas w Ciechocinku ich nie mieliśmy za naszym błagalnymi prośbami abyśmy sobie skoczyli 1-2 przeszkody kroswe trener się zgodził widzieliśmy na jego twarzy uśmieszek że tak ochoczo stwaimy sprawę aby zdobyć doświateczenie i sprawdzić swoje rumaki czy sprostają temu wyzwaniu . Podjeżaliśmy do przeszody krosowej aby koń widział co za momęnt będzie wykonywał . Najazd z lekim galopem dopiero 1-2fule lekko się dodawało i skok rumaków. Trener miał swojego bardzo dibrego znajomego Zbtszka Ciesielkiego i za namową mego śp trenera pobudował na cały kross w Ciechocinku na kępie wiślanej . Była to wysepka o powiechni 400 hektarów na tą wysepkę jeżdziliśmy przez wybudowaną przeprawą asfalową przez odnogę Wisły a gówny nurt rzeki był przed nami czyli wyspa była oblana wodą , często ona występowała po zam brzeg wału wyślanego który obega wschodnią część Ciechocinka . Dla tego ten wał pobudowano przed powodzim miasta w dawnych czasie . Przeszkody krosowe były bardzo wymyślne postwiane przez pana Ciesilskiego aż było z lekkiim biciem serca na nie najeżdżać no ale po kilku razach pokonywania tych przeszkód krosowych już takie uczucie znikło . Życzę wszyskim a szczególnie młodym adeptom co mają ferie tyle wsiadów i zesiadów z waszych wspaniałych rumaków , udanego , miłego dzioneczka wam życzę/ :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wam wszytkim  :kwiatek:. Naspadałem się w swoim życiu ogromna ilość np; przy zajastkach koni , jak się potnoł , wyłamał ale nie jeżdzi ten co nie spada . Jesień i zima jest najroszym okresem na wyścigach zajastki koni . U mego trenera A. Walickiego młody koń był najpierw przywyczajany aby umił chodzić w maqszynie , chodziło się z nim na lince parę kółek jak już trener zobaczył że już w miare się oswoił z ruchami maszyny był podczepiany za starym koniem i szedł sobie stępa ile się koni urywało młodych z maszyny bez linku . Zawsze młody rumak chodził na dobrym mocnym kanatrze . Jak już przywyk do tego procederu puszczana maszyna była na kłusa i tu był mesksyk no ale . Pózniej konie młode były siodłane w boksie mało podciągniętymi popręgami i sobie chodziły parę kółek w boksie . JAK i siodło przyjeły wyprowadzane były one do maszyny aby pochodziły tak z pół godzinki . Były pużniej zabierane z maszyny do boksu i prubowaliśmy na nie wziadać i chodzić po boksie inny pracownik zasze konie trzymali je na linkach . Jak już to przeciwiczyły za parę dni były najpierw w maszynie z sodałami aby troszę je prztępić . Po zeraniu młodych koni z maszyny wsiadalismy na nie w boksie aby miały jak najmiesze pole manewru do chopsztosików wyjeżdżalismy na nich za starym koniem na kólko przy stajni zawsze z pracownikiem co konia trzmał na lince . Ile razy konie brykaly jak na jakim  rodeo nie actetowały ciężaru . Nigdy mi się nie zdazyło ze po upadku zaraz jak rumaka złapailisy ażebym nie wsiadł zawsze chciałem pokazać że konik myslał że pozybył się cieżaru i będzie woly . Ogarniała mnie wielka motywacja aby rumaka zajeżdżć i mu pokazać kto tu jest panem . Życzę wam wszystkim ; udanego , rodzinnego , miłego wieczorka. :kwiatek: 💘 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszytkim  :kwiatek:. Pamiętaj jak mój śp trener major Leon Burniewucz zawsze nas namawiał do dobrego dosiadu w skoku , podczas jadzy w ternie . Kiedyś nie było możliwości jak dziś pobierać informacji z z cyber przestrzeni jak jest obecnie  . Zawsze jak mnie i kolegę Pawła zapraszł nas do swojego domu do Torunia na ulocy Szajborna 13 zawsze snuł przepiękne wspomnienia o swojej karjeże sportowej aż dech zapierało jak nam opowiadał np; jak był na olimpiadzie , jak jeżdził przed wojną konkursy z . Henrykiem Dobrzańskim podaczs wojny występował jako Hubal , z Mickunasem , Rojcewiczem , Królikowskim zapewne stasznym jeścom te nazwiska coś mówią . Pamiętam jak oni jak byli w Grudziący w odziale ułanów zawsze sobie szlifowali dosiad siedząc na krzesle i siedząc jak na rumakach czyli ; pięta w dole , łokcie przy biodrach . Nigdy nie spotakłem aby tak słuchać śp trenera jego cudownych wspomnień jakie on posiadał . Pamiętajcie młodzi adepci jazd na rumakach zawsze musicie słuchać starszych jeśców ich doswiatczenie wam ogromnie pomorze w waszemu dlaszemu kunsztowi jaz na konich . Wybatcie że jestem taki gaduła czyli gawędzisz pozostało mi to moim śp ternerze a pięknie przekazywanie swojej jako tako wiedzy innym . Tradycyjnie życzę wam ; tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumkaków i życzę wam dużo , dużo zdrówenka ... 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich :kwiatek:. Czasem warto pomilczyć gdy ktoś z nas sobie robi jakieś podśmiewujki milczenie jest zlotem jak to mawiał mój śp trner . Zawsze starajmy się wyposrodkować innych kąsliwe uwagi na swój temat swego stylu jazd na rumakch . Najbardziej miorodajną osoba jest wasz trener , instruktor , wasz prawidziwy przyjaciel inne opinie dla was nie powinny was mocno obchodzić . Wiem jak to boli jak zawistni jeścy w waszych klubach chcą was wgnieść w doła psychicznego wypływa to przeważnie z ich zarości że wy mozecie a oni nie mogą poradzić sobie z rumakiem . Trzymam za was wszystkich kciuki którzy są czasem nareżeni na takie uszczypliowości od innych bądzie dzieli jak jesteście . Zawsze będę trzymał za was kciuki . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się