Jak zamawiać z HOOKS do Polski?

boswell - wędzidło to ma dobrze i stabilnie leżeć w pysku - a to czy to na jedną zmarszczę, dwie czy 4 😉  to inna brocha - każdy koń jest inny i u każdego to będzie inaczej wyglądać. Ale jeżeli paski wędzidłowe odstają (a na tym zdjęciu odstają) to przy każdym ruchu wodzą całe wędzidło będzie jeździć. Dla konia nic przyjemnego.
Boswel- ostatnio moja kumpela podobnie jak Ty zapinała paski wędzidłowe. Myślała, że koń będzie miał "lepiej bo luźniej".
Odpięłam jej skośnik, otworzyłam końską paszczę i pokazałam, jak wędzidło leży w pysku. Koń tam ma bezzębną część dziąsła i na niej powinno leżeć wędzidło, nie? Zobacz czy nie masz tak jak u mojej kumpeli, że wędzidło jest na tyle nisko, że dotyka przednich zębów. A podczas jazdy z tego dotykania robi się obijanie.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
16 maja 2010 20:25
Kiedyś też miałam dość luźne paski wędzidłowe... 😵 jak mi się kiedś konia szarpnęła (trzymałam ją w ręku za wodze),  to wędzidło całe przesunęło się jej poza paszczę, a w pysku znalazło się policzko.  🙄 Nie było to zbyt miłe dla pyszczka. Teraz dopinam zawsze dość ciasno (mniej więcej dwie zmaszczki), wędzidło stabilniej leży, a w razie "w" podpięcie sprzętu nie zawodzi.
Co do zaciskania nachrapników są różne szkoły, ale podpięcie wędzidła jest mniej więcej tak samo wszędzie opisywane.
heh dziewczyny...gdzie wy widzicie te lużne paski policzkowe....
wbrew pozorom potrafie dopasowac ogłowie a to są efekty oceny ze zdjecia która nijak ma sie od rzeczywistosci 😉(co zawsze mnie bawiło w watkach z ocena stylu jazdy na podst 5 wyselekcjonowanych fot)
dokleje drugie zdj na innej młp-sporo masywniejszej od przodu-marne bo wieczorem robione ale na razie nie mam czasu na lepsze.
To ogł dosc dziwnie wg mnie sie układa i paski policzkowe mocno odstaja na kosciach -mozecie sobie to ocenic patrzac na lekkie uniesienie wedzidła przy katach-u mnie ich skosnik nie trzyma bo jest zapiety pro forma, normalnie(czyli do jazdy)  nie uzywam go wcale, do tego jest napiety łancuszek od uwiazu a paski dalej odstaja....
Wiem 😉 jakie sa negatywy tak podciagnietego wedzidła(układajacego sie w pysku non stop w V) jak i za luznego (to mozna dosc regularnie zobaczyc zwł na pelhamach miłosników stylu staropolskiego i ułańskiego...)
wszystko powinno lezec na swoim miejscu nie uwierajac niepotrzebnie i nie fruwając..
boswell a Ty czytać nie umiesz?? Napisałam że PATRZĄC na zdjęcie takie mam wrażenie. A że to może być tylko złudzenie to inna sprawa. Choć powiem szczerze że nie widziałam konia z dopasowanym wędzidłem który nie miałby jednej malutkiej zmarszczki.


A co do rozbawienia interpretacją. Trzeba być idiotą myśląc ze przez net można się nauczyć jeździć konno. Ale czemu nie pobawić się w interpretacje zdjęć?? Bo wiele rzeczy widać jak na dłoni: czy ktoś się garbi, czy ma oparcie w strzemieniu, czy nadgarstki są prosto itp, itd. Ale w żadnym wypadku nie należy brać tego za jedyną słuszną wiedzę. I mam wrażenie że wszyscy co interpretują zdjęcia oraz Ci co je wrzucają doskonale zdają sobie z tego sprawę.

🚫
To jest zdjęcie więc nie wiem jak jest naprawdę, ale naczółek dla mnie odstaje, powinien być mniejszy. Wędzidło dałabym o dziurkę do góry, podobnie nachrapnik. No a o podgardlu nie wspominając, no ale to już wiesz.


Ja umiem, a Ty? 😀
od poczatku pisze o całkowitej niewymiarowosci tego ogłowia, a wiec problemie z dopasowaniem do jakiegos konia.
cóz-najwyrazniej jak piszesz-"idiotów" -nie brakuje bo ludzie nie tylko mysla ze mozna sie nauczyc przez net jezdzic konno ale i hodowac konie, karmic prawidłowo, szkolic i wychowywac....spora czesc osob na tych forach szuka raczej porady a nie "bawi sie"... pamietaj tylko ze to nie ja ich nazwałam idiotami 😁
boswell to że ktoś prosi o radę nie jest jeszcze czymś dziwnym. Nie wiem ile razy było wałkowane że to TYLKO zdjęcie. I już dawno nie było na forum idioty, który chciał mieć szybki kurs przez internet. A nawet jeśli kilka osób ma na poczatku takie plany, zawsze jest wałkowane że TRENER to podstawa. Więc wciąż nie wiem co jest takiego śmiesznego w interpretowaniu zdjęć??

I chyba dalej nie rozumiesz po co napisałam co jest według mnie nie tak z ogłowiem. Dla mnie wędzidło jest za luźne, wiec w tym momencie spokojnie celowałabym w rozmiar Cob a nie Full. Ale najlepiej trzeba byłoby takiego Coba zmierzyć.

I co ciekawa koleżanka ma identyczne ogłowie jak Ty, i na swojego konia je bez problemu dopasowała. Nic nie odstaje, nic nie wisi. No ale to już zależy również od kształtu głowy konia. Nie każde ogłowie musi być od razu niewymiarowe. Po prostu na daną głowę nie pasuje.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
18 maja 2010 00:08
naska napisala, ze dopiero sie wyjasnila sytuacja z przesylka okazalo sie ze wplata jeszcze nie doszla.  🙇 🙇 naska obawiala sie ze bedzsie musiala brac zaliczke  z pracy, ale w banku juz to wyjasnila.Bedzie nas na biezaco informowala. To chyba 1 tak ciagnace sie zamowienie...  😵
rany! 😤 😤
czyli pewnie wcześniej niż za 2 tyg. nie będzie?
Gillian   four letter word
18 maja 2010 14:28
z tego co pamiętam moje zamówienie też się dłuugo ciagnęło. Różnie bywa.,
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
18 maja 2010 17:38
Nie mam pojecia, ale masakra........  😵
Andre   I am who I am
20 maja 2010 10:56
coś wiadomo jak z zamówieniem? 👀
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
20 maja 2010 11:07
cisza jak w eterze....  🙄
robi ktoś teraz zamówienie ??
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 maja 2010 17:45
Ej no cos juz jest nie tak, jeszcze nie tyle z zamowieniem jak z sama naska. Przegiecie na maxa, ani nie wiadomo co z paczka ani ona nie pisze. Ja rozumiem ze ktos cos byl na urlopie ale bez przegiecia tak? Przynajmniej powinnam wiedziec co i jak, a nie czekam jak idiotka Bog wie na co. Bo nic konkretnego nie zostalo tu powiedziane. Nie wiadomo w dalszym ciagu czy paczka w ogole wyruszyla, ludzie swieci. Ja wiem ze moze się przedluzyc ale naska tu wpada raz na kilka dni zeby poinformowac tylko ze nic nie wiadomo....  🙄  😵
WItam, czy będzie ktoś zamawiał coś z hooksa w najbliższym czasie?
Bardzo podobają mi się tam ogłowia i zależy mi na zamówieniu jednego więc chętnie bym komuś dorzuciła się do paczki (koszt przesyłki...)
Pozdrawiam
witajcie  🤣
ma ktos moze zdj tego oglowia : 😍
http://www.hooks.se/product.aspx?productid=300676&deptid=109&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC
na karym/skarogniadym koniu ?  🙂
Rozwazam kupno tego cacka, jednak przed zakupem wolalabym miec pewnosc, ze bedzie sie genialnie prezentowac.  😀

fotki najchetniej przyjme na maila:
pauulina2@tlen.pl

Z gory dzieki. :kwiatek:
adrianna, ja tez jestem już wściekła, naska nawet nie odpisuje na pw... zero kontaktu i fakt tylko raz na jakiś czas pisze ze nie wie kiedy paczka będzie...  😵
kermit   Horses horses everywhere ..
21 maja 2010 19:46
Nie proszona postnowiłam wkleic zdjęcia swojego ogłowia z hooksa bo może komuś będzie potrzebna opinia  😉
Proszę tylko nie patrze i komentowac mojej osoby  😀iabeł:
Nie chcę mi sie bawic w obrabiania zdjeciai ucięcia mojej głowy  😉
Prosze patrzec na ogłowie.


Kupowałam pod koniec zeszlego roku więc uzywane już dobre pół roku po jakiś 5 razy w tygodniu.
Skóra jest bardzo miękka i miła w dotyku ale w związku z tą miekkością już troche pomarszczona w dolnej części nachrapnika. Poza tym całkowicie nie zużyte. Kupowałam rozmiar 3 bo kobyła to taka pomiędzy 2-3 i okazało się byc na styk (trochę za duzę), dorobiłam dziurkę w nachrapniku ponieważ sie troszkę skóra rozciągnęła.
Ogólnie jestem zadowolona, to trochę taki bajer  😎
Przykładowe zdjęcia z przodu i z boku:



z jednej strony ja też jestem zła, że tyle już czekam na paczkę, ale z drugiej gdybym była na miejscu naski to po takich komentarzach nigdy więcej nie podjełabym się tego, przecież napisała, ze były problemy i jednak paczka nie została wysłana (czyli mamy informacje co i jak) i cierpliwie czekamy aż dojdzie, wyżywanie się na klawiaturze nic nie da skoro naska to nie zagląda (ma swoje życie, może nie ma czasu, może ma jakieś problemy) jak już aga pisała, ona też długo czekała na zamówienie, naska z tego co wiem, robiła juz zamówienia z hooksa i chyba nie było problemów więc to raczej nie jej wina a hooksa (raczej) następnym razem przecież moze ktoś inny zorganizować, skoro sam się czepia i ma problemy, że trzeba czekać to z pewnością sam to lepiej zorganizuje  😉
trochę wyrozumiałości i wdzięczności.. nie płacicie nic za to, że ktoś się z tym użera

literówka
Lovely dokładnie...  Takie zamawianie naprawdę nie jest proste, miłe i przyjemne. Jedna z revoltowiczek zamawiała czaprak i nauszniki... Przyszły same nauszniki a czaprak będzie za miesiąc. Dowiedziałam się o tym jak paczka dotarła do Polski i ją otworzyłam. Dziewczyna dawno zapłaciła i czekała na swój komplecik. I teraz dupa blada, czekać trzeba dalej. I ja nie mam z tego ani złotówki, znajomy w Szwecji będzie latał znów na pocztę, ja muszę czekać, przechowywać gdzieś sprzęt... Jak to takie proste to może same sobie zamawiajcie??
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
21 maja 2010 21:06

:kwiatek: GIGANTYCZNE PODZIĘKOWANIA DLA   xxagaxx ZA ZBIOROWE ZAMÓWIENIE :kwiatek: 🙇
Doszedł już do mnie Artemis Gold Medal, jest po pierwszych testach.  😅 Ogłowie jest PRZEPIĘKNE


I zbliżenie na modelce

Więcej o samym ogłowiu, rozmiarówce napisałam w wątku OGŁOWIA, tam też wkleiłam inne foty.
Pośiwtek w końcu ma pasujące do jej główki ogłowie  😍

xxagaxx jeszcze raz dziękuję ! :kwiatek:
WOW na tym ostatnim zdjęciu to już w ogóle jej do pyska 😀

I nie ma za co dziękować 😉 Jeszcze może uda mi się raz zamówić za jakieś parę dni 😀 Ehh te ogłowia są naprawdę cudne 😀
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 maja 2010 21:30
korsik ja tez dlugo czekam, napisalam wszystkim ze naska mi napisala. Paczka powinna byc pod koniec 2 tygodnia maja, ja powiem szczerze ze do tego czasu moge zyc bez wyjasnien, w koncu naska nie jest sprzedawca wiec nie zawsze odpisze na konkretne pytanie. Tyle razy zbierala zamowienia, za kazdym razem to samo i pretensje do niej jak by to ona byla sprzedawca. Powiem sczerze ze nie chciala bym byc na jej miejscu. Poczekajmy troche, malo tez nie zaplacilam, tez potrebuje kilku rzeczy na juz.   :kwiatek:

Chyba cytujac sama siebie nie muse wiele dodawac? Zejdzdzcie ze mnie, bo to samo napisalam. Ale tu nie ma ani odpowiedzi ani terminu nastepnego odzewu.  🙇
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
21 maja 2010 21:32
xxagaxx,
Na żywo na Poświatce nie mogę się napatrzeć na ogłowie. Kwiatek Te foty nawet w części nie oddają uroku.
Szwed szeroki lekko skraca optycznie jej pyszczek, cienki naczółek podkreśla oczy i czoło (szersze naczółki są dla niej jakby przyciężkie), a kryształki, rurki jak i prostokątne profilowanie nachrapnika mi się marzyły (proilowanie fajnie pasujące do widocznej na potylicy części paska od nachrapnika). Generalnie najpiękniejsze ogłowie jakie kiedykolwiek miałam w dłoniach 😉
Szkoda mi tylko tej brakującej szlufki od nachrapnika 🙂 A kiedy robisz zamówienie- bo chciałabym za jakiś czas jeszcze wodze 🙂
Witam!!

Miło czytać takie komentarze na swój temat. Ze swojej strony mogę jedynie przeprosić iż do takiego opóźnienia doszło (niestety nie z mojej winy)Przez ostatnie dni biegałam codziennie do banku upewniając się iż pieniądze dotrą do Hooksa. Powinny być dzisiaj - najpóźniej w poniedziałek na ich koncie, Dzisiaj wysłałam trzy maile do Hooksa z zapytaniem czy już są, ale niestety nie otrzymałam odpowiedzi.Napisze konkretną informacje , jak tylko sama taką otrzymam. Przez ostatnie dni bałam się iż będę musiała prosić szefa o zaliczkę i to sporą.. i już zastanawiałam się z czego będę żyła.. Więc proszę was postawcie się w mojej sytuacji.. Przykro mi  bo starałam się pomóc innym, a bynajmniej nie mam na tym żadnego zarobku, Jedynie satysfakcje z wykonanej pracy i możliwość podszkolenia języka. Naprawdę robię wszystko co w mojej mocy by paczuszka dotarła do nas jak najszybciej i jeszcze raz bardzo przepraszam.

xxagaxx dziękuje za miłe słowa i obronę. Wiesz sama jak z nimi bywa.. więc mnie doskonale rozumiesz. :kwiatek:
LOVELY  tobie również bardzo dziękuje. Są jeszcze wyrozumiałe i miłe osoby. :kwiatek:

Informuję iż jak tylko wyjaśnię do końca sprawę z tą paczką, będe prawdopodobnie robiła kolejne zamówienie , ale już raczej po raz ostatni , gdyż mam zamówione ogłowie dla jednej osoby.
xxagaxx, jak będziesz zamawiać to koniecznie daj znać! 😁
naska, ale tu chodzi tylko o kontakt! już nie o to ile czekamy, bo wiem, że to nie Twoje wina. Ale nie odzywasz się długo a my nie wiemy co się dzieje z kasą, a może już porozsyłałaś rzeczy i nie podochodziły, poprostu nie wiemy co się dzieje.
Korsik rozumiem  i dlatego Przepraszam .. Poprostu mam mnóstwo spraw osobistych na głowie, które zrzuciły mi wszystkie naraz  😵  i do tego pracę na dwa etaty, więc nie jestem w stanie codziennie pisać..Dlatego Bardzo Przepraszam
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
21 maja 2010 22:17
korsik dokladnie....  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się