Podziękowania

żeby każdą pojedynczą przeszkodę umieć skakać różnie - jak może podyktować dystans.


To własnie na dzisiejszych parkurach jest najważniejsze i właśnie to odróżnia od luźno rozrzuconych bierek jakie stawiano kiedyś . 😉

P.S Jak zwykle ,najpierw mie zjedziesz a potem stwierdzisz  : Faktycznie ( w domyśle , miałes rację )  😉 Oj halo ,halo  :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Zapewne profesjonali jeścy , właściele rumaków te medykamety w apteczce dla koni już mają . Ale dla mniej wtajemniczonych przypominam co powino być w apteczce dla rumaków;trmometr elektoroniczny ,wazelina kosmetyczna , kopres chłodzący , aluminiu w sprayu, nożyczki ,rekawiczki lateksowe , maść atybatreryjna , badarz samoprzylepny , owijka plarowa , anty biotyki sprayu , ko,presy jałowe . Tak po krutce to przedstawiłem aby w każdej stajni były te medykamęnty aby w razie potrzeby szybko je urzyć przed przybyciem lekarza wetyrynajnego . Życzę wszystkim moim przyjacielom , znajomym tyle wsiadów i ze siadów z rumaków , i dużo zdrówka dla was i waszych rumaków...... :kwiatek: 💘
Życzę moim wspaniałym przjacielom z Re-Volty.pl , znajomym , redakcji tradycyjnie ; zdrowych , pełnych miłości , radości , rodzinnych świąt Bożego Narodzenia . 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: 💘 💘
Witam pięknie was wszytskich  :kwiatek:. Temat dla więszkoci temat znany . Zawsze przed trenigiem , jazdy w teren rekracyjnie misicie sprawdać sprzęd w jakim jest stanie np; pośliska , popręg , tranzelka . Jak sidłamy rumaka nigdy nie dociągamy popręgu na siłę . Do piero jak wsiądziemy na konia i po paru krokach koń spuszcza powietrze a robi to poniewasz jest to czynnik samo obrony jego przed bólem . Dla tego pamętajcie nigdy nie dociągajcie na maksa popręgu w boksie . Bo póziej podczas ternigu , jazdy w terenie skutki po rozużnieniu popręgów po spusczeniu powietrza przez kona moga się się fatalnie odbić dla was . Zawsze podczas trenigu jazdy w terenie jezimy 20 stępa w celu zapobierzenia przykrymi następstwmi z byt szybiekiemu przejścia do innych chodów . Po jedżnie gorące głowy nic nie zauważą że coś nie jest w porządku z naszym konie . Dopiero wszystko może się skumulować po pewnym czasie . I łapeiemy się za głowę skąd ?, jak? , co ? np; zapalenie okosnej itp. Pisząć ten post chcę przestrzec wszystkich którzy się spieszą z ruamkiem . Wiem że wsirut was są wsapnali jeścy ale kieruję to do młodych adeptów sztuki jazdy na rumakach . Życzę wszystkim tyle wsiadów i zesiadów z koni . Życzę wam dużo zdróweńka i waszym rumakom . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim :kwiatek:. Dziś jak co roku od dyrektora sk Golejewko pana Mariana D , otrzymałem pocztą kalendarz i materiały z sk Golejewko . Jak kirdyś jedzołem i pracowałem na torze wyścigowym Służewiec za wsze dyrektor ze mna poozmawiał tam gdzie jeżdzóem ui trenerów ; Walicki , Kauba , Stawski i zawsze mówiłem dyrektorowi prawdę , nie jak inni trenerzy cukrowali aby na jesień dostać jak najwięcej koni sk Golejewko do treningu . Powiem nie skromnie jak zawsze jestem na derbach i Wielkiej Warszawskiej na torze Służewiec dyrektor się zemną wita bardzo fajnie jak starzy znajomy . Tak pomimo że mam wielu wspaniałych przyjaciół na re-volcie i zawsz mnie wspomagacie za co jestem wam bardzo wdzięczny jest pewne ale zawsze już od lat spędzam święta , sylwestra sam . Jest wiele kobiet w Ciechocinku na kuracji na weekend ale uwieszcie nie iteresują mnie 2-3 dniowne zajomości nie jestem jakimś lowelasem itp przygody mnie wcale nie interesują no dobrze już dość tego mego biadolenia dziekuję moim przyjacielom że w tym roku z wami będę się łączył duchowo będą dla mnie piekne i wiem że nie jestem sam . Życzę wszystkim ; miłego , udanego wieczoku .. :kwiatek: :kwiatek: 💘
Dobry wieczór wszystkim  :kwiatek:. Przychodzi czasem mnie taka ogromna tęskota wziąść na rumaka poczuć ten wiatr we włosach , poczuć magę enegii wydobywające się od rumaka . Poczuć tą piękną fule w galpie tą jednoś tworzącą się rumakiem . Te pozytywne fluidy łącżace się w jedno ach . Zdroszczę wam tej pięnej magi bycia sercem i duchem z rumakiem . Tak kiedyś przed wypadkiem zaplanowałem sobie że będę jeżdził na rumakach do 62 -roku życia . Ale owo zycie napisało mi inny scenariusz . Przepraszm tak mnie naszło dziś wieczorem na moje chwile słabości już taki jestem nie poprawny romatykiem jak i więszoś koniarzy do tego ta straszna , głucha samotość każdgo wieczoru ale mam wspaniałych przyjaciół was i mogę się czuć wśrud was pewnie dziękuję każdemu z osobna że jesteście i za piękne dary od niektórych z was mogę tylko powiedzieć dziękuję pięknie . 💘 :kwiatek:
Panie Romanie, życzę pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!
Dziękuję pięknie Grace . Muszę wam powiedzieć że są to od kilku już lat napkniesze świeta Bożego Narodzenia dzięki takim wspanaiłym przyjacielom jak pani Marta G , Asia S , Monika S i wielu innych wspanaiłym przyjacielom o tak cudownym odruchu serca . Powiem wam nikt chyba by tak nie wymyslił jak moi przyjaciele otóż . Zamówoli w restaracji Bristol w Ciechocinek cudwne artykuły spożywcze np; 2 zupy jeszcze gorące barszcz i chyba zupa grzybowa , klika obiadów w pojemnikach ledwo do lodówki to mi starczy co najmniej na 1 tydzień . Dwoniły do mnie ledwo mówię powiem wam od serca choć jestem bardzo samotyny i sam na tym łez praktycznie sam na tym łez padle to moimi przyjaciele , znajomi sprawiliście że w moim srecu jest wiosennie , cudownie . Na same dobro tego świata powinno obarować moich wspaniałych darczyńców dziękuję wam moi kochanie za tyle dobra które otrzymuję od was dziękujęęęę. 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek:
maliniaq   Just do your job.
24 grudnia 2014 19:42
Viritim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, mam nadzieję że Twój optymizm i radość jest zaraźliwa i trafi do jak największej liczby ludzi!  :kwiatek:
Dziękuję MALINKO i tobie i całej twojej rodzinie życzę ; zdrowych , pogodnych , pełnych miłości radości , magii świąt Bożego Narodzenia .. 💘 💘 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘
Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Dziękuję MARYSIU i tobie życzę w te święta Bożego Narodzenia ; miłości , radości , rodzinych , magicznych świąt. :kwiatek: :kwiatek:
Romku, zdrowych, wesołych Świąt 😀!
Aniu dziękuję pięknie  :kwiatek:. I tobie życzę w te święta Bożego Narodzenia ; rodzinnych , pełnych miłości , radości świąt. :kwiatek: :kwiatek:
Wesołych Świąt Panie Romku 🙂 Dużo, dużo zdrowia i jak najwięcej pozytywnych dni.
Dziękuję pięknie za życzenia Cierpienie na was moi przyjaciele z Re-Voty zawsze można liczyć jesteście wspaniali są to najpiękniesze święta od kilku lat to wyście sprawili że mam w sercu i duszy ogromną radość dziękuję najpiękiej jak mogę dziękuje  💘 💘 💘 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszytkim święta święta i praktycznie już po . Chcę wam przypmnieć zapewne fachowcom i znakomitym jeścom jak wy nie trzeba no ale dla młodych adeptów trzeba i nie którym trenerom , istruktorom trzeba . Robi się zimno mrozik sobie mrozi i zawsze wyjeżdżajcie na trenig , w tereb w pół derkach właśnie one zabpigną kłopty koni z narkami . Jeżeli takowe nie posiadacie to możecie saobie zrobiś pół dereczkę ze starego koca jeżeli takiego nie posiadacie tak kiedyś robilismy za mrocznych czasów komuny poprostu bralismy worek duży jutowy i przykrywaliśmy rumaki szczególnie chodzi o mięsinie krzyżowe i nerki . Jeżeli po treningu zacznie koń poksływać poproście trenera , instruktora o sprawdznie koniowi węzły chłonne . To taką swoją opoinie mogą przestawić kąpetęni ludzie w tej branzy . Pamiętajcie zawsze po treningu , jeżdzie po terenie zawsze rumaka przykrywamy derką . Życzę moim przyjacielom , znajomym tyle wsiadów i zesiadów z rumaków . Życzę wszystkim miłego , rodzinnego , świątecznego wieczorka. :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘
Dobry wieczór wszystkim  :kwiatek:. Posik mój jest skierowany do bardziej zawasownych jeśców . Rumaki z temeramętem wymagają więcej naszej pracy . Jest dusza szansa dużo osiągnąć ten koń są bardziej abitne . Musimy ich gorący temerament bardziej go ostudzić poprzes spokjną pracę dużo , przechodząc do stępa . Jak bardzo mocno atakuję przeszkodę robimy takie coś . Najeżdrzając na przeszkodę tak 3-4 fule robimu votę aby konia oszukać że ma wykonywać nasze polecenia i dla tego go wciąsz oszukujemy że niby chcemy najechać na przeszodę to robimy voltę . Ale to ćwiecznie robimy 3-4 razy . Ma na celu takie postępowanie aby rumak chodził w odpowiednim tempie na przeszkodę nie może sam regulować rumak tempa musi słuchać jeśca  co do tempa i odpownieniego najazdu . Mój śp tremner major Leon Burniewicz zawsze powtarzał jaki najst taki skok . Takie konie z bardzo dużym temperametem musimy je wyciszyć , aby ich charakter reagował na nasze pomoce . Przepraszam że jestem mono tematyczny ale podstawa jazd na rumakch czy to będą skoki , wkkw , jazda w terenie koń musi znać zasady ujeżdrzenia chodżby najniszej klasy L . Wiem że w śrut was są właściele koni których jazdy np; terenowe dają cudowną oskocznie po cało dziennej charówce wpełni ich rozumię . Ale zawodnicy do których kieruję te swoje uwagi powinni przestrzegać tych regół . Przepraszam trenerów , istrutorów jazd to wy decydujecie jakoś pracy terigowej , rekracyjnej jeśców . Życzę moim przyjacielom , znajomym miłego , udanego wieczorka dobrej nocki wam życzę. :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich  :kwiatek:. Wiem że jestem mono tematyczny ale chcę was przestrzec przed waszymi i rumaków kontuzjami . Zrobiło się mrożno umnie w Ciechocinku -10 stopni mrozu . Łatwo się nabawić swojej kontuzji , choroby np; jak wasze odzinie będzie wam krępowały ruchy na koniu , jak rumak nie będzie miał pół drereczki po treningu założoną ciepłą derczkę . Piszą ten może dla innych chudy posik ale głównie mi chodzi o wasze zdrowie i waszych kochanych rumakóww . Życzę wszystkim tyle wsiadów i zesadów z waszych pupili rumaków bądziecie dzielni jak i jesteście....... 🏇 💘
Witam pięknie wszystkich :kwiatek:. Bardzo istotną sprawą na zdrowie rumaka jest dbałość o jego zdrowie np; kopyta . Zawsze po jeżdzie trenigowej , rekreacyjnej sprawdzamy stan puszki kopytowej , potków , ścięgien itp. Wiem i jestem przekonany że większoś z was te procedry dbałości o stan wszystkich tych żeczy doglada . Kiedyś za mrocznych czasów zgniłego systemu komuny jak jeżdziec miał ojca wyskoko posatawionego zawodowo albo był w partii lekcewarzył te sprawy . Przytaczając wam taki zimny przykład z takimi ludżmi chcę bardzo was uczulić na doglądanie tych spraw przed jadą i po jeżdzie na konich . Jest bardzo trudny okres dla rumaków jak ktoś nie może korzystać z hali musi pomykać z rumakiem np; na ujeżdżalnie , w teren tym bardziej trza doglądać kopyta i piszkę kopytową . Błagam nie myście sobie że przesto że tak się wymądrzam byłem jakimiś super jeścem taki sobie typowy średniach który wykonywał wszystkie zalecenia trenerów . Powiem nie skromnie że miałem trenara od skoków , wkkw śp majora Leona Burniwiecza , i podaczas moiej przygody na torze wyścigowym Służewiec takich trenerów z czołwki wyścig w Polsce; tr Stawski , tr Kauba ,tr Walicki przepraszam że się tak wciąż się tak puszę i przchwalam ale chciałbym abyście wiedzieli że nie zjednego chleb jadłem jako jeżdziec i nikomu z was nie wciskam jakieś banialki . Życzę moim przyjacielom , znajomnym , redakcji  Re-Voty udanego , pełnego sukcesów dzioneczka ubierajcie się bardzo stoswonie ciepło do pracy . 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszytkim  :kwiatek:. Tak jak pierwszy raz pojechałem za komuny na nie oficjane mistrzostwa świata turniejów rycerskich do Paryża lata sieddziesiąte oczy przecierałem we Fracji czego tam nie było w sklepach . Choć miałem kłopoty z wydaniem paszportu przez uwczsną milicję byłem emementem podejżanym dopiero interwecja abasadora Fracji w Warszawie dostałem paszport . Kuchnia Fracuska nam nie pasowała była zbyt dietetyczna np; ziemniaki u nich tylko pire , warztwka itp . Po interwęcji trenera u organizatorów dostaliśmy po 50 Franków na dzień . Za 20 Franków szło wyżyć mieliśmy 2 tłumaczów państw Wojnarowcy którzy mieli rodzinę we Francji a pan Wojnarowski był dyretorem sk Łąck . Byliśmy tam 3 tygodnie na 11 ekip zdobyliśmy 3 miejsce . Na kupowałem prezętów rodzinie , znajomym bo u nas ogromna bieda sami ci starsi pamiętają . Resztę zaoszczędzonych Franków wymieniłem na dolary kiedyś w naszym kraju jak ktoś miał 2-3 dolary to było się kimś . We Francji z tłumaczami byłismy w muzeum Luwr , w Wersalu , nawet na wieży Ajfla na samej górze . Tak sobie kiedyś marzyłem żeby w mojej ojczyżnie było tyle w sklepach co na zachodzie , tyle ciuchów co u nich . I marzenia się spełniły są sklepy pełne pułek , jest fajnie się gdzie ubarć ja ledwo się mieszę w 2 szafach dzięki zakupom w ciuchlandach za groszę ale trza szukać u nas w Ciechocinku naliczyłem ich 11 . Mam wspaniałych przyjaciół na Re-Volcie i tak mnie los tak pięknie wami mnie obdarował dziękuję kochani moi przyjaciele , znajomi że zawsze mi pomożecie dziękuję pięknie . Wiecie jak człowiek wielie w życiu wycierpiał np; tak jak ja umię się cieszyć ogromnie z małych żeczy . Musiałem wam przytoczyć parę słów z mojego życia jako jeśca dziękuję każdemu z osobna że doczytał cały mój pościk dziękuję i życzę wam wszytkim ; miłego , udanego wieczorka..
Dobry wieczór w nadchodzący 2015 nowy rok życzę moim przyjacielom , znajomym , redakcji ; samych sukcesów , pogody ducha , zdróweńka , uśmiechu na codzień w ten nowy rok ....... :kwiatek:.
Panie Romanie - nawzajem, wszystkiego dobrego, zdrowia, jak najwięcej radosnych dni w nadchodzącym 2015 roku!
Dziękuję GRACE ja jak zwykle święta , sylwestra spędzam sam , weznę się w ten wieczór sylwestrowy za czytanie książki .  :kwiatek:
Panie Romku, dla Pana także- wielu pogodnych dni w 2015 roku i zdrowia przede wszystkim!
Dziękuję pieknie i wzajemnie życzę wszytkiego najjjjjjjjjjjjj.. :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
I ja życzę Panu wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i uśmiechu na nowy rok 😉 :kwiatek:
Dziękuję pięknie Librette za życzenia zadroszczę wszystkim tej nocy sywestrowej na uśmiechu , tańca , rozmów towarzyskich ja będę sobie czytał książki jakie dostałem od moich przyjaciół w paczkach świątecznych zerknę w tvp i już po sylwestrze życzę moim przyjacielom , zanjomym , redakcji wszyskiego co tylko sobie wymarzycie . :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
maliniaq   Just do your job.
31 grudnia 2014 10:56
Viritim również życzę ogromu zdrowia na nadchodzący nowy rok, a sylwester spędzony w zaciszu domowym też może być wspaniały i powodować uśmiech na twarzy! Na pewno też nie jedna osoba o Tobie w ten wieczór pomyśli, więc z pewnością nie będziesz sam!  😀
Dziękuję MALINKO za tak piękne ciepłe życzenia i tobie i całej twojej rodzinie życzę aby ten 2015 rok przyniósł wam ; miłości , radosci , zdróweńka , samych sukesów wszystkiego co tylko sobie zamarzycie oby się wam spełniło . :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się