Kącik Rekreanta (część XI) 2018

Ależ macie piękne zdjęcia zimowe..  😍

A my wyczekujemy z utęsknieniem na wiosnę i pozdrawiamy kącik...
wątek zamknięty
aniaagre, podobno jutro ma być już ciepło 😉
CzarownicaSa, ha ha, świetni jesteście!
lenka1z, piękne zdjęcia!
Nirv, fajna różnica wzrostu.
Windziakowa, no to powodzenia w nowym miejscu! A gdzie teraz stoicie?
tuch, oj tam, naprawdę ślicznie się prezentuje, nawet w tej panierce 😉 A kiedy w sumie możecie zacząć pracę?

Śniegowe padokowe fotki kucyka:




I pierwszy trening od nie wiadomo kiedy, tak jakoś wyszło, że mieliśmy trochę odpoczynku od skoków (przez moje wyjazdy i rozróby mojeog konika w boksie, czy można powiesić się twarzą na likicie? A można 😉)
wątek zamknięty
pozdrawiamy wszystkich rekreantów w roku 2018 i życzymy razem z Electro wielu sukcesów i dużo zdrowia 🙂
kilka migawek z drugiej połowy 2017, długo nas tu nie było 🙂
wkręciliśmy się na podium na naszych drugich zawodach w życiu wykręcając ponad 63% (oczywiście nie uniknęliśmy błędów)
pojechaliśmy na fajne wakacje i wogóle mamy pewny progres treningowy, więc fajnie jest  🏇
pucharek na wódkę:  😁




i żeby nie było że nie zdarzy nam się podskoczyć  😁

aniaagre ale piękna mordeczka  😍
anai twój młody to z mordki jeszcze taki dzidzio, cudny  😍
lenka1z b-o-s-k-i kiedyś kupię sobie fryza  😜
flygirl coś pięknego wasze foty  😍
wątek zamknięty
anai, no czuć to ciepło , czuć.. -2 dziś u mnie.. zawsze to lepiej niż 7  🤣 bliżej wiosny niż dalej 😀
Ale Twój dzieciak jest fotogeniczny  😍 kiedy teraz startujecie?
precelek, dziękuję w imieniu mojej mordki. Gratuluję wyników  😍 ładnie się prezentuje. Jakie macie plany na ten rok?
wątek zamknięty
Hermes, Windziakowa dziękuję za kciuki :kwiatek:

lenka1z dzięki, ale ja to wzdycham nad twoimi i koniem 😍

Windziakowa powodzenia na nowym miejscu :kwiatek:

Precelek dziękujemy 😀 gratulacje wyniku! Mam nadzieję, że ja się zdołam w miarę szybko wykurować i w marcu podbijemy czworobok, też po raz drugi. 😀
wątek zamknięty
flygirl dawaj dawaj i depcz kapuste, reprezentujesz revolte jako jedyna, bo ja dopiero w kwietniu dolaczam 😀 w marcu jestem na cavaliadzie wiec wykrecaj te procenty podwojnie 😀
wątek zamknięty
A weź boję się, że nic z tego nie wyjdzie. Nie wiem, do kiedy będę musiała siedzieć w domu, tak czy inaczej zostanie mi mało czasu na treningi. A mieliśmy jechać jakieś ambitniejsze L. 🙁
wątek zamknięty
Ej no ponad miesiąc czasu jeszcze, to na spokojnie ogarniesz 🙂
wątek zamknięty
lenka1z - dziękujemy!
anai - niedaleko poprzedniej stajni, w Wielogłowach. I dziękuję :kwiatek:
Precelek - ależ Elektronek jest piękny 😍
flygirl - dziękuję!

My już prawie 4 dni w nowym miejscu, Cela jest bardzo spokojna, choć przy wyjściach na zewnątrz woła inne konie. Poza tym dostaje pełno jedzenia, dostaje więcej owsa, jest zrelaksowana i spokojna przy jedzeniu - w poprzedniej stajni do żłobu zaglądał jej koń z boku, przez co stała się bardzo agresywna i startowała od razu z zębami... 🙄 Niedługo prawdopodobnie wdrożymy jakąś paszę, bo jest tak chuda, że nawet nie będzie z czego robić mięśni... Generalnie jestem zażenowana, jak niektóre osoby umieją wytłumaczyć schudnięcie koni z beczek na takie, gdzie zaczynają być widoczne żebra. Otóż konie chudną od braku wody... Ja głupia prawie 20 lat myślałam, że z ograniczonym jedzeniem się chudnie, a tutaj wychodzi, że woda jest kluczem do sukcesu!
wątek zamknięty
Precelek, oj faktycznie dawno was tu nie było! Gratulacje zawodów, Electro wygląda pięknie! No i skokowa wersja pingwina bardzo mi się podoba 😉
Windziakowa, zmiana jak widać wyszła wam na dobre. Mówisz że to woda powoduje zmiany wagi? Ciekawa teoria 😉
aniaagre, a dzięki, na zdjęciach widać, że to dzieciak. Najbliższe zawody mam w połowie lutego, teraz jadę na narty i w ten sposób przepadną mi 2 weekendy zawodów, ale nie żałuję, nart w życiu bym nie odpuściła.

wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
25 stycznia 2018 06:36
flygirl, ale że jak kto?! Łzawią i puchną Ci oczy, czy po prostu wzrok się pogarsza? Trzymam kciuki za zdrówko i za rzeźbę na zawody 8-)

Windziakowa, woda mówisz... ciekawe xD Ale na serio, na utuczenie to polecam wysłodki + siano po korek -> nam w ciągu jednego worka dwa lata temu ze śledzika-charcika zrobiły Kulka ;-)

CzarownicaSa, ach jaka cudowna pogoda oraz podłoże!  🤣 To coś jak na pomorzu przez połowę roku  😁 Ale Stefcio wygląda na wygodną kanapkę, ja na Kulu w takim błocie pierwszy kłus miałabym wybijający tak na 3m oraz galopadę w stylu "a fe mame, bendem galopować tak, żeby nie tykać błota koptykami, dobra?"   🤣

anai oj tak, Twój młody wybitnie pomysłowy chłopak  😜

Precelek, czy ja widzę podskoki? Szaleństwo! 😀 Gratulacje wyników, pucharu autentycznie zazdroszczę!  😜
p.s Ile Czarny Książę ma już wiosen? On chyba z typu suchareczków delikatnych, co?  😉

Tymczasem pan Kul autorstwa koleżanki z padokowego lenistwa, której udało się złapać zimowe fotki, u nas już odwilż więc ja sobie mogę pofocić... błocko :P

(Jaram się nabudowaną szyjką...  😍 🤣 )




wątek zamknięty
Moon żeby tutaj nie opisywać niepotrzebnie klik. Aktualnie jest mi lepiej, bo na sterydach ale w stajni będę pewnie dopiero po testach alergicznych, czyli nie wiadomo kiedy. 🙁
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
25 stycznia 2018 07:47
flygirl, o kurdę, niefajnie  😲
Tak nie na temat wątku zupełnie, ale, bo to pierwsze co mi przyszło do głowy - może niedomytymi rękoma sobie oczy tarłaś/włos odgarniałaś przy oczach i taka reakcja na jakiś składnik "brudu"?
Zdrówka dużo!!!
wątek zamknięty
aniagree dziękuję 🙂 plany na ten rok? Przeżyć zimę w mega zatłoczonej hali  😁 a tak na poważnie, wzięliśmy się za siebie i fajnie by było na wiosnę pojeździć jakieś zawody  🙂
flygirl dziękuję w imieniu Elektronka, i kuruj się, dużo zdrowia i do zobaczenia na czworobokach  🏇
Windziakowa  :kwiatek:
anai dzięki 🙂 nawet skokówkę kupiłam, niestety nie została z nami, słabo leżała, tak myślę że na wiosnę kupię po prostu skokowego prestiga i oddam do serwisu żebym mi spasowali na miarę 🙄 jednak powyżej metra w ujeżdżeniówce skacze się.....slabo  😁
Moon bo Electro  to generalnie skokowy koń ze skokowym rodowodem, którego spotkał życiowo dresaż  😁 a ja czerpię z tego garściami  w terenie, czy na hali, pójdzie wszystko  🙂 zaczęliśmy siódmy rok, tak to jest delikatny konik, zarówno budową, paszczowo jak i psychicznie , chociaż tfu tfu nie mogę narzekać, ma bardzo dobrą głowę i jest bardzo odważny, ostatnio galopowaliśmy po stiplu między narciarzami na biegówkach i koniem w saniach  😁
Moon jak ja uwielbiam twojego konia  😍 😍 😍
wątek zamknięty
AAaa, muszę wstawić, bo pierwszy raz skakaliśmy takie 😉 wagony!



Trochę jeszcze nie zawsze się mieści z odległościami, ale i tak jestem z kucyka dumna, bo nieraz lepiej ogarnia niż ja 😉
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 stycznia 2018 17:39
Anai on jest taki duży, że to i tak wygląda na malutkie 😀 Fajnie sobie radzi 😉
wątek zamknięty
Kastorkowa, no wiem, ale tu już 120 stało, to dla nas dużo 😉
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 stycznia 2018 17:46
Anai wiem wiem, że stało więcej niż zawsze, ale to i tak uroczo przy nim wygląda jak się z boku patrzy. Bo z góry pewnie nieco inne wrażenie  :kwiatek:
wątek zamknięty
Super!! Brawo anai, mlody idzie jak burza 😀

Ja tylko pozdrowie z zainaugurowania wiosny zimą  😜 pierwsza jazda na placu, mam zaciesz, bo mimo ze koń rozkojarzony to szedl super naprzod i ogolny fun 😀
wątek zamknięty
anai - ta teoria to stanowczo moja ulubiona. Ulubiony właściciel popisał się fantazją 😀
Moon - niestety moja kręci nosem na wysłodki 😀 Teraz dostaje siana parę razy w ciągu dnia, a w planach jest pasza. Powoli jakoś to będzie, dziękuję  :kwiatek:


Dzisiaj jesteśmy po pierwszej jeździe - do tuptania mamy udostępniony spory lonżownik. Niestety pan stajenny tak bardzo chciał dobrze, że dorzucił nowego piachu i zbronował, ale niestety podeszło to wodą z topniejącego śniegu i jest trochę grząsko 🙁 Ale do kłusa się akurat nadawało, kobył była pospinana, ale na koniec puściła i wyluzowała się. Dzisiaj zmieniłyśmy wędzidło na Bauchera i czekamy na przyzwoitą pogodę, aby wypróbować je na dworze 😀 Nie mogę doczekać się weekendu, może akurat padok pozwoli na potuptanie, a jak nie to pojedziemy pozwiedzać hektary pól dookoła stajni.
wątek zamknięty
Dziewczyny piękne wasze konie i piękne wy  😍
Pozdrawiam wszystkich w nowym roku i życzę wam,  żeby był lepszy niż poprzedni! (sobie też)
Precelek piękny twój Electro, ja od dawna jestem waszą fanką, pokazuj go częściej...
My z Zodim się obijamy pomimo super hali do dyspozycji- mam jeździeckiego (i nie tylko) doła.
Ale dzisiaj w końcu wsiadłam, koleżanka trenerka przypilnowała i chyba mi troszkę chęć wróciła...
Bo już serio myślałam o przyłączeniu się do wątku: koniec z jeździectwem  😡
wątek zamknięty
Dziewierz Najważniejsze, że jest ta iskra 🙂 trzymam kciuki
anai Ale chłopak lata, już widze co to będzie  później 😁
faith ale zazdro  😜 u nas błoto, wszedzie błoto
Mamy siodło u satellfitera i póki co koń znowu się troche obija i ja też, chce już moje siodło  😉
Najgorzej, że zawożąc moje zobaczyłam inne  😍 i się zakochałam...
wątek zamknięty
anai, bardzo miło się na was patrzy. Siwy był super, ale ten też się mega zapowiada 🙂 Widać, masz rękę do młodziaków  🤣 Lubię obserwować postępy pracy z młodziakami 🙂
Ciekawe jak ta moja na wiosnę się ogarniać będzie. Dobija fakt, że już 5 latka a na poziomie ujeżdżenia podjezdka  😂
Jak mi się uda w tym roku halę postawić to chyba będę najszczęśliwszą osobą pod słońcem.. nic tak nie dobija jak konie pod nosem, cały dzień przy nich się robi i nawet nie ma warunków wsiąść.
Zeszły rok był wyjątkowo kiepski dla mnie.. oby ten był lepszy.. bo jak nie będzie to nie wiem czy dam radę dalej to udźwignąć  :emot4:

frygirl, nie zazdroszczę sytuacji. Sama mam wrażliwe oczy, noszę soczewki. W tym roku walczyłam ponad 2 tyg z zapaleniem spojówek (oczywiście głupia ja nie po drodze do okulisty miałam). Zapalenie zniknęło to porobiły mi się jęczmienie, że aż mi powieki popuchły całe. Mam wrażenie, że strasznie dużo tego g*wna w powietrzu lata..
Zdrowiej!!
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
26 stycznia 2018 07:20
Precelek, haha, ja wiem jaki to skarb mieć konia z dobrą głową, oj wiem... Czarny mógłby sobie z Kulkiem podać kopytka ;-) Ja zawsze marzyłam o karusku takim jak Twój, jeszcze jak piszesz że on miły pan  💘
Ale napiszę szczerze i nieskromnie iż te moje gniade chrapulce uwielbiam  😍 😜

anai jak zobaczyłam filmik, myślę se, nooo takie 110, wow, rispekt. Weszłam wczoraj na halę, zobaczyłam przeszkody "po Was" live... i lekko szokłam  😲  😁 Wielkość konia i długość jego odnóży zakłamuje rzeczywistość! ;-)

faith  😍 mam nadzieję iż tak wcześnie zainaugurowana wiosna naprawdę przyjdzie dość szybko 😀 U nas śniegu już prawie nie ma, liczę na jakieś wichry, żeby szybko wysuszyły plac i żeby można było wyjść z hali.

Windziakowa będąc #monidobrarada  🤣 z kolei z pasz na budowanie mięska bez efektu wybuchającej dyńki i w całkiem przyjemniej cenie polecam Hilight Improvera 😉 Kulek bardzo długo na niej stał i bardzo ładnie "napuchł"  😁 I też z utęsknieniem czekam na suchy plac!

Pan Kul wczoraj z kolei poskakał pod trenerką. Oczywiście zestresował się chłopak ("Ale że jak to - każą iść, nie czymają za twarz przy dojeździe?! Mame, o co kaman?!"  🤣 ) i ja generalnie nie widziałam go w skoku z boku juz dawno-dawno no i... szczękę zbierałam z ziemi, jak poginał nad tymi wagonami  😲 😍
Żebym teraz tylko ja nie popsuła, bo rzeźbić będziemy oczywiście - ale bardziej mój mózg oraz (ekhm) oko  🤣 😎

https://www.instagram.com/p/BeZzZsTlg_j/
wątek zamknięty
faith, dzięki! Też uwielbiam to zimowe wychodzenie na dwór, mimo że konie lekko głupieją, nie ma to jak przestrzeń i świeże powietrze 🙂

Windziakowa, jest nadzieja na ładną pogodę,więc pewnie będziesz mieć szybko okazję pozwiedzać tereny.
Dziewierz, ojej, koniec z jeździectwem? Toż to nałóg jakich mało. Fajnie, że jednak pojeździlaś, powiem Ci, że ja regularnie jesienią /zimą mam takiego doła, zawsze przechodzi.
aniaagre, dziękuję, mam super trenerkę, która dużo widzi, zawsze dostosowuje trening do aktualnego stanu /poziomu i potrzeb konia, do tego nawet jak nie mam treningu, poprawi, zwróci uwagę jak coś jest nie tak itp. Dzięki temu regularnie czuje się postęp. Piszesz o braku hali, faktycznie bez hali w naszym klimacie to niemal pół roku pod znakiem zapytania. Ciężko się tak pracuje.
Moon, właśnie widziałam na fb, no ładnie kul pomyka! Jedziecie za tydzień zawody? Czy teraz? (nie pamiętam, czy teraz jest Lka 😉). A przeszkódki z młodego też wydawały się takie mikre, jak zsiadłam to się zdziwiłam. A najlepsze, że ten najwyższy okser skoczylismy raz niechcący z kłusa... Nie pasowało do drąga, młody do kłusa sobie przeszedł i hop. Dlatego ten ostatni skok na filmie wyszedł za blisko, bo po tym skoku z kłusa zaatakował trochę za mocno i zrobiło się ciasno.
wątek zamknięty
Windziakowa, dobrze, że się udało przeprowadzić, a żebra szybko się zakrywają przy dobrym sianku 🙂 + łàczę się w bólu - mamy teraz halineczkę 10/20, więc... korzystam z jeżdżenia jak tylko się da...

flygirl, obaj malowani i obaj mają te szalone oczko 😁 zdrowia dużo! Oby wszystko z Twoim zdrowiem było ok!!!

lenka1z, noo ja dodatkowo mam prawie 180, więc kosmos 😁 boski fryzik!!

anai, ależ on ma ładną buzie! 🙂 + te przeszkódki na filmiku wyglądahą na niewinne, a Ty na nim jak jakaś 11-12 latka 😁

Moon, fajny Kulek pod treneiro! 😍

U nas po staremu, walczę z motywacją (a w sumie brakiem - o 16,30 ciemno, więc ciężko coś anbitniej porobić)... dzisiaj ma dojechać kowal, więc już nie będzie wymówek 😁

+ dziś mijają 3 lata z Sinfonie 😍 z utęsknieniem czekam na moment w którym odpalę moją złośnicę. Obecnie zajada się dobrym żarciem i przypomina dużego szetlanda :p



wątek zamknięty
Windziakowa, od braku wody konie chudną, powiadasz ?? No, ale to co znaczy, że twój koń był dobrze karmiony, ale nie dostawał wody i ten niedobór wody to już jest ok ? Czy jak, bo ja trochę nie rozumiem idei tego tłumaczenia ?

Moon, no to teraz już chyba dobitnie wiesz, że Kul chce i umie. Do roboty i licencyjną jechać !!!

wątek zamknięty
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
26 stycznia 2018 22:42
Nirv - o kurde... ile śniegu!! U nas we Wro śnieg był może 2 godziny póki co  😂
Anai - mina z pierwszego bezcenna.... Nie lubi chyba, jak przed nim "heilują" 😁
wątek zamknięty
Moon - własnie się zastanawiałam nad Hilightem albo Mebio 😀 Dziękuję baardzo za rady :kwiatek:
anai - oby, bo już Celę nosi i chce się wybiegać 😀
Nirv - taką mam nadzieję, że siano szybko ją podratuje, jest naprawdę dobrej jakości i chętnie je wcina. Na szczęście dzisiaj odkryłam, że padok mimo wody nie jest ani grząski, ani "łapiący" więc jutro prawdopodobnie pojeżdżę 😀
Klami - ja też nie rozumiem. Tak powiedział właściciel stajni :P Każde wytłumaczenie jest dobre, jeżeli ktoś za wszelką cenę chce się oczyścić z win, bo "co złego to nie on".
wątek zamknięty
Windziakowa   Wiesz, że to prawda z ta wodą. U nas w stajni jak kiedyś pękła rura i przez parę dni było ciężko z dostępem do wody z poideł kiedy miały ochotę. Szybko zaczęły spadać. Sama nie mogłam w to uwierzyć.
faith Kiedyś lubiłam jeździć na hali a teraz mi się pozmieniało i jakoś na placu mi lepiej ;0  😜 ale moj tak się nie jara zmianami otoczenia.
Nirv naprawdę 180 ?? na zdjęciach zupełnie tego nie widać. .... heheh ja ze 165 ;0

Ja mialam pracowity tydzień moje dziecko dokazywało ;0 ( 8 miesięcy daje w kość ---- zęby o zgrozo !)  ogarneliśmy z małżem koniowate nasz najmniejszy kudłacz miał kopytka robione 🙂 mam nadzieję, że ładnie mu tą nóżkę wyprowadzimy bo strasznie jedno kopytko rośnie mu na zewnatrz. Nie wiem co z tymi kucykowymi kopytkami, że takie szalone.  Dwa duże czubki szalały na śniegu nie ominęla ich jazda . Czarek ( fryz ) jak zawsze spokojnie- serio nie mogę na niego narzekać. Ślązak daje popalić. Tym razem wsiadła koleżanka a jego odrzut sięgnął zenitu przy zaglopowaniu . p.s  pod moim małżem on nawet nóżką nie tupnie ale jak wsiada babka to rodeo na całego .... o co takiemu chodzi ... kobit nie lubi czy co ?
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.